Хрема и бременност

Форумът за всички бременни

Модератори: ALEKS, sn_vasileva, nikita_perez, Ianitza

Хрема и бременност

Мнениеот djeny на 21 Фев 2008 20:08

Здравейте на всички!Моля за съвет!Бременна съм в 9 месец и ме хвана една настинка,първо зачервено гърло,а сега и суполки!Моля дайте съвет,за по бързо оздравяване.лошото е че скоро е термина ми,а това ме притеснява.
Изображение
djeny
Начинаещ
 ---

Re: Хрема и бременност

Мнениеот sttella на 21 Фев 2008 22:18

Аз също бях настинала в началото на деветия месец.Пиех само чайчета за настинка и си правих инхалации.Докторката ми каза, че ако не се оправя до 2-3 дни, ще ми изпише капки за нос подходящи за бременни, но не се стигна до тях.Ако положението не е много сериозно можеш и ти да опиташ с инхалации, помагат доста.Скорошно оздравяване!
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот Asety на 22 Фев 2008 00:59

аз също бях болна преди около 2 месеца и имах страшна хрема...не че много помогна този метод, но ще го споделя с теб- направи си разтвор от малко морска сол и малко вода и си капвай така няколко пъти на ден. Няма да те лъжа- не е особено приятно, но върши работа, когато хремата не е много силна. Успех и леко раждане! :D
Изображение
Asety
Сериозен
 ---

Мнениеот Руми на 22 Фев 2008 10:28

Asety написа:аз също бях болна преди около 2 месеца и имах страшна хрема...не че много помогна този метод, но ще го споделя с теб- направи си разтвор от малко морска сол и малко вода и си капвай така няколко пъти на ден. Няма да те лъжа- не е особено приятно, но върши работа, когато хремата не е много силна. Успех и леко раждане! :D

има такива капки за нос за бебета - солен разтвор. казват се Nisita. мисля, че няма проблем да се ползват. а преди месец моето АГ ми предписа BIOPAROX, защото бях много зле с хремата.
Изображение
Аватар
Руми
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот djeny на 22 Фев 2008 11:54

Здравейте на всички!Много ви благодаря за съветите,ще ги изпробвам.А някой от вас да знае случайно,като раждам трябва ли дса съм напълно здрава?
Изображение
djeny
Начинаещ
 ---

Мнениеот ster.poly на 23 Фев 2008 00:25

да посделя и аз,аз бях със страхотна хрема опчти 2 месеца докато бях бременна и до самия край пиех тайлол хот страхотно помага много бързо отпушва носа и те видга на крака,не е вредно и може да се пие по време на бременност,но за всеки случай питай и педиатъра или наблюдаващия те лекар,успех ужасно е неприятно,но като родиш всичко изчезва като,че ли с магическа пръчка
Изображение

Изображение

Изображение

правете добрини
и безсмислено красиви неща
Аватар
ster.poly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Пана на 25 Фев 2008 18:09

Здравейте от още една болна бъдеща мама!Направо се чувствам ужасно с тая хрема и добре че започна да отминава!Но сега имам друг ппроблем-започнах да кашлям и чак гърдите ме болят :cry: .Взела съм си какви ли не бонбонки за смучене,слагам си капки за нос-подходящи за бременни,но всичко облекчава за не повече от час!За съжаление сега сме толкова кекави,че...!Успешно оздравяване и бебчетата да са добре! :sm_newsm71:
Пана
Начинаещ
 ---

Мнениеот djeny на 25 Фев 2008 23:11

Пана,знам колко е гадно!Мен ме почна с червено гърло,после хрема и усетих че слезе и към дроба,но си приложих самолечение:бонбонки,много чай с лимон и мед,даже ядях лимона така(малко се мръщех,но няма как).Препоръчвам ти инхалации с запарена лайка и сода,дишаш около 5-10 мин,ефект има наистина.това нещо се прави 3-5 пъти най-много на ден,много облекчава,аз така си махнах хремата.Дано да съм ти била полезна.Оздравявай бързо и здрави бебета.
Изображение
djeny
Начинаещ
 ---

Мнениеот ELIZABETA на 02 Мар 2008 17:57

здравейте мами,и аз да се вкл малко в темата ,мен от както съм бременна сякаш света ми се срина всички болести ме лепнаха ,то настинка (запушен нос)то болки ж бъбреците та незнам вече на каде да я хващам.За съжеление съм в 4 месец несмея да пия нищо но се налага май :x .исках да питам исписаха ми НЕОРЕНАЛ някоя мама пила ли е?ще съм ви благодарна ако ми отговорите
ELIZABETA
Начинаещ
 ---

Мнениеот dobinka на 15 Мар 2008 09:52

Здравеите и аз съм бременна с близнаци и много ме беше страх да пия каквото и да било но още от началото на бременноста се разболях много тежко тъи като се прибрах от много горещо 35-40 градуса опитвах с чайове инхалаций и нищо и в началото на 4 мес. ниамаше как пих антибиотик стандацилин преди да го взема четох много той е от рода на пеницилина който също се образува в матката и е безвреден за бебетата......
dobinka
 ---

Мнениеот elintze на 24 Апр 2008 23:00

и на мен ми се случи в 6 ти месец.за гърлото ми дадоха тантум верде за пръскане понеже имаха оставени мостри при лекарката а за запушения нос низита спрей който после изписаха и на бебето като се роди.то е друг вариант на стеримар солена вода.само дето нямаше как да ми помогне .цял ден търпях със запушен нос а вечер когато да си лягам си пръсках по веднъж от олинт на дъщеря ми .макар че пише че не се препоръчва за бременни
ИзображениеИзображение
Аватар
elintze
Сериозен
 ---

Мнениеот bohemka на 26 Апр 2008 00:09

Здравейте, аз като забременях ме хвана някаква зверска сенна хрема с кихане по 30 пъти сутрин и 30 вечер, запушен нос и постоянно изтичашти като вода от него суполи!Някъкъв ужас беше и ползвах само СтериМар, който помагаше за исвесно време.Иначе аз никога не пия лекарства и се лекувам с много лимон, мед и чай.но лимони поне по 3 бр на ден.Успех и дано са само временни тези неприятности. :wink:
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеhttp://www.youtube.com/watch?v=LOl6jjevljU
Аватар
bohemka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот t_sweety на 26 Апр 2008 16:47

Просто е ужасно преди 1 седмица бях настинала оправих се сега пак :( незнам вече какво да пия и само досаждам на личната
t_sweety
Фен на Mamaibebe
 ---

Назад към Бременност и Раждане