Ремонт

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Ремонт

Мнениеот Adamant на 24 Ное 2008 10:25

Момичета, едва ли някой е толкова луд като мене посред зима ремонт да прави, но ако искате да си споделяме грижите по ремонтите....
Утре идват да ми лакират дюшамето! :lol:
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Ремонт

Мнениеот sn_vasileva на 24 Ное 2008 12:26

Адамант не си само ти луда. На свекър ми днес ще им монтират дограмата :shock: Вчера са зидали там където навремето трябвало да бъдат радиаторите :arrow: под дограмата, ако ме разбра какво искам да кажа.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот Eva Sl на 24 Ное 2008 12:30

И ние сега при нашите правим ремонт, голяма гадост е,мръсотия до шия, добре че банята е готова вече, че голяма мъка беше.
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kameliq на 24 Ное 2008 13:24

Оф и ние правим много голям ремонт ,и направо се побърквам вече.Но слава богу остава още малко утре ще ходим да си поръчваме паркета :)
Изображение
http://line.mamka.ru/new/line.php/an04/ ... 8/line.gif[/img][/urИзображение
Изображение Изображение
Аватар
kameliq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tonil_83 на 24 Ное 2008 17:13

Здравейте!Абе ние с мъжо си купихме скоро жилище,ама кооперацията е малко стара,че сега и ние сме по ремонти и все още сме до никъде.Тепърва ще сменяме дограми,ще лепим тапети,ще лепим плочки в банята...................Офффф само като се сетя,чак не искам и да си помислям!!!
Изображение
Изображение

Божидара-17.05.2012г-3,300 кг,51 см.
19.06.2012-4,500кг.,53 см.
19.07.2012-5,400кг.,56 см.
22.08.2012-6,200кг.,62 см.
26.09.2012-6,500кг.,63 см.
21.11.2012-7,500кг.,66 см.
01.02.2013-9,100кг.,72 см.
20.05.2013-9,700кг.,76 см.
Аватар
tonil_83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Elisha на 24 Ное 2008 17:46

ох, ние лятото постегнахме квартирата, ама е ужас с тия ремонти. Нали знаете, че най-голямото проклятие е "да ти влезе майстор в къщата".
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 24 Ное 2008 18:59

ох, наистина е много гадно с тея майстори. Днес калеко ми се обади да ми каже, че ми стъпвал на дюшамето :shock: ТОКУ-ЩО груднирано (на 2-3 часа) :shock: Оле хора изтерясах! Направо ми побеля косата! Сега ако не се махнат стъпките с влажен парцал, ще трябва да се цикли пак и прегрундира......иде ми да го удуша, ама така е, щото май и на роднини не трябва да даваш ключове!
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 24 Ное 2008 19:53

ох и ние ще почваме до броени дни банята :roll: ....не ни мислете за луди :shock: че посред зима баня ще правим ама какво да се прави :x ..лошо ми става като си помисля какво ни чака...още нищо не сме купили,нито плочки ...нищо ще одим да избираме ,а като знам и каква мръсотия ме чака :(
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 24 Ное 2008 22:30

И нашите чакат да им монтират дограмата,че и изолация правиха,не те де,майсторите :lol:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irini4 на 24 Ное 2008 23:30

Мхм, значи имало и други луди :mrgreen: Не сме само ние. Все няма пари да довършим този ремонт. По-миналата зима правихме банята. Вън сняг валеше, а ние плочки лепихме :shock: . Миналата зима пък бяхме без кухня(ама съвсем без) - голям зор беше - готвих в коридора с един малък туристически котлон и една микровълнова. Чак преди месец-два позавършихме кухнята, ама още има недооправени неща - лайснички, первазчета и разни такива. Сега завършихме камината - вградихме я, че две години я имаме и я палим , ама не беше оправен гипскартона покрай нея. Детската пооправихме лятото, но само стените. Още не сме поръчали мебели. Сега трябва да довършим нея, коридора е за шпакловане, че стои на гипскартон и докато оправим другото вече и дневната-спалня е за ремонт. Тапетите са ни ужасно износени (от дървата). А февруари наближава, бебчо ще се роди и не зная какво да правя. Пари няма...лудница. :?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 25 Ное 2008 16:01

ох тея пари.......ей тва циклене на дюшамето ще ми излезе 680 лв.
А остава още боядисване, первази да купим, ключове и контакти, лампи, ламинат, плочки ще слагаме в коридора, да си доплатим за мебелите, външни щори, врач. камък, стълбището ще измажа, перде за детската.....а така ми се искаше един нов килим в хола и един диван в дневната.....но май няма да стигнат парите :(
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот BoBo4 на 28 Ное 2008 19:31

Момичета, съчувствам ви! Голям ад е според мен ремонтът! А майстор - да не видя, на лудост ме избива. Все много знаят, все както аз казвам не можело да стане, все не хваща мазилката без ракия... !! А бе какво да ви разправям... Гонила съм няколко. На свестни момчета съм попадала също, но те се броят на пръсти.
Та защото лудост ме обзема само като помисля за ремонт, въртях, суках и го пропуснах тази година. Трябваше септември да правим, ама на ... на козметични мерки ще минем само. Поръчахме нов диван от "Богдан мебел", през голяма мебелна къща - Зона за дома. И след двайсетина дни заляха шефката им с киселина. Обажда ми се някаква мацка от Зона за дома и ми казва, че поръчката ми не може да бъде изпълнена, да съм си изберяла друг. Не знам със инцидента ли беше свързано, с какво ли... Тъкмо мислех да отида да си взема капарото - 1000лв. съм дала все пак, не искам да ме разиграват. Но премислих и въртях по телефоните на разни хора от Богдан мебел да разбера какъв е проблема, цял ден ми отне. Е, разбрах, че ще ми правят дивана... Докато не го видя в хола, все ще ми е притеснено.
А миналат неделя ходих за пердета. Плътно, тънко - всичко избрах, сметнахме, капарирах. Оказа се, че от тънкото няма достатъчно метраж, та ходих да избирам друго. :roll: Ами два дни се разправям с някакви пердета. После сигурно още два ще ми трябват да ги взема и да ги окача.
И килим трябва да избирам. Дано до празниците да сколасам...
Та това е положението - хич не се справям с ремонтите, мразя ги!
Успех на всички в начинанието!
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isi_75 на 28 Ное 2008 19:57

Неприятна работа си е ремонта,ама после пък е много хубаво.Ние тази година се хванахме да сменяме шкафчетата в бокса и сега си навлякохме беля на главата.Първо единият майстор каза,че под мивката няма проблем да сменят само вратичките и чекмеджетата,но после като дойдоха другите да монтират шкафчетата над мивката казаха-Ааа не може.Трябва нова мивка и да ви ги направим по нея.И сега ще ходим да избираме мивка,та да ги направят,ще се кърти стария плот и си представям какво ще стане после...Но като сме се хванали,няма как.И банята е за ремонте.Не,че и има нещо,но плочките са само бели и една лята вана има,от старите собственици , и хич не я харесваме.Ама и на нея ще се наканим.Само дето трябва да не сме си в къщи,че без баня и тоалет лошо, и с малки деца.Иначе преди две години правихме ремонт ,сами с мъжо боядисвахме и с малко дете на две години и половина си беше един незабравим купон...
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isi_75
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 28 Ное 2008 21:53

Бобо от къде си поръча пердетата? Айде после да ги снимаш да ги видим, че много обичам хубави пердета.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот BoBo4 на 29 Ное 2008 17:47

Пердетата поръчах от Домко. Има много, купища... Но, нали знаете, като тръгнеш да избираш... точно твоето го няма. Или поне при мен е така - трябва да реша, че това е точно моята покупка, да ме грабне някак... (може да съм шашава, не знам :roll: ). Вчера вечерта три пъти ми се обаждаха за тънкото перде (мрежа съм си харесала) - пристигнала, ама не се крояла натака, а натака, не се съшивала, метража трябва да се увелечи... Казвам "Добре, увеличавайте!". После - може да се направят три пердета, вместо две, няма да се увеличава метража, няма да се съшива и т.н. Пак казвам " Добре, щом ще покрият корниза, така го правете". После пак звънят - на оранжева мрежа няма да е добре бял перделък, да сложим силиконов... Аз колко перделъци разгедах, пък избирах такива и онакива плохи и плисета... Ама са прави за силиконовия - съгласих се. Ако накрая се окаже нещо, което не ми харесва, ще си изям опашката от яд :evil: .

Да ви питам за килими - какви имате, какви харесвате, от къде ги купувате, на коя фирма са? Практични съвети някави? Аз съм харесала едни килими тип Чипровски, но са много скъпи. За моята квадратура към 1500 лв. ще излезе. Искам да са ми гладки килимите, не искам нито космато, нито рошаво, да не е тип персийски...
Изображение Изображение...ИзображениеИзображение..

...когато дъщеря ми се усмихва на сън ... съм щастлива!
Изображение
Аватар
BoBo4
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа