Дуфастон и бременност

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: ПИЛИ ЛИ СТЕ ДУФАСТОН?

Мнениеот veniand на 24 Фев 2008 23:36

Подкрепям Руми, недей да ги спираш или пиеш по твое усмотрение, ако не си сигурна в гинеколога си потърси и друго мнение, но не си прави експерименти.
Изображение
ДОКОГА ЩЕ СИ МЪЛЧИМ!!!
veniand
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anito на 25 Фев 2008 09:08

Според мен дуфастона можеш да пиеш всеки месец,няма да ти навреди!Както вече споменах,а виждам,че не съм само аз,го приемах до 4 месец от бременността!Моя приятелка го пие пък всеки месец без да е бременна-по-този начин си стимулира цикъла,защото попринцип и идва доста рядко,а така и е редовен!Разбира се доктор я посъветва така!Но за клостилбегит-а не мога да ти кажа нищо,защото не съм го приемала.Но при положение,че и ти не го пиеш сега,не виждам къде е проблема да пробваш следващия месец-просто на втория месец изпълняваш схемата!Но пак казвам,че това хапче ми е непознато,така,че нека и др.мами си кажат мнението!
Изображение
Изображение
Аватар
anito
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот az23 на 26 Фев 2008 00:07

Аз пих дуфастон до края на 3-тия месец.
Виктория е родена на 18.12.2006г,в 02:20 3,300кг-50см
18.12.2008г- 12,400кг-87см
Теодора родена на 12.04.2012 в 19:20 2,700кг-47см
21.05.2012-3,600кг-54см
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
az23
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот divijana на 26 Фев 2008 11:01

Дуфастон съм пила няколко месеца и по това време забременях,но винаги след овулация.След това го пиех и първите месеци на бременността.
divijana
 ---

Мнениеот SUGAR FREE на 26 Фев 2008 15:23

veniand написа:Пила съм същите лекарства по същата схема, но нямах овулация, след това на втория месец бях бременна. Успех.

Същото беше и при мен!
Изображение

Изображение
Аватар
SUGAR FREE
Начинаещ
 ---

Мнениеот bendji82 на 17 Мар 2008 17:08

Аз също съм пила Дуфастон за задържане понеже има спонтанен аборт.Поради тази при4ина лекаря ми го изписа веднага като разбрахме 4е съм бременна и съм го пила до 5 месец.
Изображение
Аватар
bendji82
Сериозен
 ---

Дуфастон и бременност

Мнениеот Nessuna на 20 Мар 2008 03:04

Здравейте! Нова съм. Пиша темата под това заглавие, защото бих искала всички мами, които са взимали този продукт да изкажат своите впечатления, повече информация и да попитам следното:
Закъснява ти повече от седмица, при положение, че не ти е закъснявало толкова дни досега. Не потвърждават до момента бременност. На единия ден леко премацване, което спира веднага след това. Не е от настъпваща менструация, според думите на лекаря след гинекологичен преглед. Изписва ти Дуфастон и започваш да го пиеш на същия ден 3х1 за 3 дни (евентуално проверка за налична бременност). На следващия ден пак се появява кръвчица - малко повече от предния ден и постоянна, но не (е)тече като менструация до момента и цвета й е друг - тъмен, кафеникав, същевременно не ти цапа бельото, а само като се забърсваш леко. Левия яйчник да те свива и като погледнеш от нея страна на входа има такова оцветяване, на моменти като мънички съсирвания, но не и течение като при менструация.
Възможно ли е Дуфастона да предизвика такава кръвчица, евентуално, ако си бременна или пък да не е той? Да не е менструация? Или това означава по-скоро, че ти идва и няма бременност?

ПС: Въобще за Дуфастона малко повече информация по лични наблюдения? Бях се допитала и в един друг форум за ситуацията, където сметнаха, че не е като за менструация това кървене, но бих желала последно (2-ро) запитвана да направя и тук. Любопитна съм, макар най-вероятно да е менструация..някаква.
Nessuna
 ---

Re: Дуфастон и бременност

Мнениеот Руми на 20 Мар 2008 09:21

има вероятност за бременност,която си "отива". Дуфастона се изписва не само за регулиране на менструацията, когато няма бременност, но и за задържане в такива моменти. за 3х1 явно кървенето е доста. дано всичко ти се размине. прави ли тест? какво показа той?
Изображение
Аватар
Руми
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessy на 20 Мар 2008 14:58

Аз също знам, че Дуфастон се дава за задържане. За регулиране на цикъла се пие по схема, дава се и за стимулиране на овулация.
конкретно на въпроса ти - незнам дали е бременност, но от сърце ти желая да е това, което ти искаш.
ИзображениеИзображение
Изображение
dessy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nessuna на 20 Мар 2008 16:35

Не, не. Не съм бременна, защото днес кръвотечението е силно, както при менструация. Вчера беше, както по-горе го описах и беше съмнително, поради което освен да питам за лекарството, реших и да обясня ситуацията, което вече няма значение. Лекарите се съмняваха и затова ми го предписаха 3х1 за 3 дни, за да се разбере по-бързо дали съм или не съм като, ако не съм, трябвало да ми дойде, да имам кръвотечение. Явно имам хормонален проблем, за което ще направя изследвания, а може и заради това да пълнея.
Значи не може да предизвика кървене при бременност, а да я спре. Питах от една страна, заради цялата ситуация (мислех, че съм и то сериозно, и се надявах силно..вчера даже плаках, че не съм и сякаш всичко изгуби смисъл), а от друга, защото в листовката пише освен всичко останало, за което е и че като нежелан страничен ефект "може да се появи кървене извън менструалния цикъл" - цитирам точно. Отделно пише, че е за "извънциклични маточни кръвотечения", освен и при останалите, както при аборт. Т.е. от една страна е за спиране, а от друга като нежелан ефект за поява, освен всичко останало, за което е.

ПС: Относно ситуацията...Честно казано трябваше да не вярвам толкова, че съм, защото после е по-лошо, когато се окаже, че не си. Някак се чувствам непълноценна. А това усещане се подсилва и от факта, че 2 години не се пазим и нищо не се е получило. Накрая става нещо, което да те кара да вярваш и изведнъж - секирата. Идва като разочарование, губене на смисъл, мъка, чувство за непълноценност. Вече разбирам жените, които опитват, не се получава и страдат. Разбирам защо.
Nessuna
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 28 Мар 2008 11:14

veniand написа:Подкрепям Руми, недей да ги спираш или пиеш по твое усмотрение, ако не си сигурна в гинеколога си потърси и друго мнение, но не си прави експерименти.

Вени права си
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eninka на 29 Мар 2008 23:11

Консултирай се и с други специалисти-те ще ти обяснят най-добре какво,как и защо се случва.
Аватар
eninka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elito011 на 30 Мар 2008 10:22

здравей,аз имам едно детенце на 3 и половина лятото направих спонтанен аборт и сега след няколкомесечни опити съм бременна!! Съветвам те да следваш всички препоръки на лекаря ти защото и аз като теб се съмнявах не пих лекарства и прокървих!! Сега и аз пия дуфастон и дано всичко е наред.Щом е преценил послушай го моля те даже и за другото лекарство.В противен случай ако нещо стане много ще се обвиняваш вярвай ми.Успех от сърце!!
Аватар
elito011
 ---

Мнениеот Madiks:) на 03 Авг 2009 15:37

Момичета при мен този месец имаше съмнения за бременност,....но не в4ера ми дойде!
Днес отидох до лекаря ми,и той ми изписа да почна Дуфастон от този месец 1 т.-10 дни,от 16 ден до 25 ден на цикъла!
Обаче по-форумите четох,че Дуфастона подтискал овулацията!При мен проблема попринцип е,че имам малко нередовен цикъл и незнам кога точно ми е овулацията!Ако найстина я подтиска ако го започна от 16 ден,а тя е по-късно може и нищо да не стане със забременяване!
Ох.......незнам вече,подтиска ли овулацията или стимулира-обърках се отвсякаде!
Кога да го започна?!
Основните елементи на щастието са:нещо да правиш,нещо да обичаш,и нещо,за което да се надяваш!
MADIKS:)

Изображение
Аватар
Madiks:)
Сериозен
 ---

Мнениеот fire_girl на 15 Авг 2009 14:33

Здравейте!Видях тази тема и реших да пиша и тук.Бременна съм в 8 г.с.Преди ноколко дни ходих на първия си преглед и лекарката ми каза,че всичко е наред сбебето.Но понеже имам един спонт.аборт преди повече от 7 месеца и ми изписа Дуфастон.Това което искам да ви питам е за дозировката.Незнам защо, но ми изписа 2пъти по 2(сутрин и вечер).А миналия птъ когато задържахме предишното бебе пак пих по толкова.Не е ли много това.Ако и вие имате съшия проблем като мен моля ви пишете ми!!!Благодаря предварително!
Изображение

Изображение

Изображение

Ако обичаш някого, напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете вечно се въртят!!!
Аватар
fire_girl
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане