Проблем с жена ми!

Форум за татковците

Модератори: Ianitza, deia80

Re: Проблем с жена ми!

Мнениеот prostodad на 20 Апр 2008 22:57

абре татковци ...не се оплаквайте просто плащайте и работете за какво сте мъже бе, да не сте ... ай ще си го спестя. и стига сте врънкали...
кат не сте искали жени да си бехте фанали мъж или да бехте станали монаси в некой манастирче и там да се оплаквате сега на дедо попа...
айде изпийте по оште една ракийца (не че казвам че алкохолизма е изход от проблемите на всекидневието) но алкохола помага при липса на мъжественост!!! :cheers2:
Аватар
prostodad
Начинаещ
 ---

Мнениеот Lus на 21 Апр 2008 08:57

Здравей prostodad , много се надявам не си се регистрирал за
да се караме и да се обиждаме.
Всички имат нещо за казване, айде без обиди, моля
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebemancho на 21 Апр 2008 23:33

Ей, от една неплатена сметка каква тема се отвори!? Ами жената може за нещо друго да е била крива, да се е почувствала или пренебрегната, или просто да й е било нещо вкиснато и се заяла за първото нещо колкото да се скарат за отдушник и вие тук я изкрарахте лигла, готована и т.н.
После, като дойде детето не стига само оправданието - аз ходя на работа, ти се грижи за останалото - да бъдеш родител, не е само да носиш пари.
Колкото до секса - когато ти се повръща, имаш киселини, боли те коремът, най-малко ти е до секс. Пък и всяка жена различно се възприема по време на бременност - някои изпадат в депресия, че ще се промени тялото им, при други от хормоните намалява либидото (е, има и такива при които се повишава), но ако ще мрънкаш на 3тия месец, че си останал на сухо, след 5 години какво, при любовницата ли?!
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tomi на 29 Апр 2008 10:08

Здравейте !
Нов съм в този форум, но се надявам да намеря съпричастност при обсъждането на проблема, който имам .
Жена ми е бременна в 7 - ми месец. Допреди един месец живеехме в къщата на баща ми - двуетажна - добре обзаведена ,но постоянно имаше скандали заради това, че брат ми, който живее със семейството си в друг град си идва понякога и трябва да го посрещаме. Когато застана на позиция противна на тази на жена ми тя веднага изчезва при родителите си, които са от същия град и оттам ми се обажда да отида. Когато отивам при нея баща й и майка й започват да ми четат конско как съм имал жена, чакаме дете и изобщо да забравя за родителите си, брат си , снахата, племенничето ми, които са много симпатични и кротки хора. Жена ми казва така - или те или тя ! Избягвам да споря с нея, защото е бременна, но кажете ми - правилно ли е това ?
p.s. Вече се изнесохме по настояване на жена ми на квартира, която е в пъти по-мизерна от родната ми къща.
Страхувам се за детенцето ни, което ще се роди скоро. Аз имам добра работа, прекрасни роднини, но жена ми не може да ги понася и ако само стане дума за тях веднага бивам овикван от майка й и баща й. Какво да правя ? Не искам да се развеждам, но и това положение е много неприятно.
tomi
 ---

Мнениеот Ianitza на 29 Апр 2008 11:23

Здравей, Томи.
Според мен съпругата ти не е права да те поставя пред този избор- тя или те, защото предполагам държиш еднакво на всички. Но също мисля, че това, че сте се изнесли на квартира е по- доброто решение. колкото и да са добри родителите ти най- хубаво си е когато едно младо семейство си живее отделно от по- възрастните. Повярвай ми много от кавгите ви ще спрат.
А също живеч със свекитата, много помагат- финансово, физически...но...
Предпочитам да ям хляб и сол и да тичам по цял ден сама след детето, на пазар, да готвя , на работа, да се скапвам, но да знам, че всичко зависи от мен и съпруга ми и никой няма да ми каже нещо по въпроса как се справям, защо така и т.н.
Имай също в предвид, че колкото и свестни да а родителите ти, тя все пак е чуждо дете, не тяхно и дори и ти да не го забелязваш отношението към нея определено не е същото като къв теб и брат ти.
Може би и причината да не и е приятно когато брат ти и снахати идват да се дължи на точно това- да се чувства пренебрегната и т.н.
Поговори човешки с нея, разберете се- щом си отстъпил и вече сте самостоятелни нека сега тя отстъпи и ходите заедно на гости при родителите ти, когато са там и брат и със семейството си. Все пак няколко часа ще може да ги издържи с тях ако истински държи на теб.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот bebemancho на 29 Апр 2008 14:50

Ако ще и в палат да живеете, ако не сте самостоятелни твоята жена няма да се чувства у дома (това важи в 99% от случаите). Постави се на нейно място - да живеете при нейните родители, ти щеше ли да можеш да се отпуснеш и да не си все на тръни.
Прочети във форума има доста теми за отношенията между снахи и свекърви, зетьове и тъщи, етърви и т.н. - навсякъде картинката е една и съща - някои се бъзикат, че жените нали са като змии и затова не могат да се траят на едно място - просто всяка иска да си отговаря за домакинството и семейството без някой да й се натрапва с излишни съвети. Защо един мъж не кара една и съща коля с тъста си (не говоря инцидентно) - да видим тогава как ще се разбират.
Фактът,че е почти в края на бременността също я изнервя допълнително - месец преди да родя бях в постоянна истерия, защото вече ми беше писнало от това чакане, затова и постоянно човек търси повод да се заяде за нещо. Което не значи, че като роди всички проблеми ще се изпарят - просто настоящите ще бъдат изместени с други :mrgreen: . С тези думи не искам да те отчайвам - избрали сте правилното решение, да се отделите и да сте самостоятелни, мен ме притеснява обаче, че тя докладва всичко на техните - да си самостоятелен означава сам да се справяш с проблемите си, когато имате търкания помежду си, нека наистина остават само между вас двамата, страничните хора само ще нажежат излишно положението. И двамата трябва да се научите на компромисност без да си поставяте ултиматуми. И никога не натъртвай,че сегашното ви жилище е мизерно - с много пари можеш да построиш само къща, но не и да създадеш дом.

Много мъже говорят за семейството си и за жената и децата си - имаш ново семейство, затова то трябва да е на преден план - не родители, братя и т.н. - ако това не се промени, никога няма да сте щастливи.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tomi на 29 Апр 2008 14:59

Благодаря за отговорите ! Мисля , че така може би е по-добре и действително всяко семейство трябва да си поеме своя път. Чувството за оставането й на заден план може би наистина е основното и аз трябва да се постарая да се почувства истински сигурна и уверена в мен - като неин съпруг и баща на детето ни .
tomi
 ---

Мнениеот vesielina на 29 Апр 2008 21:46

Поговори с нея е едва ли сега момента е подходящ защото бременните са много чувсвителни и нервни но все пак може да се разберете.Не и позволявай да те отделя от семейството ти трябва да сте сами и самостоятелни но не и самотни.никога не забравяй от къде си тръгнал и кой са родителите ти.успех и целувки
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот duda на 04 Май 2008 15:17

vesielina написа:Не и позволявай да те отделя от семейството ти трябва да сте сами и самостоятелни но не и самотни.никога не забравяй от къде си тръгнал и кой са родителите ти.успех
и не позволявай и на нейните да ви се месят!
Аватар
duda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 08 Май 2008 18:23

duda написа: от duda на 04 Май 2008 15:17
vesielina написа:Не и позволявай да те отделя от семейството ти трябва да сте сами и самостоятелни но не и самотни.никога не забравяй от къде си тръгнал и кой са родителите ти.успех и не позволявай и на нейните да ви се месят!

И особено на неговите да ви дават съвети и оценки.
Слушай сърцето си, а не родители, приятели и форумници....
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Svetalka на 09 Май 2008 13:48

Здравей,Томи!Понякога проблемите идват от нищото,но са за това при нас, за да ги разрешаваме!Аз бях в подобна ситуация за това си позволявам да ти пиша.Има една приказка "Всеки да си знае вратата",не знам дали си я чувал,но е много верна и истинска!!!Аз вече родих прекрасно момченце,почти на 8 месеца е,цялата си бременност карах в моята си къща,заради подобен проблем,САМА!Не допускай нещо да застава по между ВИ!Радвай се на всеки миг с жена си,това ще ВИ остане и ще си спомняте с усмивка!Ти ще градиш свое гнездо,така че се стягай,това не е прищявка от страна на жена ти,разбери го!В твоето сърце трябва да има място за всички,така трябва да ги подредиш нещата,че всички да са доволни и щастливи около теб!Изисква се много такт и дипломатичност,а и нали си Главата на семейството всички гледат теб,вярват и разчитат на теб!Желая ти УСПЕХ!Ще се справиш!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Svetalka
Сериозен
 ---

Мнениеот belladonna на 10 Май 2008 14:03

Здравей, tomi!
Ще ти напиша от положение, подобно на жена ти, макар, че моето е по-добро – винаги сме живели отделно от родители. Аз също съм в седмия месец и също понякога съм отказвала на мъжа ми да кани роднини и приятели. Целта ми е да разбереш моята гледна точка.
Бременността е състояние, което все пак води до по-лесна уморяемост, както физическа, така и психическа. Посрещането на гости пада основно върху жената, нали е домакиня, пък като се добавят подробностите, че е бременна, че работи (поне аз досега не съм ползвала нито ден отпуска или болнични през бременността), че има и други задължения – плащане на сметки, пазаруване........... в края на един работен ден е доста изморена и й се иска просто да остане с мъжа си насаме като семейство, което да има своите си моменти на общуване и споделяне, да се видят двамата като хората в без това малкото свободно време...... без гости... дори без роднини.....Казват, че възпитанието на бъдещото дете започва още от утробата, и е добре майката и таткото да говорят на бебето, да галят коремчето, защото то свиквало с гласовете и топлините им още отвътре. А как да стане това в присъствието на друг човек?
Ти сам спомена “трябва да ги посрещаме”, може би не малка тежест от това посрещане пада върху жена ти. Може би и тя, като мен, иска вашите си моменти насаме един с друг, а й е трудно да ги има като трябва да отделя време и енергия по твоите роднини.

Чест ти прави, че се съобразяваш със състоянието й. Отделяй й внимание, остави я да споделя с теб нещата, които сега я вълнуват – това касае и двама ви. Надявам се, тя ще го оцени, ще се успокои, а когато получи достатъчно моменти на общуване единствено с теб, ще бъде отново готова да се вижда отново с твоите родители и брат ти.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 18 Юни 2008 10:40

това нейното са си прекалени капризи. лекарят ли й препоръча да лежи до 3тия месец или тя сама реши така.
не може всичко ти да вършиш.
а тя знае ли,че като се роди бебчето работата й ще стане двойна та и тройна.
да не се офлянква ами да свиква,че после ще й се дореве,като види за какво става въпрос
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот d11i на 18 Юни 2008 10:44

prostodad написа:абре татковци ...не се оплаквайте просто плащайте и работете за какво сте мъже бе, да не сте ... ай ще си го спестя. и стига сте врънкали...
кат не сте искали жени да си бехте фанали мъж или да бехте станали монаси в некой манастирче и там да се оплаквате сега на дедо попа...
айде изпийте по оште една ракийца (не че казвам че алкохолизма е изход от проблемите на всекидневието) но алкохола помага при липса на мъжественост!!! :cheers2:

тебе, в друг форум съм те срещала. като не си навътре в проблема не дей да критикуваш другите или да даваш акъл.
човека иска съвет,не мрънкане.
не му стига дето жена му му надува главата ами и да се нерви във форума
Изображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот ева05 на 30 Юни 2008 15:33

Жените са малко капризни по време на бременност,ма то си е и до характера на жената де.
ева05
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Татковци