ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Мнениеот Ваня Мечевска на 16 Юни 2010 14:42

И все пак - най-добрият вариант си остава младото семейство да е отделно - да не е при ничий родители - разликата в поколенията, характерите и т.н. си казват думата. Когато човек се отдели от родителите си, много неща му се изясняват за нула време. И още нещо - наистина понякога ревността има пръст в цялата работа.Точно това го прочетох някъде по-горе и е мн точно.Моята свекърва не е лоша,нито сме се кара ли или обиждали,просто за дребни неща ме дразни.Не и се сърдя,защото и с майка ми да живеех пак ще ме дразнеше.Просто две семейства под един покрив немогат да живеят,разлика в годините,едно време така,сега така......При нас е обратно-свекъра и влиятелна личност в семейството.Но и аз ще стана свекърва и за мен ще се пише така......просто две жени,две семейства под един покрив немогат да живеят.
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 19 Юни 2010 18:18

Ваня Мечевска написа:И все пак - най-добрият вариант си остава младото семейство да е отделно - да не е при ничий родители - разликата в поколенията, характерите и т.н. си казват думата. Когато човек се отдели от родителите си, много неща му се изясняват за нула време. И още нещо - наистина понякога ревността има пръст в цялата работа.Точно това го прочетох някъде по-горе и е мн точно.Моята свекърва не е лоша,нито сме се кара ли или обиждали,просто за дребни неща ме дразни.Не и се сърдя,защото и с майка ми да живеех пак ще ме дразнеше.Просто две семейства под един покрив немогат да живеят,разлика в годините,едно време така,сега така......При нас е обратно-свекъра и влиятелна личност в семейството.Но и аз ще стана свекърва и за мен ще се пише така......просто две жени,две семейства под един покрив немогат да живеят.

Така е
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marieta30 на 25 Авг 2013 09:42

нека и аз да кажа за мойта свекърва от както съм дошла да живея с синчето и ми направи живота ад.аз като дойдох и те тогава се сетиха да правят ремонт на къщатата аз и мъжъми си имаме стая и аз исках дая обзаведа както аз искам но уви аз исках ламинат тя ми вика черги ще слагаме не стана по нейното и като видя ламината като се почнаха едни циркове дасме вземели и за братму.взехме му ама му казах че той ще сиго плаща но той исплака на майкаси и тя го плати.неме допуска в кухнята да готвя само тя да готви слага по едно кило сол на ядене а аз искам да си готвя и да пера мъжами.апък като излизам трябжа да и давам отчет вчера стана скандала защото то съм отишла да посрешна мъжами от работа.после си прояви ината и плака даже е може ли такова нещо нестига че никаде не излизаме с мъжът ми заради нея ами и трябжа да търпя дами казва какво да правя с живота си миналата седмица ходихме с мъжът ми на лекар че немога да забременея и ми назначиха изследвания който са 130лв.и аз му казах дане дава пари на нея зада имаме за изследванията но тя започна с инатите и май вече няма да си мълча и щея почна както си знам аз.стани сутрин и нито се измила и цоп на пейката и започва да ни обсъжда и не само мен ами комшийте само за тяхх говори. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
marieta30
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 03 Апр 2014 02:28

Зависи от чпвека ! Аз лично нямам никакви проблеми с моита свекарва дори нямам търпение да се видим и да прекарваме време заедно. Има много модерно мислене и ме подкрепя във всичко :) Докато имам приятелки които са на уръжие със техните свекърви но наистина си го заслужават.
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Мнениеот Lilito на 28 Апр 2014 11:57

Аз нямам проблеми с моята свекърва. Бих казала, че е златен човек. Можем да седнем и да говорим за абсолютно всичко. За толкова години един път не си е наложила мнението. :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Lilito
Отличник
 ---

Мнениеот valia000 на 10 Яну 2015 23:21

С мъжа ми сме женени от 10 години от една година имаме детенце.Откакто се е родил малкия свекъра и свекървата са го виждали три,четири пъти на изписването не дойдоха,свекървата на погачата дойде и буквално ми изтръгна малкия от ръцете абсолютен цирк.Свекъра дойде да го види,като стана на четири месеца,абе студени хора.Да не говорим за месечинка да се обадят да честитят е звънят на синчето.Последния лаф малкия като стане на 2 години да съм им го оставела за една година те да го гледат.Добре, че живеят далече.
Аватар
valia000
 ---

Мнениеот Presila на 11 Яну 2015 11:37

Не харесвам много неща в свекърва ми, но премълчавам. Тя ми помага, за да мога да работя. Аз съм благодарен човек и когато ми направят добро, не отвръщам с лошо. С времето се научих да не бъда дребнава и да не й обръщам много внимание. За нея никога няма да бъда дъщеря, както и тя за мен - майка. Въпреки това между нас има някакво негласно споразумение за търпимост в името на семейното ни щастие.
Аватар
Presila
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 14 Яну 2015 11:51

Lilito написа:Аз нямам проблеми с моята свекърва. Бих казала, че е златен човек. Можем да седнем и да говорим за абсолютно всичко. За толкова години един път не си е наложила мнението. :)

И при нас е така!
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tatayana на 21 Яну 2015 13:33

valia000 написа:С мъжа ми сме женени от 10 години от една година имаме детенце.Откакто се е родил малкия свекъра и свекървата са го виждали три,четири пъти на изписването не дойдоха,свекървата на погачата дойде и буквално ми изтръгна малкия от ръцете абсолютен цирк.Свекъра дойде да го види,като стана на четири месеца,абе студени хора.Да не говорим за месечинка да се обадят да честитят е звънят на синчето.Последния лаф малкия като стане на 2 години да съм им го оставела за една година те да го гледат.Добре, че живеят далече.

И нашата ситуация е почти същата, с тази разлика, че живеят на 2 км. от нас.И все пак не мога да кажа, че съм озлобена към тях. По-скоро те са озлобени към мен и предизвикват "зверчето" в мен. :D
Аватар
tatayana
 ---

Мнениеот dani&ivo на 26 Фев 2015 10:43

Lilito написа:Аз нямам проблеми с моята свекърва. Бих казала, че е златен човек. Можем да седнем и да говорим за абсолютно всичко. За толкова години един път не си е наложила мнението. :)

Аз също съм така с моята свекърва. Но мисля, че се разбираме защото не живеем заедно. :D
Изображение
Аватар
dani&ivo
 ---

Мнениеот KaTTu на 05 Мар 2015 15:29

Просто ме дразни че мисли за себе си,а не а децата си! Гледа тя да е добре първо,тогава другите! Пред хората иначе УЖ ВСЕ НИЙ ДА СМЕ ДОБРЕ ,да ама не .......
Изображение
Изображение
Аватар
KaTTu
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот shishkova на 19 Дек 2015 20:38

Аз като цяло в началото много добре се разбирах със свекървата, но напоследък стана доста трудно. Живеем в една къща и е много трудно. Тя все ми повтаря, че не съм правила нещата правилно само защото не ги пратя по нейния начин, все се караме. Това е и причината поради която с мъжа ми решихме да се изнесем на квартира след Нова година. Вече съм намерила една от bulgarianproperties.bg, тези дни трябва да намеря малко време и да отида до
ул. Възраждане 10, където е Бургаският офис и най-накрая ужасът за мен да свърши. Предпочитам да живея на тясно и да ми е по-трудно, отколкото да водя безсмислено спорове със свекървата.
Аватар
shishkova
Сериозен
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 27 Дек 2015 21:11

Taka е, трудно е да живееш със свекървата стига тя да не е някаква изключително добра, но по мое мнение добрите свекърви са на изчезване, винаги ще има дразги.
valentinaivanova
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Дом, семейство, работа