колко често ви посещават роднините?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: колко често ви посещават роднините?

Мнениеот teya на 26 Май 2008 12:29

рядко за мое голямо съжаление. всички живеят далече - моите родители - на 1700км от нас, свекърва ми на 600 км, свекър ми - на 100.
има ситуации, в които се радвам,но като цяло ми се ще да ги виждам по често. може и да съм единствена, но ми е тъжно
teya
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 27 Май 2008 15:19

не вярвам да е останал някой, който все още да не знае, че живея със свекитата.....та......по едно време исках да си заключваме вратите, поне когато излизаме, но......мъж ми не се съгласи, обидно било.....а не е обидно да ти ровят в нещата......както и да е......със ВСИчКО се свиква...та свеката не е прескочила ден.....Нашите идват веднъж в седмицата за 15 мин. баба ми е всеки ден тук - с изключение на уикендите и два дни от седмицата, в които свеката почива.....т.е. идва 3 дни за цяла седмица, но излиза така, че аз не мога да остана сама дори за момент. Не стига, че дъртата НЕПрЕКЪСНАТО е тука, а и баба ми като висне.....тя ми помага жената де, но.....прекаления светец и богу не е драг....
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот t_sweety на 27 Май 2008 19:10

tanqslunce написа:здравеите :!: не знам как е при вас ,но на мен ми се струва ,че много често ни посещават.кажи речи всяка вечер има някои у нас.понякога се чувствам физически уморена да чакам да си тъгнат.вече дори не си правят труда да ПОЧУКАТ.влизат директно,което както се сещате понякога води до неприятни изненади.аз се дразня,че свекърва ми ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 2-3 пъти в седмицата ми звъни и ми казва:днес не готви наптавила съм в повече... еди какво си(чувствам се сякъш съм некадърна 1 манджа да зготвя) маика ми обратно-колкото пъти доиде все пред хладилника се спира да яде.а това много дразни половинката ми ,защото тя не се съобразява че това ни е вечерята и не е предвидена :!:
вие имате ли подобни проблеми?

малеее ужас е това.При нас не идва никой без да е поканен не обичам гости да ми тършуват цялата къща, особенно сега като ми е изморено и немага да чистя след някой.
Но иначе освен нашите и свекървата и на мъжа ми брат му и жена му с детето други не ми идват, и Слава Богу. :)
t_sweety
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesielina на 31 Май 2008 21:49

Аз мога да се похваля че моите роднини са много съобразителни хора идват само по повод или просто ей така но много рядко.
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diizi на 25 Юни 2008 07:01

Понеже са далеч и свекитата и родителите ми,става така,че се виждаме рядко.Най-чест посетител е свекърва ми.Само тя не работи и има повече свободно време да идва и да ми помага.
Изображение
Аватар
diizi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eninka на 25 Юни 2008 09:49

Не идват много често,но ако дойдат винаги се обаждат да питат дали е удобно...Така че нямам натоварвания от този тип...
Аватар
eninka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот anamika на 24 Сеп 2008 14:26

ужас...по-голяма напаст от нежелани роднини няма :emon31: преди да забременея свекъра и брата на мъжът ми(не знам какъв ми се пада)идваха всяка неделя до нас :yawna: ,но сега вече имаме повод да ги 'резнем'-бебето е малко,бацили...а другите ни роднини са готини,но пък са на далече...съдба.трябва да има кой да ти трови живота с присъствието си :x
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
anamika
Сериозен
 ---

Мнениеот marry-ann на 03 Ное 2008 10:40

След предварително обаждане!!!Какво е това "минавах/ме наблизо и реших/ме да се отбия/ем да ви видя/им какво правите"?!?Не обичам гости от подобен род. Опитвам се да науча майка ми, че е хубаво да се обаждат преди да дойдат (вярно, че апартамента е техен, ама те не живеят в него) и тя малко се дразни. Ма така де, ако точно в този момент са налетяла на мъжо върху кухненската маса?!?и някой се примъква на гости.....аааааа мерси. Не е нужно да ходиш по къщите на хората, ако не поканен и няма повод за това - като искаш да видиш някой, покани го някъде на кафе, хем по-удобно, хем нямаш излишно главоболие.В тази връзка страшно мразя и някой дошъл на гости, като изяви желания да разгледа " как сте си наредили"!?!? :emon31: :emon30: Домът ми да не е музей?!?!Какво да му разглеждаш и оглеждаш - както ни харесва, така сме наредили (друг е въпроса, ако е станало дума с някого и си го поканил с цел обмяна на опит - ще имаш време да се подготвиш), дразнещо ми е като кажат - "искаме да ви видим спалнята" :madd: :outta: , често ми напира репликата " а какво правим там - не искате ли да видите?!?". Моят дом е моята крепост и колкото по-малко хора ми идват на гости, толкова ми е по-спокойно.
marry-ann
 ---

Мнениеот Tancheto на 07 Яну 2009 15:14

За щастие мнооооого рядко.... Само тате си ми идва често,но той не ми е роднина,той си ми е тате.Мама и бате може би също биха идвали често ако не беше в България.Но останалите роднини,ми е супер ако не идват често..
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 07 Яну 2009 17:06

веднъж- два пъти в месеца ..
Ако има възможност свекърва ми въобще да не я виждам...а да я виждам примерно веднъж годишно-ще е ИДЕАЛНОООО!!!! Но...за съжаление...все идва тая жена бе! Че и не и стига! :evil:
Моите родители виждат емка толкова рядко и не се оплакват-тая жена не спря да ми плаче че емма щяла да я забрави...ами да я забрави пък!Много важно! :?
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kameliq на 07 Яну 2009 17:36

Ние откакто се нанесохме в новият апартамент(вече месец си живеем в него)свекърва ми още не е дошла , а майка ми и баща ми са дошли два или три пъти :D .Даже ми е мъчно ,че никой не идва,ама те щото да не нахалствали,така казват.
Изображение
http://line.mamka.ru/new/line.php/an04/ ... 8/line.gif[/img][/urИзображение
Изображение Изображение
Аватар
kameliq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ewka на 07 Яну 2009 23:51

Слава Богу,много рядко някой идва в нас.Супер ми е така!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот galq_86 на 08 Яну 2009 13:14

Майка ми идва почти всеки ден, свекитата ако дойдат веднъж в седмицата е много, въпреки че живеем на един гъз растояние. Другите роднини идват 2-3 пъти годишно.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
galq_86
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama toni на 08 Яну 2009 18:01

Рядко за моя голяма радост.Свекитата миналата година са идвали три пъти,но ние не живеем в един град.Сигурно ако живеехме в един щяха да идват всеки ден. :roll: Мама и брат ми са в чужбина,а татко разчита да отидем ние.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama toni
Жител на Mamaibebe
 ---

Re:

Мнениеот Зузи 76 на 08 Яну 2009 18:06

Златомира Пенчева написа:Живеем със свекитата и за сега тя готви и нямам оплаквания.
Когато ни идва някой на гости винаги предупреждава. Това го наложих аз първо на моите роднини, а после и на повечето му приятели и познати. Няма изненади за сега.
Изображение

Изображение
Зузи 76
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа