за пушенето и секса по време на бременност

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

за пушенето и секса по време на бременност

Мнениеот ANNA MILEVA на 13 Мар 2009 01:50

Az sum ot chetiri sedmici bremena i imam nqkoi vaprosi navsqkade iz internet se rovih i nemojah da otkriq aktualni odgovori da imashe nqkoi .No te ne bqha tochno tova koeto iskah da razbera interesuvame do koga e vazmojno da se pushi poprincip znam che trqbva da se sprut no ot nachaloto opasno li e ...........sushto me interesuva praveneto na sex po vreme na bremenost ..........za sega tova sa mi vaprosite shte buda mnogo blagodarna za pomoshta predvaritelno TOVA E NESHTO NOVO ZA MEN :oops: :roll:
Аз съм от 4 седмици бременна и имам въпроси.Навсякъде из интернет се рових и не можах да открия актуални отговори .
Интересува ме до кога е възможно да се пуши.По принцип знам,че трябва да се спрат от началото.Също ме интересува правенето на секс по време на бременност.За сега това са ми въпросите ще бъда много благодарна за помощта предварително.Това е нещо ново за мен.

Писането на Кирилица е задължително във форума.Следващите ви постове на латиница ще бъдат изтривани без уведомление
Модератор
Аватар
ANNA MILEVA
 ---

Re: за пушенето и секса по време на бременност

Мнениеот Desislava89 на 13 Мар 2009 09:39

Здравей мила,относно пушенето,на-добре е ако спреш вредния навик още от началото защото тогава се развива най-бързо плода и се образуват най-важните органи,абе на краткО в началото е най-опасно според мен,но то спреш ли ги още в началото няма и да ги почнеш до края,аз си признавам че не успях да ги откажа нацяло,на ден по 1-2 си позволявам,но съм чела че до 5 на ден не оказват влияние върху плода,а и между другото според мен дори и да пушиш дори и да не пушиш пак може да стане нещо всичко е божа работа,познавам жени които не са пушили пък едното детенце има лека астма,а други които са пушили децата са им живи и здрави,много мами ще ме осъдят за това което съм написала но за мен това е истината и като се замислиш повече си е така,В КРАЙНА СМЕТКА ВСЕКИ СИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ ЗА ДА ПРЕЦЕНИ САМ ЗА СЕБЕ СИ КАКВО ЩЕ ПРАВИ,за секса можете да си го практикувате стига да нямаш проблеми с бременността и да имаш желание.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Desislava89
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот inaina на 13 Мар 2009 11:16

Desislava89 написа:Здравей мила,относно пушенето,на-добре е ако спреш вредния навик още от началото защото тогава се развива най-бързо плода и се образуват най-важните органи,абе на краткО в началото е най-опасно според мен,но то спреш ли ги още в началото няма и да ги почнеш до края,аз си признавам че не успях да ги откажа нацяло,на ден по 1-2 си позволявам,но съм чела че до 5 на ден не оказват влияние върху плода,а и между другото според мен дори и да пушиш дори и да не пушиш пак може да стане нещо всичко е божа работа,познавам жени които не са пушили пък едното детенце има лека астма,а други които са пушили децата са им живи и здрави,много мами ще ме осъдят за това което съм написала но за мен това е истината и като се замислиш повече си е така,В КРАЙНА СМЕТКА ВСЕКИ СИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ ЗА ДА ПРЕЦЕНИ САМ ЗА СЕБЕ СИ КАКВО ЩЕ ПРАВИ,за секса можете да си го практикувате стига да нямаш проблеми с бременността и да имаш желание.

Подкрепям :nodd:
Пък и мене може да ме осъдят. Ще ти правя компания на гилотината :emon04:
Изображение
Изображение
inaina
Редовен
 ---

Мнениеот pupe64e на 13 Мар 2009 11:20

Наистина казват че пушенето в първите месеци вредяло най много Но ти докато разбереш че си бремена си си пушела така и така.Някои казват че е по добре да запалиш 1 цигара ако много ти се пуши.И на мен ми сее случвало да запаля цигара но съм гледала да не прекалявам.Родих живо и здраво детенце което тежеше 3.950.А за секса ако нямаш някакви усложнения можеш да си го правиш до края стига да имаш желание
ИзображениеИзображение
Аватар
pupe64e
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 13 Мар 2009 11:55

Наистина пушенето вреди, независимо дали си бременна или не, но предполагам, че ако много ти се пуши, организмът се чувства по същият начин както ако ти се яде много нещо. Пробвай с по 1-2 на ден от начало, пък после ако можеш ги спри и не ги започвай повече, че освен здравето, бърка много и в джоба.
За секса, стига бременността да е нормална и без усложнения, може да си го правиш когато ти се иска, препоръчват само в 9 месец да не се прави.

pupe64e написа:Наистина казват че пушенето в първите месеци вредяло най много Но ти докато разбереш че си бремена си си пушела така и така.Някои казват че е по добре да запалиш 1 цигара ако много ти се пуши.И на мен ми сее случвало да запаля цигара но съм гледала да не прекалявам.Родих живо и здраво детенце което тежеше 3.950.А за секса ако нямаш някакви усложнения можеш да си го правиш до края стига да имаш желание

С това съм напълно съгласна, когато бях бременна с първото си дете, пушех и поради нередовен цикъл, разбрах чак в края на втори месец, че съм бременна, като през цялото време съм пушила, после постепенно ги намалих и накрая ги спрях. Най-вече ме уплаши мисълта, че заради никотина бебо няма да иска да суче, често се случва при мами пушачки, детето да не иска кърмата, ужаси ме мисълта, че всяка нощ, вместо да го накърмя за 5 мин., трябва да ставам и да приготвям и да топля шишенца с мляко. Така ние си се кърмихме до края на 6 месец, докато не ми спря сама кърмата.
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 13 Мар 2009 12:28

Е, аз пък не пуша и никога през живота си не съм пушила, а когато ходя на консултация и АГто все ме пита "Ти кога спря цигарите??? Да не пушиш още?" Тъй че не е гаранция, че като не пушиш и бебето ти задължително ще е здраво и обратното! На мен ми беше достатъчно това, че стоя на задимено от време на време, за да ми се състари плацентата и да калцира! А секса е едно от малкото удоволствия които ти остават по време на бременността, тъй че ако имаш мераци, хич не се чуди, ами действай! Аз лично не съм чувала за 9тия месец да не се прави и не съм го спирала от самото начало! Живот и здраве след 10тина дни ще разбера дали е повлиял на бебето! :emon11:
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот 4o-4o san на 13 Мар 2009 15:35

Desislava89 написа:Здравей мила,относно пушенето,на-добре е ако спреш вредния навик още от началото защото тогава се развива най-бързо плода и се образуват най-важните органи,абе на краткО в началото е най-опасно според мен,но то спреш ли ги още в началото няма и да ги почнеш до края,аз си признавам че не успях да ги откажа нацяло,на ден по 1-2 си позволявам,но съм чела че до 5 на ден не оказват влияние върху плода,а и между другото според мен дори и да пушиш дори и да не пушиш пак може да стане нещо всичко е божа работа,познавам жени които не са пушили пък едното детенце има лека астма,а други които са пушили децата са им живи и здрави,много мами ще ме осъдят за това което съм написала но за мен това е истината и като се замислиш повече си е така,В КРАЙНА СМЕТКА ВСЕКИ СИ ИМА ГЛАВА НА РАМЕНЕТЕ ЗА ДА ПРЕЦЕНИ САМ ЗА СЕБЕ СИ КАКВО ЩЕ ПРАВИ,за секса можете да си го практикувате стига да нямаш проблеми с бременността и да имаш желание.

здравей
аз няма да те осъждам за това,което си написала,а ще те подкрепя с 2 ръце
само като сеи помисля как циганките си гледат децата и те всичките са им живи и здрави,че незнаят какво е лекар,ми идва да побеснея,когато чуя някоя мама да се притеснява и з най-малкото :mrgreen:
Аватар
4o-4o san
Начинаещ
 ---

Мнениеот daniiella на 13 Мар 2009 17:38

Съжалявам, но ще бъда малко остра в отговора си. Не съм пушила никога и може би за това не мога да разбера жените пушачки, как може да пушат по време на бременност?! :shock: Това за мен е ужасно, да тровиш най-милото си заради единя кеф?! Какво значи "Докога е възможно да се пуши?" НЕ, ИЗОБЩО НЕ Е ВЪЗМОЖНО. Открие ли се бременноста не трябва да има фактори, които да вредят на детето по някакъв начин. И не е вярно, че в нета няма инфо за цигарите и секса по време на бременност. Напротив специално по тези теми е изписано страшно много. Особено за тютюнопушене и бременност. Не ме разбирайте погрешно, не искам да съдя никого, всеки трови собственото си дете, просто НЕ РАЗБИРАМ :roll: Още повече в първите месеци, когато е органогенезата. Не разбирам, как нямат воля пушачките заради нещо толкова свято да се откажат от цигарите. Знам, че след моя пост ще има много мнения против мен, но това си е ваша работа. Не е вярно, че никотина не вреди. Всичко поемано от майката, минава чрез кръвта и плацентата в зародиша. Било то храна, напитки, никотин. Просто не знаете колко деца се раждат недоносени заради майки пушачки, колко се раждат с астма и други дихателни пролеми, инфекции на горните дихателни пътища и много, много други проблеми, затова така разсъждавате.
Анна, желая ти лека и безпроблемна бременност и най-вече живо и ЗДРАВО бебе. Мой съвет е да откажеш цигарите веднага, твой е избора дали ще го направиш или не. Не знам на колко си години, но ще се надявам здравия разум да надделе в теб и да вземеш правилното решение. Успех.
daniiella
 ---

Мнениеот mim4ето на 13 Мар 2009 18:29

daniiella написа:Съжалявам, но ще бъда малко остра в отговора си. Не съм пушила никога и може би за това не мога да разбера жените пушачки, как може да пушат по време на бременност?! :shock: Това за мен е ужасно, да тровиш най-милото си заради единя кеф?! Какво значи "Докога е възможно да се пуши?" НЕ, ИЗОБЩО НЕ Е ВЪЗМОЖНО. Открие ли се бременноста не трябва да има фактори, които да вредят на детето по някакъв начин. И не е вярно, че в нета няма инфо за цигарите и секса по време на бременност. Напротив специално по тези теми е изписано страшно много. Особено за тютюнопушене и бременност. Не ме разбирайте погрешно, не искам да съдя никого, всеки трови собственото си дете, просто НЕ РАЗБИРАМ :roll: Още повече в първите месеци, когато е органогенезата. Не разбирам, как нямат воля пушачките заради нещо толкова свято да се откажат от цигарите. Знам, че след моя пост ще има много мнения против мен, но това си е ваша работа. Не е вярно, че никотина не вреди. Всичко поемано от майката, минава чрез кръвта и плацентата в зародиша. Било то храна, напитки, никотин. Просто не знаете колко деца се раждат недоносени заради майки пушачки, колко се раждат с астма и други дихателни пролеми, инфекции на горните дихателни пътища и много, много други проблеми, затова така разсъждавате.
Анна, желая ти лека и безпроблемна бременност и най-вече живо и ЗДРАВО бебе. Мой съвет е да откажеш цигарите веднага, твой е избора дали ще го направиш или не. Не знам на колко си години, но ще се надявам здравия разум да надделе в теб и да вземеш правилното решение. Успех.

Добре, че си ти, мила, защото вече взех да се отчайвам! Е, аз съм била 7 години пушачка и 2 години преди да забременея ги спрях в името на моето здраве и това на бъдещото ми дете (въпреки, че изобщо не знаех кога ще забременея, дори не бях срещнала човека). За мен е безумие да рискуваш здравето на най-святото по този начин. Как може и самата мисъл един ден, че може и твоето пушене по време на бременност да е довело до астмата на дъщеря ти например, да не те откаже от порока. Е, аз не бих могла да живея с такъв товар. Въпреки, че не съм пушила по време на бременността, моят син се роди в 35 г.с., имах проблемна бременност, но ми е чиста съвестта и знам, че аз съм направила всичко възможно да родя здраво дете. Слава на Бога, той отдавна е едро и жизнено момченце, и най-вече здраво.
Ето малко инфо от Интернет (който търси, намира):
...Сред най-сериозните опасности от пушене по време на бременност са:спонтанен аборт, който в зависимост от изпушените дневно цигари се увеличава многократно. Пушачките са застрашени от спонтанен аборт двойно повече от непушачките, раждане преди термина, недоносени и недоразвити бебета При тютюнопушене вероятността да се роди бебе с поднормено тегло скача с 3 до 4 пъти риск от раждането на мъртъв плод или от смърт на детето непосредствено след раждането е с една трета по-висок при пушачките рискът от преждевременно раждане скача с 25% никотинът ускорява пулса на бебето и повишава циркулацията в кръвта в аортните и пъпни вени, повишава кръвното налягане и пулса на майката - дали това е добре според вас? изключително неприятно е, че пушенето води до свиване на кръвоносните съдове, което съответно води до значително намаляване на притока на кръв до плацентата, а заедно с това и до затруднено достигане на жизнено важни за бебето вещества. Въглеродният окис пък намалява хемоглобина както на майката, така и на плода. А намаления апетит при майката води до намаляване на плазмата и качеството на нейната кръв.И още-пушенето би могло да намали количеството и да влоши качеството на майчината кърма. А при наличие на такава, тя съдържа голям коктейл от отровни за крехкия организъм вещества.В някои случай намаляването на броя на цигарите се вижда като алтернатива за бъдещата майка, но нека това са изключения, само и в случай, при който майката просто не може да спре тютюнопушенето. Но за предпочитане е да приложите малко воля!От изключително значение е и подкрепата на близките, които трябва да осигуряват благоприятна среда за отказване от цигарите. Пушенето около бременната жена е не само вредно, но и възпрепятства желанието й да се откаже от убийствения навик.и т.н.
Успех!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mim4ето
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniiella на 13 Мар 2009 19:10

Една моя съседка има три деца. И през трите бременности тя не спря цигарите. Две от децата са добре, третото се роди с астма. Сега през месец е по болниците. Вече дори не пуши в стаята, а навън, но след дъжд качулка. Сега съжалява и й се иска да върне времето назад, но уви не може. Ще кажете, ето тя е пушила и през трите бременности, а само едно от децата има проблем. Така е, но трябва ли да играем на руска рулетка със здравето и живота на децата си?! Вие преценете. Разбира се, не всеки пушач умира от рак на белия дроб, не всеки алкохолик от цироза, но защо трябва да предизвикваме съдбата?! Ще кажете още, ето Мимчето не е пушила пък е имала проблемна бременност и е родила преждевременно. Така е, но тя го е написала много хубаво. Поне знае, че тя не е допринесла за това, просто се е случило. И това не е никак малко, сега знае и е спокойна, че не е навредила на детето си! Поздравления Мимче, да ти е жив и здрав сладура и дано има повече жени разсъждаващи и постъпващи по този начин :balloons: . Всички тук във форума сте доста млади. Бременни или не, защо са ви нужни цигарите? Една жена трябва да бъде нежна, чиста с хубава, стегната и здрава кожа. А не да мирише на цигари и като я целуваш все едно да ближеш пепелника в кафенето.
Съжалявам, поулях се, но това ми е болна тема.
Лека вечер на всички.
daniiella
 ---

Мнениеот rosinka_89 на 13 Мар 2009 19:32

и аз пу6ех преди,но ги намалих на 1,2 на ден.откакто разбрах 4е съм бременна си позволих да си дръпна само 1и сега ме е яд,4е съм си позволила да рискувам здравето,та дори и живота на детето си.ама хора кажете как да се справя с мажо и техните.май хи4 не ги е еня 4е има бременна жена в стаята.пу6ат си като кумини и упорито спорят 4е не било опасно за бебето.не мога да се изолирам сама цяла ве4ер в другата стая
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
rosinka_89
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniiella на 13 Мар 2009 19:46

:? Роси, какво да ти кажа. Щом те не те пазят, пази се ти. Дали ще пушиш или само ще дишаш все тая. Аз работя в болница и когато излезнах болнични още в 5 месец, колегите все ме канеха на купони и сбирки по разни случаи. Пушеха възможно по-малко, постоянно отваряха и проветряваха. Винаги са се съобразявали и са ме слагали да седя до непушачите и не защото за здравни лица, просто наистина ги беше грижа. Чак съм се чувствала неудобно, че заради мен трябва да се съобразяват. Обясни им на твоите хора, че бебето пуши заедно с тях :roll: Не знам какво са те посъветвам, щом сами не се сещат :?
daniiella
 ---

Мнениеот rosinka_89 на 13 Мар 2009 19:59

обясних им подробно,но те си правят оглу6ки.правя вси4ко възможно.отварям врати и прозорзи когато са в стаята за да се проветрява максимално.е,поне това няма да трае о6те дълго.до месец най много 6те се прибререм с мажо в бг.тогава 6те падне строяване :twisted:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
rosinka_89
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Важно въпросче...

Мнениеот elitoo на 14 Мар 2009 12:48

Здравейте дами!
Искам да ви попитам понеже чакам парвата си рожба ме валнува много въпроса в кой месец почна да ви расте корема?
И в кой месец разбрах те пола на бебо?
Благодаря много... :D
Изображение
Изображение
посети моя зоопарк,моля! http://olenaa.mondozoo.com
Аватар
elitoo
Редовен
 ---

Re: Важно въпросче...

Мнениеот nikita_perez на 15 Мар 2009 15:34

elitoo написа:Здравейте дами!
Искам да ви попитам понеже чакам парвата си рожба ме валнува много въпроса в кой месец почна да ви расте корема?
И в кой месец разбрахте пола на бебо?
Благодаря много... :D

Здравейте ! Благодарим Ви ,че избрахте нашия форум .Ето и темите , които ви интересуват.Моля пишете в тях :

Кога започна да ви личи корема ?
В кой месец се вижда пола на бебето ?
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Следваща

Назад към Бременност и Раждане