Телефонни измами-пазете се!

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Мнениеот tedi_ivanova на 14 Дек 2007 12:21

На бабата на Ицо миналата седмица са и се обаждали , ревящ мъж по телефона , казал че е племенникът и Сашо (а тя наистина има такъв) и бил блъснал дете , то било в Пирогов и му трябвали пари , ама тя бабата взела че дала телефона на сина си и той го оправил оня :twisted:

Вижте аз на какво попаднах:

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/--General--/misc/tmintov/1%20Zapoznawane%20s%20mnimia%20bratovched.mp3 http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/--General--/misc/tmintov/8%20Razdiala%20s%20bratovcheda%20che%20mi%20pisna.mp3
Изображение
Аватар
tedi_ivanova
Модератор
 ---

Мнениеот Dessita на 14 Дек 2007 13:05

Измамници колкото искаш, те от години действат....
Аз имам една смешна случка, ама колкото и да е смешна толкова и тъжна...
Та, 92ра-93та гидина някъде беше. Тогава живеехме при баба ми. И кабинетът на татко беше в същата кооперация. Звъннала някаква и казала на баба ми, че се е разбрала с доктора, баща ми, да му продаде 50 кг захар, ама по-евтино. И първо трябвало да ги плати. И баба ми вади и плаща.Ама нали е лакомия вика айде да дам за още 50 кг за една съседка. И дава...познайте, дали има захар ...беше се поболяла бабето след това от яд.
Изображение
Изображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Руми на 14 Дек 2007 14:19

при нас звъняха преди седмица на GSM-а на мъжо, но толкова сме се наслушали на всякакви истории покрай нас и от ТВ-то, че той изобщо не се разправя.а някой по-нагоре беше споменал за банките ....... обраха баща ми 2 пъти няколко часа след като тегли пари от банката,а 3-тия само са замервали колата му с някакъв стол посред бял ден на централен булевард в града,пред сума ти и хора на улицата, след като е излязъл от банката, и при положение че е бил единствената преминаваща кола,едва ли е грешка. така че вероятността да изтича информация и от там е твърде голяма.няма да кажа името на банката тук, защото не знам дали е редно, но ако някоя от вас се интересува може да ми пише на ЛС
Изображение
Аватар
Руми
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MAlena на 14 Дек 2007 14:40

Ние имаме два такива случая: Първият път звънят на дядото на съпругът ми, а той е доста възрастен човек. Представят се за съпруга ми и дядото нали не дочува добре се вързал, че е внукът му. Отсрещния глас му казва, че бил в ареста, станала катастрофа и видите ли "мъжът ми" не искал да ме тревожи, защото съм бременна. Затова му звъннал на него, ако може да му даде по "куриер" 3000 лв. Обаче дядото нямал толкова и поискал от сина си /вуйчото на мъжът ми/ , добре че той се е светнал, че става нещо нередно. Звъннали в полицията, причакали мнимия куриер и го арестували, но разбира се резултат никакъв после. А дядото само дето не получи инфаркт, беше вдигнал много високо кръвно.
Вторият случай пак звънят на някакви далечни роднини на мъжът ми, представят се за него и им обясняват, че изпращат от чужбина някакъв колет, трябвало да отидат незная в кой град беше, пак трябваше да дават някакви пари. Лошото е , че те се бяха вързали и в една зимна вечер навръх Коледа бяха тръгнали, но наполовината път им става ясно, че са ги излъгали. Накрая го отнесе мъжът ми, те не можеха да повярват, че някой ги е изиграл, а се имат за интелигентни хора с престижни професии, но явно не са гледали ТВ.
Аватар
MAlena
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот beni_vasi на 10 Яну 2008 14:44

Първият път когато попаднах на тези измамници, беше като прочетох статията във вестник "Труд" и на другия ден лежа си аз на леглото на вилата и ми прозвънява на няколко пъти телефона. Обадих се накрая и чувам глас: "Здравей, не ме ли позна?" и аз - "не, кой си ти?".
той - "аз съм твой близък роднина. Сети се де".
аз - "ааа, от моето село ли?" В първия момент ми заприлича на гласа на братовчед ми, но с него не бях се чувала от 2-3 години.
той - "да, точно той".
аз - "Дидо или Христин?"
той - "Дидо" и "да знаеш че съм закъсал и ми трябва ваучер за 5 лева" .
И тогава ми просветна, че всичко е фалш, заслушах се в думите му, че нямал пари, а спешно му трябват, и в същото време направих асоциацията, че това е цигански глас и моите братовчеди никога няма да ми се обадят за такова нещо. Първо единия се ожени вече и се виждаме като отида аз на село, а другият има достатъчно спестявания да ми звъни.
При което му казах, че ще му дам парите, но му казах че ще му е трудно да се видим, при условие, че живее в Добрич, а аз в Бургас и ще му трябват много повече пари, за да дойде и да му дам тези пет лева. При което той ми трясна телефона.

А вторият случай беше у дома, този път той звъни и пита отново дали съм се сетила кой е?" и аз му викам да, сетих се. И той, пак, че катастрофирал, блъснал и дете и имал нужда от пари, за да го пуснат от ареста. А аз му викам - "Че кога излезе от затвора бе, Гошо, че успя да блъснеш и дете" и той пак ми тресна телефона.

Май с мен не успяват нещо тези гадове!!!
Изображение
Аватар
beni_vasi
Отличник
 ---

Мнениеот petq_d на 10 Яну 2008 15:24

На свекърва ми са й звъняли,като тя почти се вързала,но добре,че бил свекър ми-грабнал телефона и ги наврял в миша дупка :lol:
Скоро ми се случи следното-получавам смс на мобилния от интернет - "Моля,обадими се на този номер(и изписан някакъв мобилен)".Много се зачудих и отговарям аз чрез смс от интернет на същия този номер - "На кого да се обадя?".Та отговор не получих.Викам си тези и по мобилните са почнали да пробват.Ако беше мой познат най-малкото името си щеше да напише.
Аватар
petq_d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia_dim на 10 Яну 2008 17:00

и на мен ми се случи вчера....
обажда ми се една жена:"Честито, вие спечелихте плазмен телевизор...за да разберете как да си получите наградата обадетет се на едикои си номер и ще ви обяснят". Аз се усъмних първо защото ми каза, че томболата се разигравала съвместно мтел, вивател и техномаркет, а пък ми диктува номер на глобул за връзка. Та звъня аз на въпросния номер и отсреща една ромка на развален български ми обяснява, че трябва да купя валчер за 50 лв., да и дам кода за да можели те да си платят на куриера, който щял да ми достави наградата.Е как да повярваш на такава измишльотина?
Изображение
katia_dim
Сериозен
 ---

Мнениеот Златомира Пенчева на 10 Яну 2008 17:08

sinna написа:Току-що ми звъни телефона и някакъв започва да ме разпитва как съм. Като попитах кой е, той ми казва:" Нямаш ли роднина в чужбина?" Казах" Да Митко" Тогава ми каза, че е той. За сведение казох първото име за което се сетих ,защото нямам подобен роднина. Помоли ме да му взема валчер за 20 или 50 лв и щял да ми ги върне след няколко дни. Обещах и му казах да звънне след 40 минути .Целта ми беше да го задържа на телефона да му свършат минутите на идиота. Ще му кажа цифрите на използван вече ваулчер на Глобул, макар че иска на Вивател, а незнам има ли разлика по броя на цифрите. Явно номерата им още вървят, затова внимавайте момичета.

Ей тъй изгърмя мойто свеки с 50лв.
Изображениеhttp://www.picvalley.net/u/117/29097_047_m.JPG[/img][/url]Изображение[Изображение
Аватар
Златомира Пенчева
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 10 Яну 2008 17:10

То пак добре,че са 50лв,има хора с хиляди гърмят...ама и на тях де им е акъла :hmm:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Re:

Мнениеот megito на 20 Яну 2008 11:09

Kseniq написа:И аз знам за тези измами и мошеници.Действат обаче и по друг начин - карат хората да им купуват ваучери и да им диктуват числата. :twisted:

Да с мойте баба и дядо стана така.Обадил и се някакав и казал аз сам твоя племеник и тя казала ооо жоро ти ли си а тои казал да аз сам.И от там почнал да и обяснява че закасал някаде че му трябват ваучери за да се обади ии тя хуква да купува за 20лв.След като му гу идиктувала тои де обадил пак за още 50лв тя пак купува и му ги диктува и след тва тоя пак званял за 100лв ма добре че майка ми и се обади и и каза за кво става вапрос ии така.Тя даже не повярва та званя на жоро да го пита :? добре че ии званнахме защото щеше да изгори и с още 100
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
megito
Сериозен
 ---

Re: Телефонни измами-пазете се!

Мнениеот mama_Beti на 23 Яну 2008 01:07

Тези измами край нямат,и това си е.
Изображение
Изображение
Аватар
mama_Beti
Фен на Mamaibebe
 ---

cytotec and abortion pill cytotec price

Мнениеот DarrellPr на 18 Май 2016 20:41

Cheer! I am MARK. I am from Leonia.
cytotec drugstore Nebraska and cytotec abortion dosage orally cytotec abortion stories Switzerland pReogStany: Simple "oohs" and "ahhs" are typically replaced by a wider variety of sounds, and maybe even words like "mama." Slower speech development isn't necessarily cause for concern, though. More information also: where to buy cytotec in nairobi United Kingdom andcytotec pills for sale Nevada "The best way to cut down is to first take stock," Johnson says.
P.S. Excuse me for selection theme to leave a bid for you about buy cytotec online with mastercard eintrat pedlars hugels
DarrellPr
 ---

Предишна

Назад към На кафе с mamaibebe