Подготовка за рожден ден

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Подготовка за рожден ден

Мнениеот ЧеРеН ШоКоЛаД на 17 Ное 2011 17:43

Никъде не видях такава темичка за това я поствам тук.Искам да ми споделите мили мами как организирате детцкото парти какви украси слагате или украсявате ли изобщо дома си-заведението,подредба на чаши,чинии,вилици,ножове,сълфетки всичко как го подреждате помага ли ви някой или сами си правите всичко за вашите деца,както и не на последно място какъв избор на торта и на меню избирате!Ще се радвам да споделите.Сетих се за такава темичка защото на моето дете ще празнуваме рожденния ден във събота и затова пуснах темата. :cake: :congratulations: :congratulations:
Изображение [url=http://www.mamaibebe.com]Изображение [url=http://picbg.net/img.php?file=ccbe21c4bf2e7406.JPG]
Аватар
ЧеРеН ШоКоЛаД
Редовен
 ---

Re: Подготовка за рожден ден

Мнениеот eli_kelli на 17 Ное 2011 23:53

Здравейте,току що се регистрирах и не мога да не отговоря на такъв хубав въпрос.За мен рожденият ден е нещо много важно от край време.В началото беше моят и на майка ми и баща ми, а после и на децата ми.Ще се пръсна 1 месец преди въпросната дата.Първите рожденни дни празнувахми в къщи,защото за в детски клуб ми се струваха малки.Вторият и третия бяха в клубчета, а четвъртият в градината с фокусник, петият в градината и вкъщи, така се получи............Но първият беше уникален.Първият ден беше с бабите, вторият ден с приятелчетата.За този ден в къщи се бях побъркала.Ки
лимът го чаршафосах с един специално ушит чаршаф на розов фон, с рисуващи мечета - най различни.Ходих до една фирма да си взимам поръчани балоните с хелий, и в таксито беше голяма емоция, докто се прибирах, т.к беше неделя, и човекът беше дошъл специално заради моите розови балони, а таксито се изпълни с 15те балони-но се побраха, надути.В къщи през това време двете баби правеха сандвичи, а тати като ме видя с тези балони почти се разрева.Надписите,салфетките, покривките, шапчиците и свирките естествено бяха на линия, а и нослета имаше....Балоните ги вързахме на едни кубчета, че да могат малчуганите да ги стигат, а някои ги бяхме пуснали и те се бяха лепнали на тавана.Тортата естествено беше с Мечо Пух.Играчки имаше по импровизираният ми шарен килим/защото тогава толко голям детски нямахме/, а по пердетата висеше надписа HAPPY BIRTHDAY.Най-неприятното от цялата работа беше, че докато сме правили записа с камерата от 1-ия РД на дъщеря ми, нещо е станало и всичко е без звук.....ама го преживяхме....Ами едва ли мога да ви опиша всичко с няколко реда и думи, но за мен беше голям адреналин - гостите с хлапетата, широко отворените очи на дъщеря ми, като се събуди и видя всичко това и гостите с подаръците.......Този РД го помня най-много....Вторият беше в най-хубавият клуб, който тогава успях да намеря, в подлеза на НДК,на НЕСТЛЕ после го развалиха и беше МАГНИТО, а сега незнам какво ще е ......... та там беше хубавото, че през стъклата виждаш децата отвсякъде и можеше да си седиш на масата и да пушиш /тогава/ и хапваш и пийваш, а не да дзиндзирикаш навън с фас в уста или да не виждаш купона.... Третият бяхме в Островът на съкровищата...и аниматорите са им супер.... 4-тия пак от островът наехме фокусник в градината и госпожицата беше облечена с костюм на Снежанка... братчето и се беше родило и купон в къщи или в клуб неставаше..... а 5-тият рожден ден и 1-вият на брат и бяха пак в къщи.............. Ей, сега незнам къкво ще правя за 6ти и 2ри...пак търся хубав клуб като Нестле, но не намирам......
eli_kelli
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 10:01

Ех че хубаво е било, eli_kelli!
Така хубаво си го описала, че все едно го преживях :mrgreen:
Темичката е много хубава, и на моя син след месец и половина му предстои 1вия рожден ден и много се чудя къде, как и какво да правя.
Аз се притеснявам от това, че в тортата има много захар, как ще се отрази това на бебешкия крехък организъм, не трябва ли да е някаква хем детска, хем съобразена с хранителния режим на детето ви торта? Вие как избрахте тортата за 1вия рожден ден? Освен това с какво друго черпихте децата? Солети? Зрънчо? Бонбони? Сладки? Бисквити? Какво им дадохте да хапнат? И колко време продължи детското парти? Щото все пак децата са малки, изморяват се бързо, доспива им се... стават нервни от сладкото?
П.С. Добре дошла eli_kelli!
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_kelli на 18 Ное 2011 12:19

lyubomira_naidenova ами партито в детски клуб е 2 часа и съответно плащаш за толко, ако искаш да продължи още малко се договоряш за колко или ако няма никой след теб, може и още на място, особено ако сте последни - 18,30ч.Но за първи рожден ден, това ми се струва късно.Съобрази го със следобното спане на детето ти.Поне при нас беше така.От 16,30ч ни беше първият, а следващите от 18-18,30ч. за каката.А купона в къщи продължи с децата до към 20ч, защото следва къпане и хапване и това сложи краят на веселбата - просто майките си тръгнаха.Относно тортата - моите деца не ядоха от първата си торта, но и на двамата я поръчах н Неделя, на Лагуна също са страхотни тортите.Уф, в момента не мога да се сетя, май беше бисквитена с млечен крем - това задължително, или си имаха специален блат за най-малките.Но като отидеш ще ти обяснят.Не очаквай от 10годишно дете да преяде на купона- сокчета,солети, зрънчовци, е правихме и сандвичи, но това основно за по-големите и за родителите.Те играят.И обичат боклуците.И едва ли ще прекалят със сладкото.На нас ни остава винаги много храна от празниците в къщи.Ви в детски клуб за тези пари, които се оставят /600-700лв/, храната е оскъдно малка, и е основно за родителите, защото децата играят и пият само сокчета.Но не става без детското меню.По големита си хапват, по моите наблюдени от 3-4г нагоре.Но си е въпрос до дете. В клуба е важно аниматорите да си разбират от работата, а не като в един май Барбароните беше, в Стлелбище, в 20,28мин да кажат на децата - Купона свърши! 2 минути имате! На 3г дете ей така да го изгониш.И то последено парти.......ами тактично отиди при родетелите и им кажи.........
eli_kelli
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 13:05

Благодаря за съветите, eli_kelli.
И аз така си мислех, че ще се съгласувам със сладкаря.
И аз така го обмислях или преди обяд или след обяд, но май след обяд е по-добре, защото ще имам повече време да се подготвя.
А снимки имаш ли от украсата за 1вия рожден ден?
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sabi-stz на 18 Ное 2011 13:09

При нас трите рожденни дни минаха така..
Първи ...
Една вечер с приятели, една вечер с баби и дядовци и едни ден се събрахме всички майки където излизахме да се почерпи. Торта имаше но децата не ядоха, за възрастните.
Така прецених, че е редно за първия рожден ден да почерпим всички и вече след това да са си само детски.
Втори....
Торта в яслата, емоции, танци, снимки, клипчета и голяма веселба е паднало.
Тържество с приятелите в детски кът. Поканихме ги с майките.
Децата се забавялваха, а ние с майките също се почерпихме.
Украсата беше от къта, безплатно. Носихме си тортата ние, а от там поръчахме вяскакви "боклучки" от рода на снакс, близалки, пица, сокове, кексчета и още един куп подобни. Часът на купона насрочихме окол 15,30-16,00 и бяхме се разбрали 3 часа, ако има още желание доплащаме. На 2,5 час всички бяха каталясали.
Имаше и музика детски песнички. Децата много се забавляваха.
Трети....
Торта, сокове и бонбони в яслата/ една седмица по късно ни изписваха/. Снимки и емоции много. Вече голям и разбира, всичко разказа. Песнички, стихчета, игри и танци.
Тържеството с приятели много се чудих...дали у нас, дали на детски кът...но откраднах идея от една приятелка и реших че ще намеря полянка в гората да направим барбекю. Речено сторено...
Родени сме посред лято 22,08...времето го позволява...
Жвиеем в Ст. Загора и почнахме да търсим подходящо място....
Накрая се спряхме на едно закътано местенце в парк "Аязмото". МИнава се през малка пътечка между дървета и зад тях се открива красива полянка заобиколена навсякъде с дървета и в средата едно старо огромно дърво. Има направени подходящи тип пейки и столчета от дънери на дървета. Идеално място...зелена трева, път с колата може да се стигне, в града е не е извънграда да се ангажират хората с транспорт, само ни притесняваше барбекюто...е попитахме охраната и разрешиха.
От там започнаха моите приготовления. Започнах да правя надпис честит рожден ден в жълот и червено с по големи букви за да се вижда, купихме балони, свирки и шапки. КУпихме хартиени покривки в жълот и червено, пластмасови вилички, чиниики, чашки. Всичко в жълот и червено. Салфетките също. Организирахме се с мъжа ми и в събота на обяд отидохме да заемем мястото, защото там се правили често пикници.
Почнахме да разпъваме багажите...ЗАнесох два огромни спални чувала, постелих на земята за децата, изнесохме всички играчки от вкъщи, тротинетки, коли, басейна, обрачи, топки и т.н. Занесохме две маси...една малка и една голяма, столчета по броя на децата. Надухме балони. Закачих надписа на дървото който бях направила.
Менюто...купихме за децата много дреболий-кексчета, банани, солети, бисквити, хрупки и др. Сокове разбира се. Тортата и нея носихме.
Напълнихме едни голям леген с ледени късове взехме от един склад за замразени зеленчуци и го ползвахме за охлаждане. Безалкохолното и бирата за възрастните. Купихме и мезета -салам, луканка, кашкавал, маслини, лютеница, хлебчета, ядки и др. НАредихме всичко по масите като шведски. Всеки да си взема.
На един куп чашки, на един куп чинийки и всеки си сипва. Възрастните насядаха на дънерчетата, децата бягаха на воля, ритаха топки, цапаха се, ровеха по тревата, търкаляха се по спалните дюшеци.
Никой не правеше забележки. ЗА родителите добре и за децата.
Часът беше определен пак към 15,30-16,00 кой когато реши и се наспи....та откарахме до 22,00 часа...накрая стояхме на фаровете на колата да събираме багажа.
Всички бяха много отрицателно настроени за моята идея, но накрая мноог бяха очаровани.
Получи се много хубаво и добре почерпихме и малки и големи.
Децата бяха най доволни и не искаха да си тръгват.
АКо има интерес мога да пусна и снимки.
Аватар
sabi-stz
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 13:17

sabi-stz написа:АКо има интерес мога да пусна и снимки.

Има, има :mrgreen: дай да ви видим, било е голям купон!
Аз много обичам излетите на вън, след като го позволява времето. Чудесна идея!
sabi-stz написа:Децата бяха най доволни и не искаха да си тръгват.

Ей това е най-важното, все пак празника е на детенце ;)
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 13:19

За това се чудя как да бъде 1вия рожден ден.
Все пак на 1 годинка, емоцията е по скоро наша, на родителите, те на 1 годинка колко ли разбират...
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sabi-stz на 18 Ное 2011 13:25

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sabi-stz
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sabi-stz на 18 Ное 2011 13:26

ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sabi-stz
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sabi-stz на 18 Ное 2011 13:28

Забравих да кажа, че такова мазане на филии не бях виждала....мислех че никой няма да яде лютеница, но се оказа че греша... :lol: :lol: :lol: и малки и големи...сандвичи правеха.
Пуснах снимки който имам на работа, а повече довечера от къщи.
На едната година много не разбират и празника наистина е по скоро за наше удоволствие.
Ние дори ревахме на фотото на 1 година, че едвам снимки направихме. :shock:
Аватар
sabi-stz
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_kelli на 18 Ное 2011 13:58

Е-хе страхотно се е получило!Но сте лятото!Ние сме март и не става.....Нямам снимки тук /на работа съм в момента/.Трябва да потърся в къщи, ако се сетя.Украсата за първият РД я взимах от Била и от едно магазинче на Пиротска, после от Джъмбо.Но можеш и сама да си принтираш букви и да си ги оцветиш , ако ти се занимава....
eli_kelli
 ---

Мнениеот lyubomira_naidenova на 18 Ное 2011 14:02

Супер! :emon25:
sabi-stz написа:Ние дори ревахме на фотото на 1 година, че едвам снимки направихме. :shock:

Хихихи :lol: ми то си е емоция...
Ели, как да не ми се заминава, че нали ни е 1ви рожден ден, на 1вото ми детенце :mrgreen:
Ще измислим нещо заедно с таткото и 2мата сме изобретателни :)
Ако се сетиш пусни ни снимки като си в къщи :roll:
Изображение

Изображение
Аватар
lyubomira_naidenova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eli_kelli на 18 Ное 2011 22:30

:cake: :balloons: :congratulations: :blow_out_candles:
eli_kelli
 ---

Мнениеот eli_kelli на 18 Ное 2011 22:34

Как се качват снимки тук?Нещо не ми се получи?
eli_kelli
 ---

Назад към Дом, семейство, работа