Ремонт

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Ремонт

Мнениеот kremi7 на 11 Дек 2008 15:39

при нас 15 лв е нормална цена ,за двойно-30 лв много ми се струва,то гипсокартона -изработка с материалите върви по 20 лв на квадрат :roll: явно зависи и от града в който живееш
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 11 Дек 2008 20:42

Момичета, много хубаво, че вървят ремонтите ви! Ама яки нерви струват :evil: .
Аз тези дни направо се разбих :evil: ! След почти два месеца чакане за дивана почнах да звъня на Богдан мебел. Днес ще ми отговорят, утре ще ми отговорят - нищо! Че като почнах да звъня подред на номерата, че като ги подпуках, че като се навиках! Не бела дошла дамаската..., чакали...., не знам какво правели... Еййй, откачих! В днешно врем, като през два континета можем да говорим, те не могат да ми звъннат или да ми пратят мейл! Виках, крещях! Пък като ме дръпнаха за езика, чудо стана! Питх ги до кога мислят, че може да чакам, имаме уговорка, има срокове, 1000 лв. капаро съм платила. Казах, че ще отида да си дръпна капарото и не ме интересува ни диван, ни Богдан мебел. Та накрая се уговорихме да избера друга дамаска, от наличните и да стане за няколко дни. Разкарвах се кат` глу`а кучка до майната си, избрах друга дамаска, направиха ми отсктъпка в цената (предишната беше 31 лв., тази е 53 лв.) и една табуретка бонус ще ми направят. Дано да стане до другата седмица, че то няма за кога, празници идват... А в офиса беше много смешно - влизаме ние с мъжо и персоналът направо се разбягва :mrgreen: Е, разбрахме се най-накрая, стиснахме си ръцете, ама колко нерви скъсах, няма да ви казвам.
А с пердетата ми - същата работа! За 7-10 дни трябваше да са готови, ушити. Аз чаках 20 дни, разправях се по телефона, накрая почнах по два пъти на ден да ич звъня. Най-накрая днес ги взех и съм много доволна. Добре са ушити, набран е педелъка, всичко е наред. За проклетия се откачи края на корниза, та сега трябва да се пробива нова дупка, ама нейсе - закачих ги. Ето ги, светна ми холчето.
Изображение

Сега чакам дивана, търся секция и килим. Като се нареди работата ще щракна по-обща снимка.
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irini4 на 11 Дек 2008 22:24

Бобо, направо се препотих като те четох. Ама много са гламави наистина. И навсякъде са така. И ние за един диван чакахме, вместо месец - три месеца :shock: . И то пак се навиках по телефона. Аз по принцип не съм такава, а ма те не се траят понякога :evil:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 12 Дек 2008 09:24

Ей Бобо останаха ми очите в твоите пердета,много ми харесва цветът
А за нервите така е ...не викнеш ли ,не се ли скараш май така става :evil:
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 12 Дек 2008 15:16

Голям зор видях, докато намеря такова искрящо оранжево. От пллата на пердето направих и три декоративни възлавнички, имам още две в оранжево райе и оранжево одеало. Нямам търпение да дойде дивана и да намятам всичко. :D Пустото оранжево много ми харесва! А в хола е някак по-слънчево с тези пердета. Други акценти няма да слагам, това ми се струва достатъчно. Пък и нито ме бива по комбинациите, нито обичам претрупано. По-изчистенко обичам.

Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 12 Дек 2008 15:20

irini4 написа:Бобо, направо се препотих като те четох. Ама много са гламави наистина. И навсякъде са така. И ние за един диван чакахме, вместо месец - три месеца :shock: . И то пак се навиках по телефона. Аз по принцип не съм такава, а ма те не се траят понякога :evil:

и ние си поръчахме към канапето в офиса и столче от същата кожа,оставихме и капаро и уж за месец щеше да е тук,минаха и при нас три месеца и вчера ходихме до магазина оказа се че нямали от същата кожа като канапето ни,еми да бяха казали,колко пъти се обаждах да питам кво става,и все ние ще се обадим и т.н. и са кво няма.....ни кожа ни столче абе ужас
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 12 Дек 2008 15:26

Креми, ей това просто ме влуди и мен! :evil: Ще ви се обадим, ще ви се обадим... Нито се обаждат, нито работата върви... Ей затова ги емнах едно хубаво.

Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 12 Дек 2008 16:51

а някой знае ли как да почистя химикал от кожа
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 13 Дек 2008 15:58

здравейте мацки. Нямам представа как се почиства химикал от кожа :shock:
Холът вече е готов и обзаведен. Остана само да ни дойдат част от мебелите, щорите и вече слагам пердето и килима. :D Другите стаи още не са готови. В момента се боядисва спалнята, а детската е боядисана, даже и прозорците й измих, но трябва да я разчистя, да ми я нарисуват, щори, да нанесем леглата и новите мебели. :D Аз съм толкова щастлива! Една стая вече като е станала и като има къде да седнеш на топличко и вече ти се струва, че идва края на ремонта :D
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 13 Дек 2008 16:02

Браво, Адамант! Вижда му се края!

Креми, изчисти ли химикала? Химикал се чисти със спирт, но ако кожата е светла рискуваш да остане петно. Питай в някое химическо чистене, ако имаш наблизо.

Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 13 Дек 2008 19:53

Е Адамант радвам се ,щом вече сте готови с едната стая супер,имате къде да си поседнете....
какво стана с плочките,сложиха ли ви ги
За кожата и аз незнам :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 13 Дек 2008 20:07

BoBo4 написа:Браво, Адамант! Вижда му се края!

Креми, изчисти ли химикала? Химикал се чисти със спирт, но ако кожата е светла рискуваш да остане петно. Питай в някое химическо чистене, ако имаш наблизо.

не съм още и на мен ми казаха със спирт,но и аз още не съм го направила точно поради тази причина че кожата е светла
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ccvet на 15 Дек 2008 16:02

http://www.tiabg.com/?c=n&id=1108&p=1 http://www.tiabg.com/?c=n&id=1109
Момичета тук има доста полезни съвети.Майстор мога да ви препоръчам , но в София и в момента е свободен-доволна съм слага ми бойлера,шпаклова и боядисва в къщи, но знам че се справя с фаянс, теракот и ВиК .Работи на разумни цени.
Аватар
ccvet
Начинаещ
 ---

Мнениеот Adamant на 15 Дек 2008 23:16

Вени, да сложиха ги плочките вече. Започнахме да понареждаме мебелите, но много има за изхвърляне, то дрехи, дюшеци, какви ли не боклуци. Трябва всичко да събера и кое на тавана, кое в мазето.....и аз не знам вече. :shock:
Какви пари взимат в Сф за шпакловка и боядисване?
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ccvet на 16 Дек 2008 10:08

За боядисване по 2лв на квадратен метър,за шпакловка зависи-ако има груба шпакловка за над 10мм гипсова по 8-10лв на кв.м., ако има варова мазилка и само за изправяне на стени по 5-6лв на кв.м.Това си спомням , но имаше и още една цена ,но не знам дали ще го обясня правилно- нещо свързано с колоркит ,за заглаждане по 3-3,5лв на кв.м.
Аватар
ccvet
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа