Изоставане в теглото на бебето в утробата.

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Изоставане в теглото на бебето в утробата.

Мнениеот iosh на 16 Авг 2008 15:33

Здравейте на всички,
с жена ми имаме следния проблем:
Тя е в 30 г.седмица и според лекарите бебата ни е изостанала в теголото си с около 300 гр., сиреч вчера са я мерили и тя е била около 1090 гр., а трябвало да бъде около 1360 гр.
Много се притесняваме за беба и ще сме радостни ако някой от вас е имал подобен проблем да сподели за развитието му.
Четох за подобни проблеми, но при близнаците, а пък ние сме с едно.

Благодаря Ви предварително!!! :balloons:
iosh
 ---

Re: Изоставане в теглото на бебето в утробата.

Мнениеот dessy на 16 Авг 2008 21:17

Здравей, iosh!
Като чета поста ти си задавам няколко въпроса: какви са тези критерии за кг на бебето? до колко точно е "меренето" на плода в утробата?
При първата ми бременност един единствен път ми мериха бебето поради моето любопитство - това беше 45 дни преди термина значи около 34 г.с. и беше 2800 кг, доколко обаче е точно не е ясно, защото когато родих месец по-късно се оказа, че за месец е качило 1 кг. Сега се чудя възможно ли е? Та по тази причина се питам до колко е точно "меренето"?
Естествено аз не съм специалист, но ако тази информация не тревожи гинекологът, който наблюдава жена ти, не се тревожете и вие.
Знам, че не на такъв отговор се надяваш, но пиша с идеята, че аз лично се съмнявам в точността на измерването...
ИзображениеИзображение
Изображение
dessy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivon4eto-vn на 16 Авг 2008 21:36

Здравей, Иош, относно меренето не се тревожи аз също не съм специалист, обаче през единствения път през който мериха сина ми, това беше около 45 дни преди раждането лекарката ми го измери над 4 кг, и после когато го родих, о какво чудо той беше точно 3,200кг. Не се притеснявай лекарите мерят бебетата по три компонента и пресмят ориентировачно, което само по себе си говори че не е много точно. Не се притеснявайте, а и все пак винаги можете да се консултирате и с друг специалист. Незнам дали ти помогнах, но искренно се надявам поне да съм ви успокойла малко!!!
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Gall на 16 Авг 2008 23:20

Много е относително...При всяко бебе е разли4но, никога не може видеозона да ти даде то4ните килиграми.Моя доки, така казва, а и в доста литература съм го срещала.Видеозоните дават отклонения с 200-300гр до 500.Примерно, ако днес ти измерят на два видеозона едва ли и двата ще покажат едно и също.
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот micro на 30 Авг 2008 19:21

още в първите седмици ми казваха че съм с закъснение от 2 седмици в развитието на плода, а сега вече в 29 седмица сме добре.незнам но май сме наваксали добре.винаги има отклонения в показателите,а последните 2 месеца съм чувала /и то от доста добър лекар/, че бебетата всеки ден качват по 30 гр. - затова и наддават най много.колкото повече се доближавате до термина толкова е по добре за бебето.успех.
Изображение
Изображение
micro
Начинаещ
 ---

Мнениеот melisa701 на 05 Сеп 2008 08:13

аз също мисля, че не трябва да се притеснявате. ако всичко с беба е наред, меренето не е от значение. на мен винаги на прегледите, при "меренето" на ехеграфа ми казваха, че сме много едри и прогнозите бяха, че бебка ще се роди много голяма. фактически се роди 3360 г.

Изображение
melisa701
Сериозен
 ---

Мнениеот Petinka на 05 Сеп 2008 10:50

Аз също ще ти кажа да не се тревожите. Не може от ехографския преглед да се изчисли на 100 %. На мене също ми казваха, че бебето изостава , че е много малко и т.н. , с което само ми докараха допълнителни притеснения :evil: Резултата накрая беше бебе 3350гр./50см. :lol:
Аватар
Petinka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Uliana на 08 Сеп 2008 15:40

Не се тревожете, моята дъщеря се роди 24 дена по рано от термина ми и ми казваха, че ще е 4,500 кг, но тя се роди 3,700!Все пак нямат лекарите кантар в корема на майката нали? :)
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 09 Сеп 2008 15:45

iosh , как се развиват събитията? Бебетата в последния месец наддават с по ололо 200г на седмица, при вас как е?
Аз малко късно се включвам и няма как да ти помогна особено, просто мога да ти разкажа...
Първо апаратурата отчита с приблизителна точност +-~300г. Алето един ден преди раждането я измериха 2500г, а тя се роди 2200г. На момичето до мен бяха казали, че бебето е малко, а то се роди съвсем нормално, над 3000г (не помня точно цифрите...)
През осмия месеце при мен се оказа, че страдам от прееклампсия. Най-общо казано високо кръвно, белтък в урината, отоци. Бебето не се хранеше добре вътрематочно, не наддаваше добре на тегло, а повишаваше кръвното ми, без да може да получи необходимито. Един порочен кръг се получава. По лекарска преценка я извадиха 20 дни преди термина, в 37г.с. Роди се 2200г, слабичко, без подкожна мазнина. Беше 48 ч. на системи и не мърдаше и не издаваше звук. След това нещата се наредиха чудесно някак от самосебе си или ... Божа работа. Хранеше се по малко и начесто, по 8 пъти през първия месец. Закръгли се, заглади се. До края на първата годинка беше във всички норми.
Разказвам ти, за да те окуража, че и при проблеми нещата се овладяват.
Стискам палци всичко при жена ти и при бебето ви да е наред! Чакам да се похвалиш!
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

kilogrami na ploda v 34 g.s.

Мнениеот dunka на 07 Яну 2009 16:39

:nothappy: Здравейте мами в 34 г.с. на ехограф ми каза че плода е мн малък 1500 доста съм притеснена.Имала ли някоя мама такъв проблем. :( Благодаря ви предварително.
dunka
 ---

Мнениеот dessi на 09 Яну 2009 10:34

на мен в осмия месец ми казаха 1550гр в крайна сметака се роди 2540кг 48см 12 дни преди термина!бебето си беше в перфектно здраве много подвижно и по ококорено от другите които видях в болницата.Така че споко не се притеснявай излишно.важното е да е доносено ,а килограмите не са от голямо значение!Ето сега на 1 година е 9200гр напълно в средните норми!Успех ти желая !
Изображение
Изображение
dessi
Сериозен
 ---

Мнениеот dunka на 10 Яну 2009 17:49

Благодаря наистина ме успокояваш.Дано и аз съм по този начин. :roll:
dunka
 ---

Мнениеот micro на 18 Яну 2009 15:43

август бях притеснена.но ето че сме вече на почти 3 месеца и всичко е ОК.родихме се преди термина в норма и всичко ни е наред.
Изображение
Изображение
micro
Начинаещ
 ---

Мнениеот stefania_K на 18 Яну 2009 17:24

И аз мисля,че не трябва да се притесняваш,много е относително това мерене.При мен също имаше много голяма разлика.2 седмици преди да родя ми казаха,че ще е голямо бебе,почти 4 кг,а той се роди 3.100кг,даже мъничък.Не се притеснявай!Успех!! :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Бременност и Раждане