КАКВИ ПРОМЕНИ НАСТЪПИХА В ЖИВОТАВИ СЛЕД ПОЯВАТА НА БЕБЕТО

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: КАКВИ ПРОМЕНИ НАСТЪПИХА В ЖИВОТАВИ СЛЕД ПОЯВАТА НА БЕБЕТО

Мнениеот afrodi1975 на 21 Апр 2010 08:33

Ще пиша като дойде малкия пикльо какво точно се е променило принас.Стискайте палци всичко да е наред :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
afrodi1975
Пристрастен
 ---

Мнениеот mimi1234 на 29 Апр 2010 00:03

pupe64e написа:МАМИ ИСКАМ ДА ВИ ПИТАМ КАК СЕ ПРОМЕНИ ЖИВОТАВИ СЛЕД ПОЯВАТА НА БЕБЕТО.КАКВИ ПРОМЕНИ НАСТЪПИХА В СЕМЕЙСТВАТА ВИ.

Здравейте! много ни се промени животът естествено е да е така. но не всичко към хубаво за съжаление.много се радвах когато станах майка за първи и за втори път. разлика имаше и в бременностите,и в ражданията ,но най-вече в промените след това. когато родих сина си бях на 23 -смела и целеустремена-убедена ,че ще справя с всичко ,което зависи от мен.но се оказа че не всичко зависи от мен.всичко се обърка и резултатът беше депресивно раждане с много последствия за бебчо и за мен.
дали заради притесненията около здравословното състояние на сина ни или заради това че беше зима и не можех да излизам(а таткото излизаше да се разтоварва с приятели)изживях силна следродилна депресия.след като поутихнаха тревогите радостта от слънчицето ни беше непомрачена почти от нищо .много ни помагаха и свекървата и нашите и си позволявахме да си организираме деня така че да излезем и да се разходим само двамата с таткото или да отидем на заведение.
бебка се роди 4 години по-късно-нормално ,слава Богу без усложнения.но притесненията за това какво ще се случи когато настъпи големият ден помрачиха цялата ми бременност.сега като че сме по отговорни като хора не само като родители.връщам се назад във времето и сега разбирам майка си напълно :D .баткото е много горд и се опитва да помага и само задава въпроси :) .свободното време е лукс,спокойният сън -също,болките в гърба и усещането че все нещо не съм свършила ми станаха постоянен спътник !но въпреки това се чуствам цяла и завършена ,много щастлива че съм изправена пред предизвикателството да отгледаш и възпиташ ЧОВЕК! успех на всички мами и татковци в това наше общо начинание!
Изображение
Аватар
mimi1234
Редовен
 ---

Мнениеот Plamenkaaa на 01 Май 2010 20:12

Хубава темичка,или по точно хубав въпрос!Аз съм съвсем млада майка -на 20 години съм(този месец ставам на 21) !Дали настъпиха промени ли....оооо дааааа и то големи!Не си мислете че като съм на 20 съм някое "хлапенце",неискам да казвам голяма дума но мисленето ми се промени коренно ,когато забременях ,а още повече ,когато родих!Така стана и с отношенията ни с мъж ми!Честно да си кажа,започнаха скандалите ,проблемите и т.н Ако взема да ви разказвам ,няма да ми стигне цял ден!Но общо взето всичко се промени!И знаетели...господ да ми прости,но си мисля ,че донякъде мъжът ми не беше готов за дете,но ще си влезне в релсите той...а и аз започвам да се "научавам" как да постъпвам и какво да правя в дадени ситуации и моменти!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Plamenkaaa
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_stefi на 19 Май 2010 14:09

здравейте
промените найстина са големи когато в семейството се появи едно малко човече
всичко се преобръща и най-важното е да е нахранено подсушено да му е добре всяко нещо вече е съобразено с него с неговия режим в никакъв случей това че сме станали родители неозначава че трябва да кажем чао на нашите нужди и забавляения напротив защо трябва да се затваряме нека мама и тати излезнат с приятели на кафенце какво лошо има в това? но не и да продължим както до сега най важното за мен е моето момченце и то да е добре готова съм на всичко за него за да е добре да найстина има много безсънни нощи но смятам че си заслужават няма нищо по хубаво от това да станеш майка и да се събудиш и да видиш едно малко ангелче което ти се усмихва и ти казва мамо
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_stefi на 19 Май 2010 14:19

искам да кайа на renka86 да продължава да бъде така силна и борбена както тя самата казва ''трудно е но не е невъзможно'' дано вече всичко е наред и нещата са се оправили колко тежко ти е било и как си изживяла всичко само ти си знаеш бъди силна заради малкото човече което ще направиш човек
на всички бремемнни желая леко раждане и прекрасни моменти с малките човечета и много положителнии промени
на Plamenkaaa искам да кажа и аз съм на 20 сега ще стана на 21 напълно те разбирам че не си хлапенце щом сте се решили на тази крачка и ние с моят мъж седнахме поговорихме то беше ясно че желание имаше голямо но не винаги всичко опира само до желанието пожелавам ти всичко да се оправи и да отминат караниците незнам точно как е но може би мъжат ти изпитва ревност или му липсват грижите който си полагала за него ако е така защото при нас се осети веднага аз всичко правех за мъжа си ставах в 4 за да му направя кафенце едно друго и като го събудя всичко да е готово но сега не е така не защото нейскам а защото и без това самного малко часовете който спа дано скоро се похвалиш с добри новини :)
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 29 Май 2010 15:24

daka_beni написа:Промяната е огромна. Целият ти свят се върти около едно малко човече, което зависи изцяло от теб- дали ще е нахранено, сухо, щастливо! Много може да се изпише по темата, но аз ще кажа само, че промяната е за добро и съм щастлива от нея мисля, че си заслужава!!!
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот neli_love на 06 Юли 2010 20:29

Промените са огромни като почнем от отговорноста ,загриженоста ,любовта вътрешната сила самочуствието като жена абе всичко съвсем всичко ,просто не мисля като преди не съм същата ,промените са все положителни ,жовотът ти се преобръща просто :D само майка може да разбере за какви промени се говори :)
Meinе liebe Tochter, mein Leben
Аватар
neli_love
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valia.angelova на 02 Дек 2010 12:26

kate написа:Живота ни се промени..аз се промених много.

:arrow: Станах много по-отговорна, решителна, силна, издържаща на всякакви 'будни състояние' по цели седмици :lol:

:arrow: Научих се да забравям много често собствените си потребности, да имам време за себе си, да си почина, да изляза с приятелки на кафе-всичко е съобразено с графика на Емичка..

:arrow: Коренно се промени начина ми на живот, кръга ни от приятели се стесни, намерих нови приятели с които говоря на общи теми..

:arrow: Времето ни с Мариян много повече го оценяваме сега от колкото преди когато имахме Много време за нас.

:arrow: От както имаме бебе оцених тишината.

:arrow: Открих още една причина да оценя живота като прекрасен и това е да имаме дете.

:arrow: Много по-щастлива съм от преди, много по-удовлетворена от деня си, прекаран с дъщеря ми-без значение колко пъти ме е събуждала вечерта.

:arrow: Вярно че ми е трудно на моменти-но е безброй пъти по-прекрасно, и всяко усилие се струва!!!

Наздраве за децата ни, благодарна съм на Бог за моето съкровище :champagne:

Все едно аз съм го писала !!!
Изображение
Изображение
24.11.10г.-3.250гр. 49см. 12ч.
изписана 3.020гр.
27.12 - 4.800гр. - 54см.
14.01 - 5.800гр.
08.02 - 6.300гр. - 60см.
10.03 - 7.300гр. - 63см.
Аватар
valia.angelova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот violenza на 04 Дек 2010 16:00

Здравейте!

Все още нямам бебенце, но Ви изчетох всички коментари. Почти всички пишете за излизането по дискотеки и кръчми. Естествено, че това до някъде е голяма промяна, но явно ви липсват основно тези неща. Когато родя живот и здраве ще пиша, но съм повече от сигурна, че основните промени няма да са свързани с кръчмите и дискотеките, т.е. че мисля, че това няма да е най-важното :) По-скоро според мен донякъде се променя изцяло мисленето и характера на един човек. Но.. ще видим. Засега мога да кажа само кое се е променило у мен и татковеца, откакто съм забременяла.
Изображение

Изображение
Аватар
violenza
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Peci на 01 Апр 2011 09:13

Мили мамчета, ние сме в процес на бебеправене, но като чета всички ваши мнения и ме хваща страх...най-големия ми страх е може би, че на бъдещия татко ще му е трудно да промени живота си и че ще се отчужди от мен, може би ще иска да излиза САМ (все още излизаме заедно навсякъде), ще почне да ми изневерява и изобщо ще забрави че има жена и дете. Предполагам че и вие сте си го мислили това нещо... не знам дали ще е така и силно се надявам да не е така но много ме е страх да не стане така.
Изображение
Изображение
Изображение
Peci
Редовен
 ---

Мнениеот mama_stefi на 01 Апр 2011 09:52

Peci написа:Мили мамчета, ние сме в процес на бебеправене, но като чета всички ваши мнения и ме хваща страх...най-големия ми страх е може би, че на бъдещия татко ще му е трудно да промени живота си и че ще се отчужди от мен, може би ще иска да излиза САМ (все още излизаме заедно навсякъде), ще почне да ми изневерява и изобщо ще забрави че има жена и дете. Предполагам че и вие сте си го мислили това нещо... не знам дали ще е така и силно се надявам да не е така но много ме е страх да не стане така.

Мила извинявай,но смятам,че не си сигурна в мъжът до себа си.Незнам имате ли брак и до каква степен сте обвързани.Той иска ли дете?Говорили ли сте си,колко отговорно е това и какво ще се промени.
Аз никога не съм се притеснявала,че като имаме бебе мъжо ще почне да излиза сам и ще ми изневерява.Та нали това е най-хубавото нещо....Според мен един мъж трябва да разбира,че не е просто ей така,а жена му го е дарила с дете,което двамата сасъздали.Иначе намнение съм ,че както и ти така и той понякога трябва да излизате сами.Всеки има право да излезне с приятели,но разбира се зависи къде,кога и с какви приятели.Неможе ти да имш нужда от помощ,а той да излезе.Но това е моето мнение.
Надявам се никой да не се засегне.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Peci на 01 Апр 2011 09:55

Да, ние постоянно говорим че и двамата искаме бебе но според мен той не осъзнава каква голяма отговорност е а и повечето му приятели които имат все още малки деца почти оставят грижите само на майките и казват че "детето си има майка да го гледа " което за мен не е правилно и двамата трябва да се грижат за детето. Не, аз не казвам че мъжа ми ще направи тези неща, но все пак имам някакви страхове да не се повлияе от чужди мнения и да бъде безотговорен.
Изображение
Изображение
Изображение
Peci
Редовен
 ---

Мнениеот karmen71 на 11 Апр 2011 18:24

моят живот се преобрази тотално,а такъв мъж не бих приела обратно-ти си решаваш
karmen71
Начинаещ
 ---

Мнениеот emiliq_A на 13 Апр 2011 12:46

и моят живот се промени, което разбира се е нормално! станах майка на 20, все още се чувствам малка, но и по-отговорна. Синът ми е на 6 месеца, а не бих могла да си представя живота без него! От прочетените коментари разбирам, че не сам единствената с проблеми... С мъжът ми имаме доста разногласия, от ден на ден все повече. Не знам до кога ще издържа :emon09: Жалкото е че бебето не е виновно за случващото се по между ни, все пак ние сме го създали !
emiliq_A
 ---

Мнениеот mama_stefi на 13 Апр 2011 13:16

Paci дано мъжът ти не се повлияе от чуждите приказки и страховете ти са били напразни.Смятам,че такива приятели не са добре за едно семейство,независимо дали са приятели на мъжа или жената.(лично мнение)

Еми първо честита рожба да ви е жива и здрава.Надявам се скоро всичко между теб и таткото да се оправят.Всеки има трудни моменти,но бъдете си опора един на друг и ще се справите.Може на таткото да му липсва вниманието ти,което сега е насочено към малкото съкровище
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mama_stefi
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа