Застраховка-живот ( болест) за дете

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Застраховка-живот ( болест) за дете

Мнениеот Nifada на 07 Мар 2007 23:28

Една агентка от Алианц одеве много ме вбеси. Моя приятелка, която също е агент, и е подчинена на тази, специално и се обадила и попитала следното: Има ли застраховка живот за дете, която да покрива болест, злополука и т.н.? Онази казала: Да, има! нека твоята приятелка дойде, ще и обясня всичко! Е, отивам аз и тя започва да ми пробутва някаква застраховка за мен, в която всяка една точка води до следното - Аз трябва или да умра, или да осакатея ( пази Боже), за да изплатят парите на Гергана като моя наследница.
Изписа два листа тая жена , за да ми казва колко хубаво ще стане на Гергана и колко много пари ще вземе, ако с мен се случи нещо. накрая не издържах и казах: Искате да ми кажете, че ако с мен се случи нещо, детето ми е осигурено - ОК! Но ако с детето се случи нещо - ако то се разболее, нарани или каквото и да е там друго, взима ли парите отново? Тя каза - НЕ! Значи около 30 минути тя ми обяснява как аз трябва да внасям по, да речем, 500 евро на година и ако с детето ми стане нещо, не мога да пипна тези пари. Като видя, че съм се ядосала, тя ми каза, че ПО ЦЯЛ СВЯТ ДЕЦА НЕ СЕ ЗАСТРАХОВАТ. Това ме изуми, попитах защо. Ами защото били по-рисков фактор от възрастните, както и защото имало недобросъвестни родители, които се възползвали от застраховките. Попитах как точно - като застраховат детето и после го трепят ли?
На тръгване ми връчи един наръч за четене и сега си мисли, че ще си правя застраховка при нея. Аз обаче все още не вярвам, че наистина никъде не застраховат деца...
Знаете ли нещо такова? хич не могат да ме убедят, че детето ми е по-рисков фактор от мен.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re: Застраховка-живот ( болест) за дете

Мнениеот semiramida на 08 Мар 2007 09:17

э оиээ
Nifada написа:Една агентка от Алианц одеве много ме вбеси. Моя приятелка, която също е агент, и е подчинена на тази, специално и се обадила и попитала следното: Има ли застраховка живот за дете, която да покрива болест, злополука и т.н.? Онази казала: Да, има! нека твоята приятелка дойде, ще и обясня всичко! Е, отивам аз и тя започва да ми пробутва някаква застраховка за мен, в която всяка една точка води до следното - Аз трябва или да умра, или да осакатея ( пази Боже), за да изплатят парите на Гергана като моя наследница.
Изписа два листа тая жена , за да ми казва колко хубаво ще стане на Гергана и колко много пари ще вземе, ако с мен се случи нещо. накрая не издържах и казах: Искате да ми кажете, че ако с мен се случи нещо, детето ми е осигурено - ОК! Но ако с детето се случи нещо - ако то се разболее, нарани или каквото и да е там друго, взима ли парите отново? Тя каза - НЕ! Значи около 30 минути тя ми обяснява как аз трябва да внасям по, да речем, 500 евро на година и ако с детето ми стане нещо, не мога да пипна тези пари. Като видя, че съм се ядосала, тя ми каза, че ПО ЦЯЛ СВЯТ ДЕЦА НЕ СЕ ЗАСТРАХОВАТ. Това ме изуми, попитах защо. Ами защото били по-рисков фактор от възрастните, както и защото имало недобросъвестни родители, които се възползвали от застраховките. Попитах как точно - като застраховат детето и после го трепят ли?
На тръгване ми връчи един наръч за четене и сега си мисли, че ще си правя застраховка при нея. Аз обаче все още не вярвам, че наистина никъде не застраховат деца...
Знаете ли нещо такова? хич не могат да ме убедят, че детето ми е по-рисков фактор от мен.

Нямам думи :shock: Тогава какъв е смисъла,нали отиваме там да си застраховаме детето? :shock: Рисков фактор,за пореден път се убеждавам,че всичко е БИЗНЕС!! Съжелявам Нифада, дано успееш с начинанието си. :love1: Ще следя темата с интерес :flowers:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 08 Мар 2007 11:02

Nifada утре ако е хубаво времето тук ще се срещам с една жена относно застр на дете и като се върна ще ти кажа към коя фирма да се обърнеш просто сега не съм запозната
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 08 Мар 2007 11:41

av4e, ще следя и аз с интерес, защото не могат да ме убедят, че никъде не застраховат деца!
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот mam4eto на 08 Мар 2007 18:46

За съжаление аз нищо не знам по въпроса :cry: Но не мисля, че никъде не застраховат деца. Нелепо ми изглежда.
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот mama reni на 08 Мар 2007 19:48

И аз не съм запозната по въпроса,но ще следя темата с интерес.
Изображение
Изображение
Аватар
mama reni
Пристрастен
 ---

Мнениеот mammamia на 09 Мар 2007 00:14

Nifada, на нас ни предстои да застраховаме Марти с един от двамата - аз или баща му. Ще проверя как стоят нещата (от извора) и ще ти кажа .
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 09 Мар 2007 14:18

И аз ще следя темата :lol: Нямама никаква информация :(
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 09 Мар 2007 14:30

Преди малко се сращнах, на за такава застраховка която ние искаме да направим няма нито една фирма не прави забранено е от Асоц. защита на децата, значи тази мойта позната ми предложи същите условия като на теб Nifada, а затова което ние искаме не става, защото много родители можели да си бият децата и да взимат застраховките им/ което е за мен пълни глупости, на като се замисля имаги всякакви хора/, че тази позната каза че ще разпита и пак ще ми се обади - съжелявам ама така седят нещата в нашата хубава България
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 09 Мар 2007 15:14

Ами тогава трябва да отворим по една сметка на децата и да им внасяме парички когато можеем :lol:
Хайде давайте идеи :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 09 Мар 2007 16:18

alex76 написа:Ами тогава трябва да отворим по една сметка на децата и да им внасяме парички когато можеем :lol:
Хайде давайте идеи :lol:
Всички пари, които са му давали на изписването, на туртата, всеки път когато нашите и по-близки роднини го виждат, на коледа и нова година, именния ден, а също и детските ги събираме и ще му ги внесем. Иначе и аз смятам, че доста "неразумни" родители наистина биха посегнали на децата си.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 09 Мар 2007 16:55

И ние събираме парите на писанка :lol:Даже понякога взимаме от нея назаем :wink: :lol: но винаги ги връщаме с малка лихва :lol: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mammamia на 09 Мар 2007 18:02

Nifada , Не е вярно , че никъде не застраховат . специално се консултирах с мъжа ми , който е брокер за 3 от най-големите компании в Европа , които са отскоро (от ок.2000 год.) в България . Може би затова се знае по-малко . Истината е , че в "Алианц" не застраховат , със сигурност !
Темата ме заинтригува , защото ние със сигурност ще сключим застраховка на Марти - мислим всички събрани пари да отидат за образованието му ( живот и здраве).
Мога да оставя някакакви координати - мой Мейл , за да не му правя реклама тук (на мъжо , де). E-mail:spasovap@abv.bg[/b]
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен . - Алберт Айнщайн
mammamia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stasssy на 09 Мар 2007 18:45

Nifada, защо толкова искаш да застраховаш детето?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stasssy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 09 Мар 2007 18:52

mammamia написа:Nifada , Не е вярно , че никъде не застраховат . специално се консултирах с мъжа ми , който е брокер за 3 от най-големите компании в Европа , които са отскоро (от ок.2000 год.) в България . Може би затова се знае по-малко . Истината е , че в "Алианц" не застраховат , със сигурност !
Темата ме заинтригува , защото ние със сигурност ще сключим застраховка на Марти - мислим всички събрани пари да отидат за образованието му ( живот и здраве).
Мога да оставя някакакви координати - мой Мейл , за да не му правя реклама тук (на мъжо , де). E-mail:spasovap@abv.bg[/b]

кажи фирмата, за да я намеря във варна да разпитам - това което иска и аз да направя е спец. за малкият застраховка не на мен и после да останат занего
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към На кафе с mamaibebe