колко често ви посещават роднините?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: колко често ви посещават роднините?

Мнениеот anito на 09 Яну 2009 10:01

Рядко се случва! Майка ми и сестра ми живеят във Варна и се виждаме няколко пъти за годината.А свекито идва също някоко пъти в годината,когато има да си прави разни изследвания,инъче ние ходим почти всяка седмица. :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
anito
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dessi на 09 Яну 2009 15:57

и моите и неговите родители идват всяка вече към 17.15 стоят половин едни час и си тръгват.да ви кажа вече свикнах уж идват да видят детето и да я забавляват но тя се е вкопчила в мен и неще при тях.Общо взето с нищо не ми помага това че са тук! :D
Изображение
Изображение
dessi
Сериозен
 ---

Мнениеот KATERI4KA на 08 Яну 2011 04:05

Здравейте момичета,
Прегледах писаниците в темата, но не намерих случай, подобен на моя, та затова реших да поискам мнението ви .
Така , накратко за моя случай.
Със съпруга ми живеем заедно от доста години и имаме детенце. Всичките тези години живеем в къща, заедно с почти всички роднини на мъжа ми, за които се сетите- баби, лели, братовчеди, сестри,свекита.Имаме отделно домакинство. Не са лоши хората, но съвместното ни съжителство е доста натоварващо за мен. Няма да се спирам на необходимостта от съобразяване с толкова хора, които на всичкото отгоре са роднини на мъжа ти.Но всекидневните посещения, нахлуването без покана и без чукане.....ей на това много се дразня, защото се нарушава личното ми пространство.Едни вечери с повод и без повод...
Свекито разнася разни манжи от време на време, което също ме натоварва, защото аз се старая винаги да има нещо сготвено, а така все едно съм някаква недъгава. Казано и е, че предпочитаме да не го прави.
Коментари, че нещо не ми е почистено или изгладено...Ей такива неща.
И най-вече толкова много роднини.......
Мъжа ми си смени работата преди известно време и когато прецени, че има нужда вика сестра си да му помага:( Което също ме изнервя, защото на цялата ни "домашна обвързаност" само още една допълнителна "професионална обвързаност" ми трябва.Освен това мъжа ми използва едно помещение на родителите му, за което да отбележа плаща наем, но пък е основание да бъде посещаван и там от роднини.Което не ми се нрави особено:(
Моите родители са далече и ги виждаме относително рядко. И сестра ми така, въпреки, че тя е по-близо, просто семейните ни задължения не оставят много възможност за това. А това понякога ми тежи, защото мога да се похваля с изключително отдадени родители и готина сестра. Аз вярвам ,че всяко семейство трябва да се старае да се справя само и това би го направило по-сплотено. Не желая помощ. Но ми се иска да е по-равноправно. Не виждаме мойте, защо трябва да се живее и работи с другите роднини?
Понякога ме хващат бесовете и ни се опъват отношенията с мъжа ми:((( И най-обича да ми каже: "Защо все на тебе нещо ти пречи, на мене нищо не ми пречи".......което ме кара да го Оообичам мноогооо силнооооооо::((((( И изобщо не разбира защо не ме кефи мисълта за посещенията на родини на работата му и помощта на сестра му. Тогава казва: "Кво те бърка, нали нищо не си оставила там, нали не идват при тебе"::(((
Днес пак беше ден за драма:( Та искам да ви питам как намирате ситуацията? Как бихте постъпили? И дали бихте се дразнили? Какво ще кажете за посещенията, работата и т.н. И може би за сестра му, че това най- не го разбира:(
KATERI4KA
 ---

Мнениеот cvete_78 на 20 Яну 2011 12:21

Мале вие като в латиносериал.Ние поне в отделни къщи живеем,но в един двор.Разтакаването с тенджери и панички напред-назад ми е до болка познато.Като има нека да носи само да не ми го мърмори .Доперди известно врем бяхме едно домакинство и ползвахме дамът си за хотел ,но като збременях с второто дете(голямата е в първи клас)заявих ,че няма да търпя хикой и ми трябва спокойствеи .Сега сме си у нас готвя каквото и когато преценя пера когато си реша ако искам мога да си оставя чиниите в мивката и хич не ми пука дали ще ме коментира или не.Всеки да си гледа къщата и проблемите.Моите родители също го виждам сравнително рядко,въпреки,че не са толкова далече от нас.
Защо е толкова трудно да се обичаме?
Изображение

Изображение
Изображение

21.03.11р.51 см,т.3.250кг.
21.04.11р.54 см.,т.4.200кг.
19.05.11р.56см.,т.5.200кг.
22.06.11р.59 см.,т.6.000кг.
22.07.11р.61.5см.,т.6.500кг.
30.08.11т.7.000кг.
26.09.11р.63см.,т.7.500кг.
1.11.11р.63см.,т.7.900кг.
2.12.11р.65см.,т.8.300кг.
5.01.12 р.68см.,т.8.750кг.
25.01.12р.70см.,т.8.750
6.03.12r.72см.,т.9.000
Аватар
cvete_78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimito083 на 03 Мар 2011 20:38

Направо не мога да си представя какво е, защото при мен е точно обратното - всички са далеч, мъжа го няма по цял ден, и ние с детето се чудим с кой две приказки да си кажем :wink:
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот ani83 на 08 Мар 2011 15:57

Е, ако наистина е като хан, нещата не са много приятни. Все пак колкото и близък да е човек, той трябва да се съобразява с хората около себе си, особено ако живеят заедно или наблизо. Това че постъпват така, не знам, явно е въпрос на възпитание. Не знам дали само с разговори биха се оправили нещата.
Аватар
ani83
Редовен
 ---

Мнениеот Martinche на 23 Мар 2011 11:44

Когато живеехме с мъжа ми на квартира никoй от родата не ни е идвал на гости.
Но след като се преместихме в на мъжо апартамента за всеки празник се идва в нас.Под празника имам предвид рожден ден или имен ден.Изтърпява се ,макар че мен много ме дразни това на тези дни задължително да се празнува с тях.А и на двамата ни се е случвало да искаме да сме с приятели.
Свекърите без покана или предварително обаждане не идват.Случвало ми се е свекър ми да дойде без да се обади и да ме изненада ,но мъжо сам без да му кажа е ходил да му прави забележки.
Баща ми не обича да ни идва на гости.Той обича да е навън сред хора и затова не се натрапва.
Martinche
 ---

Мнениеот milen4eto78 на 10 Апр 2011 16:49

Ние живеем в собствена къща,макар,че не е много голяма,за сега ни е достатъчна.Преди 7-8 г на мъжа ми баба му живееше с нас и се бяха научили едни бабички и лелички да идват в къщи без да се обадят предварително,без да позвънят,че понякога и с обувките влизаха...Лелее,побеснявах...100 пъти съм правила забележки,докато един ден на съпруга ми му кипна и овика-овика 3 баби,които бяха влезнали без да позвънят и обути...От тогава започнахме да заключваме входната врата...На ден и по 100 пъти можехме да влезим и излезим винаги се заключваше.След като бабата почина,направихме основен ремонт на цялата къща и до ден днешен входната врата се заключва.Сега и заради малката :D Иначемоите родители живеят на 100км и идват в месеца един път,а свекърва ми живее в Гърция от 15г на 1200км и си идва 2 пъти в годината и то си ходи в нейната къща и се обажда преди да дойде у дома.
А имаше един момент в който когато бях бременна в 8-9 месец едно приятелско семейство идваше почти всяка вечер на гости,но след като се роди дъщеря ми тези гостувания станаха доста по-рядко.Сега с Кати сме сами,защото и тати пътува почти постоянно в чужбина и ми е мн.криво така като няма с кого да си кажа две приказки понякога когато времето е лошо и не можем да излизаме...Ей това е... :D
Изображение
... А подир време ще станеш голяма,
умните книги сама ще намираш,
и ще рисуваш, и ще бродираш.
После ще литнеш и ти като птичка.
Мама ще бъде с коси побелели,
мама ще пази две детски кордели.
Ще се тревожи и скришом ще плаче,
ако не носи писма раздавача.
Друго не трябва - три думички само:
"Добре съм, мамо!"
Аватар