Застраховка-живот ( болест) за дете

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Re: Застраховка-живот ( болест) за дете

Мнениеот dilana на 16 Ное 2010 12:40

Аз съм съгласна с Бастет. Моята сестра е шеф на ЗК, която прави от т.н. спестовни застраховки, но те също са и застраховки живот и могат да се правят на името на дете или на името на родител, но в полза на дете за определен период от време. Ако през това време не се случи нищо лошо (дай Боже), тогава цялата събрана сума се изтегля от този, на чието име е направена застраховката. И най-хубавото е, че ти сам определяш каква сума намесец да внасяш. Така че поста на Бастет съвсем точно си отговаря на името на темата, но си мисля, че не това е важното, а опциите как да осигурим добро бъдеще за децата си. Надявам се, всички са съгласни с това.
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Застраховка-живот ( болест) за дете

Мнениеот jorku.1982 на 24 Яну 2016 23:49

Здравейте!Работя като мениджър екип в застрахователна компания(няма да уточнявам коя,за да не правя реклама).Прочетох много внимателно казусите,с които част от вас са се сблъскали и ми се иска да направя няколко уточнения и да внеса малко повече яснота относно детските застраховки(застраховки в полза на дете),понеже смятам ,че всеки един от сънародниците ми имат нужда от точна и коректна информация.Идеята и смисъла на този вид застраховки е в най-общ план да се подсигурят средства(капитал) за бъдещето на детето,като едновременно с това да се гарантира финансова защита на родителя,ако се случат непредвидени и неблагоприятни от гледна точка на здравето и живота обстоятелства,за да се изпълни първоначалната цел на родителя.По същество всеки родител може с достъпни за него и семейния бюджет вноски да събере за определен период от години приличен капитал,който да послужи за отразяване на по-големи разходи в бъдеще за детето му и по този начин да подпомогне успешният старт на детето си,когато навлиза в света на възрастните.Има 2 неща ,които искам дебело да маркирам:1) възможно е ,при финансови затруднения всяка една година да се коригират вноските по полицата(да се намалят)като това автоматично намаля гарантираната застрахователна сума и не увеличава първоначално избраният период;2)ако договора бъде предсрочно прекратен(това се отнася за всички видове спестовни застраховки живот)се изплаща откупната стойност,която винаги е по-малко от внесените средства,защото през първите години на застраховката ,риска ,който носи застрахователната компания е най-висок и това се отнася за целия свят(имал съм пряк поглед върху полиците,които са сключвани в няколко западно-европейски държави)
В допълнение на това искам да кажа,че аз лично винаги съм на разположение за консултация по темите със застраховките(0887333915 е телефона ми) и това е абсолютно безплатно,защото е важно за мен всички хора да бъдат правилно и коректно информирани.Мисля ,че това е част от професионализма на един застраховател
jorku.1982
 ---

Предишна

Назад към На кафе с mamaibebe