Как се справяте със всичко?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Как се справяте със всичко?

Мнениеот tedikrasteva на 08 Авг 2011 23:01

Аз съм с две породени и се оправям. Верно че свекито помага чат пат, ама и сама да съм - да ходя мръсна ...
Пълня басейнчето на терасата, цопвам двете деца там и готвя, докъто спят на обяд една прахосмукачка и парцала (колко пък време отнема). През деня си разхвърлят колкото си искат, вечер каката ми помага да приберем играчките и готово. Сутрин ставам преди тях да се къпя, така съм свежарка през целия ден. Имам дефицит на сън, ама то това не се наваксва, пък и честно казано свикнах вече, пък и не може всичко да е 6.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tedikrasteva
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lindalinda на 11 Авг 2011 15:05

intense® написа:Някой по-горе каза, че всичко е в организацията и съм напълно съгласна. Не мисля, че е сложно да сложиш сутринта детето в едно бънджи примерно /освен, ако не си някакъв уникален карък и то не иска да седе де/ и да сготвиш. Примерно докато яденето е на печката си пуснала и пералнята, минаваш една прахосмукачка и парцал и за 2 часа си готова. По време на следобедният сън, спокойно можеш да се изкъпеш, да си оправиш маникюра, прическата, да се обезкосмиш и т.н. След това излизате на разходка и съответно пазаруваш за другият ден, така сутринта ще си подготвена.
На мен също никой не ми е помагал, но не съм си позволявала да ходя мръсна, космясала и воняща на манджа... извинявай, но след като един мъж/ жена вижда половинката си постоянно в такъв вид, нормално да потърси нещо по-чисто. И така се раждат едни не, кой знае, колко приятни теми за отношенията в семейството. Успех, сигурна съм, че няма жена, която да не може да се справи!

Подкрепям напълно!
:oki:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 14 Авг 2011 11:16

Въпрос на организация е всичко .С желание всичко се постига ! Друго е мързел и немърливост !
Оправдания от рода "Не ми остава време от детето " , немога да разбера . И защо изобщо по цял ден трябва да се "виси над главата " на детето . :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Dara08 на 20 Авг 2011 23:11

Подкрепям, че всичко е въпрос на организация! Всяка мама е имала трудни моменти, но нещата се стабилизират, даже стават рутина. Аз лично, докато съм хранила съм слагала нещо на котлона или в печката. Къпала съм се на отворена врата, а тя пред мен се е занимавала с нещо. За епилация пред нея, основно почистване събота или неделя, когато таткото си е вкъщи, за да мога през седмицата набързо с парцал и прахусмокачка.
Не се притеснявай, ще се справиш.
Изображение[/url]
Аватар
Dara08
Сериозен
 ---

Мнениеот Aquagirl на 17 Окт 2011 18:17

трудно, понякога изтрещавам
влюбена в морето
Аватар
Aquagirl
Редовен
 ---

Мнениеот ewka на 03 Яну 2012 12:47

Разбира се,че е въпрос на организация. Първо следиш ритъма и навиците на детенце и се нагаждаш към него.Аз като се роди Ади го гледах до 6 месец сама,без помощ за 5 минути.Където и да трбваше да ида,той идваше с мен,какво и да правех той беше с мен. Чаках го да заспи и си изчиствах.Къща,която се чисти всеки ден,повярвай ми може да се изчисти и за 1 час макс. После правех всякакви процедури като обезкосмяване,къпане и т.н. Ако таткото ни случайно се прибереше до нас,веднага го използвах,за да свърша нещо и така.Готвех през ден примерно,яли сме и сандвичи и азани филии,но не сме мрънкали.Все пак не можеш да очакваш,че всичко ще ти е аптека у дома или ще ти е ок.Ама и това са маловажни неща.Достатъчно е да ти е измито и изметено и проветрено :lol: ,пък ако ще и да е доста разхвърляно.Чистота е най-важна..тази на дома и личната хигиена...а останалото е маловажно. На който не му е приятно,ч във вас ще е разхърляно,да не идва :mrgreen:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 13 Яну 2012 23:18

Аз слагам себе си пред домакинството,много ясно! :lol: В нас е малко разхвърляно,защото има доста предмети,но пък е чисто.Е,тук-таме можеш да попаднеш на малко прах,ама на нас с мъжа ми и детето не ни пречи.Готвя рядко.Но пък винаги съм чиста,обезкосмена,напарфюмирана и с оправена коса.Детето ми не страда от липса на внимание.Не мога да си представя да си легна с мъжа ми космата и миризлива,ужааассс!Много ясно,че ще си намери любовница така!То и аз да бях и аз щях да го направя.Някои жени си мислят,че като се омъжат и родят могат да станат 100 кила и да ходят като плашила...Мили,дами,ми много ясно,че така ще ви кръшкат когато и с която сварят!По-добре малко прах по мебелите,отколкото по ...да не казвам кое на жената... :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот violenza на 07 Фев 2012 15:33

Браво, Вале :) Хубав пост.
Намирам време за всичко! Слагам на първо място детето, после мен и после къщата. Ако си поддържаш нещата всекидневно - не е проблем да се справиш с всичко.
Изображение

Изображение
Аватар
violenza
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот koteto8 на 08 Фев 2012 13:21

:!:
Последна промяна koteto8 на 11 Фев 2012 04:18, променена общо 2 пъти
koteto8
Редовен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 08 Фев 2012 14:56

koteto8 написа:Аз също смятам че като роди жената не бива да се изоставя,предържам се на мнението на Валентина че не бива да се изоставиш до тъкава степен да станеш 100кг и да рискуваш че мъжът може да си намери любовница :)Аз например сама си гледам детето нямям роднини до мен,но за всичко намирам време,правя си супер домашни маски за сеяйнно лице,и всичките други хубави услуги за жената дори и за фитнес ми остава време :D важно е желание да имаш

Точно така! :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ani4ka83 на 13 Фев 2012 14:08

За всичко се нaмира време, организацията е много важна!Това момиче явно си няма доверие, ако само си отглежда детето вярно е трудно,но това не значи, че докaто пораснат децата трябва да замязаш на баба яга,бъди себе си и си вярвaй повече.
:emon11:

Аз например сутрин като стана : си слагам грим иначе все едно не съм си измила очите има такова лафче,но ставам винаги преди бебо да стане за да си свърша всичко и да се оправя и аз и не го правя за хората това,а защото искам да си живея живота пълноценно както преди и също така да покажа ,че дори и майка пак можеш да бъдеш себе си със толкова много задължения на главата.
Изображение
Изображение
Аватар
Ani4ka83
Пристрастен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 13 Фев 2012 15:00

Аничка,защо ходиш с грим вкъщи?Не ти ли е странно... :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ani4ka83 на 13 Фев 2012 17:28

Не Валентина,защото аз всеки ден излизaм за по-разходка със някоя приятелка, и гледам да изглеждам добре а и винаги още като малкa съм се възхищавала на жени със деца които изглеждат перфекно на външен вид.И така от тази гледна точка ходя така ,защото смятам, че с лек дневен грим показвам чертите си ,които без него не се виждат хахаха...
:P

оххххххх, суетна сам това е .....! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Изображение
Аватар
Ani4ka83
Пристрастен
 ---

Мнениеот ivan_marinov на 20 Окт 2012 20:53

В днешно време с много труд и под на челото :)
ivan_marinov
 ---

Мнениеот momakokona на 02 Ное 2012 12:33

Ами справям се, къде по-лесно, къде по-трудно. За мен също е въпрос на организация и разпределение на времето :D
Изображение
momakokona
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа