Как да говорим за бебе?

Форум за татковците

Модератори: Ianitza, deia80

Как да говорим за бебе?

Мнениеот mimi-maria на 23 Апр 2008 17:52

Здравейте,

буквално преди половин час се регистрирах. Съвсем новичка съм :D . Направих го, защото попаднах на форума и разбрах, че бих могла да получа друг поглед за това, което ме тормози в момента. А пиша в "Татковци", защото ме интересува и мъжко мнение по въроса. Ще ви бъда благодарна, ако споделите вашия опит.

Е, това което ме вълнува е как да стигна до разгор и опити за бебе. Мъжът, който е до мен, е разведен и има две малки принцеси. Никога не сме коментирали каквото и да е за деца. И не съм сигурна в неговото отношение към такова бъдеще. Чуствам се притеснена и не знам как да подходя.
mimi-maria
 ---

Re: Как да говорим за бебе?

Мнениеот vesielina на 03 Май 2008 13:46

е не съм татко но ще се включа.
мисля че трябва от далеко да заговориш за това но преди всичко да си отговориш на няколко по важни въпроса.
той ли е човека с който би искала да прекаръш живота си,а той иска ли го?
искаш ли да е баща на детето ти би ли поел тази отговорност?
как се държи с децата си?
ако един ден останеш сама ще бъдеш ли в състояние сама да се грижиш за детето?
дано не те отчаях хайде стига има много въпроси още но.....
да не те изнервям.
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NINKA86 на 27 Ное 2008 11:34

Споделям твоето мнение искам само да добавя, че мъжът и жената решили да си правят бебе, трябва да са наясно с това, което ги очаква. Ние с приятелят ми много искаме да си имаме бебе, но за момента нещата ще почакат. Наскоро ми откриха поликистоза на яйчниците. Много съм притеснена, но това време през което трае лечението, ще имаме достатъчно време да обмислим подробно намеренията си.
"Жените са способни на всичко, а мъжете на всичко останало!"
Аватар
NINKA86
 ---

Мнениеот semiramida на 27 Ное 2008 16:43

Не ангажирам никой с мнението си, но аз не бих позволила да имам дете от мъж, който има вече деца. Още повече, че са две. Може би съм егоист и искам всичко да е за моите деца. Както от материална, така и от духовна гледна точка.
Така бих постъпила аз, ако бях пред такава дилема! :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 28 Ное 2008 10:04

И аз не съм татко, ама и аз ще се разпиша в темата.
Съгласна съм с останалите, че трябва да си изясниш първо, дали това е мъжът, които искш за баща на детето/децата ти?
От там нататък говори направо. Аз поне така постъпих с мъжа ми. Забрави действия от сорта, първо ще забременееш пък после ще му кажеш, та той да се обвърже с теб и т.н. - пълна простотия са. Кагота със съпруга ми объждахме темата за дете още не бяхме женени само планове правехме за това. Той обаче искаше същото и надълго и широко осъждахме дали сме готови за родители, дали можем да понесем отговорността и всичко което се сетиш около това. Няма да скрия, че отначало беше малко объркан въпреки, че искаше дете и ме попита "Ами като си имаме бебе, ти ще го обичаш повече от мен, аз тогава за какво ще ти бъда?" Забременях, радваше се не по-малко от мен, след няколко седмици загубих бебето...шок, ужас, болка, депресия....каквото се сетиш. И той беше много разстроен, но се държеше, заради мен и ме подкрепяше през цялото време...Не беше лесно, но всичко поставено на плоскостта на диалога се преживява. Сега отново чакаме бебе и дай боже всичко да е наред. Не премълчавай нищо, мъжете нямат нашето мислене и като му кажеш "не", той го разбира като "не", а не като нещо друго. Успех ти пожелавам.
marry-ann
 ---

Мнениеот tatenceto на 20 Фев 2009 16:51

абе колежке това .......несме стигали до опит за бебе....... как да го разбираме???????? че никога несте.............. или ............?????????? можду другото това "дали си готов за родител" е много тъпо - сори! това квое скачане с парашут ли какво????? какво значи ГОТОВ???????????? извиняваи само исказвам мнение твоят случаи е по-различен! :cheers2:
нищо земно неми е чуждо!
Аватар
tatenceto
Редовен
 ---

Мнениеот asm на 19 Мар 2009 20:37

напълно съгласен съм с мнението на съфорумците - първо се убеди, че това е точния човек, а после вече ще намериш правилния подход.
Мен би ме разнежило ако видя Сара да разглежда бебешки дрешки в списание или пък в Интернет разни снимчици... не знам - такива "невинни" намеци биха ме разтопили - само че в нашия случай аз искам още едно дете а тяяя още ме гледа злобно като отворя въпроса :lol: 1 май и стига
Изображение
Молчи если не имееш сказать ничего такого, что будет лучше, чем тишина!

http://www.vbox7.com/play:44d6c426 чем выше любовь, тем ниже поцелуи!
Аватар
asm
Отличник
 ---

Мнениеот Demo_101 на 03 Юли 2009 14:12

Време е да изясните отношенията си, въпреки че вече има деца е избрал да живее с теб. Ти също трябва да си щастлива от това съвместно съжителство. Жената се осъществява напълно само когато стане майка. Едва ли сега усещаш, но след няколко години може би ти ще поискаш да го оставиш, заради това че все още нямате деца.
Трябва да говориш направо с него затова. Да споделиш какво чувстваш и мислиш по въпроса.
Ако се разсърди и не приеме нещата позитивно, изчакай и отново говорете. Дори и този път отговорът му да е негативен, ще знаеш отношението му по темата.
После размисли как да постъпиш. Във всеки случай не крий желанието си от него. :|
Demo_101
 ---

Назад към Татковци