РЕДНО ИЛИ НЕРЕДНО?

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: РЕДНО ИЛИ НЕРЕДНО?

Мнениеот Ianitza на 04 Окт 2009 22:44

techinka написа: Да но има и едно НО ! Моя приятелка от началото си ходеше на частно и всичко си плащаше. А когато дайде времето за раждане обадила се на лекарката А тя "Ей ся ще дойда" и след 3 ч се появила . Детето се родило вече.
Затова не ми казвайте че като си плащаш всичко ще е наред !
Аз не платих нищо и при двете си бреминности .Кокто казах. Но не мога да се оплача нито от лекари нито от акушерки нито от стажанти .Защото и такива имаше.
Е един букет цветя и кутия бомбони на сестрата дето ни изписа .

Има си тема за плащане при раждането, тази е за потребителска такса по време на бременност.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот dvoino_pove4e на 02 Юли 2012 12:03

Сигурна съм ,че бременната не заплаща потребителска такса от 2,90 също като децата до 18г.
Ето откъде: този юни реших да си сменя жп-то , защото моята не искаше да ми даде направление за гинеколог.Наложи ми се да обиколя доста лекарски кабинети докато си намеря нов личен и докато съм чакала ,четях тия листи, които са налепени по стените.Факт е, че пред всеки един кабинет има списък на лицата , които са освободени от такса, защото имат някакво заболяване .Заболяванията са групирани по система и мисля че точка 6, 7 или 8 (някъде в края) съвсем ясно пише - при бременност.Съжалявам ,че не мога да цитирам, защото говоря по памет, но не е редно никъде да ви искат такса, щом са си го написали на вратата.
dvoino_pove4e
Начинаещ
 ---

Мнениеот tsany на 09 Окт 2012 14:11

Бременните са освободени от потребителска такса, заплащат само изследванията - например за кръв три лева или нещо такова. При ДжиПи-то, Аг специалиста НЕ СЕ заплаща!
Изображение
Изображение
tsany
 ---

Мнениеот mimoza784 на 09 Окт 2012 16:09

tsany написа:Бременните са освободени от потребителска такса, заплащат само изследванията - например за кръв три лева или нещо такова. При ДжиПи-то, Аг специалиста НЕ СЕ заплаща!

Точно така е. Аз до скоро работих в системата на здравеопазването и мога да гарантирам, че бременните НЕ плащат потребителска такса и то не само при личния лекар и АГ-то, ами и при всички специалисти, при които се ходи на преглед по здравна каса.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mimoza784
Пристрастен
 ---

Мнениеот pandachina на 23 Юли 2013 19:17

Потребителска такса досега и на мен не са ми взели никъде, но в медицинския център, в който ми следят бременността ми искат пари за всеки запис на тонове, а след 5ти месец би трябвало да се поема от касата доколкото знам. Отделно и за изследванията си плащам всеки път, и то не просто такса, а плащам стойността на изследванията. :evil: Възмутена съм, но продължавам да ходя там, защото съм доволна от гинеколога си и не смея да го сменям.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
pandachina
Пристрастен
 ---

Мнениеот gost2013 на 29 Юли 2013 16:32

pandachina написа:Потребителска такса досега и на мен не са ми взели никъде, но в медицинския център, в който ми следят бременността ми искат пари за всеки запис на тонове, а след 5ти месец би трябвало да се поема от касата доколкото знам. Отделно и за изследванията си плащам всеки път, и то не просто такса, а плащам стойността на изследванията. :evil: Възмутена съм, но продължавам да ходя там, защото съм доволна от гинеколога си и не смея да го сменям.

pandachina, здравей! По медицинските центрове е така, но най-важен според мен си остава гинеколога и ако можеш да си го позволиш, продължавай в същия медицински център.Много е лошо, че всичко опира до пари, но преди време бях доста немарлива, не записах ЖК, претупваха ме и в крайна сметка се стигна до аборт по медицински причини в 21 г.с..Правиха ми го в МД и си беше дране на живо!(((Дръж се за доктора и всичко ще е наред!
Аватар
gost2013
Сериозен
 ---

Мнениеот pandachina на 02 Авг 2013 20:04

Здравей! Съжалявам за загубата ти! :( Аз точно затова не гледам парите - за бебето ги давам, ние се лишаваме от някои неща, но за изследвания пари събираме, за да сме спокойни. Преди бременността не бих си платила, но сега вече не мисля само за себе си, отговорна съм за друг живот.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
pandachina
Пристрастен
 ---

Предишна

Назад към Бременност и Раждане