Проблеми с направленията от личния лекар

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Проблеми с направленията от личния лекар

Мнениеот cuconika на 15 Юли 2008 13:25

Здравейте мили момичета!Искам да ви посъветвам нещо от което аз само си изпатих!Когато вземете направление от личния лекар за акушер гинеколог и сте бременна: 1) искайте в направлението да пише за проследяване на бременност; 2) като отидете при АГ-то искайте да ви включи веднага в програмата майчино здравеопазване!
На мен ми се слючи следното: отивам с направление при АГ-то и му казвам,че ще си вземам болничен след 2 седмици и тя ми казва няма проблем.Аз отивам след 2 седмици и тя ми казва, че ще ми пусне болничен след като взема воторо направление от личния лекар.Обаждам се на личния лекар и му обеснявам и той ми казва, че ще АГ-то трябва да ме въведе с това направление в майчино здравеопазване и трябва да ми дава болничен с него :emon32:
Изображение
cuconika
Пристрастен
 ---

Re: Проблеми с направленията от личния лекар

Мнениеот dessy на 15 Юли 2008 13:31

Аз си взех направление за проследяване на бременност и го дадох на АГ. За болничен проблем не съм имала и не съм носила друг вид направление.
ИзображениеИзображение
Изображение
dessy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tedikrasteva на 15 Юли 2008 21:32

За болничен винаги се взема допълнително направление от личния лекар, освен ако не лежиш в болница. Поне при мен беше така - винаги когато ми се налагаше да си взема болничен отивах при личната и тя ми даваше направление (това е необходимо понеже тези болнични се издават от комисия, а не просто от лекаря който ти следи бременноста).
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот cuconika на 16 Юли 2008 08:39

Благодаря на Теди за отговора!На мен личния лекар ми каза, че за болничния се дава една бележка за ЛКК, а не за всеки месец бременност направление!Да ви кажа говорих и с юрист от здравната каса и той ми каза, че личния лекар си е в правото и зависи от гинеколога дали ще те запише в майчино здравеопазване с първото направление,обикновенно искат и второ за да вземат парите от него! :emon12:
Изображение
cuconika
Пристрастен
 ---

Мнениеот tedi_79 на 16 Юли 2008 08:56

Това са ГОЛЕМИ АБСУРДИ,както всичко останало в държавата ни.На мен ми дадоха направление един месец след,като ми издадоха болничен-така било по новите разпоредби :roll: Но ми казаха,че направлението важи за цялата бременност.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
tedi_79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peteto на 16 Юли 2008 12:54

Аз получих направление от ли4ната лекарка и в него пишеше за май4ино здравеопазване и аг ми издаваше болни4ни без проблем,нищо 4е са от комисия
Изображение-
Аватар
peteto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот belladonna на 16 Юли 2008 15:53

dessy написа:Аз си взех направление за проследяване на бременност и го дадох на АГ. За болничен проблем не съм имала и не съм носила друг вид направление.

И аз. Но наистина, личният ми издаде направление за проследяване на бременност, а АГ-то веднага ме включи в програма „Майчино здравеопазване”.
На личния само трябваше да върна отговор кой АГ съм избрала и повече не съм имала работа с него.
Всъщност, болничен си взех чак 45 дни преди термина, но преди това АГ-то почти всеки път ме питаше дали имам нужда от болничен, което ме кара да мисля, че е можело лесно да издаде без нужда от други направления и т.н.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Illy на 24 Юли 2008 17:35

Аз имах само едно направление от личния лекар, всичко останало - направления за кръвна картина и урина, получавам от лекарката в ЖК (женската консултация, малко мрънка преди да го даде, но тъпо и упорито може да се получи), но за ЛКК заплащам по 9 лева :( , като се има предвид че не съм в болнични по собствено желание...иначе до колкото и аз съм чувала направлението от личния лекар е само едно
Изображение
Изображение
Аватар
Illy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6o4eto на 21 Ное 2008 16:20

И аз не съм имала проблеми с направлението. Обадих се по телефона за час при джи пи-то, като й казах, че имам 2 положителни теста, и когато отидох при нея, тя вече ми беше написала направлението за първоначален избор на АГ по програма "Майчино здравеопазване". После отидох при АГ-то и той ми каза, че отсега нататък за каквито и да е здравословни проблеми и заболявания по време на бременността отговаря той - до 45 дена след раждането той ще ми е личния лекар. Освен това ми каза, че за разлика от общопрактикуващите лекари може да ми дава направления за всякакви специалисти и нямам никакъв проблем когато си поискам да ми даде болничен. :emon11:
Изображение

Изображение
Аватар
mi6o4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vani4ka_8 на 03 Юли 2009 21:47

Аз също нямах проблем с направлението от личния лекар ............ Първият ми болничен беше от болницата, понеже са наложи да бъда под лекарско наблюдение, но за вторият болничен - отидох при джипито си издаде ми направлението за първоначален избор на АГ и т.н.......... и от тогава съм нямала както се казва вземане-даване с нея :emon11:
Изображение
Изображение

Роден на 13.07.2009г. - 3800гр., 52см.
изписан на 16.07. - 3690гр., 52см.
Аватар
vani4ka_8
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот just_me на 28 Яну 2011 21:27

Не съм имала проблеми с направлението. Личният лекар ми даде направление за първоначален избор на АГ, като дори се консултирах с него за мнение относно гинеколога, който мисля да избера. Гинекологът ми каза, че отсега нататък за всякакви въпроси и проблеми през бременността отговаря той - до 45 дена след раждането. За болнични също, но досега не ми се е налагало да ползвам такъв :)
Изображение
Аватар
just_me
Пристрастен
 ---

Назад към Бременност и Раждане