Застраховка-живот ( болест) за дете

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Мнениеот semiramida на 09 Мар 2007 19:35

mammamia написа:Nifada , Не е вярно , че никъде не застраховат . специално се консултирах с мъжа ми , който е брокер за 3 от най-големите компании в Европа , които са отскоро (от ок.2000 год.) в България . Може би затова се знае по-малко . Истината е , че в "Алианц" не застраховат , със сигурност !
Темата ме заинтригува , защото ние със сигурност ще сключим застраховка на Марти - мислим всички събрани пари да отидат за образованието му ( живот и здраве).
Мога да оставя някакакви координати - мой Мейл , за да не му правя реклама тук (на мъжо , де). E-mail:spasovap@abv.bg[/b]

Би ли споделила застрахователната компания на мъжа ти, и аз искам да направя застраховка на децата си!! :wink:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот deia80 на 09 Мар 2007 19:42

И аз се интересувам.Дай малко инфо.
Изображение

Изображение
Аватар
deia80
Модератор
 ---

Мнениеот mammamia на 09 Мар 2007 20:35

Видях , че съм пропуснала да ви я дам :oops: - компанията е "Граве" и пакетите , които предлагат са доста по-добри от Всичко, което предлагат българските застрахователни компании. Ако нищо не ти се случи за периода (Дай- Боже !), си вземаш парите с много добра лихва.
Така вместо да държим парите на малкия в банка, ще седят и като застраховка.
Има инфо тук http://www.grawe.bg/index3.htm
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 10 Мар 2007 09:47

мерси
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Бихте ли застраховали детето си?

Мнениеот sunnyto123 на 23 Юни 2010 18:58

Здравейте на всички, които се интересувате от темата за застраховки. Въпросът ми е до колко сте запознати със застраховките живот? И бихте ли направили застраховка на вашето дете осигурявайки му по този начин средства за неговото бъдеще?
sunnyto123
 ---

Re: Застраховка-живот ( болест) за дете

Мнениеот Nifada на 24 Юни 2010 21:25

Аз направих на Гергана в Алианц. Агентката напълно ме дезинформира за условията, а договорът, който подписваш трябва да си с 8 висши образования и много голям диоптър, за да разбереш как точно те прецакват легално. Та, когато подписвах ми беше обяснено, че след една година бих могла ако имам затруднения да намаля месечната вноска като парите, които съм внесла до сега се преизчисляват и разпределят по равно на месеците. Демек - ако искам да внасям по-малка сума, тя се преизчислява така и на месеците, които съм внасяла и те дефакто стават повече. Да ама не, преизчисляват някакъв резерв, който в момента не ме касае по никакъв начин и без никой да ми казва, че ще имам наказание, ми промениха датата на падежа с 10 месеца отгоре. Агентката, която ме вербува вече не е към тях, една друга патка в офиса разкарва и мен, и мъжът ми няколко пъти, защото определено не знаеше какво точно да прави... Съжалявам, че се хванах с това. Лошото е, че ако не решиш да махнеш с ръка и просто да ми подариш парите, които си внесъл, нямаш никакъв шанс да се отървеш без загуба. Защото дори откупната цена е на половина на това, което си внасял. хване ли се на хорото, търпиш, плащаш и ако не го избуташ до 18 годишнина на детето, все си вътре.
За себе си направих в Булстард, което беше още по-голяма грешка, защото са абсолютни мизерници.
Та, ако ми беше сега, щях да си отворя една сметка и да внасям тези суми всеки месец в банка и ако недай си Боже ми потрябват за лечение, да си ги тегля както си поискам.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 24 Юни 2010 22:14

За застраховка на дете не знам, но мои близки преди 3-4 години си направиха такава застраховка със спестовен характер в Алианц. Условията по договора бяха такива, че след определения срок (10-15год) си изтеглят парите за каквито и да било нужди, а ако през това време им се наложи също могат да си използват спестяванията. Сега обаче нямат възможност да си внасят вноската и им предложиха да им удължат срока и да се намали вноската, те обаче не се съгласиха, а си поискаха парите. Върнаха им ги с някакви удръжки и в крайна сметка пак не получиха сумата, която поне са внесли, а да не говорим за обещаните лихви. В нормалните държави до колкото знам този вид застрааховка е доста разспространен, но нещата не стоят така както в нашата държава.
И инфо от кухнята :wink: пари от застраховане трудно се вземат :wink:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sunnyto123 на 25 Юни 2010 13:17

Здравейте.Радвам се, че има хора, които разбират правилно смисъла на застраховката "Живот".
Трия остатъка от мнението ти, защото нямаш право на никаква безплатна реклама!!!
Модератор
sunnyto123
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 25 Юни 2010 15:54

Разбирам нуждата ти от клиенти, но хората трудно пари на познати дават, а камо ли на агентка от нета :wink: Иначе, ако помагаш без комерсиална цел си супер :D , а дано и все пак спечелиш клиенти.
Лично аз пак казвам, че нямам доверие на този вид застараховане :roll:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sunnyto123 на 25 Юни 2010 17:35

Мнението е изтрито от модератор! Забранена реклама!
sunnyto123
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 25 Юни 2010 18:23

:sm_yahoo_33: Хубаво е да има консултанти във всички области :D
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Beautiful_day на 19 Окт 2010 15:13

Съгласно чл. 230, ал.3 от Кодекса за застраховането:
"Недействителен е договор за застраховка "Живот" или "Злополука" с покритие за случай на смърт на малолетно лице ..."
което означава, че в действителност не може да се направи Застраховка "Живот" на малко дете. Може някой от родителите или и двамата заедно да си направят такава застраховка, която да е в полза на детето.
Иначе идеята на животозастраховането е много добра, стига консултантите, занимаващи се с тази дейност да са достатъчно информирани и коректни!
Beautiful_day
 ---

Мнениеот Зузи 76 на 25 Окт 2010 11:10

Ами я ако можете ми отговорете, в градините каква застраховка правят на децата?
Не е въпроса за парите, но на мен в НЗ ми поискаха 3лв. за цялата година и казаха че е точно за това - болест, която е продължила дълго (не казаха точно какви болести), счупване на ръка, крак и т. н. Даже ако се случи не дай боже и извън градината важи също.
Изображение

Изображение
Зузи 76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 25 Окт 2010 16:47

Зузи, правилно си разбрала :wink: Застраховката е Злополука (не покрива смърт), ако си счупи крак, ръка... Мисля обаче, че покритието важи за територията на градината :roll: , но не съм на 100% сигурна.
Поискай от госпожата или директорката общите условия на застраховката, а ако не ти ги дадат попитай коя е застрахователната компания и иди направо в офиса й :D
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Зузи 76 на 26 Окт 2010 08:46

Ами казаха че важи и извън градината.
Преди години едно дете си беше счупило ръката извън градината и му изплатиха някакви пари, не зная колко, но платиха.
А само градините ли правят тези застраховки или и аз мога да си направя на детето?
Изображение

Изображение
Зузи 76
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към На кафе с mamaibebe