Болки в корема

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: Болки в корема?!...

Мнениеот iliana_85 на 15 Ное 2008 20:45

Здарвейте и от мен мамита,аз съм в 6-ти месец имах болки в корема около пъпа отидох на консултация и ми казаха,че матката е в контракции дадоха ми магнезий и но-шпа и всичко е ок
лека бременност на всички бъдещи мамчета и успех :emon11:
Изображение
iliana_85
Начинаещ
 ---

Мнениеот mury_85 на 17 Ное 2008 14:47

Здравейте, аз сам бременна в 6 г.с, имам 1 спонтанен аборт. Живея в UK и тук не обръщтат внимание много на здравето на хората. Бяхме мн щастлижи с моя приятел, преди 2 дни 4ухме сърцето на бебето ни :D . Но от 2 дни прокурвих, малко, розово. Намерила сам си частен лекар, които е мн добър, предписал ми е да си слагам едни свещички за потдържане на бременността. Сега 4ета във форуми 4е е нормално в датата на цикъла да прокурвиш. Аз сам се поуплашила защото имам болки(точно както като ми доиде), от двете страни, като дърпане, но по силно, търпими са за сега. Тук чета че са нормални, но някои имал ли ги е с кървене. Аз пурво си помислих че организмът ми още се мъчи да изкара цикъл, но не знам дали е възможно и сас симптоми да го изкарва. + това от 2 - 3 дни не ми минава. много моля някои да ми каже ако е имал подобен проблем. Благодаря предварително и лека бременност на всички :balloons:
mury_85
 ---

Мнениеот bonboni4eto на 20 Ное 2008 21:54

И аз имам болки рядко ниско в корема.Като ида на доки непременно ще го питам защо се появяват? Мисля,че кървенето е признак за някакъв проблем.Най-добре дръж изкъсо доктора.
Изображение
Изображение
Аватар
bonboni4eto
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ben78 на 25 Ное 2008 20:05

Здравейте и от мен,
в 4 месец точно заради тези болки в корема ми дадоха болнични и да пия магнерот. Обясниха ми, че матката ми е в тонус и получавам контракции и това е причината да ме боли. Важното е да не се натоварваш много в такъв случай, като разбира се това не означава да не се движиш въобще, разходките са важни... просто с повече внимание, за да не стане проблем :)
Леко бременеене на всички мами :)
[Изображение

Изображение
Аватар
ben78
Сериозен
 ---

Мнениеот Nale на 02 Дек 2008 19:12

Здравейте, момичета. Много успокоително ми подейства тая тема :) Аз вчера имах тъпи болки долу в корема, които в ранния следобед се изостриха и се поуплаших (в 19 г.с съм). Отидохме с таткото в болницата (на частно, че мойто Аг не беше на смяна) и там като ми се накара една лекарка - то май според нея май не е редно бременните изобщо да ходят на работа. Каза ми че имам контракции - причина неизвестна. Направо тръгна да пише направление за хоспитализация :cry: Като видя как гледам и размисли - каза направлението да го използвам при нужда. Изписа ми гинипрал и верапамил + магнерот. Каза да лежа и да забравя за работата :shock:
Аз явно не преценям правилно нещата, но малко пресилено ми се стори всичко. Не се чувствам толкова зле и не знам дали психически не е зле толкова от рано да си остана вкъщи. Ще се радвам да чуя мнението ви :?
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Nale
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот milenaan на 11 Мар 2009 00:39

Здравейте и от мен!
Аз имам същият проблем и незнам какво да правя. От кога е нормална появата на тези болки, може ли да се пие ношпа ако се налага. Може би това са въпроси които трябва да задам на лекар, но тъй като имах проблем с предишната си бременност, направих спонтанен абонт, този път съм решила да отида на лекар едва в края на 3 ят месец.
milenaan
 ---

Мнениеот dessidido на 11 Мар 2009 10:48

И аз понякога 4уствам болка,но винаги е от дясно на пъпа.Защо ли?! :( А от време на време ниско долу,все едно не съм ходла до 00...3дни :lol: !Слу4вало ли ви се е?
ИзображениеИзображение/home/Изображение
Аватар
dessidido
Редовен
 ---

Мнениеот Jozy на 12 Мар 2009 20:29

Да, случва ми се. Болките се получават от уголемяването на матката и са съвсем нормални. Нош-па помага.
Изображение
Аватар
Jozy
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 13 Мар 2009 12:02

Придърпване долу ниско имах няколко пъти, но това било нормално, но снощи за първи път ме заболя корема и то много, получих и диария, която продължава и днес. Знам, че ще ми мине, но малко се притесних. Мисля, че може да е от салатките, които хапвам, че съм качила 4 кг., за които докторката каза, че са ми много и сега съм на диета, ама незнам колко още ще мога да я спазвам, съпругът ми ми каза, да си ям каквото ми се яде, пък за кг. да не се притеснявам, ама ако на следващата консултация съм качила пак, нз какво ще ми каже докторката, за това мисля да се помъча още малко. Забрани ми сладко, шоколад, кроасани и всякакви тестени изделия, пържено и почти всичко, каза да ям само месо на скара и салати, ама всеки ден месо не ми се яде, та наблягам повече на салатите.

Иначе неприятните усещания в корема и по-точно в долната част към яйчниците, наистина се дължи на уголемяването на матката, все пак организмът ни се променя.
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Jozy на 13 Мар 2009 12:13

Spa написа:Придърпване долу ниско имах няколко пъти, но това било нормално, но снощи за първи път ме заболя корема и то много, получих и диария, която продължава и днес. Знам, че ще ми мине, но малко се притесних. Мисля, че може да е от салатките, които хапвам, че съм качила 4 кг., за които докторката каза, че са ми много и сега съм на диета, ама незнам колко още ще мога да я спазвам, съпругът ми ми каза, да си ям каквото ми се яде, пък за кг. да не се притеснявам, ама ако на следващата консултация съм качила пак, нз какво ще ми каже докторката, за това мисля да се помъча още малко. Забрани ми сладко, шоколад, кроасани и всякакви тестени изделия, пържено и почти всичко, каза да ям само месо на скара и салати, ама всеки ден месо не ми се яде, та наблягам повече на салатите.

Иначе неприятните усещания в корема и по-точно в долната част към яйчниците, наистина се дължи на уголемяването на матката, все пак организмът ни се променя.

Според мен се е получило нещо от храната, която си яла. Диарията си е симптом.
Изображение
Аватар
Jozy
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 13 Мар 2009 14:20

Jozy написа:
Според мен се е получило нещо от храната, която си яла. Диарията си е симптом.

Сигурно си права, май ми размина, ма днес имам намерение да си хапна освен салатка и истинско ядене. Пък диетата и килограмите, здраве да е!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Болки в корема

Мнениеот Irina Nikolova на 20 Юни 2009 11:12

zdraveite,i az sam ot skoro kato vS BREMENNA 4e i mi e za purvi put i sam malko daje moje da kaja i dosta upla6ena osobenno s tezi bolki nisko dolu i v krysta nai ve4e purviq mesec kato razbrah az ne 4e sega sam mnogo po razli4no v na4aloto na vtoriq i mi kazaha 4e sa normalno no no-spa moje da se pie e ne da se prekalqva no po 3 4 na den.

Здравейте,и аз съм от скоро като вас бременна, че и ми е за първи път и съм малко, даже може да кажа, и доста уплашена, особенно с тези болки ниско долу и в кръста най- вече. Първия месец като разбрах, аз не че сега съм много по- различно в началото на втория, и ми казаха, че са нормални, но но-шпа може да се пие, но не да се прекалява- по 3- 4 на ден.

Благодарим Ви за участието във форумите на Мама и бебе.
Писането на кирилица във форума е задължително. Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
Аватар
Irina Nikolova
 ---

Мнениеот Slavka_84 на 20 Юни 2009 19:08

Здравейте казвам се Славка и за първи път пиша в този форум.Аз съм в 12г.с. и от два дни сам с болки в корема ниско долу понякога са менструални друг път пронизващи но не са много силни. Бях на лекар , казаха ми че бебчо е добре и ми дадоха да пия нош па 3по 2 , но не ми помогат много.Много ми е притеснено за бебето защото от самото начало на бременоста имам все някакви проблеми.Ако някои е имал подобен проблем и може да ми каже нещо ще съм ви благодарна.
Изображение

Изображение
Аватар
Slavka_84
Начинаещ
 ---

Мнениеот Spa на 07 Авг 2009 11:47

Slavka_84 как си :?: Продължават ли болките :?:
Аз от вчера имам болки ниско в дясно, но мисля, че е нормално, може вече да започват подготвителните контракции :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Slavka_84 на 08 Авг 2009 22:18

Вече нямам болки ,от време на време ме придарпва нещо но вече сам по спокойна.При теб сигорно е така но аз съм в 18 седмица.Мойта кума е в 26 седмица и все още има болки но гинеколожката и каза че е от преомора.Дано при теб всичко да е наред.
Изображение

Изображение
Аватар
Slavka_84
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане