за пушенето и секса по време на бременност

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: за пушенето и секса по време на бременност

Мнениеот mamanakate на 18 Май 2009 23:25

Благодаря, denityyy за пожеланията. Когато човек вярва в нещо трябва да се бори за него. Дано с изповедта си да съм помогнала на някоя майчица да спре да пуши навреме, за да не живее цял живот с угризения.
Изображение

Изображение
Аватар
mamanakate
Начинаещ
 ---

Мнениеот deriel на 19 Май 2009 11:27

mamanakate

аз не те обвинявам изобщо, че си пушила, ама ти толкова си преживяла, представям си как всеки ден си се тормозила около мъжа ти, свекървата ти и т.н. Защо се обвиняваш за цигарите, психическия стрес е много по-лош за бебчето, и е можел да доведе до ...... айде няма да пиша, че да не вкарвам излишни паранои.
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот snowflake_379 на 19 Май 2009 12:38

Здравейте,
Моля ако някой знае някакъв сайт на който може да се види видео или снимки как цигарата вреди на бебето и изобщо пътя от едното до другото моля пишете го в сайта за да може ние всички неразумни майки да го видим с очите си. :? :emon10:
Изображение
Аватар
snowflake_379
 ---

Мнениеот deizi_09 на 20 Май 2009 09:23

Аз лично, в момента, в който си направих теста и разбрах, че съм бременна, веднага спрях цигарите. Пушеше ми се, но само като се замислех, че ако бебето се роди с някакъв здравословен проблем и цял живот ще се обвинявам, че се дължи на това, че съм пушила, веднага се отказвах от тези мераци. Вече 4-ти месец не пуша и все още съм жива и здрава :D Същото се отнася и за алкохола и кафето. Ограничавам се от всичко, което знам, че е вредно, за да съм сигурна, че каквото е зависело от мен, съм го направила. В крайна сметка това са само 9 месеца на ограничения и лишения и после още известно време докато кърмя. След това ще мога да си пуша и пия на воля колкото си искам. :D
Изображение
Аватар
deizi_09
Сериозен
 ---

Мнениеот irini4 на 21 Май 2009 23:55

mamanakate, не знам как си издържала всичко това :shock: , ти си герой! Похвални са усилията ти за поддържане цялостта на семейството! Пожелавам ти от сърце един ден да се събудиш и да разбереш, че сте щастливи заедно и всичко си е заслужавало да се изтърпи заради малката ти принцеса! Успех! И продължавай да вярваш!(сори за спама)
По темата - не бих пушила или пила алкохол, защото знам, че вредят на плода. Аз всъщност и не пуша, а алкохол , макар и да пия много малко, не съм близнала. Сексът е друго нещо - при нормално протичане на бременността не е проблем, стига да се внимава повече и да е комфортен. При болки или неприятни усещания или кървене - консултация с лекар!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bl_velvet на 25 Юни 2009 15:37

:) за мен всяка майка сама си преценява дали да спре да пуши или не.
аз спрях, след като с таткото решихме да задържим детето.
Иначе четох, че плацентата предпазва детето от всичко, без никотин, алкохол и лекарства и наркотици, незнам до колко е вярно, но все пак съм по-спокойна, че не приемам нито едно от нещата.
За секса- по принцип няма проблем (освен, ако нямаш проблеми с бременността), това което ми казаха на скоро е- не секса, а спермата може да предизвика раждане..
Изображение
Изчакай човека,който те целува по челото,който иска да ти покаже света когато си в затруднение,който държи ръката ти пред приятелите си.Този,който от време навреме ти напомня колко много държи на теб и какъв щастливец е,че те има.Този който се oбръща към приятелите си и казва: ТЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА !
Аватар
bl_velvet
Пристрастен
 ---

Мнениеот MAMA SINEO4KA на 04 Юли 2009 21:18

Аз пуша сутрин с кафето по една цигара... Това не можах да го преодолея...Определено изпитвам чувство за вина от това... :emon18:
Изображение
Изображение
Аватар
MAMA SINEO4KA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот вени2202 на 05 Юли 2009 10:56

През бременоста си не отказах цигарите на цяло,с което не се гордея.За мое щастие родих едно здраво и прекрасно бебе.Що се отнася до секса практикувахме го до последно,не съм имала болки или трудна бременост,но при всяка жена е различно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
вени2202
Сериозен
 ---

Мнениеот Rosi-Ros на 07 Юли 2009 09:40

Аз също съм пушачка от години но и с двете ми бременности спрях цигарите дори 1 не си позволявам.На моменти ми се пуши много но не мога да си тровя бебчето което расте в мен и да се 4увствам добре.. :roll: Мисля че всяка маика която е поела отговорноста да носи живот 9 месеца (дори и да е пушач)може да изтарпи поне докато се роди малкото човече,а после да си пуши колкото си иска :cupid:
Изображение
Изображение
Аватар
Rosi-Ros
Редовен
 ---

Мнениеот gergana Zv на 07 Юли 2009 13:43

Пушенето е вредно за бебето, но ако си страстен пушач броя на цигарите се намалява постепенно а не изведнъж.Колкото до секса той не вреди на бебето стига да се чувстваш добре - от личен опит го казвам, защото колкото е по- голям корема/като мен сега/ и да искаш не можеш.
gergana Zv
 ---

Мнениеот victoriadimitrova на 09 Юли 2009 16:20

Мисля ,че за да е здраво детето може да се лишите 9 месеца от цигарите .Аз бях страстен пушач,но в името на детето спрях да пуша,мисля че вски може да направи този компромис .Цял живот сте си угаждали сега за 9 месеца ще угодите на детето
Изображение
Изображение
Аватар
victoriadimitrova
Начинаещ
 ---

Мнениеот kameliq на 10 Юли 2009 09:27

Аз също пуших през цялата син бременност,с което естесвенно не се гордея.За щастие си родих детето живо и здраво 3520гр,53 см. Но щом го видях веднага спрях цигарите и до този момент още я кърмя и не съм запалила цигара и кафе и кола също не пия.Смята че е по вредно да пушиш докато кърмиш,отколкото докато си бременна,защото плацентата все пак предпазва плода.
Изображение
http://line.mamka.ru/new/line.php/an04/ ... 8/line.gif[/img][/urИзображение
Изображение Изображение
Аватар
kameliq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот teya на 11 Юли 2009 18:29

в името на детето не запалих нито една цигара :) адки много се гордея с това
а за секса не мога да кажа много, чувала съм, че еполезно. аз като наедрях вече много мъжо го хвана шубето да не направим нещо на беба :lol: стоях на сухо
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот factory на 02 Авг 2009 16:27

Не разбирам защо мамите ,които пушат се самоуспокояват,че цигарите не се спират изведнъж,а се намаляват...........няма такова нещо и никой отговорен лекар не би могъл да го твърди.Спирайки изведнъж цигарите вие спирате изведнъж да се тровите,а също да тровите и бъдещето си детенце,не причинявате никакъв стрес на организма си.Стреса идва когато детето стане на няколко години и започнете да го водите по болници,мислейки си,че сте родили едно здраво дете.......Извинявам се за написаното,но съм категорична,като гледам съкровището си всяка секунда......осъзнавам,че няма жертва на света,която да не мога да направя за него и не разбирам тези, които "нямат воля".
За мама на Кате много гуш и кураж...........тежка история наистина.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tanita86 на 02 Авг 2009 20:40

аз пуша сутрин с кафето от 1до 2 най - много не си позволявам повече,алкохола съм го отказала напълно
Изображение
Изображение
Изображение
tanita86
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане