предстои ми да родя в Белгия

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: предстои ми да родя в Белгия

Мнениеот toniN1 на 26 Ное 2010 14:01

коклюш ли,на кой,на детето или на мен,на детето от асоциацията правят безплатни ваксини,но аз съм с националите и незнам за емигранти как е.но такава ваксина за 1 ви път чувам,и аз съм от Бруксел,тук съм от около 8 години,омъжена съм за Турчин от тук.Пожелавам ти тогава да ти се роди момиченце щом това искаш.Кой ти каза за такава ваксина,това да не би когато си даваш детето на ясла :?: тогава се прави допълнителна ваксина мисля но не съм сигурна.Този който ти е казал да ти обясни с подробности,аз лично не знам.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zlatunka85 на 27 Ное 2010 21:03

здр!ами тази ваксина е за мене ,казаха ми да си я купя и следващия път ще ми я бият . казаха ,че е за коклюш и ми стана много чудно :)
zlatunka85
 ---

Мнениеот toniN1 на 28 Ное 2010 16:08

не такова нещо не са ми били нито са ми казвали да ми бият,а и 2 мои познати родиха тук и една в Холандия няма ваксини за майките.А ти какъв език говориш,да не би да не си разбрала нещо,кой ти каза че ще ти бият ваксина,гинеколога ли :?: да не би да е нещо друго.Направо ме хвърли в 3 та глуха с тая ваксина :shock: ,мъжа или приятеля ти какъвто ти се пада там,той не говори ли някакъв език :?: ако не иди с някой който разбира езика или говори друг такъв,и после пиши за страната ваксина.В коя болница ходиш на прегледи :?:
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 02 Дек 2010 16:41

здравей Златина аз съм долу горе в твоето положение от 1година и половина тук и съшо не разбирам добре езика но цялата ми бременост мина тук и всички изследвания ми правиха тук но такава ваксина не са ми били нито на мен нито на бащата.На бебето когато се роди ще му дадат в болницата както ние ги наричаме в бг." здравна книжка "в която ще отбелязват всичко как наддава кога са бити ваксините с една дума всичко.Тук в Белгия първата ваксина се бие на 2 месеца по скоро са две ваксини от която едната е комбинирана и маи има нещо за коклюш.След това се бие ваксина на 3месеца а после на 4 месеца отново са две.след това е чак след годинката.Това ти го пиша защото ние вече минахме през тези ваксини а и когато ти дадат тази здравна книшка на бебето ще можеш да видиш всичко за ваксините на наи-последната страница.да има и още една ваксина която е препорачително да се даде на детето ,ако го даваш на ясли още мъничко както е в моя случай на 4 месеца защото тук маиченството е само 3 месеца.тази ваксина е под формата на капки и се нарича rotavirus и до колкото разбрах е протиж диария нещо такова.Нея ти трябва да си я купиш другите са гратис.С това мога да ти помогна ако има нещо питай.Лека бременост и късмет.
mima7
Начинаещ
 ---

има ли мами от белгия

Мнениеот puydebois на 17 Дек 2010 18:14

ако има още мами в белгия, моля пишете, ще ми бъде много приятно, а и да се запознаем и да се видим. благодаря предварително.
Изображение
Изображение
[url=http://www.sestrenka.ru/[url=http://www.pregnology.com]Make a pregnancy ticker[/url]Изображение[/url]Изображение
Аватар
puydebois
Пристрастен
 ---

Re: има ли мами от белгия

Мнениеот mima7 на 17 Дек 2010 20:01

здравей аз съм една от мамите в БЕЛГИЯ.На мен също ще ми е приятно да се запознаем защото тук край мен няма българи скоито да общувам.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 24 Яну 2011 20:26

puydebois, mima7 пишете от къде сте и нещо повече за вас,и аз бих искала да се запознаем ако има някоя покрай мен,аз живея в Бруксел и имам син на 4 месеца
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 26 Яну 2011 12:33

Здравей Тони ние се познаваме с теб малко.Аз съм на другия край на Белгия мисля че се водим провинция Люксембург а градчето до което живея близо се казва Marche.Тук при мен няма други българи с които да се срещам но е доста спокойно.Моята дъщеричка е почти на 7 месеца вече.Ако някой ден когато се стопли ми се отвори път към Брюксел защото там имаме едно приятелско семество неприменно ще ти пиша и може да се срещнем.А от тук можем да обменим малко опит с отглеждането на бебоците.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 26 Яну 2011 16:21

Здравей Миме,добре си дошла, с удоволствие ще пием по кафенце,аз да ти кажа не потдържам много контакти с други българи,а малкото които познавах се завърнаха към Бг то а другата е постояно заета с работа така че съм си съмичка,от време на време пиша в форум където има сайт за Бг в Белгия та с тях чат пат малко да си початим,Иначе опит с бебоците,да съгласна съм, винаги е добре повече информация, да се пита и да се разпитва.Еми пиши по честичко дори и да не е за бебетата малко да убием времето. :D
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 28 Яну 2011 11:07

Здравей Тони с радост ще ти драскам по някой ред когато съм свободна, но истината е че сега съм малко по заета защото както знаеш тук майченството е само 4 месеца и аз вече работя.Знам че отстрани е малко странно да си дадеш бебето на 4-5 месеца да го гледат и аз отначало бях много стресирана но се оказа че не е толкова зле дори малката се чуства идеално сред другите деца даже там се научи да хапва и си направи режим.Сутрин когато я оставя не плаче даже се усмихва и започва да си приказва на нейния си език когато види приятелките си а и аз работя от 3-4 дена на седмица.Нямах друг вариант или трябваше да зарежа една реддовна работа или да опитам и щом всички тук постъпват така и аз реших да пробвам и се оказа че не е чак толкова зле.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 04 Фев 2011 11:39

Здравей Миме,не съм запозната с тези неща и дори чвера си мислих точно за това,понеже моя е малко злояд,понякога трябва да спи за да го излъжа да яде,и като знам какво ми приказват докторите,остави го като не ще не му давай да яде,абе побъркани хора,ще стои гладен по 6 или 8ч детето,не мисля че ще мога да го оставя в такова положение някой да го гледа и да седи гладен цял ден.Но и всяко дете е едентично моето стана трудничко по този въпрос,дори баща му не е могъл да го нахрани преди 2 дена и е седял гладен 8ч,докато аз не се прибрах и го нахраних.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот puydebois на 21 Мар 2011 13:57

Здравейте Мими и Тони, първо да се извиня, че чак сега отговарям, ама си мисле, че няма никoй да пише повече. аз живея в Белгия вече от почти 10 години, имам дъщеричка на 12год. и сега чакам още една принцеса. скоро ще се омъжвам за белгиец които е на половина французин и на половина белгиец.и 2вата езика(френски и недерландски)ги владея добре, имам си документи, работила сам 8 години като едноличен търговец, в Брюксел но и аз нямам много връзка с Българи поради същата причина като Тони. и сега живея в влаамс брабант, мога да ви кажа, че няма нищо общо с Брюксел все едно че съм в друга държава. и много по добре се чувствам. ще се радвам да се запознаем един ден и да си пийваме кафенца заедно.
Изображение
Изображение
[url=http://www.sestrenka.ru/[url=http://www.pregnology.com]Make a pregnancy ticker[/url]Изображение[/url]Изображение
Аватар
puydebois
Пристрастен
 ---

Мнениеот puydebois на 21 Мар 2011 13:58

а забравих честита пролет
Изображение
Изображение
Аватар
puydebois
Пристрастен
 ---

Мнениеот toniN1 на 25 Мар 2011 15:21

честита първа пролет и ан теб puydebois и аз бих се радвала да се запознаем,и да ни поканиш на свадбата :emon11: шегувам се,честито :champagne: и за бебето и за настоящата свадба :congratulations: леко бременеене.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Мимето88 на 04 Дек 2015 16:31

Здравейте мами.Аз се казвам Мария и съм от България но от вече 5 месеца живея в Брюксел и по точно в квартал Иксел.Тук е моя приятел и бъдещ съпруг с който чакаме първото си дете съвсем скоро.Много неща не зная аще и с много неща се сблъсквам и се надявам да мога да поддържам някаква връзка с някого и тук.Не успях да прочета всичко което сте писали до тук.Но ще се старая и аз да споделям неща с които се сблъсквам тук.Нещота което запомних беше за имунизацията за коклюш ююкоьто ми биха и на мен.Тя е важна за бебето но не е задържителна за бащата а по скоро препоръчителна за да не разболява бебо.Но то по тязи логика трябва да се имунизират и бабате и дядовците и т.н. но поне на вас е добре да я бият това е.мое мнение.Чакам да пишете.
Мимето88
 ---

Предишна

Назад към Бременност и Раждане