Телефонни измами-пазете се!

Форум за дискусии по актуални теми, събития и проблеми, несвързани с бременността и майчинството.Общи приказки, клюки незасягащи останалите форуми.

Модератори: intense®, kama4e, mam4eto

Телефонни измами-пазете се!

Мнениеот Nifada на 08 Фев 2007 15:59

Току-що се случи нещо, което ни хвърли в шаш и двамата с Жоро. Обади се майка му от Стара Загора да пита дали той се е обаждал на баба си да и иска 2000 лв да му прати много спешно за някакви части на колата. Жоро каза, че не е естествено. И започнахме да разплитаме какво се случва от няколко часа насам. Докато е бил на работа му звъни някакъв и му каза: Жоро, ти ли си? Той отговаря Да и онзи затваря. Малко след това бабата на Жоро звъни вкъщи "да види как сме" и нищоне ми казва. А на нея някакъв и се обадил, дал и телефонен номер иказал: Това е телефона на Жоро, обади му се , защото трябва да му дадеш 2000 лв. Тя звъннала, обадил се някакъв и понеже тя казала, различен ти е гласа, той казал, че е настинал. Забранил и да казва на майка му и баща му, за да не ги тревожи и тя жената за това и на мен не казала нищо. И хоп, облякла си палтото и тръгнала да тегли от банката. ( Добавям, че хората явно са знаели, че ги има, защото те преди време продадоха някакво парченце земя в едно село). И за късмет на Жоро майка му точно тогава отивала у тях...и разбрала какво ще се прави с парите. Звъннала на телефона, онзи вдигнал и казал: Хайде, какво става с тия пари...Тя казала , Ей сега ще ти дам телефона в полицията и той затворил. Жоро също звъни , но вече никой не вдига. Майка му отиваше в полицията одеве...
Та значи, пазете се и най-вече предупредете възрастните си баба и дядовци, особено ако имат някакви пари в банка.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот deia80 на 08 Фев 2007 16:02

Аз това го знам и съм предупредила всички.На леля ми се обадиха по същия начин преди седмица и тя беше много възмутена.Звънят само на пенсионери.
И много ми е интересно откъде им намират номерата .
Изображение

Изображение
Аватар
deia80
Модератор
 ---

Мнениеот kiarra на 08 Фев 2007 16:03

Наскоро по новините слушах за подобни случаи в някакво село, и то става въпрос за възрастни хора, които за малко щели да измамят по същия начин. Стана ми много мъчно за тези хорица, хубавото е че в крайна сметка се усетили и не дали парите.
Изображение
Аватар
kiarra
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 08 Фев 2007 16:06

Ходят и по домовете. Миналата година бяха посетили бабата на моя приятелка, да й искат пари за превоз, че племенника й бил катастофирал близо до София. Женицата беше изпаднала в шок, готова да даде парите. добре, че решила да се обади на приятелката ми да й каже "тъжната вест", та се сетиха, за какво иде реч.
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот andi на 08 Фев 2007 16:08

Ами добре,че се разминало.Аз вече това за измамите го гледах няколко пъти по телевизията.Даже даваха едни от мошеницете.
Изображение
Аватар
andi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kama4e на 08 Фев 2007 16:08

И на моя мъж на баба му са звънели,ама са объркали името,ама и наща баба е пекана и се е усетила.Ние преди и бяхме казали и тя не се хванала.
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот Kseniq на 08 Фев 2007 16:14

И аз знам за тези измами и мошеници.Действат обаче и по друг начин - карат хората да им купуват ваучери и да им диктуват числата. :twisted:
Изображение

ИзображениеПочивай в мир, татко!Обичаме те!Липсваш ни!
Аватар
Kseniq
Сериозен
 ---

Мнениеот Nifada на 08 Фев 2007 16:15

intense написа:Ходят и по домовете. Миналата година бяха посетили бабата на моя приятелка, да й искат пари за превоз, че племенника й бил катастофирал близо до София. Женицата беше изпаднала в шок, готова да даде парите. добре, че решила да се обади на приятелката ми да й каже "тъжната вест", та се сетиха, за какво иде реч.

А миналата година моя дядо един го беше заблудил, че се познават от години, лепнал се за него на пазара и отишъл чак у тях . Дядо ми го досрамяло да си каже, че не го помни и го поканил да влезе и му дал 20 лв, на заем. Били им последните до пенсия. Добре че поне не ги е утрепал с баба ми....
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот deskata_6 на 08 Фев 2007 16:16

О,не се обаждат само на пенсионери.Вчера сутрин си пием с мъжа кафе и му звъни телефона.Обаждат се от банката ,че дължим пари по кредита и му казва там някаква сума да иде да ги занесе.А той ги беше внесъл и седим и двамата и се гледаме учудено.След това отиде в банката да провери какво става и нямаше нищо вярно,даже е предплатил.И тук явно става въпрос за измама.
ИзображениеИзображение
deskata_6
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mam4eto на 08 Фев 2007 16:16

На майка ми също се обаждаха.Искаха да ходи да им купи ваучер на Глобул-направил се някакъв,че е Стефан (познат на майка ми).Добре,че се е усетила и му е казала,че няма да му купи ваучер и онзи затворил.Беше преди около месец.Аз също знам,че ходят по домовете (най-вече на старите хора).Предупредила съм дядо ми,но той е много наивен и може да се върже.
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 08 Фев 2007 16:20

deskata_6 написа:О,не се обаждат само на пенсионери.Вчера сутрин си пием с мъжа кафе и му звъни телефона.Обаждат се от банката ,че дължим пари по кредита и му казва там някаква сума да иде да ги занесе.А той ги беше внесъл и седим и двамата и се гледаме учудено.След това отиде в банката да провери какво става и нямаше нищо вярно,даже е предплатил.И тук явно става въпрос за измама.

Да, ако пък имаш собствен бизнес ти звънят и с оферти :lol:
На леля ми един месец се опитваха да й продадат един камион желязо :haha: а тя жената с реклама се занимава
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот mucI на 08 Фев 2007 16:20

За такива ,измами съм чула по телевизията.Ще предоприда ,роднините :idea:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mucI
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 08 Фев 2007 16:24

Еее, подсети ме, Люси! На мен един преди много време ми се обади с думите, че някой бил казал "две добри думи, че съм честен човек" за това дасъм му дадела незнам си колко пари да си купи някаква лента за производство на олио. Така и не се сетих кой е този "мой познат", който така ме е нахвалил.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот AV на 08 Фев 2007 17:53

На едно приятелско семейство на бабата звънели ама добре, че се разминала горката. Такива да ги биеш и да не им казваш защо
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 08 Фев 2007 18:11

И на нас са ни звъняли много пъти.Единия път аз вдигнах-казва ми че е едикой си,приятел на ..........(Името на нашия кум).Та нашия кум искал да му дадем пари на заем,но нямал възможност да се обади.Аз го попитах от къде се познават,защото се усетих(Кума ни има 3пъти повече пари от нас).Този тип ми казва,че били заедно в казармата.В момента,в който го попитах в коя казарма са служили той ми затвори.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Следваща

Назад към На кафе с mamaibebe