3D (4D) ехография?

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Мнениеот Amely на 19 Фев 2007 11:57

Bella, аз съм от Ловеч и ходя на консултации в Плевен,там има университетска болница с много модерна апаратура.Лекарят ми работи в болницата и в една частна клиника,за консултации ходя в клиниката и там си плащам на регистратурата според тарифите,но когато докторът ме вика на преглед в болницата,никога не ми иска пари.Би трябвало така да е с всички бременни,които се водят при някого и са здравно осигурени, но нали има всякакви хора,едни взимат пари за какво ли не,други са по-човечни.
Относно въпроса на другата мама дали ехографът е цветен,този, на който ние се гледаме е цветен и изображението прилича на анимационно филмче.Кожата на детето ми се струва като гума,но това може да е от настройката на цветовете на апарата.Иначе всичко друго е съвсем реалистично и много приятно за гледане.Само дето няма принтер и не можем да си имаме снимка,ама карай,нали скоро ще си имам самото бебе,още по-истинско!
Amely
Редовен
 ---

Мнениеот maslinka на 23 Фев 2007 22:35

А да знаете къде в Търново се прави фетална морфология
Изображение
Изображение
Аватар
maslinka
Сериозен
 ---

Мнениеот norin на 24 Фев 2007 11:07

Аз също съм съгласна с другите мами. Хубаво е да се види бебчето на такъв ехограф, не само защото е интересно за теб и тати, а и защото има по-големи възможности от обикновения.Според мен трябва да го направиш за свое успокоение, за да видиш как се развива бебчето. Освен това на обикновения само лекаря разбира за какво става въпрос, а ти се чудиш кое какво е. :thinkk: :hmm: Той ти казва ето това му е крачето, а ти гледаш като паднал от небето и не знаеш за кое точно ти говори. :haha: Освен това аз си пазя снимки и смятам да ги покажа на моя син като порастне. Мисля, че ще му бъде много интересно.
Изображение

Изображение
Аватар
norin
Отличник
 ---

Мнениеот Mim4eto на 26 Фев 2007 23:11

Има смисъл според мен!
Аз ходих при др Мазнейкова и съм мн доволна! Тогава бях в 15-16 г.с. Каза ни пола на бебо и ни обясни всичко.
Успех!
Аватар
Mim4eto
Пристрастен
 ---

Мнениеот ZLATNA на 27 Фев 2007 12:05

Аз я правих при доцент Томова - ако имам второ, трето бебче пак там ще отида!
Апарата е цветен, обяснява ти всичко и най-вече те успокоява, че всичко е наред и си караш спокойна бременност до края :D
Изображение
Изображение
Аватар
ZLATNA
Сериозен
 ---

Мнениеот assseto на 08 Мар 2007 00:10

Аз имам въпрос към тези мами които са посещавали здравен център Фемина:Трябва ли да си нося CD(дискета) когато ходя на фетална ехокардиография или няма смисъл защото те ще ми дадът?Благодаря предварително! :thinkk:
Аватар
assseto
Пристрастен
 ---

Мнениеот teri_33 на 08 Мар 2007 10:39

Мила разбира се,че има смисъл...лично аз ти препоръчвам Свети Лазар в София.
Освен,че аз гледах бебо и му се радвах,докторкото му измери всеки един орган гледа разположението им пръсчетата гръбнака та дори и някой жлези.Също така ми направи доплер на плацентата (дали е увредена от цигарките дето припалвам :oops: и дали достатачно кислород и кръв достигат до бебо).
Аватар
teri_33
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bella на 08 Мар 2007 15:06

Аз ходих в МЦ "Фемина" преди 10 дни при доктор Светла Врагалева.Останах много доволна. Направих 3Dехография, фетална морфология и Доплер.Беше много вълнуващо. Отделиха ми близо 1 час. Не съм носила диск-той беше включен в цената.
Аватар
bella
Редовен
 ---

Мнениеот alexa на 08 Мар 2007 15:33

Bella на мен също ми припоръчаха същата докторка,и гледам ти си доволна.Колко ти струва прегледа? :)
alexa
Начинаещ
 ---

Мнениеот bella на 08 Мар 2007 15:36

Ами всички тези неща + диск - 80лв. Не е малко, но си струва. Успех!
Аватар
bella
Редовен
 ---

Мнениеот silviq.boneva на 09 Мар 2007 17:09

АЗ ХОДИХ ПРЕДИ 2-3 МЕСЕЦА В МЦ''ФЕМИНА'' ЗА 3D ЕХОГРАФИЯ ПРИ Д-Р МАРКОВ ИЗЛЕЗЕ МИ 40 ЛВ.
Аватар
silviq.boneva
Фен на Mamaibebe
 ---

четириизмерен видеозон

Мнениеот kremi7 на 14 Мар 2007 18:51

здравейте,някоя от вас ходила ли е на четириизмерен видеозон има ли разлика между триизмерния и 4-измерния?В нашия град до края на месеца ще има 4измерен и затова питам
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот erowine на 21 Мар 2007 10:50

Здравейте,може ли накой да ми посочи добър специалист,който гледа на 3D ехограф в Пловдив-къде работи/адрес и телефон,ако имате/,цена на ехографията/,макар че не е толкова важна/,изобщо всякаква информация,която имате по въпроса,защото изобщо не зная при кого да отида :cry: ,а много искам да видя дали всичко с бебешока е наред :jesus:
Изображение
Аватар
erowine
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ell на 21 Мар 2007 11:21

Здравейте и от мен!
Напоследък голяма известност има медицински център "Св.Иван Рилски" в Тутракан!До толкова,чи февруари месец даваха часове за месец май :roll:
:driving:Ходих и останах очарована:нова модерна клиника и апаратура,а д-р Бойчев-много компетентен и истински пич :clap: Преглежда и обяснява 30 мин,дава диск със запис-40 лв.,тел.0857\60560 :nodd:

Изображение
ell
Редовен
 ---

Мнениеот erowine на 21 Мар 2007 18:02

Сигурно си струва да се посети,но на мен лично ми идва далечко май :wink: иска ми се да намеря специалист в Пловдив,но не знам точно към кого да се обърна.Моят АГ ми спомена,че в Хирургиите в Пловдив имало някаква доц.Малинова/така мисля и беше името/,която уж била много добра,но ми се искаше да събера малко повече мнения-все пак става въпрос за нещо доста важно-бебешока :lol:
Изображение
Аватар
erowine
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане