РЕДНО ИЛИ НЕРЕДНО?

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Re: РЕДНО ИЛИ НЕРЕДНО?

Мнениеот teya на 30 Сеп 2008 23:43

MELI0807 написа:НЕ :scandal:

след като бременните са освободени от нея по закон !
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот JANKA на 21 Яну 2009 18:58

Бременните са освободени със закон от плащането на потребителска такса и някои изследвания по време на бременност :!: :!: :!:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
JANKA
Пристрастен
 ---

Мнениеот neli_love на 21 Яну 2009 21:02

би трябвало да са освободени бремените от всякакви такси ,но аз също като бременеех си плащах за манипулацийте по 2лв :x
Meinе liebe Tochter, mein Leben
Аватар
neli_love
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 08 Мар 2009 14:33

Здравейте, не е редно бременни и деца под 18 години да плащат каквито и да било такси, е да но е факт.
Като бях бременна с дъщеря ми си плащах всеки път по 1,50 потребителска такса на личната лекарка, платих си и изследването на кръвта и урината, а пък като родих в болницата дадоха списък на мъжа ми какво е използвано, да го възстановим. Ръкавици, конци, марли, бинтове...списъкът беше много дълъг, въпреки, че аз имах само един външен конец.
Сега съм бременна отново, но съм в Испания, до сега стотинка не съм дала за нищо, тук дори и да не си бременна, като ходиш на доктор не плащаш никаква потребителска такса. Всичко ми е безплатно, въпреки, че до сега са ми правили 4 пъти изследвания. Говорих с мами в Испания, казаха ми, че в болницата също не плащаш нищо, че сменяли чаршафите и кърпите всяка сутрин, диетолог ти назначава храненето, (в БГ не ми даваха храна, майка ми ми носеше през 5-те дни докато бях в болницата), а като те изписват ти дават подаръци за теб и бебо, превръзки, памперси, хумана и такива неща.
Дали някога и нашата мила родина ще достигне до европейското ниво на здравеопазване незнам, но силно се надявам.
Леко бременеене на всички и хубави и здрави бебчета!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petqvp на 10 Мар 2009 14:33

и аз знам 4е бременните са освободени от потребителска такса :!:
Изображение
Изображение
Аватар
petqvp
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот maryito на 24 Май 2009 12:04

Не е редно бременни жени да си плащат потребителска такса но моя доктор си прави устата всеки път да ми иска
Изображение
Аватар
maryito
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот aneta24 на 10 Авг 2009 22:14

От както съм бременна не съм плащала никаде потребителска такса и с първата бременност не съм плащала. Взимаха ми само по 2 лева като ми правеха изследвания.Бременните по закон са освободени от всякакви такси но това не важи за частни лекари.А и в днешно време ако не бутнеш по някой лев за раждането :evil: :evil: :evil: :evil: няма да ти обърнат внимание.
Изображение Изображение
Аватар
aneta24
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fire_girl на 11 Авг 2009 18:15

Разбира се, че не е редно да се взима такса.Бременните,децата,както и инвалидите от 1-ва група са освободени от потребителска такса,неосигурените лица плащат по 5лв.такаса,а пенсионерите по 1 лв.Макар, че това за пенсионерите според мен си е чиста безмислица.БЕЗУМИЕ е да се взимат пари от хора, които не могат да си купят хляба, а пък да не говорим за лекарствата.Но все пак това е България(не трябва да се забравя).Аз пък днес се натъкнах на друга лудост, казана от страна на лекаря ми.Поисках направление за гинеколог,за профилактичен преглед, а тя ми каза, че по принцип за профилактичен преглед направление не се дава :emon15: Да се пръснеш от смях!На мен ми се налага да взимам направление по 1 път в годината и явно за тях това е проблем.Какво да ви кажа нашето здравеопазване е под всякаква критика!!! :verymad: :verymad: !!!
Изображение

Изображение

Изображение

Ако обичаш някого, напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете вечно се въртят!!!
Аватар
fire_girl
Сериозен
 ---

Мнениеот илина на 24 Авг 2009 13:19

не е редно разбира се.но знаете ли аз първите изследвания си ти платих 88лева но нищо важното е всичко да е наред
Изображение
родена-3000кг,49см.
изписана-2900кг.
1месец-4030кг,51см.
2месец-5210кг,53см.
3месец-5870кг,56см.
4месец-6300кг,58см
5месец-6870кг,60см
6 и 7 месец-8190кг,64см
8месец-8370кг,68см
9месец-8360кг,71см
10 месеца-8450кг,73смИзображение
11месеца-8900кг,74см
1година и 1месец-10050кг,77см
илина
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот techinka на 07 Сеп 2009 21:20

Ianitza написа:По закон потребителска такса от бременни и деца до 18г не се плаща. Друг е въпросът дали ако не дадеш "потребителска такса" от 2-5 лв ще ти обърнат внимание. Лично аз всеки път давах по 5-10лв(когато колкото имах) и от както почнах да ги давам всеки път ме гледаха на видеозон без да минава това през здравната каса и да трябва да плащам 16лв и общо взето при най-малкото оплакване ми обръщаха внимание.

Имала си дала си !
Когато аз бях бременна и с двете си деца Не са ми взели и 1лв за каквото и да е. Нито аз съм дала.
:cheers2:
Батко на 8г малката принцеса на 6г

Изображение

Още не съм срещнала котарак който да се интерисува какво мислят за него мишките
Аватар
techinka
Редовен
 ---

Мнениеот Rallichka на 25 Сеп 2009 17:00

илина написа:не е редно разбира се.но знаете ли аз първите изследвания си ти платих 88лева но нищо важното е всичко да е наред

Илина, какви са тези изследвания за 88 лева :roll: ? За нещо рутинно ли става дума, или нещо по твое желание, по-специфично?
Изображениеurl=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url]
Аватар
Rallichka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eni4ka_niq на 04 Окт 2009 13:42

Да се разпиша и аз тук, моята лична лекарка никога не ме е пускала да изляза от кабинета без да си платя таксата. Имах много тежко главоболие през първите месеци на бременността и ми се наложи да мина на консулт при няколко различни специалисти. Всяко направление ми беше давано на различно посещение естествено за да си платя такса, а единия път ми пусна изследвания и ми даде направление и по случая ми поиска 2 такси, защото давала 2 направления. Преди месец получих аритмия и трябваше да взема направление за кардиолог. Отидох с майка ми и на излизане сестрата не ми поиска пари. На следващата седмица трябваше да отида пак при личната, и от вратата такъв скандал ми вдигна, за преглед се ходело сутринта, какво било това в 11ч., обвини ме, че съм избягала от кабинета без да си платя таксата и че трябвало да не ми даде сега направление и да и платя таксата в троен размер!!! Аз и казах, че съм мислеа, че тъй като съм бременна, съм освободена от потребителска такса. Отговорът и бе "е какво като си бременна, какво общо има това с таксата, имаш си задължения!". Честно да ви кажа, след кабинета се качих в колата и се наплаках яко, толкова убидно ми стана, сякаш съм крадец или измамник. Смятам, че на такива лекари трябва да им се отнема разрешителното!!! Те не са лекари а търговци!!! Продават ни преглед все едно е някаква стока!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
eni4ka_niq
Отличник
 ---

Мнениеот Ianitza на 04 Окт 2009 13:45

eni4ka_niq написа:Да се разпиша и аз тук, моята лична лекарка никога не ме е пускала да изляза от кабинета без да си платя таксата. Имах много тежко главоболие през първите месеци на бременността и ми се наложи да мина на консулт при няколко различни специалисти. Всяко направление ми беше давано на различно посещение естествено за да си платя такса, а единия път ми пусна изследвания и ми даде направление и по случая ми поиска 2 такси, защото давала 2 направления. Преди месец получих аритмия и трябваше да взема направление за кардиолог. Отидох с майка ми и на излизане сестрата не ми поиска пари. На следващата седмица трябваше да отида пак при личната, и от вратата такъв скандал ми вдигна, за преглед се ходело сутринта, какво било това в 11ч., обвини ме, че съм избягала от кабинета без да си платя таксата и че трябвало да не ми даде сега направление и да и платя таксата в троен размер!!! Аз и казах, че съм мислеа, че тъй като съм бременна, съм освободена от потребителска такса. Отговорът и бе "е какво като си бременна, какво общо има това с таксата, имаш си задължения!". Честно да ви кажа, след кабинета се качих в колата и се наплаках яко, толкова убидно ми стана, сякаш съм крадец или измамник. Смятам, че на такива лекари трябва да им се отнема разрешителното!!! Те не са лекари а търговци!!! Продават ни преглед все едно е някаква стока!

Ако съм на твоето място веднага щях да отида в здравната каса да се оплача, а не да рева на някакви откачалки. не си съсипвай нервите заради идиоти. Дори можеш следващия път да и кажеш, че си се обаждала в здравната каса и те са ти казали, че НЕ СЕ ПЛАЩА такса и ако пак ти вземе ще отидат на проверка при нея.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот akova4eva на 04 Окт 2009 19:43

Всеки си има лично мнение дали е редно или не, но аз лично, както и много мои приятелки, предпочитам да отида при лекар с частен кабинет като ..........и да си платя, но поне ще знам че парите са си заслужавали, защото все пак става въпрос за нашите деца.
akova4eva
 ---

Мнениеот techinka на 04 Окт 2009 22:17

akova4eva написа:Всеки си има лично мнение дали е редно или не, но аз лично, както и много мои приятелки, предпочитам да отида при лекар с частен кабинет като ..........и да си платя, но поне ще знам че парите са си заслужавали, защото все пак става въпрос за нашите деца.

Да но има и едно НО ! Моя приятелка от началото си ходеше на частно и всичко си плащаше. А когато дайде времето за раждане обадила се на лекарката А тя "Ей ся ще дойда" и след 3 ч се появила . Детето се родило вече.
Затова не ми казвайте че като си плащаш всичко ще е наред !
Аз не платих нищо и при двете си бреминности .Кокто казах. Но не мога да се оплача нито от лекари нито от акушерки нито от стажанти .Защото и такива имаше.
Е един букет цветя и кутия бомбони на сестрата дето ни изписа .
Батко на 8г малката принцеса на 6г

Изображение

Още не съм срещнала котарак който да се интерисува какво мислят за него мишките
Аватар
techinka
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност и Раждане