ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Мнениеот Михайлова24 на 23 Дек 2009 00:19

"Нямам" свекърва :( Скарали са се с милото още преди да се запознаем, не по негова вина :? Дъла и широка е историята...Да си призная липсва ми майката на мъжа ми - лоша или добра :| Тя дори не беше поканена и на сватбата ни...Лоша жена е :cry: Иска ми се да я познавам или поне да я видя, че да й кажа някой неща, които мисля за нея дори и без да я познавам :evil: Не я мразя, но никога няма да и простя психическия тормоз налагала много години върху мъжа ми :| Имаче свекъра ми е душица- евала му :D
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Михайлова24
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот PocuHka на 24 Дек 2009 11:21

Офффф,темата се е превърнала в поредната за плюене по свекървите.Не ви ли омръзна незнам,какво искате от тези жени вече?Ако не правят нищо-ама тя с нищо не ми помага,ако искат да ви помогнат-ама тя само си пъха носа.Хайде сега поспрете,вгледайте се малко в себе си и престанете с тази злоба.Това ни е наистина някакъв синдром-непременно трябва да се мразиш със свекърва си.И редовното-ама тя не се обажда,не ни помага с пари,казаха че ще купят количка ама не купиха-никой не е длъжен да ви гледа детето.Ако има желание-да,но иначе никой с нищо не е длъжен.

А иначе по темата-аз уважавам свекърва си,много ми е помагала за детето,сега също ми помага,винаги ако имам нужда мога да го оставя и й имам доверие.
PocuHka
 ---

Мнениеот mama_na_Ali на 28 Дек 2009 14:41

PocuHka написа:Офффф,темата се е превърнала в поредната за плюене по свекървите.Не ви ли омръзна незнам,какво искате от тези жени вече?Ако не правят нищо-ама тя с нищо не ми помага,ако искат да ви помогнат-ама тя само си пъха носа.Хайде сега поспрете,вгледайте се малко в себе си и престанете с тази злоба.Това ни е наистина някакъв синдром-непременно трябва да се мразиш със свекърва си.И редовното-ама тя не се обажда,не ни помага с пари,казаха че ще купят количка ама не купиха-никой не е длъжен да ви гледа детето.Ако има желание-да,но иначе никой с нищо не е длъжен.

А иначе по темата-аз уважавам свекърва си,много ми е помагала за детето,сега също ми помага,винаги ако имам нужда мога да го оставя и й имам доверие.

PocuHka,това че ти си попаднала на готина и добра свекърва,не означава че трябва да укоряваш другите мами за отношенията им с техните свекърви,нали? :roll:

Аз моята свекърва не я мразя,но в никакъв случай немога да кажа е я обичам. :mrgreen: Разбирам ги какво им е на тези женици-това са техните синчета,и въпреки че са големи те изпитват нужда да се грижат за тях,което е малко глупаво... :hmm:
Аз не съм набожна и даже радко се сещам да ходя на църква,но в Библията пише,че когато мъжа създаде свое семейство(жена и дете) той забравя майка си и баща си т.е жена му е тази която трябва да се погрижи за нуждите му,както естествено и той за нейните..ама айде стига че много се отклоних :family:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama_na_Ali
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_Ira на 28 Дек 2009 15:39

прочетох доста мнения и от опит мога да кажа, че нетрябва да гледаме на свекървата като на конкуренция или някаква заплаха, а най- лошото е да имаш претенции към свекървата и да искаме това онова.... Дори да е добра жената , незлоупотребявайте с нея и не я вкарвайте във вашия филм.
Ако си живеем с любимия човек и си бутаме живота както можем, нетрябва да разчитаме на помощ и каквото и да било. Ако има такава - приема се с благодарност и до тук. Нетрябва да разчиташ на някого да оправя живота ти, защото не е длъжен. Като искаш нещо - постигни го сам! Колкото по-малко общувате с родителите толкова по-бързо ще се отърсите от излишните проблеми и ще видите, че можете да управлявате живота си сами -двамата.
Свекървата не е злото, тя е майката на любимия и трябва да я уважим поне за това, че го е отгледала такъв Убавец.
Не преписвайте ежедневните несполуки на 3-тото лице. Ако беше такава, онакава....
Щом сме създали семейство длъжни сме да намерим как да съществува, как да отгледаме децата и пр...
Ето и моя опит- ако ми кажат -прати ми децата- веднага го правя...:wink:
И още нещо от сега подготвям големия син, че като създаде семейство ще се оправя сам. Аз тръгвам по пенсионерските клубчета... айде...малко спокойствие поне на старини... а и дай Боже да сме живи с баща му
:sm_005: поне едни карти да изиграем на спокойствие ... че все ни загубват зарчетата и пуловете от таблата...
Аватар
mama_Ira
Редовен
 ---

Мнениеот PocuHka на 29 Дек 2009 01:07

Мама на Али,далеч съм от мисълта да укорявам някой за каквото и да било.За пръв път взимам отношение по подобна тема,понеже темата беше за съвсем друго нещо,а се е превърнала като другите-за недоволстване от свекървата.

Да,аз случих на свекърва,много добра жена е.Но далеч не е перфектна,както аз,както всеки човек.Просто аз не я разнищвам за най-малкото нещо и само да търся повод да се дразня.Направо се чудя,как някои майки-в повечето случаи образовани и интелигентни жени се нервират за някакви глупости от рода на "защо прати манджа,аз не готвя ли","защо е облякла на детето елече,аз не го обличам ли"и подобни :shock: Ами жената иска да помогне с каквото може,не вярвам умишлено да направи нещо за да навреди.Като не ви харесва как гледа детето-не го оставяйте.И пропускайте дребните забележки покрай ушите си.

Ако случаят е по-сериозен просто дайте игнор :wink: и не се занимавайте с нея като ви е толкова неприятно.

И друго ми прави впечатление-много майки недоволстват,а живеят в къщата на свекърва си.Аз съм живяла така близо година.И дори за мих не съм си помислила да недоволствам от нещо.Ами това си е нейната къща и каквото иска това ще си прави.Като не ви харесва-багажчето и на квартира.На вас приятно ли ще ви бъде да изплащате цял живот едно жилище и да дойде някаква,която довчера не сте познавали и да запоне да се разпорежда?

А това,че някои мъже слушат майките си е техен проблем,не на свекървите.И мен да ме слушат и аз ще нареждам :mrgreen:

Не искам да укорявам никой,но давайте малко по-радостно,не се натоварвайте в и без това натовареното ежедневие.
PocuHka
 ---

Мнениеот mama_Ira на 29 Дек 2009 13:08

Браво Росинка - точно така трябва!
Който го разбере по-рано ще е добре!
Който търси оправдания - другите са му виновни...!
Аватар
mama_Ira
Редовен
 ---

Мнениеот КРИСИВАЛ на 30 Дек 2009 16:08

Моята свекърва е останала сама и е доста изстрадала и добра жена. Вече е доста възрастна и болнава, но винаги , като отидем гледа да ни посрещне и помага с каквото може жената.
Оценявам го и съм благодарна. И аз на свой ред правя същото- пращам храна, чуваме се и сме добри една с друга. Няма злоба, няма обидни думи.
Вярно, не живеем заедно, но сега стягаме къщата и се каним да се пренесем там. Ще бъдем отново самостоятелни , на отделен етаж, защото и тя и аз държим на това.
Никой не е идеален, имало е неща, които са ме дразнели, но винаги съм си споделяла- тихо и кротко. Смятам, че е по-добре два различни характера да се напасват един към друг , доколкото е възможно, а не да сме като куче и котка,да сеем дразги.
Каквато и да е, свекървата трябва да се уважава, тя е дала живот на човека до нас!
Изображение
Аватар
КРИСИВАЛ
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sisko_83 на 20 Яну 2010 16:52

Аз мойта си я уважавам и мисля че и те ни обичат
Изображение
Изображение
Аватар
sisko_83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Dancing_rose на 27 Яну 2010 17:36

Темата е хубава. Разбира се - всеки случай си е индивидуален. Много зависи от хората, от характер и т.н. как ще се развият отношенията, но със сигурност трябва да има желание и от двете страни за разбирателство. Иначе няма как да стане. Като казвам и от двете страни, имам предвид, наистина и от двете. Аз лично не мога да се оплача от свекърва си (много ;) ). Но при нас има и един друг момента - аз съм "добрата" снаха, а другата е "лошата", което определено се явява проблем и на мен ми е малко неудобно, но няма как. С мъжа ми живеем заедно с нея, в нейния апартамент и тя се опитва да помага с някои неща, така че просто се налага да се разбираме (друг въпрос е, че заемите по ремонта и обновяването в момента ги плащаме основно ние двамата с мъжа ми, тая година дори аз дадох пари за данъка и т.н., но няма как - заплатата й е много малка и няма какво да искам; хубавото е поне, че не съм дошла наготово да живея в готов хубав апартамент, а си плащам за това). Опитвам се да я уважавам. Има някои неща, които ме дразнят, но уви - и аз далеч не съм перфектна :( Наистина, иска ми се да можем да се напаснем, да изясним проблемити и да ги изчистим, за да ни е спокойно. И все пак - най-добрият вариант си остава младото семейство да е отделно - да не е при ничий родители - разликата в поколенията, характерите и т.н. си казват думата. Когато човек се отдели от родителите си, много неща му се изясняват за нула време. И още нещо - наистина понякога ревността има пръст в цялата работа. Аз понякога се усещам как ревнувам мъжа си от майка му, което не е редно. Все пак аз съм му жена, а тя му е майка - нормално е и двете да ни обича много, но по различен начин и място за ревност не бива да има.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Обичам Ви!!!
Нека Бог бъде с нас и ни помага да родим и отгледаме здрави и щастливи деца!!!
Аватар
Dancing_rose
Сериозен
 ---

Мнениеот magi88 на 28 Яну 2010 17:38

Моята свекърва е починала когато янко(съпругът ми) е бил на 11. сега си имам свекърва-мащеха. За нищо не мога да й се сърдя всмисъл, че не помага или нещо такова, защото незнам чувствам я някяк си далеч, а пък тя не прави нищо, за да се сближим. Идва при мен само когато има нужда от нещо, не съм озлобена, но и не я обичам
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
magi88
Сериозен
 ---

Мнениеот NastyGirl на 28 Яну 2010 20:26

Dancing_rose написа:Но при нас има и един друг момента - аз съм "добрата" снаха, а другата е "лошата", което определено се явява проблем и на мен ми е малко неудобно, но няма как. С .

Роси,в моя случай,аз съм другата-лошата :wink: Обаче в пъти предпочитам да е така,отколко да й се мазня и да се налага да я търпя :D
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
NastyGirl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот delchevadi на 03 Мар 2010 16:32

Не мога да кажа че я мразя или че съм озлобена към нея. Не я и обичам. Преди да се оженим (а ние бяхме заедно повече от 10 години) винаги съм я мислела за страхотен човек. След сватбата обаче ... Да е нейната! Тя ще каже как да се направи сватбата, какво да се сервира, как да си подредя вкъщи, какво огледало за банята да си купя, как да си гледам детето, как да организирам кръщането, че много съм го разглезила и т.н. В началото много се ядосвах и плачех вкъщи. Страшно се радвам, че съпругът ми ме подкрепяше във всеки един момент и общо взето никога нещата не ставаха по нейния начин, а по нашия! Честно казано и аз съм малко опак характер и обичам нещата да стават по моя начин. Но смятам, че когато пряко ме засягат имам това право. Сега вече поддържаме добрия тон, но само толкова! Трудно е като се съберат два силни характера, докато се разберат как да мелят заедно. Може би от там идва цялата работа с озлоблението... Трябват компромиси...
То като се замисля и майка ми обичаше да се налага. Разликата е, че на ная мога директно да й кажа как стоят за мен нещата, а на свекърва ми някак си не смея. В крайна сметка май озлоблението идва и от разликата в поколенията.
Изображение

ИзображениеИзображение
delchevadi
Отличник
 ---

Мнениеот djesika.s на 26 Апр 2010 17:21

аз мога да кажа 4е даже я мразя когато се оженихме тя след една седмица по4на всеки ден да ми казва 4е не ме изка за снаха изкала ком6ииката за6то синат и избрал мен кара6еме да 6етам да готвя,перях на рака а има6е пералня мажат ми работе6е тя взима6е парите и ние оставахме без пари а тя казва6е пред хората 4е синат и нямал пари за6тото аз сам ги Хар4ила не сам била никаква жена а аз когато се оплаквам на мажаси от маика му става да ме бие много имам да пи6а по тая тема но няма смисал
djesika.s
Начинаещ
 ---

Мнениеот Plamenkaaa на 01 Май 2010 20:18

лелеее колко много сте изписали по темата....знаете ли АЗ ИМАМ СТРАХОТНА,НЕВЕРОЯТНА ,СЛЪНЧЕВА,ДОБРА И БЕЗБРОЙ ДРУГИ ПОЛОЖИТЕЛНИ ОТЗИВИ ....-СВЕКЪРВА!Толкова много ни помага,а и лично на мен!Нямам думи с които да опиша,колко много я уважам и ценя!На всекиго пожелавам такава свекърва ,или то поне ако е била "лоша"(както ги наричат някои) да се промени и поне малкичко да ви накара да я цените,но трябва и "малко" от вас ;) Успех!
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Plamenkaaa
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lus на 11 Май 2010 08:14

Аз не бях добре дошла, като мъжът ми замина в 3,5 - годишна командировка - обиждали са ме.
Но точно аз намерих начин да се намира в къщи средно положение като има казах - няма къде
да ходим, не се предвиди скоро да живеем различно, можем да направим живота или ад, или
колкото е възможно добър. Така започнахме със дежурни усмивки, със отстъпвания все от
моята страна. Сега живеем добре, не, че време от време не се ядосваме, не ми помагат с децата.
Сега последната година помага за Миленка - в смисъл, че помага й по БЕЛ(защото е филолог) и
по история, защото жената е много интелигентна, не зависимо от нашите отношения.

А някога четох една книга, не помня как се казва, но мисля, че "На бъдеща свекърва" или нещо подобно.
Всяка майка, която има момче да си заведе дневник и да пише всичко - всички обиди от страната на
свекървата, всичко казано, направено и след 20-на години да я прочете сама да я прочете и като има
снахичка, като не е доволна от нея да отваря дневника си, защото незнайно защо - хем не ни харесвало,
хем ставаме същите "лоши" свекърси, защо ли е така?

Успех в непреходна борба снаха-свекърва
БОГ е сътворил всички ни... Но само човекът съди кои са ненужни...!!!

Детето ми се забавлява
http://www.youtube.com/watch?v=Sc1dxHhtDIk
Аватар
Lus
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа