За отчуждението-има ли го и защо?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

За отчуждението-има ли го и защо?

Мнениеот luba55555 на 18 Май 2007 12:25

Здравейте,питам се как става така ,че след като се съберете с мъжете си и родите дете,и съответно спрете работа,живота ви се обръща на 180 градуса и скъсвате с предишния си живот,При мен стана така-сега ми останаха много малко приятели и то все жени естествено,с които мога да изляза да пием кафе(и то едно кафе амааааааааааа-с малката на ръце).Почти не се срещам с другите си познати-явно защото те са заети с предишния ми начин на живот,а аз вече живея по-различно.....Как е при вас? :hmm:
Изображение
Изображение
Аватар
luba55555
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 18 Май 2007 12:36

При мен е същото, даже и кафе няма с кой да изпия, но това е и от факта че вече живея на друго място и не познавам тук почти никой. Но определено го има това, за което говориш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот elid на 18 Май 2007 12:41

Еми може би е нормално това, най вече защото приоритет в нашето ежедневие имат децата. Е аз излизам с приятелки, събираме се с приятели, е не толкова често като преди , но.....все пак не сме неангажирани като преди....
При мен така се случи ,че с почти всички приятелки едновременно имаме бебета и ........
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zuzka на 18 Май 2007 13:35

Ianitza написа:При мен е същото, даже и кафе няма с кой да изпия, но това е и от факта че вече живея на друго място и не познавам тук почти никой. Но определено го има това, за което говориш.

Ей това все едно съм го писала аз.Ние преди да забременея живеехме в Повдив.Там са всичките ни преиятели.Сега сме във Велико Търново и няма с кой да излизам.Малкото познати които са ми останали тук водят друг начин на живот и аз не се вписвам в него. :cry:
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
zuzka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama Veni _83 на 18 Май 2007 13:42

ох, и аз така . Сега докато работя е горе -долу добре ,но после незнам с кого едно кафе ще изпия. Всичките ни приятели са несемейни само аз имъжо се" излъгахме",те си ходят по кръчмички дискотеки както и ние до сега ,но като се появи бебо край
Изображение Изображение
Аватар
mama Veni _83
Пристрастен
 ---

Мнениеот silzdrav на 18 Май 2007 13:48

Почти не се срещам с другите си познати-явно защото те са заети с предишния ми начин на живот,а аз вече живея по-различно.....

ти сама си си отговорила на въпроса, наричаш ги вече познати, а не приятели, ще станат такива отново, когато тръгнеш на работа, а тези с които си пиеш кафето и ги наричаш сега приятели, тогава ще ги наричаш познати.
Изображение
Аватар
silzdrav
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот skarabei на 18 Май 2007 14:02

Ами защото го допускате!
Какво значение има дали сте с дете или мъж? Приятелите са приятели!
Хем забравяте да им се обаждате, хем после плачете, че те са ви забравили!
Така, че грабвайте телефоните и почвайте да звъните и ще видите, че много ще ви се зарадват!
Аватар
skarabei
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 18 Май 2007 14:19

luba55555 временно е.Когато отново си върнеш стария ритъм на живот т.е когато детенце порасне достатъчно всичко ще е по-старому кажи-речи.Тогава много често децата си играят заедно с тези на наши приятели ,а ние си разговаряме.Пък и когато децата тръгнат на градинка нещата започват да се променят имаш повече свободно време за себе си независимо дали ходиш на работа.Имам предвид разчупваш малко обстановката и ежедневието.Всичко си идва само с порасването на децата. :D
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 18 Май 2007 15:57

мдам, аз имах 7-8 приятелки и все още поддържаме връзка с тях. Добре, че е интернета. Определено нещата не са както преди, но как биха могли и да бъдат, като, аз тогава имах повече пари, а да излезеш с всяка една си е средства, освен това си имам домашни ангажименти, дете, домакинство, не мога да зарежа мъжа ми, за да излезна....Дори и да бях свободна през деня, те ще са на работа, а вечер не мога да хукна през глава...
За мое нещастие, всичките ми приятелки са моми....коя с гадже, коя без, но няма омъжена. т.е. имам една омъжена, даже миналия месец им се роди бебче, но тя живее във Франция...Виждаме се веднъж годишно, но задължително :)
Приятелите на мъжа ми са същата картинка. Те са само 3-ма, но са една компания, двама с гадже, ние женени и един сам....Но понеже те все заедно се събират и едната двойка са ни кумуве излизаме всяка седмица с тях, а моите приятелки....много ме е яд, че така постепенно се откъсваме. И с тях излизаме, ама много рядко и все пак са 8...
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот av4e на 18 Май 2007 16:03

Ами аз и да изляза с някой приятелка, която не е женена и няма дете, ами забелязах че освен за миналото няма какво да си говори, аз се забелязах сама даже може и досадна да съм станала ама аз само говоря за детето, ами при условие че нищо друго не правя, нито излизам, само по кафета с майки който деца си играят с малкият и така една и съща всеки ден.
Аватар
av4e
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 18 Май 2007 16:07

И аз така, като изляза с приятелки говоря само за детето. Както вече писах тук няма и с кой, но като отида до София да се видя с моите приятелки и си говоря общо взето само с една, защото тя е омъжена и има и дете, а другите не са омъжени и нещо като почнат да разказват за гаджета и разни забежки в дискотеки и ми става скучно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот didi_24 на 18 Май 2007 18:13

Нато цяло ми се промени живота откакто се събрахме,а сега и бременна още повече.Но истинските ми приятели пак са с мен и пак се виждаме.Е сега през деня повечето работят а аз се чудя какво да правя ,добре че имам две приятелки също бременни и с тях излизам на разходки.Незнам след като бебчо се роди какво ще стане
Аватар
didi_24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rossy_fil на 18 Май 2007 22:33

Ами и при мен го има :sadd: .Преди не излизахме от дискотеките и ходехме непрекъснато по кръчми с приятели.Сега много рядко се виждаме с половината,да не кажа и с повечето.Просто нещата се промениха и колкото и да ми се иска нищо няма да е както преди.Но не съжелявам за новия ми живот,даже много се радвам като погледна моето детенце и всичко друго ми се вижда безмислено! :wink2:
rossy_fil
 ---

Мнениеот veldan на 18 Май 2007 23:05

И при мен е така.След като се омъжих се преместих в друг град и тук нямам приятели.Е само една добра позната.И тя е с малко дете и за това излизаме заедно.Толкова ме е погълнало ежедневието че няма да мога да завържа един нормален разговор.На скоро ни дойдоха на гости колега на мъжът ми с жена си.Е аз не знаех какво да кажа.Можех до сутринта да им говоря "как се сменят памперси,как се готвят бебешки храни,какви игри играем и тн.и тн.",но едва ли ги интересуваше точно това.Тогава осъзнах колко много се е променил живота ми.НЕ ГУБЯ НАДЕЖДА.Мисля че всичко ще се оправи постепенно.ВСИЧКО С ВРЕМЕТО СИ. :family: :nodd:
Изображение
Аватар
veldan
 ---

Мнениеот edika на 18 Май 2007 23:32

rossy_fil написа:Ами и при мен го има :sadd: .Преди не излизахме от дискотеките и ходехме непрекъснато по кръчми с приятели.Сега много рядко се виждаме с половината,да не кажа и с повечето.Просто нещата се промениха и колкото и да ми се иска нищо няма да е както преди.Но не съжелявам за новия ми живот,даже много се радвам като погледна моето детенце и всичко друго ми се вижда безмислено! :wink2:

И при нас е така. Обаче покрай детето се сприятелихме с няколко нови семейства. Децата ни са на една възраст и имаме много общи неща. Естествено, много ми липсва понякога старият начин на живот, но от друга страна всичко в живота е преходно...
Изображение

Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа