Говорене с мъртвите

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Говорене с мъртвите

Мнениеот tedi_ivanova на 09 Юли 2007 16:18

Може би ви звучи стряскащо тази тема , но реших да я пусна.
Когато преди 14 години почина баща ми , аз лично съм ходила с мама при една такава жена в Монтана , която говори с мъртвите.Била съм на 9 години и не си спомням точно всичко , но си спомням как влязохме в един двор и слязохме по едни стълби в едно мазе , и от казаното от онази жена си спомням само , как тя каза на мама , че баща ми казва , че под горния десен ъгъл на килима в хола е скрил златна гривна , и наистина беше така.
Днес говорих с леля по телефона , която мисли да ходи при такава жена , но още не ми е звъннала.А е ходила при нея преди години , тогава , 4 години след смъртта на баща ми , е починала баба му , и леля е отишла при тази жена , която не я познава , и е казала че иска да говори с брат си (т.е. моя баща) , и той , посредством тази жена е казал ,че му е много по-добре откакто баба му е при него , защото се грижи за него както го е гледала като дете.
Незнам вярно ли е това , истина ли е ?От сутринта си лутам главата с това нещо , и се чудя дали да не отида при тази жена и аз за да се свържа с баща си , наистина съм объркана.
Имало обаче условие да е минала една година от смъртта на човек за да се свържеш с него.
Вие какво мислите за това нещо?
Изображение
Аватар
tedi_ivanova
Модератор
 ---

Мнениеот Eva Sl на 09 Юли 2007 16:31

Съжалявм, но това са неща, които не са реални.И в Библията го пише, че ти не се свързваш с духа на този който искаш- а със зли сили.
Аз, като малка си падах по такива неща- сега страня.
Но аз така си знам....други може и да вярват.
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 09 Юли 2007 16:37

Теди, аз лично бих те посъветвала да отидеш.
Никога не съм вярвала в такива работи докато не почина пра-дядо ми. Тогава ми се случиха доста странни работи и от тогава вярвам на всичко.
Ще ти разкажа нещо, което не е свързано с темата, но лично мен ме навежда на много мисли. Преди почти година претърпях тежка катастрофа, от тогава с ужас се качвам на кола. един ден водих Вики при една баба да и бае от страх и тя взе, да ми бае и на мен и ми каза, че аз имам огромен страх от коли и ми разказа подробно катастрофата все едно тя е била там.
След няколкото случки при смърт на мой роднини и след това, което ми позна тази жена съмм уверена, че има хора, които найстина са способни на свръхестествени неща.
Теди, дано си ме разбрала какво исках да ти кажа с тази случка, нищо че е по-различна. Аз бих отишла.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Re: Говорене с мъртвите

Мнениеот Стечи на 09 Юли 2007 16:37

tedi_ivanova написа: и се чудя дали да не отида при тази жена и аз за да се свържа с баща си , наистина съм объркана.

И за какво искаш да "говориш"/ свържеш с татко си.... :oops: за неща, за които не можеш да говориш с живите или ......

Аз лично още страдам за баба ми, която ме е отгледала. Почина преди 16 години. Има моменти, в които ми се иска да е до мен, защото беше изключително мъдра жена, с добро сърце (колкото и изтъркано да звучи в днешно време!) Но НЕ бих ходила да си "говоря" с нея през/чрез непознати хора. Защото тя така или иначе бди над мен и семейството ми, не е нужно да ходя при някой, който да ми каже, че е така. Духовна връзка не се прекъсва, интуитивно се усеща присъствието на най-близкия ти човек. Не ти ли се е случвало като си на кръстопът и не можеш да направиш избор/вземеш решение да ти просветне (както се казва) след като мислено си се сетила за този човек.
А може и да съм изперкала вече :roll: Гледането 24 -часа на бебе не ми се отразява много здраволсловно :wink:
Изображение
Аватар
Стечи
Начинаещ
 ---

Мнениеот Dessita на 09 Юли 2007 16:38

Аз съм човек реалист и малко ми е трудно да повярвам,че можем да и говорим с нашите мъртви роднини и приятели, не че не ми се иска, но...
Изображение
Изображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 09 Юли 2007 16:40

:hmm: :thinkk:

Теди, това са съвпадения.
Казала, че има и имало...
Не вярвай на тези неща.

Аз страшно много обичам истории за духове и други страшни случки, но определено не вярвам в това.

Аммм, другата страна на медала...
Ако има нещо подобно.... със сигурност ще ми е трудно да повярвам, но може и да се случи, знам ли :roll:
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот slanceto на 09 Юли 2007 16:45

Аз смятам, че би било глупава загуба на време и пространство, ако животът свършва след смъртта на човек. Сигурно има и още нещо, което търсим постоянно. Освен това мисля, че явно имаме нужда понякога от малко мистерия и загадъчност. Ако това е мотивът ти - иди, но помисли, че може да ти кажат неща, които силно да те разтърсят и да не се чувстваш спокойно дълго време. "Поговори" си с него мислено в една църква, примерно със свещ в ръка...незнам...и може да те отмине желанието да ходиш по такива места-помисли добре
Аватар
slanceto
Сериозен
 ---

Re: Говорене с мъртвите

Мнениеот tedi_ivanova на 09 Юли 2007 16:53

Стечи написа:
tedi_ivanova написа: и се чудя дали да не отида при тази жена и аз за да се свържа с баща си , наистина съм объркана.

И за какво искаш да "говориш"/ свържеш с татко си.... :oops: за неща, за които не можеш да говориш с живите или ......

Защо искам да говоря с него ли?Защото ми липсва ужасно , макар да съм била на 8 години когато той почина , невероятен човек беше.Съжалявам че неможе да види каква внучка има , че аз съм щастлива , и искам да знае , че никога няма да го забравя.
Де да знам какво ми става , много ми е мъчно и дори сега , разплаках се само докато пиша.Винаги паля свещ за него когато вляза в черква.
Момичета , извинете ме за глупостите които ви пиша :oops: Но това е защото съм объркана , и незнам какво да направя , защо ми влезе това за говоренето в главата , просто незнам.
Изображение
Аватар
tedi_ivanova
Модератор
 ---

Мнениеот Ianitza на 09 Юли 2007 16:57

Теди, дори и всичко това да е само илюзия и мошенничество, отиди за твое успокоение. Щом толкова ти се е набило в главата иди, после поне няма да съжаляваш, че си изпуснала тази възможност и няма да се чудиш какво е щяло да стане.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот intense® на 09 Юли 2007 17:00

Теди, успокой се Изображение

Нормално е да ти липсва и да те натъжава мисълта за него.
Сигурна съм, че ако отидеш няма да се върнеш по-малко тъжна.
Ще ти е още по-мъчно, спести си го.
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот tedi_ivanova на 09 Юли 2007 17:04

intense написа:Сигурна съм, че ако отидеш няма да се върнеш по-малко тъжна.
Ще ти е още по-мъчно, спести си го.

Над това се замислих , и май наистина ще е така.
Или ще взема да ходя всеки ден при таз жена.
Изображение
Аватар
tedi_ivanova
Модератор
 ---

Мнениеот gery_deni на 09 Юли 2007 17:07

Мен ако ме питаш иди.Аз на такива неща не съм ходила но вярвам че наистина има нещо и има хора които не шарлатанстват.След смърта на баба ми ми се случиха неща които ме накараха да повярвам че може би наистина има нещо отвъд.Отиди за собствено успокоение :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gery_deni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didi_24 на 09 Юли 2007 17:08

Аз пък вярвам в такива неща,и по гледачки съм ходила,познавали са ми всичко и все още продължават да се сбъдват предсказанията им.Но не съм ходила при такива които говорят с мъртвите,защото незнам къде има и дали не са шарлатани,а ми се иска.Аз на твое място ще отида.
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 09 Юли 2007 17:45

Наистина има такива хора, които "говорят" с мъртвите. С тези неща, трябва много да се внимава. Нормално е мъртвия да слезе с етерното си тяло и да разговаря с даден човек. Не виждам какво би ти навредило. :roll: Но трябва да внимаваш с тези хора, които имат "дарбата", да говорят с мъртвите. Защото има страшно много шарлатани. Аз лично бих отишла. :wink: Желая ти успех! :wink: :love1:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 09 Юли 2007 17:50

Преди 14 години, сънувах дядо ми(той почина преди 20г)Каза ми, че ще отида при него след 2 години, след автомобилна катастрофа. Каза да си направя курбан. Две години по-късно ни гониха на магистралата в 2 часа през ноща, с някакво БМВ. Дори незнам, как успяхме да избягаме. Мъжа ми караше с 200км/ч. Изживях някакъв ужас. И до днес на 15 август си правя курбан. Все си мисля, че дядо ме предупреди. Аз съм на мнение, че не всичко свършва със смъртта. Аз бих отишла, но ти си знаеш най-добре.

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа