Присъствал на раждането на детето си?

Форум за татковците

Модератори: Ianitza, deia80

Moq muj be6e na rajdaneto plutno do men!

Мнениеот Toni_Jeleva на 04 Ное 2007 20:43

Vupreki straha i panikata na muja mi ot kruv, toi po sobstveno jelanie re6i da vleze s men.
Bqhme govorili po princip na tazi tema i toi mi be6e zaqvil, 4e ne iska da prisustva, a da si vide deteto kato se rodi. No kato doide momenta, a toi doide 16 dena po-rano, az dokato se razhojdah po koridora na " Selena ", i doktorite kato mi kazaha 4e e vreme da hodim v predrodilna zala toi kaza i az idvam... i naistina vleze s men, i sled kato prikly4i vsi4ko, rodih normalko, no s 6evove, mi kaza- "ti si geroi" :oops:
Podkrepata na muja mi v tozi moment mi be6e nezamenima, da izjiveem tozi skup i vajen moment zaedno !!! :oki:

Въпреки страха и паниката на мъжа ми от кръв, той по собствено желание реши да влезе с мен. Бяхме говорили по принцип на тази тема и той ми беше заявил, че не искада присътства, а да си види детето като се роди. Но като дойде момента, а той дойде 16 дена по-рано, аз докато се разхождах по коридора на "Селена", и докторитекато ми казаха че евреме да ходим в предродилна зала той каза и аз идвам... и наистина влезе с мен , и след като приключи всичко, родих нормално, но с шевове, ми каза - "ти си герой"
Подкрепата на мъжа ми в този момент ми беше незаменима, да изживеем този скъп и важен момент заедно!!!

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!!
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pilence2 на 23 Ное 2007 14:14

нашият татко го проспа.Когато тръгнах да раждам той си спеше сладко сладко и аз тръгнах сама за болницата.Но ще му го върна:)
Аватар
pilence2
Сериозен
 ---

Мнениеот tedata на 13 Дек 2007 19:06

ех, аз също исках таткото да присъства,но болницата ,в която родих не предлагаше тази услуга.по време на раждането си мислех,че ако той е до мен ще се разглезя.той пък от своя страна каза ,че може би ще му е кофти да ме гледа как страдам без да може да ми помогне.точно след раждането, обаче ужасно ми липсваше.
tedata
 ---

Мнениеот Adamant на 28 Дек 2007 18:05

еееееххх, моя мъж до последно УЖ щеше да идва с мен в родилна зала, а като взе да наближава момента го хвана шубето, макар да не си признава и чакаше отвън :D
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ladyfrost на 11 Яну 2008 00:09

Живот и здраве, ако всичко върви както до сега, наш татко ще пирсъства на раждането! Аз лично много разчитам на помощта му по време на бременността ми и се надявам, че ще ми помогне много и по време на самото раждане! Много съм щастлива, че проявява голям интерес към всичко свързано с бременността и отглеждането на дете, при това без да съм го карала насила!
Подкрепя ме за "нестандартните" ми решения - като това да раждам във вода, и че не искам да ми предизвикват бременността и да ме тъпчат с какви ли не боклуци. Двамата полека-лека се превърнахме в много големи привърженици на възможно най-естественото раждане! И няма да се дадем лесно!

Мъчно ми е, че тук, в БГ, нещата са под всякакви критика. А още по-страшното е, че сигурно 99% от бъдещите майки се примиряват с него и даже смятат, че се парви най-доброто за тях... И че повече от половината раждат със секцио, без да имат нужда от такава... Обаче нито аз, нито мъжа ми сме убедени в това!
ladyfrost
Редовен
 ---

Re: Присъствал на раждането на детето си?

Мнениеот plamba_bo на 14 Яну 2008 16:19

Здравейте,и на моят мъж му ставаше лошо от кръв и всеоще му става,но когато дойде времето за раждането на нашата дъщеря той беше плътно до мен!От момента на първата контракция до момента в който пое бебето и одряза пъпната и връв!Аз живея в чужбина,и тук нещата са доста по-различни,като отношение,среда и подкрепа за родилката!Той беше при мен през цялото време!!!Добре че бяхме заедно,защото ми даваше кураж и подкрепа,а така и пълноценно сподели мигът на раждането на нашата принцеса!
Дано и вашите мъже са били ,или да бъдат куражлии като моят!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
plamba_bo
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_Beti на 21 Яну 2008 21:47

Татито не присъстваше на раждането.
Изображение
Изображение
Аватар
mama_Beti
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krasiraikova на 16 Апр 2008 18:14

Здравейте,нашят татко надали ще седне да ви пише :( :( :( за сьжаление ,
затова ще ви разкажа малко аз ,това което той ми разказа след това.Когато бях бременна недаваше и дума да се каже той да бьде на раждането ,но когато момента дойде.... :shock: :roll:
нямьше накьде,когато ме видя с какви болки сьм и реши да остане,каза че трьпката е незабравима,
осещането неможе да се опише :D :balloons:,а и пьрво я дадоха на него познайте!!!! :sm_399: :party:СТАНАХ ТАТКО
ИзображениеИзображение
Аватар
krasiraikova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesielina на 22 Май 2008 15:56

Аз раждах със секцио и нашият татко не беше там.Наложи се операция по мед.причини
Даже и всичко да беше нормално не мисля че трябва да е там има неща които жената трябва сама да преодолее едва ли щеше да ми е по добре ако е там.
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tsvetoslava на 04 Юли 2008 18:54

Нашия татко не присъства,а и нямаше желание.В последния момент се оказа,че ще е секцио и дори и да искаше нямаше как.
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetoslava
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 18 Авг 2008 12:24

ЕЕЕЕЕЕЕ,здрасти сестричке.След теб съм
Инашия татко не присъства.Отидох само на преглет, то се оказа,че ще раждам и то със секцио по мед.причини.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diizi на 20 Авг 2008 20:59

Нашия тати не е присъствал на раждането,защото бяхме на около 300км разстояние в този момент.Но дори и да бяхме заедно в този момент,нямаше да съм съгласна да гледа какво се случва с мен.
Изображение
Аватар
diizi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот emi25 на 11 Дек 2008 13:18

Аз родих секцио ПО МОЕ ЖЕЛАНИЕ ,но преди това сме си говорили по принцип дали би присъствал на раждане и отговора му бе категорично не !
Аватар
emi25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот slan4ice на 13 Фев 2009 05:09

zdraveite i ot men:)az iskam da spodelq za moeto rajdane,i taka az rodih po estestven pat ,za koeto mnogo se radvam.Kogato me prieha v rodilnoto bqh s gsm-si i postoqnno si pi6ehme sms-i s maja mi,i toi me pomoli da popitam lekarq dali moje da vleze pri men za da mi pomaga pri rajdaneto(da mi darji pone rakata),i otgovora na lekarq be6e "o6te ne sme stignali Amerika,kato q stignem 6te vi se obadq"i sled tova,"stiga si mi vikala tuka ami go rajdai ve4e,4e smqnata mi svar6va,a me 4aka studena bira i kebap4eta".Taka,4e dori tatkovcite da iskat da presastvat nikoi ne gi dopuska do rodilnoto.

здравейте и от мен:)аз искам да споделя за моето раждане,и така аз родих по естествен път ,за което много се радвам.Когато ме приеха в родилното бях с джи-ес-ем-си и постоянно си пишехме смс-и с мъжа ми,и той ме помоли да попитам лекаря дали може да влезе при мен за да ми помага при раждането(да ми държи поне ръката),и отговора на лекаря беше \"още не сме стигнали Америка,като я стигнем ще ви се обадя\"и след това,\"стига си ми викала тука ами го раждай вече,че смяната ми свършва,а ме чака студена бира и кебапчета\".Така,че дори татковците да искат да пресастват никoй не ги допуска до родилното.

Писането на кирилиза е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ако нямате кирилизираща програм, ползвайте КРЕОДР!
Последващи мнения на латиница ще бъдат изтривани без уведомление.
Модератор
slan4ice
 ---

Мнениеот Dancing_rose на 25 Авг 2009 14:43

slan4ice написа:и отговора на лекаря беше \"още не сме стигнали Америка,като я стигнем ще ви се обадя\"и след това,\"стига си ми викала тука ами го раждай вече,че смяната ми свършва,а ме чака студена бира и кебапчета\".Така,че дори татковците да искат да пресастват никoй не ги допуска до родилното.

"slan4ice", поздравявам те за куража ти да родиш при такива условия...

Добре де, как може да има такива "лекари"??? :emon32: Направо съм изумена.... То това не и лекар даже, не знам как да го нарека - "идиот" може би най ще пасне!
Извинявам се обидното изказване, но просто нямам думи.

Дано на никоя от бъдещите мами във форума не им се наложи да раждат при такъв...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Обичам Ви!!!
Нека Бог бъде с нас и ни помага да родим и отгледаме здрави и щастливи деца!!!
Аватар
Dancing_rose
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Татковци