Как и по какъв повод се подаряват цветя?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Как и по какъв повод се подаряват цветя?

Мнениеот miiss на 06 Авг 2010 17:33

Наскоро ми подариха цветя (рози) от тези които се отглеждат за розово масло цветчетата им са малки и бяха много бледо розови и на всичкото отгоре два стръка на мен ми стана странно защото зная че четната бройка е за умрял човек или траур?И този човек който ми ги подари излизам с него на кафе и той иска тези излизания да се превърнат в сериозна връзка,но при мен нещо не се получава защото неговия образ не може да ми изплува ясно в главата ми много много трудно да си го представя и най-фрапиращото дори по телефона като разговаряме въобще не мога да си го представя неговия лик,но не си представям и друг образ на друго лице просто само глас без образ?Момичета помогнете да разгадая този абсурд аз съм си направила някакви изводи ,но искам още мнения и коментари по темата и моето запитване.Благодаря на всички които ми пишат. :emon12:
Аватар
miiss
Начинаещ
 ---

Re: Как и по какъв повод се подаряват цветя?

Мнениеот Nifada на 06 Авг 2010 21:10

Поводите за подаряване на цветя могат да бъдат безброй много, но си права, че четната бройка е само за погребения. Може би приятелят ти не знае това. Не виждам нищо лошо в това да го попиташ дали е наясно и ако не е да му обясниш, за да го предпазиш от подобна грешка от ново.
А това, че ти не го "виждаш ясно" е съвсем друга тема и мисля, че сама трябва да си решиш дали да продължаваш да излизаш с него, защото ако имаш намерение да късаш, с тези излизания само го насърчаваш излишно.
П.С.
Местя ти темата, защото в раздел Подарява се пускат обяви - кой какво подарява, основно детски стоки.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Adamant на 07 Авг 2010 09:11

Да, Нифада е права! Подкрепям напълно.

А как мислят останалите съфорумки относно подаряването на цветя на мъж.....редно или нередно....по празници, РД и други поводи...
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 07 Авг 2010 10:18

При следващата среща му обясни,че четен брой цветя се подаряват на погребение на починалия по-точно.После му кажи,че нямаш никакво привличане към него.След като го познаваш,но дори лицето му не виждаш в себе си,не виждам защо провлачваш нещата между вас!?Даваш му празни надежди,докато ти си правиш и без това безсмислени изводи след като виждаш ясен резултат.Още преди да се е зародила интимна или любовна връска между вас,му кажи,че повече от приятелски отношения не можете да подържате. :wink: Успех!!! :D
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Михайлова24 на 07 Авг 2010 12:22

Дете рози в букет ли бяха оформени или ей така самостоятелно ти ги е подарил?
Относно мъжете и цветята, ако има юбилей смятам, че е хубаво да се носи букет. Представям си го обаче по- различен от обикновените букети за дамите...Някак си по- изчистен, с по- големи цветя... :roll:
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 07 Авг 2010 16:37

Никога не съм подарявала цветя на мъж. Виждала съмн, че подаряват колеги на някой юбилей, но някакси не го приемам. Предпочитам да подаря бутилка хубаво вино или някакъв друг мъжки сувенир.... цветя не ми върви.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот miiss на 08 Авг 2010 13:01

Благодаря че ми отговорихте ами бяха два стръка увити в лилав целуфан долу на самите дръжки сгънат няколко кратно въпреки че имаше много цветчета на самите две клонки.За Михайлова :)
Последна промяна miiss на 08 Авг 2010 13:07, променена общо 3 пъти
Аватар
miiss
Начинаещ
 ---

Мнениеот miiss на 08 Авг 2010 13:04

Да смятам че така трябва да постъпя да не му давам напразни надежди.За Nidafa i Uleto.888 :)
Аватар
miiss
Начинаещ
 ---

Мнениеот bubi383 на 08 Авг 2010 14:23

За подаряването на цветя на мъж-аз лично не бих подарила.Не го възприемам просто,не че не може.А и повечето ми познати мъже много повече биха се зарадвали на бутилка с някакъв алкохол,отколкото на цветя :mrgreen:
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот miiss на 10 Авг 2010 00:33

Мисля че мъж на мъж не трябва да подарява цветя само в определени случаи може като примерно юбилей или нещо е получил някаква награда,а иначе жената е тази която ги подарявя на мъжът, дори жена на жена е приемливо по всякакъв повод празник или юбилей е неизключвам мъжът да подарява на жената цветя,като е пределно ясно че на тези празница бройката на цветята е нечетна.Когато е за траур тя е в четен брой. :)
Аватар
miiss
Начинаещ
 ---

Мнениеот lilivi на 18 Авг 2010 11:04

За да се подарят цветя не е нужен повод ,а за подаряването на цветя на мъж –защо не,не мисля ,че е неестествено.
Изображение
Аватар
lilivi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kama4e на 30 Авг 2010 18:02

По етикет цветя на мъж се подаряват само, когато е болен. На посещение в болницата или вкъщи.
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот ivailailiqna на 19 Фев 2012 15:03

miiss написа:Благодаря че ми отговорихте ами бяха два стръка увити в лилав целуфан долу на самите дръжки сгънат няколко кратно въпреки че имаше много цветчета на самите две клонки.За Михайлова :)

розите които са ти подарили са букетен сорт а не маслодайни рози това че са били два стрька не бива да те притеснява единстено в бьлгария четния брой се поднася за погребения всеки професионален цветар знае че наи добрите букети се полу4ават с четен брой цветя никаде по света не се използва това нещо да не се поднасят четен брой цветя цветя се подаряват както на маже така и на деца и на жени в при завращането на войските са били посрещани с цветя и лаврови клонки които се интересува може да прочете повече в нета за поднасянето на цветя но никаде не сам :D чула че е неподходящо да се подарят цветя на мьж :D
Аватар
ivailailiqna
Начинаещ
 ---

Мнениеот alkaline на 23 Авг 2012 14:09

Цветя се подаряват на всеки и без повод. Цветята са създадени за да радват както този кой подарява, така и този на когото му ги подаряват. Gledai filmi в интернет и на компютъра си. MMTravel е агенция за самолетни билети, предлагаща ниски цени. Вътрешен проект за реализация на целите. Възможности за ипотечни кредити изгодно. Предложение за изработка на сайт варна.
Последна промяна alkaline на 17 Дек 2012 11:09, променена общо 1 път
alkaline
 ---

Мнениеот Emma84 на 25 Авг 2012 19:14

Съгласна съм с горното мнение. Много мразя разни такива "традиции", които вкарват в рамки подобни жестове като подаряването на цветя. Лично аз много харесвам, когато ми подарят цвеят в най-обикновен ден, без да е някакъв празник или повод. Това говори много за човека, който ти ги подарява, защото се е сетил да ти направи жест и да покаже чувствата си към теб без да е подканван или задължаван от това, че е празник и такъв бил обичаят.
Аватар
Emma84
Редовен
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа