ОПЕРИРАНИ ОТ ПЕРИТОНИТ И БРЕМЕННИ

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

ОПЕРИРАНИ ОТ ПЕРИТОНИТ И БРЕМЕННИ

Мнениеот factory на 14 Дек 2008 00:02

ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАЙЧЕТА,ТЕМАТА,КОЯТО ПУСКАМ НЕ Е ПО ПРИЯТЕН ПОВОД,ЗАТОВА И СЕ НАДЯВАМ ДА ИМА ПО-МАЛКО МАЙЧЕТА С ТОЗИ ПРОБЛЕМ,КОЙТО ИМАМ АЗ.ВЪПРОСА Е ТАМ,ЧЕ ПРЕЗ ЮНИ МЕ ОПЕРИРАХА ПО СПЕШНОСТ ОТ ПЕРИТОНИТ,А 2 МЕСЕЦА ПО-КЪСНО И ОТ СРАСТВАНИЯ(ИЛЕУС).И ЕТО ЧЕ ВЕЧЕ СЪМ В КРАЯ НА 3-ТИЯ МЕСЕЦ ОТ БРЕМЕННОСТТА СИ,А ОЩЕ ЕДВА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВАМ ОТ ОПЕРАЦИИТЕ.НЯКОИ ВЕРОЯТНО ЩЕ МЕ ПОПИТАТ ЗАЩО СЪМ ИЗБЪРЗАЛА,ЩЕ ВИ КАЖА,ЧЕ ЛЕКАРИТЕ ДОРИ МИ БЯХА КАЗАЛИ,ЧЕ СЛЕД ТЕЗИ ОПЕРАЦИИ НЯМА ДА ИМАМ ДЕЦА,ТАКА ЧЕ ТОВА Е ИСТИНСКО ЧУДО И ЩАСТИЕ ЗА МЕН(А И МИ Е ПЪРВА БРЕМЕННОСТ).И ВСЕ ПАК ТАЗИ БРЕМЕННОСТ СЕ ПРЕВРЪЩА В ПО-СПЕЦИАЛНА,НАПРИМЕР,ТРЯБВА ДА ЯМ ПО-ТЕЧНИ ХРАНИ ЗАРАДИ ЧЕРВАТА ИНАЧЕ БОЛКИТЕ СА НЕЧОВЕШКИ,СЕГА КОГАТО МАТКАТА РАСТЕ И ПРИТИСКА ЧЕРВАТА НАГОРЕ ТЕ СЕ ИЗМЪЧВАТ И БОЛЯТ АДСКИ МНОГО(ВЕЧЕ НЯКОЛКО ПЪТИ ХОДИХ ПОСРЕД НОЩ ДА МИ ПРЕЛИВАТ БАНКИ,ЗАЩОТО БОЛКИТЕ ГИ ЗНАЯТ САМО ПРЕЖИВЕЛИТЕ ГО),НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГАРАНТИРА,ЧЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА НЯМА ДА СЕ СТИГНЕ ДО НОВА ОПЕРАЦИЯ И ТАКА НАТАТЪК.КАТЕГОРИЧНО МИ КАЗАХА ДА СЕ ОТКАЖА ОТ ЕВЕНТУАЛНОТО ЖЕЛАНИЕ ЗА СЕКЦИО,ЗАЩОТО ОЩЕ 1 ОТВАРЯНЕ НА КОРЕМА НЯМА ДА Е ДОБРЕ И ЩЕ ДОВЕДЕ ДО НОВИ СРАСТВАНИЯ,А ПРИ МЕН ТЕ СА ВЕЧЕ ДОСТАТЪЧНО МНОГО(МЕДИЦИНАТА ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ИЗМИСЛИЛА НАЧИН ОСВЕН ОПЕРАТИВНО ДА СЕ МАХАТ,ИМА НЯКАКВО ЛЕКАРСТВО,КОЕТО УЖ БИЛО ЕФИКАСНО,НО НЯМА НАЧИН ДА СЕ НАМЕРИ,ВЕЧЕ 4 МЕСЕЦА ГО ТЪРСЯ В ЩАТИТЕ,КЪДЕТО САМО ГО ИМА И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЗЕМЕ ПОЧТИ НИКАК,ЗАЩОТО НЕ СЕ ПРОДАВА СВОБОДНО)ИЗОБЩО ТОВА СИ Е ЕДНА СЕРИОЗНА ТЕМА И ТЪЙ КАТО ЗА НЕЯ НЕ СЕ ГОВОРИ(И СЛАВА БОГУ),СИ МИСЛЯ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА НЕЩО И ЗА МАЛКОТО "ТАКИВА" МАЙЧЕТА.ТАКА ЧЕ ЩЕ ЧАКАМ ЗА МНЕНИЯ,СЪВЕТИ,ПРЕПОРЪКИ,ВПЕЧАТЛЕНИЯ И СПОДЕЛЕН ОПИТ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО....ЦЕЛУВАМ ВИ ВСИЧКИ,МНОГО ЗДРАВЕ И КУРАЖ....ДО СКОРО. :balloons:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: ОПЕРИРАНИ ОТ ПЕРИТОНИТ И БРЕМЕННИ

Мнениеот iliana. на 23 Дек 2008 14:53

factory,не знам какво да ти кажа.Аз не съм преживяла това,което ти сега и дано никога не ми се слу4и!Не мога да ти дам никакъв съвет,само знам 4е ти трябва много сила да издържи6 на цялата тази болка и притеснение!НО 6ТОМ СИ СТИГНАЛА ДО ТУК ТИ ЗА МЕН СИ ЕДНА МНОГО СИЛНА ЖЕНА.И се надявам накрая да си гу6ка6 рожби4ката и тези мъ4ения и болки да са си заслужавали.
Ти не си ли от на6ия форум за юлските мами????Пи6и там по-4ести4ко(ако не гре6а разбира се)6те се радвам,ако споделя6 как си.
4ао за сега и КУРАЖ
Изображение
iliana.
Отличник
 ---

Мнениеот factory на 29 Дек 2008 13:05

Да,миличка от форума съм,но сега покрай празниците нещо не намирам много време за тук,затова и не съм видяла,4е си ми писала.Благодаря ти много за подкрепата,йелая ти весело посрещане на новата година,много здраве,щастие и любов за теб и цялото ти семейство.Целувки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот iliana. на 29 Дек 2008 18:38

factory,весело изкарване на празниците от мен!Пиши когато можеш! :cheers2:
Изображение
iliana.
Отличник
 ---

Мнениеот factory на 01 Яну 2009 17:00

ОООх,най-сетне минаха тези празници,направо ми се взе акъла.Сега малко почивка,че иначе ....Ти как изкара,как мина еуфорията покрай теб.Знаеш ли,сега се сещам да те питам нещо,ако евентуално знаеш повече от мен по въпроса с 3Д-то ми кажи,ще ми е от голяма полза,защото съм се наканила да ходя,ама незнам има ли смисъл изобщо.Чувам,че било вредно,а и аз най-вече исскам да разбеара пола(нямам никакво търпение,а и за ремонта на детската стая ще ми е от полза да знам от по-рано),та....ако ми е рано хич да не ходя,4Д няма в Плевен,но аз така или иначе пътувам често до София,мога и там да ида,въпроса е какво повече ще се види от ехото(на което се вижда само сянка :D ).Аз писах и при юлските майчета,но ти ми пи6и тук,за6тото там като сме много понякога се забърквам и може и да не видя че си ми писала.Знам,че ще миотговориш и затова предварително ти благодаря.....целувки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 01 Яну 2009 19:04

Моля, придържайте се към темата, т.е. "ОПЕРИРАНИ ОТ ПЕРИТОНИТ И БРЕМЕННИ"
По всички други въпроси има теми или ако няма може да пуснете нова.
Ако продължите със спама темата ще бъде заключена.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот factory на 02 Яну 2009 00:44

Илиана,пиши в ЮЛСКИ МАЙЧЕТА,защото иначе тук ще заключат темата....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот factory на 19 Фев 2009 11:41

Ето,сега ми се появи и следоперативна херния,от първата операция някой конец е зпуснал и е тръгнала херния.Сега трябва да родя(и то нормално)и после да ме оперират и от херния.Направо вечееееееее незнам.Как ще раждам с тази херния и аз незнам,а и лекарите казват,че ще се мисли на място,което хич не ме окуражава.Ако някой е раждал с херния,ще съм благодарна да сподели........
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 25 Фев 2009 17:51

мили4ка аз съм оперирана от киста на яй4ника и от пертонит имам много сраствания и преди 4 месеца родих детенце не се притеснявай вси4ко ще мине добре моя лекар как се вайкаше 4е съм с много сраствания и между другото родих секцио по мое желание само едно ме достраша да попитам дали мога да имам още едно детенце . радваисе и бъди щастлива ти също си от щастливките забреманели след пертонит :sm_174: :sm_174: :sm_174: :sm_174: :sm_174: :sm_174: :sm_174: :sm_156: :sm_156: :sm_156: :sm_156: :sm_156:
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот factory на 25 Фев 2009 19:07

Миличка много ти благодаря за окуражителните думи,излезли от устата на някой,който го е преживял....значат наистина много много.Аз също исках да родя секцио,но лекарите не ме съветват...казват,че не е добре да се отваря за пореден път корема,защото ще има още и още сраствания и ще трябва да се мъча така.Радвам се,че всичко е минало добре при теб и най-много,че не ти се е нялагала нова операция заради срастванията,защото след 2-та аз вече си мисля,че това мойто няма да има край.Мога ли да те попитам....докато беше бременна,получаваше ли гадни кризи изразяващи се с болка високо в корема?Аз вече няколко пъти тичам все посред нощ да ми преливат банки,че не се търпи направо.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 06 Мар 2009 15:30

ами имах болки в корема ниско долу и високо горе но все си мислех 4е бебо ме притиска :oops: и не обращах внимание и може затова да не съм бягала по лекари и мисли само хубави неща и няма да имаш проблеми :wink:
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diqna delcheva на 26 Мар 2009 16:31

zdarveite,kazvam se diqna i sam bade6ta maika!imala sam sa6tite operacii kato tvoite ,no predi mnogo godini-1992-(i dvete za kratak period).nai- hubavoto,koeto ti se e slu4ilo e tova da zabremenee6 sled kazanoto ot lekarite.az nqmah problem sas za4evaneto, doktorite ni6to ne sa mi opemenavali sled operaciite!dori vse o6te ne sa mi dali savet aku6erkata i moqta ginekolojka dali e hubavo da rodq sekcio???? vse pak az se nadqvam da rodq po tozi na4in.pri teb ne6tata sa malko po skoro6ni-otnosno 4e si za4enala neposredstveno sled operaciite.sigurna sam 4e ako nabludava6tiqt ti lekar e dostata4no razumen nqma da te nakara na rajda6 normalno.6te spodelq s teb i vijdaneto na ginekologa mi otnosno operaciite i vida na rajdane,no moje bi tova 6te stane v malko p kasen etap.dano nqma risk za drugo srastvane sled sekcioto!!!!

Здравейте,казвам се Дияна и съм бъдеща майка!Имала съм същите операции като твоите ,но преди много години-1992-(и двете за кратък период).Най- хубавото,което ти се е случило е това да забременееш след казаното от лекарите.Аз нямах проблем със зачеването, докторите нищо не са ми спеменавали след операциите!Дори все още не са ми дали съвет акушерката и моята гинеколожка дали е хубаво да родя секцио???? Все пак аз се надявам да родя по този начин.При теб нещата са малко по скорошни-относно че си заченала непосредствено след операциите.Сигурна съм, че ако наблюдаващият ти лекар е достатъчно разумен няма да те накара на раждаш нормално.Ще споделя с теб и виждането на гинеколога ми относно операциите и вида на раждане,но може би това ще стане в малко по- късен етап.Дано няма риск за друго срастване след секциото!!!!

Благодарим Ви за участието във форумите на Мама и бебе.
Писането на кирилица във форума е задължително. Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
diqna delcheva
 ---

Мнениеот factory на 26 Мар 2009 20:10

Дидка,не ми дават да родя секцио,защото имам херния(в следствие на едната операция),която трябва да оперират след раждането(не може наведнъж и двете,защото корема ми няма да се е прибрал и после ще висят кожи)и ако родя секцио ще ми станат много операции,казаха,че няма никакъв проблем да родя нормално,след като матката ми не е рязана(както при секцио),тоест,корема вече е възстановен.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
factory
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Peri на 12 Юли 2010 16:02

Здраейте момичета,
имам нужда от помощ и съвет! През 2006та забременях нормално и без проблемно. Бях много щаслива и следях бременността си по форумите...
В четвъртия месец на бременността получих ужасни болки, а като отидох на лекар ми казаха, че е възпален апандисит!!! ШОК - трябаше да ме оперират по спешност и след 12 дена излезнах от болница чуствайки се много добре и най-вече с радост в сърцето, че бебето е здраво и е добре и то! 2 седмици по-късно обаче, пак посред нощите отидох в болницата със 100 пъти по-силни болки от болките които имах с апандисита. Вече бях в средата на петия месец и същата вечер не ми дадоха болкоуспокояващи за да не навредят на бебето.
На сутринта ме пуснаха на ренген и установиха ИЛЕУС! Отново трябваше да ме оперират по-спешност! Дори сега като ви пиша за това цялата съм настръхнала и едвам сдържам сълзите в очите си...
Операцията мина успешно и за мен и за бебето. Лежах около 2 седмици в интензивно, а после още 2 в хирургичното отделение на болницата.
Изписаха ни и ни се радваха - а аз се радвах повече от всички и се молех да не се повтаря този кошмар.
Термина ми беше на 16.11.2006, на 13.10.2006 почуствах замайване и отидох при гинеколожката си за преглед. Кръвното ми беше много високо. Имах страшни отоци по цалото тяло, краката ми бяха много подути, а очите ми подпухнали и почти затворени.
Приеха ме в патологичния сектор на родилно отделение и след 2 дни ми пуснака доплер - беше добре. Направиха го в 4 следобед и казаха, че всичко е наред, като междувременно пулса ми беше доста бърз, а те се опитваха да се справят с кръвното.
Късно през ноща, мисля че беше след 11, получих масивен кръвоизлив!!! На 16.10.2006та загубих бебето и всичкия ми свят се срина... Операцията беше секцио при пълна упойка.
И така - Това което не ни убива, ни прави по-силни! - мъката не е намаляла и грам, но се опитвам да гледам напред и искам да си имам бебе! От 2006та до ден днешен съм обиколила безбройно много лекари. От един на друг с различни препоръки и диагнози. А имам и миома, колкото яйце, от вънжната страна на матката.
Едни ми казват да се оперирам от миома, други да не се оперирам, ами да пробвам да забременея отново...
От приблизително година правим проби за бебе и всеки път оставам разочарована!
Защо ви пиша всичко това? - Моля помогете ми да си избера лекар! Някой който ще вземе присърце моя проблем и ще проследи всичко от началото до края, какъвто и да е той!

Надявам се само да не уплаша някоя от вас със този подобен на филм на ужасите етап от моя живот! Всички ние сме различни, момичета, случаи като моя са единични и не бива да се страхувате, че може да се случи и на вас, ок?
Очаквам да ми дадете съвет и да ме опътите!
Благодаря предварително!
Аватар
Peri
 ---

Мнениеот bobynka на 24 Юли 2010 11:58

Пепи , ако влизаш тука и 4етеш 6те питам една позната за един много добър лекар ,който и е помогнал да има детенце и 6те ти пратя координати те му и не губи надежда :balloons:
Изображение
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Бременност и Раждане