ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Мнениеот bubetodve на 29 Юни 2009 09:23

Ех, Естер, пожелавам ти да не си злобно свекървище. Аз все още нямам дечица, но силно се надявам, както моята майка ме ми се бърка, така и аз да не се бъркам, а не като свекърва ми, тя имам чувствтото изпитва някаква луда зависимост или нужда... не знам как точно да го нарека, да командва някой. Ето пример от вчера. Девер ми и етърва ми правят ремонт на хола. Сложиха дограма.... "латексираха" абе от горе до долу промениха хола, само обзавеждането им остана. Аз съм оперирана и не мога да помогна на етърва ми, дори с един парцал на пода :( И стоя си в къщи и си гледам серияли на компа, и изведнъж вратата се отваря, идва на етърва ми - сестра й и ми казва "Твоята свекърва ми каза да дойда тук да сготвя супа на Ваня" в ръцете си държи една купичка за супа в нея 3 картофа и 2 стръка лук, заедно с една тарелка пил. сърца. От там - абе имаш ли морков.... а сега в кой съд да я сготвя тая супа.... а това може ли.... пуфка охка ама я прави. След 10-тина минутки съпруга ми се припра и го накарах да идем до кумата на гости.
По едно време през интервала преди да си дойде мъжа ми, слиза етърва ми и ме пита кой е парцала за стълбището / приготвила съм 2 парцала за пода -един за стълбите и един за в къщи/, после идва свекърва ми и ми взима метлата и лопатата. После идва големия племенник и ми иска чаши за да пият бира отвън :madd: :yawna: Отделно сестрата на етърва ми - готви в наша тенджера и всичко щото свекърва ми им е казала, разбираш ли! А тя отлично знае, колко ми е неприятно да ни ползват нещата, не един път съм се оплаквала на Жоро на висок тон пред нея по тези причини /това понеже не е за първи път за това така издребнявам/. Мисля си, че понеже ми се наложи операция и не мога да помогна с друго, то поне да си раздам всичката посуда, за да съм "полезна", е не е честно!
Та, цялата работа с тая злоба към свекървите, в повечето случаи е породена от това, че сме под един покрив, а 2 домакини една кухнят не могат да поделят /не че е домакиня свекърва ми де.... ама все пак/. С най добрата ми приятелка, прекарахме 10 дни на морето в една къща - с една кухня и за малко да се изпокараме. Пък какво остава с човек, с който сме събрани по неволя - върви в комплект с мъжа.
Аватар
bubetodve
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот iveto81 на 08 Юли 2009 20:05

И аз моята свекърва немога да я понасям.Вечно нямала и неможела,все гледа да те прекара.Мързи я и в червата.12 години не беше работила,защото все болна,а като облече полата до под дупето и сложи един тон червило нищо и няма.Добре,че дъщеря и отвори магазин че да я вземе на работа.Отначало не и обръщах внимание ама взе много да ме изнервя,особенно като почне да ти говори със недомлъвки и заобиколки.Лошото е че като кажа нещо за нея на мъжа ми все я защитава,а виждам,че и той неможе да я понася на моменти.Ама няма как-все пак му е майка и затова я защитава :mrgreen:
Изображение
Аватар
iveto81
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот вени2202 на 09 Юли 2009 09:33

Иве и моята от години не работи,и стоейки у дома,се чуди каква мърсотия да свърши,а пред синовете и се прави на най невиния човек.Все и е зле и не излиза,а от центъра не мърда,все обикаля и дома не си стои.Сещасе,че има внуци,когато ги види,или трябва да и се закарат у тях,като панаирни мечки,което не допускам да става.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
вени2202
Сериозен
 ---

Мнениеот iveto81 на 09 Юли 2009 13:55

Вени,то много за говорене ами няма смисъл да си тровим нервите.
Изображение
Аватар
iveto81
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот вени2202 на 10 Юли 2009 13:28

iveto81 написа:Вени,то много за говорене ами няма смисъл да си тровим нервите.

одавна съм ги оставила да се развиват и не ме интересуват,гледам си семейството и за тях не ми пука
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
вени2202
Сериозен
 ---

Мнениеот soniK на 10 Юли 2009 17:03

ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?
Хайде да не задаваме риторични и тъпи въпроси! :D :D :wink: То и в книгите го пише,защо!
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vagabond на 13 Юли 2009 16:45

Не я мразя!Смешна ми е! Мина ми периода на омразата, защото осъзнах едно: вари го, печи, го пак нищо не става! НИ С ДОБРО, НИ С ЛОШО!Някой беше казал за кравата и телето - да, познато ми е!Друг спомена за деленето на децата й - да, и това ми е до болка познато! За искането на пари, за натякването, за лицемерието, за завистта, за ревността, за злобата, затова че побърква сина си с простотията си!НО за нейно най-голямо нещастие, не успя да ни раздели!
Открих обаче много добър начин да я дразня!Просто съм безразлична към нея!Това, повярвайте ми я изкарва от нерви!Пример: Не ме е виждала и чувала повече от половин година, но наскоро синът й отиде да я види, а тя като разбрала, че сме си ходили при майка ми и изпаднала в нервна криза!Хахахахах!Е как ти, ако не си виждал и чувал някого толкова много време, ако не си мислиш с лошо за него, ако не ти пука даже, ще получиш нервна криза?! Това ме накара да разбера, че каквото и да направя, както и да се държа, единствения лек за нея е безразличието ми!Така сама ще се покаже /както г и направи/ пред света, що за човек е!Сега, синът й ходи да я вижда, но не защото му липсва толкова много, а защото е добър!Стигна дотам, че заради нея дори ми посегна!След като го изгоних и разбра какво майка му ни е причинила и ни причинва от едната си злоба, дойде да ми с емоли!Срокът на изпитване още му тече!Направо не знам как успя този спокоен човек, всеотдаен и добър да го докара до това му състояние за около 15 минути!Е, в такъв случай да я обичам ли?!То даже не си струва и да я мразя!
vagabond
 ---

Мнениеот Spa на 16 Юли 2009 09:52

Не тая злоба, просто ми е смешна моята така наречена свекърва. Тя мен не ме харесва, направи всичко възможно да ни раздели, но като видя, че няма да стане се опита да съботира и сватбата ни, съответно не беше поканена. От 7 години и половина нямаме никакви контакти с нея, мъжа ми не иска и да я вижда дори, че много мърсотии направи и той се отврати от собствената си майка, а пък и не е била майка на ниво през целият му живот и това явно му дойде вече в повече.
Вече 12 години си живеем заедно, от 7 и половина сме семейни и сме мнооого щастливи, а тя милата умира от злоба и завист. Имаме си дъщеричка на 7 годинки и сега чакаме още една :)
Беше се заканила, че ако се оженим до 3 години ще ни разведе, но вече минаха 7 и половина, а ние от ден на ден сме по-щастливо и задружно семейство!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kirilka на 19 Юли 2009 11:57

ох мами виждам че и други има на тоя свят като нас- аз немога да мразя или да не се разбирам с някой който виждам веднъж на 2 месеца по 12 мин(ЗАЩОТО ИМАЛА ДА ЧИСТИ И ГОТВИ В ТЯХ а жинее на 7 мин от нас) или я чувам като ме набере да и се обадя (И ТО ДА МИ СЕ ОПЛАКВА ПО ЧАС ИЛИ ПРЕДИМНО ДА ПИТА ДЕТЕТО КАКВО Е ЯЛО И ДАЛИ Е ПОРАСНАЛА). Скоро звъняла рано ние още не станали и не си провирявам телефона- но тя не изпуснала да звънне на моята половинка и да каже "тя защо ми се сърди?". Абе нищо не ми е направила жената но има неща които вече ми правят впечатление и то лошо- сякаш и липсва възпитание. Има ключ за нас но аз нямам за тях. Идва винаги без да се обади. Седи минути и пита защо детето не ходи при нея. Не пипа нищо в къщи защто аз съм си знаела къде да го сложа. Родих по рано с 30 дни и в АГ-то дойде два пъти за месец престой и то когато дойде майка ми да не мога и дума да си кажа с нея. На 40-те дни довлече тумба приятелки в къщи и аз разбрах два дни преди това и тъкмо изпратих майка си. На кръщенето и годинката на детето го организирахме в тях но само това, аз готвих и подготвях абсолютно всичко а моя едвам в отпуск го пуснаха- добре че дойде майка ми иначе по нощите щях да готвя. Много може да се разказва книга мога да издам- познаваме се от 12 години никога не се издаде чак като забременях започна да ми прави впечатление че нещо не е наред и като се появи мъничето съвсем врътна и аз естественно. Сега се държа почтително и говорим само за детето. Нищо не споделям (тя си имала достатъчно проблеми за да се занимавала с моите и бе отговора веднъж). Това е до човек и характер ние неможем да ги променим- опитах да сме приятелки но не стана. Моята половинка се нервира понякога от нейните глезотии но му е майка и и се кара това си е тяхна работа но тя ми звъни да се оплаква. Дори е на мнение че вече е пораснал и да разберяла че си има вече семейство и дом и задължения и да си търси баща му. Ох много дълго стана и сигурно се повтарям но това е в общи линии. Обичайте си половинките те ще се разберат но не криите какво ви казват "душичките" стига да ви вярват мъжлетата.

много целувки от мен
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот menche на 14 Сеп 2009 12:24

защо ли,обичат да си натякват мнението.Добре,но ако видя че си заслужава,моята свекарва е така в кухнята види ли ме че влизам да готвя тя след мен и все някакъв севет ще дава ,впрочем тя на 40год.е станала когато е започнала да готви и се е научила на някои гозби и не смее да експериментира а аз винаги разнообразявам и мъжът ми винаги казва така обича да се разнообразява кухнята :?
Аватар
menche
Редовен
 ---

Мнениеот NastyGirl на 17 Сеп 2009 17:26

Не бях такава..бог ми е свидетел.....тя ме направи! Такава омраза найстина не познавах до момента :evil:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
NastyGirl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Elisha на 20 Окт 2009 12:40

Това с лошата свекърва е отколешна традиция в българското семейство, нещо като...това,че задължително трябва първородното дете на сина да се кръсти на дядото. Отделен е въпроса, че някои наистинаси го заслужават, убедих се след всичко, което съм прочела по темата. Свят широк, хора разни. Всеки си има представа за света, за живота, за семейните ценности. Съвсем нормално е да има разминавания или кавги. С мъжа ми онзи ден си говорихме на тази тема с роднините и след дълги размишления решихме, че слагаме пердето на очите и си вършим каквото сме решили. Колкото по-малко знаят за плановете ни, толкова по-добре. Затова си правим оглушки, за да сме спокойни и да се радваме на семейния живот. Намесят ли се роднините(без значение от чия страна), стават скандали.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dida29 на 20 Дек 2009 20:35

Здравейте искам и аз да се впиша в грозната картинка с майката на мъжа ми ,която все пове4е и пове4е не мога да понасям както и баща му ,ве4е съм натрупала толкова много ненавист и погнуса ,4е пове4е няма на къде.За мен най-важното е 4е с тях се виждаме само по веднж седми4но за един обяд.Тази жена,когато казахме че ще се женим,питала мъжа ми отделно от мен-какви са тея работи ,за какво ще се жениш?.
После ден преди сватбата ,когато отидохме,за да им занесем поканите ,тя извади една стара чанта ,която мришеше на нафталин и беше толкова пожълтяла и смачкана и ми каза да я ползвам за сватбата (майка ми ми купи нова естествено ).А на майка му , и я върнах .Нищо не искам от нея ,скоро имахме годишнина от сватбата никой от семейството му не ни се обади да ни честити,след това имах имен ден никой не ми се обади естествено,коя съм аз .Нито веднъж не са се обадили по телефона да ни питат как сме имаме ли нужда от помощ за нещо добре ли сме как живеем -Не (може би не е важно ).Когато отидем веднъж седмично да се видим за час два тя слага за вкъщи една порция ядене само за мъжа ми,да има в къщи да си хапне.Върха на нахалството беше ,че понеже ние сега сме към програмата за инвитро и два дена преди да отидем в клиниката да започваме,мъжа ми се прибра ядосан и ,когато го попитах какво пак стана.Те му казали - за какво ще го правите това инвитро та вие не може себе си да гледате -инвитро сте тръгнали да правите .Когато ходим у тях ми се гади и нито ми се приказва ,само си мълча и чакам времето да мине и да станем да си ходим.Това е семейство Адамс ,майка му е също човек който много обича,каквото каже това да става ,но при мен не е познала.А за децата,ами живот и здраве,когато и кажа че може да дойде да си види внуците тогава ще може да ни навестява иначе така ще и натиря носа,че няма да иска даже да ме вижда ,луда ще я направя.
Леле как може да има толкова ужасни хора.
Не е мит истината за майките на мъжете ни .Това е втората ми свекърва УЖаСЪТ е пълен ,първата беше същата .Сега мъжът ми, ми казва не ти върви на свекърви ,съжалявам .Всеки си има време.
Има една приказка -каквото повикало това се обадило ,тях ще ги боли малко по-късно във времето.Убедена съм .
Има неща,за които само подозирам и се надявам да не съм права въпреки ,че усещам намеренията на хората ,когато ги опозная малко повече.
dida29
 ---

Мнениеот женито на 21 Дек 2009 00:10

menche написа:защо ли,обичат да си натякват мнението.Добре,но ако видя че си заслужава,моята свекарва е така в кухнята види ли ме че влизам да готвя тя след мен и все някакъв севет ще дава ,впрочем тя на 40год.е станала когато е започнала да готви и се е научила на някои гозби и не смее да експериментира а аз винаги разнообразявам и мъжът ми винаги казва така обича да се разнообразява кухнята :?

Точно така съгласна съм ,много обича да си налага мнението :evil:
Изображение
Изображение
Аватар
женито
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_Ira на 22 Дек 2009 18:34

В началото ми пукаше сега неми пука на коя страна и е увехнала китката .
Уважаваме се администртивно по протокол...дипломатична съм
Айде Коледа е , да я направим по весела ! :emon34:
Аватар
mama_Ira
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа