предстои ми да родя в Белгия

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

предстои ми да родя в Белгия

Мнениеот mima7 на 29 Яну 2010 18:11

някои може ли да ми обясни как стоят нещата тук в Белгия.с документи съм но съм от скоро тук не говоря езика и за това ми е трудно.имали неща които трябва предварително да направя и места които да посетя.колкото по подробно ми обясните всичко ще ми е по лесно.благодаря на всички предварително!
mima7
Начинаещ
 ---

Re: предстои ми да родя в Белгия

Мнениеот toniN1 на 21 Мар 2010 14:23

здравей и аз сам в Белгия и сам бремена в 13 седмица попринцип би трябвало да имаш сис карта застраховка в Белгия така ти се враштат част от парите които плашташ за контролен преглед,сашто така има и допалнителни документи които можешда изискаш да попалниш допалнителна застраховка в случай че останеш в болница вазвраштаемоста на парите е в зависимост от периода който си стояла в болницата,но това е инфо което искаш от твоето вастрахователно дружество,а за евика лошо вземи някой който говори някякав език аз лично сам добре с английският и горе долу с френският и холанският но пяк мажа ми е белгиец,това мога да ти кажа касмет
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 09 Апр 2010 13:48

благодаря ти тони и извинявай че толкова късно ти прочетох отговора.аз съм 28 седмица и имам сис карта и наистина митуела връщат част от парите.разбрах също че се отпуска и еднократна премия при раждане.ние с моя приятел нямаме брак и незнам дали трябва предварително да поситим така наре4ената тук комуна и да попълним някакви документи.сащо така не съм запозната с болни4ните които мога да ползвам и майченството колко време е каква сума от заплата ще ми изплащат.абе доста неща не са ми ясни но малко по малко се опитвам да разбера.благодаря ти много и се надявам отново да си пишем.лека бременост ти пожелажам
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 11 Апр 2010 12:48

здравеи мима7 виж аз не сам тук официално на работа така че не знам как стоят нештата с маиченството и много зависи и с какви документи си тук в Белгия но след като не си с брак значи си получаваш социал когато спреш работа а маиченството и тези документи по добре питаи там кадето си си направила сис картата понеже те плаштат тези нашта и те ште ти кажат дали трябва да се регистрираш и да правиш тези документи от комуната,лека бременост и на теб :sm_preggo:
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 12 Апр 2010 17:48

благодаря ти тони.искам да презова и други бъдещи или настоящи мами тук в белгия да пишат за да можем да обменим някакъв опит ,не се знае кои с какво може да бъде полезен.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 13 Апр 2010 11:55

сагласна с сам с теб но това форумче маи нешто не е много активно маи сме само ти и аз :roll: в кои град си тук в Белгия :?: от каде си от БГ кажи нешто за себе си
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 14 Апр 2010 08:52

здравей тони ,тук в белгия сам от една година живея в едно селце което се казва HARGIMONT и е на 5 кл.от градчето което се казва MARCHE EN FAMENNE.Aз и приятела ми работим тук в един замак с вси4ки документи.Иначе в България живея в едно малко градче до В.ТЪРНОВО което се казва ЕЛЕНА и е много красиво. :D Аз вече сам 32 години но това бебе ще ми е първо и за това много неща не са ми ясни а тук сам савсем сама в смисал няма други майки българки с които да обсаждам това което ме интересува.моите колежки белгийки ми помагат но още немога да разбирам всичко и за това ми е малко трудно.Радвам се че поне с теб се открихме.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 14 Апр 2010 11:48

здравеи аз сам от Бруксел тук сам от 2002 и сам омажена от 7 години аз сашто не говоря езика добре но поне говоря англииски малко френси малко фламанси и се оправям и аз не потдаржам контакти с балгарки понеже тук важи мотото като на мен не ми е добре зашто на тях да им е добре така че по малко контакти с тях и аз сам напално сама тук маика ми е в БГ но с питане до Цари град се стига нали знаеш :D но не се притесняваи след като имаш всички документи те нештата ште се наредат сами,но наистина иди в сиса и ги питаи за тази застраховка с която ти враштат част от парите когато останеш в болница все пак ште ти се наложи нали ште раждаш аз я попалних вече тази полица,и там питаи кам кои да се обарниш за инфо за маиченските и те ште ти кажат каде и какво да направиш.КАСМЕТ И ДО СКОРО
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 14 Юли 2010 18:37

здравейте всички настоящи и бадещи мама в Белгия.здравей и ти Тони ти беше единствената която малко или много се опита да ми помогнеш и ти благодаря от сарце.Вече мога да се похваля -имам една прекрасна дащеричка,която се казва Елена, дай Боже да ми е жива и здрава.Въпреки че не разбирах езика добре и сам чужденка тук срещнах много мили хора които ми помогнаха и се отнесоха с мен добре.сега аз ако мога да помогна на някого с нещо сам готова,защото знам какво е да си сам.лека бременост на бадещите мами и живи и здрави дечица. :balloons:
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 09 Авг 2010 10:34

Здравей Мима честитоза новият член на семейството,да ти е жива и здрава и по малко да те ядосва,и да си я гледате с много любов :balloons:
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mima7 на 25 Авг 2010 16:36

Мерси Тони.Очаквам скоро и ти да се похвалиш.Сега ме интересува вапроса как стоят нещата със записването в БГ.и това че ще летим с самолет а тя е още маничка.а количката как ще я минат незнам.
mima7
Начинаещ
 ---

Мнениеот toniN1 на 25 Авг 2010 16:45

за количката не съм сигорна но знам че се пуска по линията,за бебето не се плаща билет а само някаква такса,а за записването в Бг ти трябва акта и за раждане които си получила от болницата заверен и регистриран в комуната ви,това трябва вече да си го направила,преведен на Бг.С него отиваш в съвета и я регистрирате като Бг гражданин,на някои места искат съгласието и подписа на 2 та родители,и за билета е така с някои авио компании.Но за билета и количката ще ти обяснят когато отидеш на място,понеже всяка авио компания е с различни изисквания и правила.Моя позната летя с бебе на 2 месеца от Холандия,на мъжа ми познат с бебе на 3 седмици.Така че не е проблем,моята приятелка летяла с кенгоро,но съм виждала хора и с кошници.Но както казах в авио компанията ще ти кажат с точност.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zlatunka85 на 25 Ное 2010 19:02

здравеите момичета ! аз живея в белгия и сам бременна в шести месец .искам дя питам какви изследвания на кръвта са ви правили в шестия месец .ако се сешта някой нека да сподели .аз днеска ходих и ми дадоха да пия някаква глюкоза ,а след един час ми взеха кръв.неможах да разбера, за какво я взеха тази кръв :?: незная добре езика и ми е трудно :)
zlatunka85
 ---

Мнениеот toniN1 на 25 Ное 2010 19:35

здравей Златунка,това са нормални изследвания,дали са ти да пиеш глюкоза за да ти проверят кръвната захар понеже можеш да се разболееш от диабет заради бременоста,та ако имаш повишена захар което ще ти каже твоя гинеколог когато занесеш изследванията ще те пратят на диетолог който ще ти даде списък с храни които можеш и не можеш да ядеш,аз бях с повишена захар,но нямах диабет,и бях на диета.Но и аз качих 15 кил за 3 месеца,и затова ми правиха на 2 пъти изследвания,надупчиха ме цялата за 2 дена,понеже на 2 те изследвания пих голям процент захар и ми взимаха на 3 или 4 пъти,какво бебче чакаш,къде живееш,къде ще раждаш,пожелавам ти леки последни месеци,дръж се още малко е останало,нямаш си на представа какво е чувството когато се появи малкото човече.Аз имам момченце на 2 месеца.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zlatunka85 на 26 Ное 2010 12:36

здравей тони ! благодаря ти за отговора :) аз живея в брюксел ,тук сам от година и нещо не работя ,гледам си детето,което е почти на 3 годинки ,а с второто сам в 25 седмица казахани,че ще е момиче :D ,дано да е така ,всичко върви добре за сега . на теб честито ти първа рожба ,да ти е жив и здрав малкия :D . искам да ви питам на вас правиха ли ви имунизация за коклюш :?: за първи път чувам за такива имунизации и то не само на мен ,а и на съпруга ми :D
zlatunka85
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане