МОЛЯ ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПО-ВИСОКО МАЙЧИНСТВО

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Мнениеот nat_ko82 на 27 Ное 2007 14:45

има внесен законопроект http://www.parliament.bg/bills/40/754-01-157.pdf
,но трябвада го гласуват ,така ,че чакаме :roll:
Аватар
nat_ko82
Начинаещ
 ---

Мнениеот bendji82 на 28 Ное 2007 16:48

Дано да го гласуват. :hmm:
Изображение
Аватар
bendji82
Сериозен
 ---

Мнениеот Дона на 28 Ное 2007 19:39

Подписах петицията, защото съм съгласна, че не може да се отделят от нашите данъци огромни суми за автомобили и пътувания на депутати, рекламни кампании на разни министрества, военни мисии нейде си и какви ли още не щуротии, а за децата ни държавата да няма пари.
Но с мнения като това не мога да се съглася
hrisi jeleva написа:.... Всички цигани получават детски а българчетата кучета ги яли.

Не циганчетата са преяли с парите за нашите обещетения. Едни и същи са кучетата, които ядат и нас българите и циганите. Просто много умело ни убеждавата, че за нас няма, защото ни ги взели циганите или пенсионерите, за учителите няма, защото ги взели лекарите и т.н.
Изображение
Дона
Начинаещ
 ---

Re: МОЛЯ ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПО-ВИСОКО МАЙЧИНСТВО

Мнениеот borqna erinina на 08 Май 2008 07:22

И аз я подписах
Аватар
borqna erinina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivilorin на 05 Авг 2008 17:33

Аз мисля ,че отглеждането на децата до 2 години в платен отпуск е малко .Би трябвало да се отглеждат в платен отпуск до 3 години , не всеки може да го остави на 2 години и хукне на работа.Аз предлагам тези майки ,които си гледат децата до 3 гидинки и не посещават ясли да им се плаща майчинството.Не са много ,така че няма да им олекне хазната.Ама то като е за даване боли.Вие как мислите майчета?
Изображение...Изображение
ivilorin
Начинаещ
 ---

Мнениеот Vili JOv4eva на 05 Авг 2008 20:25

Нещо се чува,че май са направили детските 35лв,а не досегашните 25лв....... :roll: :roll: :roll: само да не забогатеем с това ''увеличение''! :evil: :evil: :evil:
Някой знае ли нещо повече по въпроса?
Аватар
Vili JOv4eva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Radost_81 на 05 Авг 2008 22:51

все още мисля, че не е прието, но скоро може и да стане :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
Radost_81
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 05 Авг 2008 23:36

Vili JOv4eva написа:Нещо се чува,че май са направили детските 35лв,а не досегашните 25лв....... :roll: :roll: :roll: само да не забогатеем с това ''увеличение''! :evil: :evil: :evil:
Някой знае ли нещо повече по въпроса?

Това е само предложение, както и майчински 90 % от дохода да е до 1 година, а не до 9 месеца, както е сега.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот Vili JOv4eva на 06 Авг 2008 02:11

Алекс,мерси за отговора!
Да се молим да стане!
Аватар
Vili JOv4eva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 07 Авг 2008 02:09

ivilorin написа:Аз мисля ,че отглеждането на децата до 2 години в платен отпуск е малко .Би трябвало да се отглеждат в платен отпуск до 3 години , не всеки може да го остави на 2 години и хукне на работа.Аз предлагам тези майки ,които си гледат децата до 3 гидинки и не посещават ясли да им се плаща майчинството.Не са много ,така че няма да им олекне хазната.Ама то като е за даване боли.Вие как мислите майчета?

Айде да не прекаляваме. То е хубаво като идея, ама май го няма никъде по света. Тук в САЩ, платеното майчинство е 6 седмици :shock: После всяка мама на работа. След изтичане на въпросния месец и половина никой не е длъжен да им пази работното место. Така че дайте да увеличат сумата за майчинството, а двете платени години са си супер.

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivilorin на 14 Авг 2008 15:24

много сме далеч от САЩ- там колко е майчинството и колко им плащат детски? Не можем да се мерим нито с американците нито с германците.Да не говорим пък за Франиция , къде е уредена политиката в България ли,можем ли по нещо да ги превъзхождаме?
НЕ МИСЛЯ ,ЧЕ ПРЕКАЛЯВАМЕ!!!!!
ivilorin
Начинаещ
 ---

Мнениеот bogdana на 14 Авг 2008 16:42

имаики предвид демогравския срив и националната принадлежност на раждащите се бебенца ,мисля 4е народното събрание трябва да вземе краини мерки за съхраняване на българската нация и за стимулирането на раждаемостта.но не джобните 35лв,нито пък еднократните помощи/за които масленицата толкова се гордее/,а:
!маи4инство от 500лв. +%от трудовия стаж/колкото пове4е,толкова пове4е/
!2год.твърдо/как може да сравняват с другите държави тея главанаци-/
!да запо4нат да строят и ясли и градини,а не да ги превръщат в 4асни офиси,а децата да няма къде да отидат след изти4ане на маи4инството/този проблем е огромен в по4ти вси4ки големи и не толкова големи градове.НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ ДА СИ ЗАПИСВАТЕ ДЕТЕТО НА ЯСЛА ОТ 3 МЕС.ВЪЗРАСТ,НЕ СЕ ЛИ 4УВСТВАТЕ УНИЗЕНИ-НАИ-МАЛКОТО?АЗ не искам да се редя на опашка сега,а да го запиша 2 седмици преди да е навършило 2 год.
!да се престане със спекулата с детските игра4ки,храни и дрехи/знаем,4е са ужасно скъпи /,да има контрол над всеки,които се занимава с тази работа .как може 1 беб.обувки д аструват толкова пари,не говоря за маркови неща,а за наглото твор4ество,когато слагат цени на етикети с китаиски и турски беб.стоки.
да се дават ка4ествени храни на децата в у4режденията и да затворят вси4ки лафки,бутки и всякакви смърдящи вагонетки,надрискани с мухи,със застояли бани4ки от които капе мазззззззззззззззз
да се осигури безплатно спортуване на вси4ки деца поне по 3-4 4аса,под всякакви игрови форми и всяко да си избира какво ще прави-дали ще ти4а,плува,играе футбол или аеробика
да се превърне в национален приоритет бъдещето на всяко дете и цялото общество да се събуди от дълбокия си ов4еподобен сън и да осъзнае 4е децата са нашето продължение и ние сме отговорни за тях
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот sinna на 15 Авг 2008 02:01

ivilorin написа:много сме далеч от САЩ- там колко е майчинството и колко им плащат детски? Не можем да се мерим нито с американците нито с германците.Да не говорим пък за Франиция , къде е уредена политиката в България ли,можем ли по нещо да ги превъзхождаме?
НЕ МИСЛЯ ,ЧЕ ПРЕКАЛЯВАМЕ!!!!!

Специално като време на платеното майчинство, превъзхождаме много държави. Отделно е въпроса, като сума кой колко получава за детето си. Ами аз предлагам да има платено майчинство, докато тръгнат децата в първи клас. Ами така де... Не всеки има баби на които да остави детето. Макар че, като се замисля това дете като се прибере от у-ще и няма никой в къщи, какво да прави? Май най-добре докато свърши 8 клас. Обаче вижте сега... То 8 клас е в една такава възраст... Трябва изкъсо да се държи детето .Да сме в течение каква компания има. Най-добре след абитуриентския бал да тръгнем да работим. Дааа...През това време обаче да ни плащат
Защо ли искаме заплати като в Германия. Майчинство като в Германия. Само обаче сумата, а не времето на майчинството. Има една приказка-"Намерил ,че премерил" Увеличиха сумата, та сега и времето. Трябва да ценим това, което имаме и да се борим за това което нямаме. Напълно подкрепям искането за достойно заплащане.Смешна е сумата ,която държавата отпуска за децата... Трябва да се искат реални неща обаче. Да се настоява и за детски заведения. Има толкова неща, които да искаме за децата си...
И не мисля, че ПРЕКАЛЯВАТЕ. Мисля, че ПРЕКАЛЯВАШ (има разлика)с тия три платени години. Всъщност ,може да си ги искаш де..... никой няма да ти пречи... :mrgreen:

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivilorin на 15 Авг 2008 15:44

ИМЕННО НАЛИ СЕ БОРИМ ЗА ТОВА, КОЕТО НЯМАМЕ!
Сумата за кого е увеличена? Че хукнаха да си плащат осигуровки само и само за някой лев отгоре.
ТОва ли ни дадоха даром.Че намерихме та премерихме.
Е честито!
А може след бала да не почвате работа, току се задали и внуците!
ivilorin
Начинаещ
 ---

Мнениеот sinna на 16 Авг 2008 05:16

Предлагам, преди да пишеш да четеш, за да можеш адекватно да отговориш. :mrgreen: Най-добре обаче ,да не променяме първоначалния замисъл на темата. Искай си ако щеш и 5 години платено майчинство. Ще си останеш само с искането, но това е друг въпрос...

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към На кафе с mamaibebe