за пушенето и секса по време на бременност

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: за пушенето и секса по време на бременност

Мнениеот Ivi_Guteva на 16 Авг 2009 13:15

toni-desi написа:и аз да дам мнение....ако искате ме съдете-всеки има глава на раменете и сам решава какво ще прави.И С ДВЕТЕ СИ БРЕМЕННОСТИ ПУШЕХ КАТО ЛОКОМОТИВ.децата са ми живи и здрави.родени по близо 4 кила.изкарах и двата пъти до термин,води бистри ,никога не съм прокървила,идеални 9 месеца.....всичко е божа работа.пушиш,непушиш каквото ти е писано.може да има алергия,но АНОМАЛИИ ОТ ЦИГАРИ НЯМААААА.тъй като доста пушех съм изчела толко литература,че накрая ми писна.все пак така е устроен женският организъм,че бебето в коремчето си има собствена къща.тази плацента не е токутака,тя предпазва от всичко вредно.вярно ,че нямя лекър,който да ти стисне ръката и да ти каже пуши,не се притеснявай,но ми обясниха,че спиране на цигари по време на бременност никак не е удачно и,че до 7 цигари не преминават през неговата къщичка ПЛАЦЕНТАТА.желая ви приятен ден.

И аз така - пушех си по кутия на ден, да чукна на дърво- бебчо е прекрасен и здрав, а през 9 те месеца нямах проблеми изобщо. За секса- даже ми си искаше повече- до последния ден сме го правили. Успех!
Ivi_Guteva
 ---

Мнениеот maryito на 25 Авг 2009 21:43

Против съм тютюнопушенето през бременността но пуша по няколко цигари на ден относно секса щом няма медицински противопоказания не е проблем да се практикува до края
Изображение
Аватар
maryito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот danimond на 29 Авг 2009 13:11

Здравейте на всички бъдещи и настоящи мами! Преди около три седмици разбрах, че съм бременна във втория месец. Пушачка съм от около 10-тина години, но в момента щом разбрах щастливата новина ги спрях от раз. Лично аз не бих направила нищо с което да навредя на бебчо.
Изображение

Изображение
Аватар
danimond
 ---

Мнениеот nikita_perez на 16 Ное 2011 11:02

Ни пуша , ни секс правя .От липсата на двете , не съм умряла до сега . :lol: Това ,че някои са пушили по кутия на ден е меко казано осъдително ... Всеки си има глава на раменете и може да прецени до какво може да доведе тютюнопушенето.Това ,че по една случайност са се родили живи и здрави деца , дай боже всекиму , си е чиста случайност .Цял живот те ще бъдат лабилни и ще са много предразположени към астма и да не казвам и още към какво ...
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 16 Ное 2011 18:45

Никита :emon25:
Аз не се лишавах от секс докато не ми го забрани доктора.
А пушенето го отказах като видях 2те чертички ;)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот hristinchet0 на 13 Дек 2011 16:41

Когато разбрах че съм бременна, от 10 цигари на ден ги намалих на 1-2. Знам че не е хубаво да се пуши и ще ги спра напълно. Иначе за секса, до сега сме правили 2 пъти секс от както знаем за бебчо.
hristinchet0
Пристрастен
 ---

Мнениеот fun_mom на 22 Дек 2011 10:46

Аз съм пушачка, но през бременноста не съм пушила. Секса ни беше забранен до 12г.с, но като почнахме пак да правим секс и пак се появи проблем, и до края не сме правили :)
Изображение
Аватар
fun_mom
Начинаещ
 ---

Мнениеот МоникаМария на 02 Яну 2012 23:55

Аз съм пушила доста време, но месеци преди да забременея ги ограничих значително. Щом разбрах, че съм забременяла (аз разбрах почти веднага, защото беше планирано) ги спрях тотално. За мен е доста неразумно да се твърди, че пушенето не вреди на бебето. Още повече да се твърди, че е четена литература по въпроса! :shock: Просто е абсурдно! Никой няма право да съди никого, но бъдете реалисти! Нека всеки сам реши за себе си и детето си, но нека не говорим безсмислици, само за да се оправдаем. Всеки е добре да поема отговорност за постъпките си. Аз не допускам пушене (както и не стоя на задимени места въобще) просто защото дори да имаш шанса да се роди здраво бебе, никога не можеш да си сигурен до последно дали не е щяло да се роди по-здраво, не можеш да бъдеш сигурен дали не си намалил потенциала му заради твои слабости. А пушенето е просто една слабост, според мен.
Относно секса не разбирам защо е в една тема с пушенето? Да не би да са съпоставими? Или сексът да е вреден и той? Секс не се препоръчва само на жени с проблемна бременност, така че не виждам причина да се коментира. :D

П.П. Честита нова година на всички! Пожелавам здрави и щастливи бебенца!
МоникаМария
 ---

Мнениеот docs76 на 18 Яну 2013 05:12

Не ви трябват тези цигари мили мами. Водят до ..... Сега баща ми ни гледа там отгоре :cry: Още като му казаха страшната присъда лекарите - Бронхогенен карцином (белодробен рак) ми стана ясно, че ще се стигне до този момент да седя тук, да търся утеха с писането по разни форуми и да не мога да си намеря място от удара и болката която остана след него. Макар, че при него не беше от цигарите ами от работата му в НХК-Бургас , но и цигарите водят до същото. Просто не искам да ви пиша последните му моменти какви бяха за него и за нас като гледахме безучастно защото нищо не можехме да направим.... Не го пожелавам и на врага си дори, това не е човешко. Не ги пушете, спирайте ги докато не се е стигнало до тази присъда. Не искам да чувам повече за болни хора от това.
docs76
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 21 Яну 2013 22:57

Ivi_Guteva написа:
toni-desi написа:и аз да дам мнение....ако искате ме съдете-всеки има глава на раменете и сам решава какво ще прави.И С ДВЕТЕ СИ БРЕМЕННОСТИ ПУШЕХ КАТО ЛОКОМОТИВ.децата са ми живи и здрави.родени по близо 4 кила.изкарах и двата пъти до термин,води бистри ,никога не съм прокървила,идеални 9 месеца.....всичко е божа работа.пушиш,непушиш каквото ти е писано.може да има алергия,но АНОМАЛИИ ОТ ЦИГАРИ НЯМААААА.тъй като доста пушех съм изчела толко литература,че накрая ми писна.все пак така е устроен женският организъм,че бебето в коремчето си има собствена къща.тази плацента не е токутака,тя предпазва от всичко вредно.вярно ,че нямя лекър,който да ти стисне ръката и да ти каже пуши,не се притеснявай,но ми обясниха,че спиране на цигари по време на бременност никак не е удачно и,че до 7 цигари не преминават през неговата къщичка ПЛАЦЕНТАТА.желая ви приятен ден.

И аз така - пушех си по кутия на ден, да чукна на дърво- бебчо е прекрасен и здрав, а през 9 те месеца нямах проблеми изобщо. За секса- даже ми си искаше повече- до последния ден сме го правили. Успех!

Не искам да казвам нищо лошо ама..... Що за глупост?? Как така не преминава през плацентата? Ужас.... Щом заради детето си не можеш да се лишиш от нещо ВРЕДНО, заради какво и кого тогава? Осъждам дълбоко такива действия....
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gost2013 на 25 Фев 2014 17:55

Пълни глупости са твърденията, че пушенето не вредяло в началото на бременността! Тук няколко от раждалите са се изказали, че са пушели като комини, а са родили здрави деца. Дано! Интересно ще да е да споделят с днешна дата, колко често боледуват децата им? И дали отново са на мнение, че с или без пушене, всичко било божа работа! Ами тогава с или без дрога, с или без алкохол....Пълни глупости! Всяка цигара е отрова за организа, който се развива в утробата ни! Най-добре да се спре ВЕДНАГА!
За тези, които нямат воля, днес съществува IQS-методът! Цената е висока- 500лв, но това са пари за цигари за 100 дни приблизително, защото ако пушите по кутия, то на година давате за този порок около 1600лв! При всяко положение вредата от цигарите е огромна: Пушенето не е вредно само за вас, но и за вашето бебе. Пушенето през бременността намалява количеството кислород, което бебето получава и увеличава риска от помятане, кръвоизливи и сутрешно гадене. Химикалите, които вдишвате при пушене, могат да доведат до други здравословни проблеми на бебето. Ниско тегло на бебето, преждевременно раждане, увеличаване на риска от Синдрома на внезапна детска смърт, и раждане на мъртво дете са други възможни последици. Бременните жени също трябва да избягват и пасивното пушене.
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 23 Мар 2014 05:58

Против пушенето съм по време на бременност дори и след това ако се кърми !
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Мнениеот gost2013 на 09 Апр 2014 19:41

kamelia_ivanov написа:Против пушенето съм по време на бременност дори и след това ако се кърми !

Абсолютно е вредно да се пуши по време на бременност! http://www.iqsbulgaria.com/
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот n1mbus на 17 Апр 2014 14:49

Аз също абсолютно против тютюнопушенето - преди, по време и след бременност. Може да звучи твърде крайно, но това е моето мнение. Аз съм бивш пушач (пропуших като студентка :( ), а нали знаете, че бившите пушачи стават най-върлите непушачи, когато откажат цигарите! :emon05: :D Слава богу спрях ги преди 15 години! В интерес на истината майка ми, която е върл пушач от 40 години спря цигарите, когато забременях и то с помощта на метода, който момичетата коментират по-горе - IQS. Благодарна съм за това!
n1mbus
 ---

Мнениеот gost2013 на 25 Апр 2014 18:56

n1mbus , каза си мнението за това, че е вредно тютюнопушенето изобщо-по време и след бременността, майка ти също е направила прекрасно нещо за себе си, като ги е отказала, но нищо не казваш за втората част от темата.....по време на бременността :emon35:
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане