Присъствал на раждането на детето си?

Форум за татковците

Модератори: Ianitza, deia80

Присъствал на раждането на детето си?

Мнениеот Mirra на 27 Авг 2007 10:17

Здравейте, татковци! Предполагам, че все ще се намери поне един измежду вас присъствал на раждането на детето си. Моля ви, разкажете ми (ни) собствените си впечатления и емоции, които това събитие е оставило у вас. За мен е особено важно да чуя "препатил". Очаквам ви с трепет и нетърпение и горещо ви моля да отделите от времето си тук. Благодаря!
Изображение
Mirra
Сериозен
 ---

да поемеш в ръце новороденият си син

Мнениеот Людмил на 13 Сеп 2007 21:51

Mirra написа:Здравейте, татковци! Предполагам, че все ще се намери поне един измежду вас присъствал на раждането на детето си. Моля ви, разкажете ми (ни) собствените си впечатления и емоции, които това събитие е оставило у вас. За мен е особено важно да чуя "препатил". Очаквам ви с трепет и нетърпение и горещо ви моля да отделите от времето си тук. Благодаря!

Здравейте!
Пред вас е баща, който не само имаше шанса да присъства на раждането но и сам да изражда детето!

Защото това беше най-вълнуващият момент в живота ми. Трудно е да се опише с думи вълнението, хармонията, между нас в този миг. Аз й държах ръцете, преливах й сила, всичко ставаше естествено. Когато поех синът ми в ръцете си и той изплака беше най-щастливият миг. Казах му добре дошъл, завихме го веднага. A той след малко заспа... Ето го минути след раждането.

Не мисля, че щеше да е същото ако бях чакал отвън пред родилната зала и ми връчат някакъв опакован пакет, който се предполага, че е сина ми или просто ми съобщят -- имате син.

Една позната поетеса се вдъхнови от това събитие и написа следното стихотворение:

РАЖДАНЕ НА НОВОТО

Мъж, Жена, една Вселена.
Дете в утробата отправя се на път.
Любов и тайнство във ръце поемаш,
Животът нов пулсира в малка гръд.

Безпомощни са тя и то пред тебе.
Доверие и обич орисват твоя син.
Тихо с радостта започва ново време.
От днеска посветен си в бащин чин.

Наистина, в светлината на горното стихотворение искам да кажа, че този прекрасен акт спои любовната връзка между нас много силно. В следващите часове и дни, докато те бяха наистина безпомощни аз се грижех за двамата с много любов... И нищо подобно, както някои жени смятат, че мъжът щял да се отврати от гледката по време на раждането и дори щял да се гнуси да правят секс. Да знаеш, че синът ти е на път, чакан 9 месеца, да видиш как идва на бял свят и двамата да изживеете този миг -- в този миг виждаш само него и лицето на любимата.

Човешкото тяло е съвършено, всичко в него е красиво.

Ако има нещо некрасиво, то това са нехармоничните мисли и постъпки на хората...
Последна промяна Людмил на 19 Сеп 2007 16:29, променена общо 1 път
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Re: да поемеш в ръце новороденият си син

Мнениеот Mirra на 14 Сеп 2007 08:24

Людмил написа:...Ако има нещо некрасиво, то това са нехармоничните мисли и постъпки на хората...

Здравей и благодаря! Нищо по-силно не ме е впечатлявало напоследък от простичките ти и човешки думи... Радвам се, че те има.
Покланям ти се! (и дори незнам дали за решението ти да присъстваш на най-човешкото събитие, или защото си изразил ясно и красиво емоциите си).
Благодаря!
Изображение
Mirra
Сериозен
 ---

Re: да поемеш в ръце новороденият си син

Мнениеот Людмил на 14 Сеп 2007 11:17

Mirra написа:
Людмил написа:...Ако има нещо некрасиво, то това са нехармоничните мисли и постъпки на хората...

Здравей и благодаря! Нищо по-силно не ме е впечатлявало напоследък от простичките ти и човешки думи... Радвам се, че те има.
Покланям ти се! (и дори незнам дали за решението ти да присъстваш на най-човешкото събитие, или защото си изразил ясно и красиво емоциите си).
Благодаря!

Всъщност, майката е тази, пред която трябва да се поклоня, че ми имаше доверие през целия път. Ние направихме най-правилното нещо за детето, според разбиранията ни.

Aз сърдечно препоръчвам на всеки баща, който може да присъства на раждането да го направи, макар и като страничен наблюдател, макар и само да държи ръката на любимата.
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Мнениеот mastil4o на 25 Сеп 2007 15:14

Желание имах, заади подкрепата която оказваш, но тъй като жена ми роди с операция, не ме допуснаха.
Изображение
Аватар
mastil4o
Сериозен
 ---

Мнениеот Людмил на 25 Сеп 2007 17:52

mastil4o написа:Желание имах, заади подкрепата която оказваш, но тъй като жена ми роди с операция, не ме допуснаха.

Е да, операцията не е особено вдъхновяваща ... Друг е въпросът защо толкова много жени днес раждат секцио...
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Мнениеот mastil4o на 25 Сеп 2007 22:34

Людмил написа:
mastil4o написа:Желание имах, заади подкрепата която оказваш, но тъй като жена ми роди с операция, не ме допуснаха.

Е да, операцията не е особено вдъхновяваща ... Друг е въпросът защо толкова много жени днес раждат секцио...

Може би защото забравят откъде са дошли те :wink: Друг е въпросът, че много жени им се налага, както се наложи и на моята :roll:
Изображение
Аватар
mastil4o
Сериозен
 ---

Мнениеот Людмил на 25 Сеп 2007 23:21

mastil4o написа:
Людмил написа:

Може би защото забравят откъде са дошли те :wink: Друг е въпросът, че много жени им се налага, както се наложи и на моята :roll:

Да, има случаи,когато наистина се налага, но чух от доста места, че у нас се реже поголовно. Едно, защото е 2 х по-доходоносно и второ така доктора се застрахова. Абе как така изведнъж всяка втора родилка в България стана с тесен таз, проблем с очите и т.н. :roll:

Познати от Холадния казаха, там освен, че нормално си раждат у дома и болницата е само за проблемни ситуации, но и секциото в само за краен случай.
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 26 Сеп 2007 08:04

Да, на запад не позволяват секцио по желание! Тук всяка втора жена ражда със секцио. Момичето с което раждах, се обърна и ми каза, че с операция не я било страх. :shock: :shock: :shock:
Понеже раждах второрто си дете и знам каква е болката от операцията, останах изумена от коментара и. :roll:
И двете си деца, родих със секцио, но при мен беше невъзможно да ги родя нормално. :lol:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Людмил на 26 Сеп 2007 08:23

semiramida написа:Да, на запад не позволяват секцио по желание! Тук всяка втора жена ражда със секцио. Момичето с което раждах, се обърна и ми каза, че с операция не я било страх. :shock: :shock: :shock:
Понеже раждах второрто си дете и знам каква е болката от операцията, останах изумена от коментара и. :roll:
И двете си деца, родих със секцио, но при мен беше невъзможно да ги родя нормално. :lol:

Тук позволяват по желание, защото е два пъти по-доходоносно за болниците. А те, както знаем са търговски дружества... :o

Това за мен е абсурдно... Упойките, интервенцията при секцио -- това всичко се отразява на бебето. Когато то излиза по неестествен път със секцио, плацентата остава под него и кръвта му се връща обратно в нея. Така може да получи мозъчно увреждане от липса на кислород и т.н. Има изследвания на запад, които недвусмислено показват високото ниво на аутизъм при деца родени с интервенция.

Това трябва да са жени, които имат представа за раждане от холивудските продукции и от "доброжелателни" разкази на свои приятелки...

Наша съседка, която е медицинска сестра била изумена когато дъщеря й казала, че ще ражда секцио, защото така бил казал доктора. А бременността е нормална и нямало никакво основание за секцио. Отишла да се разправя с докторите, и със 100 зора убедила дъщеря си, че е по-добре да роди нормално и наистина нямало никакви проблеми при раждането.
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 26 Сеп 2007 08:40

Да, съгласна съм с теб. Но системата е такава в нашата мила родна страна. В здравеопазването ни цари пълен хаос, да не говорим, че една част от пациентите(и то голяма), знаят повече от докторите. :lol:
Колкото до научните открития, преди години се разбра, че аутизмът се отключва и от една от задължителните ваксини, които се прилагат при бебетата. :evil:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eyoree на 26 Сеп 2007 14:08

Момичета и момчета, темата е за присъствието на татково по време на раждането. В бременост и раждане и теми засягащи плюсовете и минусите съответно на секциото и нормалното раждане. Но нека все пак и аз да добавя, че наистина е ненормално всяка втора жена в България да ражда секцио. Както вече е споменал мъжът ми минах по този път не по мое желание тъй като освен че бебето беше първо седалищно, а после напречно разположено, бебето беше и прекалено високо, а бях с изтекли почти води, плацента 3та степен от около седмица и никакви признаци за раждане...
DOSIS SOLA VACID VENENUM...
Аватар
eyoree
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mirra на 26 Сеп 2007 17:47

:D Радвам се на активността в "татковсия" форум винаги!! Още по-драго ми става да чуя, че не съм "последният мохикан" взел решение да остави природата да говори, а при нужда (само в краен случай) да разчитам на екипа и прилежащите му екстри като упойка, операция и т.н...
... Нашият татко няма да бъде с мен при раждането... Но най-странното е, че аз съм по-спокойна така... Тъжно е, но май немога да се сборя с комплексите си и да повярвам напълно, че ще съм безвредна (за съзнанието и фантазиите му) гледка... Май и сама не искам да се виждам как заприличвам на коледно прасе... Стигнах до простичкия извод, че и това (както и почти всички други човешки решения) е пряко подчинено на вътрешният ни баланс - при повече комплекси има повече спирачки... Даже се улавям, че се срамувам от вида си с огромните неестествени бедра (даже вече осеяни с някакви вени и капиляри... отвратително). Срамувам се от тресящите се меса по ръцете ми (и това ми е от скоро). Срамувам се от... то всичко! А най-много ще се срамувам всичко това да споделя с най-красивия и секси мъж, който познавам - нашия татко!!! (макар част от това да вижда и сега...)А какво ли щеше да е ако можех да си преодолея спирачките? Дали пък нямаше и за него да е по-лесно да ме възприеме просто така, естествено... (и да ме вижда дебела, но красива?)...
Затова се възхищавам на хората (двойките), които са в пълна хармония със себе си и помежду си - готови да се споделят без това да ги ранява. А напротив - да ги прави по-силни и по-заедно! Завиждам ви, смели и открити! И тържествено обещавам да пробвам и аз... някой ден... :D
Изображение
Mirra
Сериозен
 ---

Мнениеот Людмил на 26 Сеп 2007 22:29

Mirra написа::D Радвам се на активността в "татковсия" форум винаги!! Още по-драго ми става да чуя, че не съм "последният мохикан" взел решение да остави природата да говори, а при нужда (само в краен случай) да разчитам на екипа и прилежащите му екстри като упойка, операция и т.н...
... Нашият татко няма да бъде с мен при раждането... Но най-странното е, че аз съм по-спокойна така... Тъжно е, но май немога да се сборя с комплексите си и да повярвам напълно, че ще съм безвредна (за съзнанието и фантазиите му) гледка... Май и сама не искам да се виждам как заприличвам на коледно прасе... Стигнах до простичкия извод, че и това (както и почти всички други човешки решения) е пряко подчинено на вътрешният ни баланс - при повече комплекси има повече спирачки... Даже се улавям, че се срамувам от вида си с огромните неестествени бедра (даже вече осеяни с някакви вени и капиляри... отвратително). Срамувам се от тресящите се меса по ръцете ми (и това ми е от скоро). Срамувам се от... то всичко! А най-много ще се срамувам всичко това да споделя с най-красивия и секси мъж, който познавам - нашия татко!!! (макар част от това да вижда и сега...)А какво ли щеше да е ако можех да си преодолея спирачките? Дали пък нямаше и за него да е по-лесно да ме възприеме просто така, естествено... (и да ме вижда дебела, но красива?)...
Затова се възхищавам на хората (двойките), които са в пълна хармония със себе си и помежду си - готови да се споделят без това да ги ранява. А напротив - да ги прави по-силни и по-заедно! Завиждам ви, смели и открити! И тържествено обещавам да пробвам и аз... някой ден... :D

Раждането заедно е един шанс да споите връзката между вас. Жената е изтощена, в сигурните ръце на любимия... Той я разбира, тя се чувства уверена и сигурна, няма задръжки, няма комплекси, раждането върви по най-добрия начин...
Аватар
Людмил
Редовен
 ---

Мнениеот sesilia на 26 Сеп 2007 23:16

Здравейте тука искам и аз да споделя с вас .Много се радвам за татковците които присъстват на раждането.Аз при първото раждане в един момент ми се прииска съпруга ми да бъде до мен . Болката е ужасна исках да е до мен за кораж но знаех че е от вън и дори като се обаждаше по телефона се пооспокоявах малко но.... :roll: Е по-добре че не беше при мен със сигурност нямаше да издържи да ме гледа как викам и се мятам .Мисля че щеше да му стане нещо.Нищо че е по-силния пол и той чувства има.И друго с второто раждане разбрах от разни персони в болницата специално за нашата говоря но май и при други е така та масово се прави секцио.Защото е чиста работа и се плаща по-голяма заплата . Колкото повече секцио има в месеца повече пари капят. Неме разбирайте погрешно моля не говоря за тези случаи които наистина се налага.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sesilia
Пристрастен
 ---

Следваща

Назад към Татковци