Говорене с мъртвите

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Говорене с мъртвите

Мнениеот kate на 17 Мар 2009 17:09

Къде пише че жената е сравнена с магаре и под-долу? Ако може книга, глава и стих- МЕРСИ! :lol: За да е достоверно нещо, трябва да се докаже, нали ;)

И кой каза че е написана от Римляни?

Благодаря

ПС. Сори за спама, явно темата тръгна в друга посока...не знайно защо..
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 17 Мар 2009 19:35

kate написа:И кой каза че е написана от Римляни?

Това и аз искам да го разбера :roll:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот rosinka_89 на 18 Мар 2009 15:05

Библията е толкова стара и е преписвана толкова много пъти 4е е невъзможно да се запази то4но както е била написана.в средновекаовието(4е и сега) вярата е била силно оръжие в ръцете на владетелите.да накара6 хората да имат 1 вяра зна4и да ги обедини6,а това зна4и сила.да ги накара6 да вярват само в 1 бог е равносилно на това да ги убеди6 в себеси(целта на Борис и на вси4ки римски владетели).при толкова народ в ръцете си няма на4ин да не се намеси6 в светата книга и да я попромени6 себеугодно.няма у4ен и историк който да твърди обратното.надявам се ме разбрахте.егати лекцията изнесох :sm_amiiiir: а за това 4е е на нивото на магарето,е аййде,малко по напред е.ама е на4ело на ве6тите на мъжа.про4етете 10тата Божа заповед
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
rosinka_89
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 18 Мар 2009 15:08

На всички ни е ясно, че библията и религията, като цяло е средство за манипулация и по-лесно управление на масите. Но, както на Катето така и на мен ми е интересно твърдението на Аня-баня и ми се ще да разбера, къде го е прочела.
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот anq_banq на 18 Мар 2009 15:14

Доста време се занимавах с вероучение римляните са първите хора (римските владетели) който виждат в християнството уръжие за маниполация те първи започват да го използват и започват да създават библията не в сегашния и вид а са сложили началото следователно голама част е повлияна от тях а и не случайно рим е центъра на християнството прочете библията и ще видите противоречията в нея
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 18 Мар 2009 15:16

Чела съм я, противоречията в нея са много. Изчела съм и много материали, но никъде не съм срещала конкретно описано твоето твърдение. Ще ти бъда благодарна, ако внесеш малко повече светлина, и се задълбочиш в обясненията. Интересно ми е :lol:
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот anq_banq на 18 Мар 2009 15:17

целия замисъл на Христос се променя в самата библия на места пише че тои е искал хората да си висилят после пише друго съвсем различно чела съм я няколко пъти и има неща които изобщо не се връзват едно с друго ако искате да ви цитирам ок само да намеря точните редове
римските свещенници са едни от първите които започват да водят записки и на база тези записки и намерените псалми се е създала цялата библия наскоро даваха филм по този въпрос ще го потърся и ще пусна линк ако го намеря
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 18 Мар 2009 20:16

Извинявай...ама това за римляните са големи глупости!
А по+горното ти мнение не искам дори и да коментирам!

Никога не съм си позволявала да бъда остра с някого в тоя форум, особено по тоя начин, но ми Писна да се пускат мнения от хора които си нямат представа-чула си от някъде...и хааайде римляни! Глупости!
В книга Притчи, Соломон толкова говори за мъдростта и именно от нея имат нужда хората за да разберат аджеба тая книга-много от нещата са написани с преувеличение, метафора и т.н.

Знаеш ли какво изучава науката Теология? Е аз съм изучавала..има си Библейски колежи на територията на страната ни-научете малко повечко, па се върнете пак...

Супер се дразня на мнения пуснати от някъде...като не разбираш от нещо в дадена област-ами замълчи си!

ПС. и още повече като сте решили да плюете Библията , стига сте спамили темата ами си пуснете нова..аз не мога да си мълча като се коментират измишльотини!
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_na_Ali на 08 Ное 2009 18:30

А при нас странностите се случват сега.
Мислете ме за луда ако искате обаче съм сигурна,че и ние си имаме дух или незнам какво у нас!!Сега ще ви разкажа моите подозрения,ама ще започна с предистория..
Дядо ми(на него съм кръстена)ми беше най-любимият човек на света,с него се чувствах защититена от абсолютно всичко!!Голям инат беше(и аз) и не казал че преди време е получил инсулт и стоял така с години.Докато не го удари пак,беше февруари 2002г.Лекуваха го в Окръжна в Стара Загора (там получи удар за 3-ти път).Лежа там 33 дена.И за две години се възтанови.Обаче беше малко променен-плачеше и за най-малкото,избухваше.Дори веднъж ме удари за няма нищо,а аз така паднах от удара че главата ми застана между два винкела и тогава започна да плаче и да ме гали и ми каза,нещо което и до ден днешен не забравих,че ще убие майка ми дето е искала да направи аборт с когато е забременяла с мен!! :shock: Аз му простих бързо за шамарчето,защото знаех че него го боли повече от това че ми е посегнал!Никога не го беше правил преди и след този случай не се и повтори!
27 април 2004г.Прибирам се от училище и кво виждам-мама,татко,баба и вуйчо седят и ги питам що са се събрали,работа нямат ли си,а те ми отговориха че дядо е получил 4-ти инсулт и пак в болницата.Не можел да се движи,да говори :cry: :cry: и тогава тези хора,моето "семейство"не ми позволиха да го видя поне за последен път!!Той почина на следващия ден след още 3 инсулта(общо 7 за 2г. и половина)падаще се Велик ден.Ако искате ми вярвайте до 41 ден от смърта му съм го сънувала всяка вечер :( :(
И когато ми дотежи нещо и до ден днешен независимо какво,аз към него се объщам в мислите си.
Наскоро Али беше паднала и аз му се помолих на ум да я пази,незнам защо на него,а не на Господ,просто така ми дойде от вътре.
Преди 2 седмици една вечер към 12 вечерта зяпам някакъв филм и Али изведнъж се събужда и ми сочи стената и ми казва "Мамо иж"(Мамо виж).В първия момент не се вързах защото тя постоянно ме събужда с тези думи,но за да ми покаже нещо по ТВ.след 10 мин започна да се смее все едно някой и прави нещо много смешно или я гъделичка :shock: :shock: Сложих я да легне,но пак се повтаряше все едно и също.Това продължи към час.Накрая тя прати целувка на стената,каза "тао",легна си и заспа на минутата :shock: :shock:
Незнам ся за какво ви го разказвам,до сега не съм вярвала в такива неща :oops: :oops: :oops: Обаче от онзи ден насам съм сигурна,че Али си има ангел-пазител и ако това е дядо тогава ще съм наистина щастлива!!

Съжалявам ако съм ви натоварила,или занимавала,но исках да споделя :oops: :oops: :oops:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama_na_Ali
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 10 Ное 2009 02:02

ами, и аз вярвам че около емка има ангелчета които я пазят..
Много често се е повтаряло абсолютно същото нещо, смеела се е..гледала е в една точка и след това е заспивала..
Други пъти ме е събуждала и е плакала все едно някой я гони и не може да се успокой ако не я гушна..

Пък и не знам дали всичко е сън..
някой ден ще разберем :)
Изображение Изображение

Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bobynka на 10 Ное 2009 12:09

bobynka написа:присъствала съм на 3 странности който никога нама да забравя:ената е когато майка ми бе6е се разболяла и много зле вна4алото лекарите незнаеха какво и е а тя милата всеки изминал ден се стапяше пред о4ите ми .И една ве4ер идва една съседка и ми вика абе баба ти се обади и каза 4е 4ака майка ти и ме помоли да дойда да попитам няма ли да идва ве4е -бях :shock: :shock: и и викам как тъй ти се обади та тя е умряла ,а тя жената пове4е от мен се ошашави

:oops: :oops: :oops: бях я забравила тази теми4ка мога да продължа :)
на гости съм на комшйката тя има детеце тогава на 3 години което спи в момента ние използвяме момента да пием кафенце на спокойствие когато 4уваме как детето говори с някого и отиваме да видим ,а то седнало на леглото гледа в нищото и говори като4е ли със някого ,когато майка му го пита с кого говориш ,то се обръща и одговаря с едно мом4е :shock: :shock: ние естествено оставяме като гръмнати и му викаме кажи на мом4ето да си тръгва ,това 3 годишно дете се обръща и казва ,4е неиска защото бащата на мом4ето го пребивал :shock: :shock: :shock: ,как може дете на три годинки да си измисли такова нещо

една ве4ер сме се събрали в къщи приятелки и сме във хола и поедно време ясно се 4ува блъскане по прозореца вси4ки в шах и аз естесвено викам споко това сигурно е котката и продължаваме да играем монополи :) и след минтутка пак така оба4е аз поглеждам до пе4ката и какво виждам маца е там и както спи скокна и се мушна под дивана е тогава ве4е ми се разтрепериха мартенките и ска4аме вси4ки кой жож .кой лопата вси4ки въоръжени мислим 4е е крадец и отиваме бийно към терасата да ама не никой няма кой или какво е блъскало по прозореца така и неразбрахме (на третия етаж сме)

имам и още една сънувам дядо който е по4инал преди доста години .Сънувам го как както преди сутрин с колелото отива и ми взима бани4ка с боза и ми я носи за закуска когато съм при него на гости .И когато си изаждам бани4ката, той тръгва и изведнъж се спира обръща се и ми вика ела със мен ,ще дойдеш ли и така се събуждам .Три дена по късно ме закараха посред нощ във спешното с пертонит и знаете ли докторката бягаше по коридора и събираше персонала като крещтеше хиде 4е я изтърваме ,а мъжо (тогава още гадже ) го караха да не ме остявя да заспя, 4е няма да могат да ме събудят
Незнам дали има общо със съня но седмица след операцията сънувак пак дядо и на сън ми каза добре моето детенце поживей и когато си готова ела ,аз те 4акам и си тръгна
Изображение
Светът е в опасност не от тези , който му причиняват зло , а от тези , който гледат на това с безразличие .
Аватар
bobynka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_24 на 17 Ное 2009 16:32

Разплакахте ме с тези историй,аз вярвам много в тези неща,знам че има живот след смъртта и че близките ни постоянно са до нас,а така ми липсват всички.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tancheto на 22 Ное 2009 22:41

Абе незнам какво е, ама си има нещо. Извинявам се, че малко ще се отклоня от темата, тоест няма да говоря за мъртви, но пак за такива странни неща.
И аз не вярвах на такива "щуротии", но няколко случки ме накараха да си промея мнението.
Първата беше много отдавна, била съм много малка 7-8 годишна, когато дойде леля ми и започна да се оплаква как сина и слабее, ходили по доктори, по разни бабички, но всички са единодушни, детето е напълно здраво, яде нормално, и никой не знае от какво слабее. В отчаянието си, леля ми отива при един Ходжа на 200км. Казва и, че близо до тях има малка гора и там под еди кое си дърво е заровена дрешка на детето и както гние тя, така ще изгние и детето. Леля ми отива и до точното дърво изкопава едно гащеризонче на братовчед ми. Ходжата и бил казал, че магията е направена от жена, която няма деца и като се позамислила леля, си спомнила за една неина колежка с която мноооого слабо се позавали само по физиономия, но която била единствената която не си взела бонбон, когато леля почерпила, че си има дете. Е, братовчет ми се оправил още на следващия ден.
Другата случка е, отивам с една позната при някаква врачка ей така за компания. Врачката скромна жена, едвам се нави да гледа, купихме си кафе, тя попита и на двете ли ще гледа и аз въпреки, че не вярвах в такива неща, си казах "така и така съм дошла, айде и на мен" ама с насмешка. Е, тая ме разби :shock: ! Като почна да ми казва едни неща, дето само и единствено аз си ги знам, на никой не съм ги споделяла, тя ми ги каза едно към едо. И понеже съм скептично настроена си помислих, че с моята позната се познават и тя и е казала някои общи неща, другото е малко психотест и гадаене по изражението. Да ама не! Всичко, ама всичко, което ми каза, че ще се случи в бъдеще, наистина се случи. А и нещата, които ми каза за миналото просто само и единствено аз си ги знаех.
Има и още подоби случки, но не е нужно да ви разказвам. Просто ще кажа на тези, които не вярват, че човешкия мозък е изследван едва 30%, в останалите 70 никой е знае какво се крие, така че, е много прибързано да отричаме нещо,само защото не можем да си го обясним.
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Живей така, че когато остарееш да те е срам да разказваш, но да ти става хубаво като си спомняш!!!
Ако си гладен, НЕ цъкай ТУК
Аватар
Tancheto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 29 Ное 2009 17:56

Не съм ходила, но вярвам в такива неща.

Видях около 30-на малки видеокасетки с Ванга, когато бившата ми шефка лека й пръст
пишеше книга за нея и понеже аз превеждах на руски, гледахме заедно. Неверояно,
какъв вледеняващ глас. Определено вярвам.

Когато 2006 баща ми е починал, отидох в Украйна да запаля свещичка на гроба му, той
е погребен до майка си, баба ми. тя е починала аз бях на 6 години. Та не иска да гори
свещ, та и се милих за прошка и чак след поне 15 минути започна да гори, а на татко
веднага такъв голям огън...
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 29 Ное 2009 22:31

има необясними неща и не трябва да се отричат
Сега да разкажа и аз: татко го приеха в болница и след операции и пресой от почти месец ни съобщиха вечерта че ще го изпишат- но аз неможах да спя и сутринта в 5 ми стана много зле, разплаках се и по късно ни се обадиха че са го изпуснали. Това аз немога да си го обясня вече 13-та година знаех че ни е напуснал предварително.Да сънувала съм го но все е весел и си говорим но като тръгва ми казва ти сега остани. И сега като започна да немога да спя и ми е много притеснено започвам да се обаждам на най близките и винаги има причини. Освен това винаги си мисля най хубави неща, защото помисля ли си нещо друго се случва.
А относно сънищата - с моето мило когато дълго време не сме заедно сънуваме еднакви сънища и като се видим си разказваме и се изненадваме.

Когато изгубиш близък човек болката си остава не намалява не изчезва а просто свикваме с нея.
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа