Телефонни измами-пазете се!

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Мнениеот av4e на 08 Фев 2007 18:35

и на мен звъняха представи се иван / а пък иван бол/ питам кой и той ми отговори - роднината ти от провинцията, аз му казах че от провинцията нямам роднина иван и той почна да бръщолеви и после каза че било грешка те първо опипват почвата и ако стане стане и най интересното е че мъжът ми се прибира и аз му казах той звана на същият номер и вече не отговаряше никой
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 08 Фев 2007 19:02

лелеееееееее ми аз все едно живея в необитаем остров без телевизия, телефони и т.н. екстри.
Понякога направо се чувствам паднала от небето! За първи път чувам за такива неща.....
Пък тея да ги хванеш и да ги смажеш от бой!
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 08 Фев 2007 19:35

и ние имахме такава случка -ставаше въпрос за някакви резервни части :? обадиха се на баща ми ,някакъв УЖ стар ''приятел'', че да му направи услуга да спечели -БЪРЗИ И ЛЕСНИ пари .нашите бая се бяха замислили ,но моя набързо ги отказа :wink: добре, че го послушаха :lol: след това даваха по ТВ, колко хора са ужилени по този начин :( но тъй като мошенниците не ги наказват, те продължават да лъжат и стават още по-изобретателни :(
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Елена на 08 Фев 2007 19:40

Около Коледа даваха репортаж за подобни измами, самзо че с колети пак ставаше въпрос за големи суми. Потърпевшите са предимно възрастни хора щом получат колета и го отворят има или шише с вода или дърва. Добре че сте се усетили на време Нифада и сте се разминали.
Изображение
Изображение
Аватар
Елена
Пристрастен
 ---

Мнениеот danni78 на 08 Фев 2007 20:52

и на свекъра ми беше звънял "един братовчед, с който одавна не са се чували". Ставаше на въпрос за накакви авточасти, но той се усетил и го разкарал.
А пък у нас идва един ден един мъж, а аз бях сама с детето и пита за мъжа ми. Аз със целия си акъл :hammer: казвам, че го няма. Той ми се представи за доктор "Еди кой си" и за да не се покажа невъзпитана, отключих желязната врата, за да се здрависам, тъй като той при представянето ми подава ръка през решетката. Започна да ми разправя, че скоро се нанесли в отсещната кооперация и имат детенце горе-долу колкото нашето. Че си забравил ключовете в Пазарджик и не може да си влезе у тях. Пък му трябвало някой да му помогне да разбият бравата и т.н. Аз му предложих да викне комшията, който си беше в къщи, но той ми каза, че уж той "нямало да му свърши работа". Е те тогава ми светна, че нещо не е наред. Пита ме, дали нямам да му дам 20 лв., че да си иде до Пазарджик за ключовете, но му казах, че парите в къщи ги държи мъжът ми и аз нямам толкова в мен. Направо ми настръхна вратът в този момент! Добре , че се клопна нечия входна врата, та той набързо се изнесе.
После като се замислих какво можеше да се случи.....направо .... нямам думи!!!
Аватар
danni78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veniand на 08 Фев 2007 23:12

И на мен два пъти вече на домашния телефон ми звънни някакъв братовчед от провинцията и пита-"ама не се ли сещаш кой съм",а аз казвам или кажи кой си или затварям.Но има и много наивни хора.На един познат жена му тегли доста голяма сума пари,да пазарува за сватбата.И на излизане от банката,след нея излиза един добре облечен господин и й казва,че парите са белязани или нещо такова,да дойде с него в отсрещната кооперация да ги сменят.Тя отива и съответно,няма пари.Чудя се обаче,защо не се е върнала обратно в банката,понякога и ние сме много наивни.
Изображение
ДОКОГА ЩЕ СИ МЪЛЧИМ!!!
veniand
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот пуфа на 09 Фев 2007 03:08

Adamant написа:лелеееееееее ми аз все едно живея в необитаем остров без телевизия, телефони и т.н. екстри.
Понякога направо се чувствам паднала от небето! За първи път чувам за такива неща.....
Пък тея да ги хванеш и да ги смажеш от бой!

и аз така но май това с белязаните пари го гледах по новините
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
пуфа
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elid на 11 Фев 2007 01:16

и на свекито така и бяха звъняли. уж някакъв братовчед,които е вчужбина. та я пита ти не се ли сещаш кой сам,е как може да не се итакива неща. аматя е много нахъсана и беше взела да го пита и тя ,той някакво име беше казал и тя накрая му тегли една........ и му затвори. повече не повтори да се обади. а и на един братовчед му бяха звъняли,негов приятел от казармата ,не се са виждали отдавна. па да вземат да почнат един бизнес ,май беше с желязо. та му трябват за комбината 3000лв. та неможе да ги нямаи вкъщи му беше казал. та такива ама и той му беше хлопнал телефона.
та наистина такива като ги хванеш да ги биеш и да не им казваш защо
ама такава ни е държавата :x
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 05 Авг 2007 15:35

Току-що ми звъни телефона и някакъв започва да ме разпитва как съм. Като попитах кой е, той ми казва:" Нямаш ли роднина в чужбина?" Казах" Да Митко" Тогава ми каза, че е той. За сведение казох първото име за което се сетих ,защото нямам подобен роднина. Помоли ме да му взема валчер за 20 или 50 лв и щял да ми ги върне след няколко дни. Обещах и му казах да звънне след 40 минути .Целта ми беше да го задържа на телефона да му свършат минутите на идиота. Ще му кажа цифрите на използван вече ваулчер на Глобул, макар че иска на Вивател, а незнам има ли разлика по броя на цифрите. Явно номерата им още вървят, затова внимавайте момичета.

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silzdrav на 05 Авг 2007 16:00

и на баба ми са звъняли, ама тя ги е отрязала. Аз по-скоро се чудя толкова ли не може да се проследят тези обаждания и да се хванат мошениците.
Изображение
Аватар
silzdrav
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PocuHka на 05 Авг 2007 16:13

Лелее какви хора има :x
Не им ли е жал за старите хора,едва си скътали някой лев и да им го вземат :mad2:
PocuHka
 ---

Мнениеот krasunkaa на 05 Авг 2007 16:28

Миналата седмица и аз имах подобен случай...
Звъннаха ми на работа в салона ,,обажда се накъв и направо ме пита как съм и аз в началото помислих че е на брат ми един приятел от Монтана(те всяка година идват на море и ни идват на гости)и му викам аз МИТКО ти ли си???И оня ми вика-аз съм,ти какво си правиш...И аз тапанарката му викам-Вие как сте(заразпитвах го за жена му и детето),питах ги къде са отседнали тази година и му казвам-Ми на оправям се тука,приключих работа в салона и ще си ходя....И оня ми вика-ми нали имаме уговорка да се видим? ....И аз като вцепенена(нямах никакви уговорки камо ли с приятеля на брат ми МИТКО)-Веднага попитах кой Митко се обажда и оня наглия ме пита мен , кой Митко съм мислила че се обажда.... :fight1: Е....и нагляра...И ми затвори съответно защото явно много взех да питам :roll: Няма да се учудя ако е бил някой от тез олигофрени.. :hmm:
Изображение Изображение Изображение
Изображение
Изображение

НЕ СЪМ ЕДНОПОСОЧНА И ТОВА МИ СЪЗДАВА ТРУДНОСТИ,НЕ СЪМ ПОКОРНА И ТОВА ЗАТРУДНЯВА ДРУГИТЕ!!!!!
Аватар
krasunkaa
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот genova на 05 Авг 2007 17:57

И на майка бяха звънели и се представи някакъв мъж,че е свекъра ми и че спешно му трябвало да звънне по телефона,защото бил закъсал с колата някъде си и да му пратила ваучер за поне 50лв.хА-ХА
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 05 Авг 2007 18:03

То и при нас имаше такава случка.
Един следобед звъни телефона и бебе ми го вдига.Търсили са мен по име.Тогава тя е казала че приспивам малката.И след малко затворила.
После идва при мен и ми обяснява че е мъжа ми и ставало въпрос за някакъв валчер ама нещо неразбрала точно.
Тогава аз му звъннах да го питам а той ми каза че въобще не е звънял.
Тя баба ми не е разбрала за какво става въпрос ама 100 процента е била някаква измама.Лошото е че дава информация.Е то не че преди това не са разучили.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evangeline на 14 Дек 2007 12:06

Темичката не е скорошна, но се рових и я видях и бързам да ви споделя за нашия опит. Бяхме си на Враца при свекито и звъни домашния телефон. Мъжа вдига и отсреща някакъв му вика "Позна ли ме?", аз съм тоя и тоя от София, да ми купиш ваучер за 50 лв. и да ми го продиктуваш. И през това време мъжа се досеща вече за какво иде реч, съгласява се и се уговарят да се чуят след половин час. През това време моя човек (направо ми е много съвестен гражданин) звъни в полицията и отива до районното да се опитат да засекат обаждането, обаче нещо в полицията не успяха да го засекат. После оня пак звъни и някакви заплахи взе да отправя, ама не че нещо се е случило, просто се вбеси, че този път номера няма да мине.
Иначе на един наш приятел баба му изгоря с 2 000лв, което не е никак малко.
Изображение
Аватар
evangeline
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към На кафе с mamaibebe