ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Мнениеот SIENA на 14 Авг 2008 08:08

Към заглавието ме подтикна този пост:
Re: БЯСНА СЪМ
от bebemancho на 13 Авг 2008 22:57

Кефи ме как доста теми подхванати по различен повод, в крайна сметка завършват в критика, да не кажа плюене против свекървите.... Да му мислят майките на момчета

Защо сме толкова озлобени повечето жени към майките на мъжете ни? Дали наистина си го заслужават или ние малко попрекаляваме с упреците към тях? Дали се глезят или ние искаме прекалено много от тях? На мен лично ще ми е интересно какво си мислите по въпроса, а и на много от нас ни предстои да станем :вещици", "изродки", "смотанячки" и т.н.... Как ви звучи? :D
Вие сте!
Изображение
Изображение
Аватар
SIENA
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА ОЗЛОБЕНИ КЪМ СВЕКЪРВИТЕ?

Мнениеот Uliana на 14 Авг 2008 11:10

Аз може и да съм по обстойна в отговора си, за това извинете ме предварително ако стане дълъг отговора ми!
Към моята свекърва не съм озлобена, просто и тя и свекър ми и девер ми са ми безразлични! Не може родителите на мъжа ти да не уважават собственото си дете и ти да ги обичаш и уважаваш, да не говорим ако унижават собственото ти дете!Нито свекърва ми нито свекър ми са се обаждали да попитат как е дъщеря ми, с какво се храни, смее ли се, гука ли, здрава ли е ????За 5 месеца близо свеки е звъннла точно 4 пъти, а свекър ми нито веднъж! На изписването, на 40 дена на даная или сега на кръщането всеки път съпругът ми им звъни по сто пъти да им се моли да дойдат, да уважат дъщеря му и първородната им внучка! Не може ние винаги да се съобразяваме с тях, а те със нас никога! Дори и на тези, макар и малки празници за детето ни, нито един от тях не се е съобразил с нашето искане, винаги правят това което си искат, да не говорим , че финансовото им обещание излезе пълна скръб(общо за 5 месеца са дали 60 лв)! Аз не мисля , че са длъжни, но кажете моля ви се нормално ли е да не се обадят поне 2 пъти в месеца да попитат как е детето им, а иначе всеки ден са по кафетата?!!! И когато им кажем, че ако не дойдат в уречения час за кръщането свекър ми да казва:"Ооооо я моля ти се!" :shock: Бях шокирана
И тези хора изискват уважението ми, обичта ми .... о не .... аз за тях съм никоя, собственото им дете е никой и не ги интересува то тогава и от мене да не изискват нищо!
Да наистина моите свекъри си заслужават такова отношение, ако имам второ дете и е момче и ако някой ден пази боже се държа като тях, ще си ги заслужа тези епитети ....
Изображение
Изображение
Аватар
Uliana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 14 Авг 2008 11:20

Абе има я тази работа!
Аз лично не само,че не съм озлобена към моята свекърва,а мога да кажа,че много я уважавам.Верно,че има моменти,в които ме дразни,ама на кой не му се случва :roll:
Обаче,истина е,че има и такива женици,че просто да ти се иска да им откъснеш главата!Зависи си от човека.Аз като бъдеща свекърва се надявам,че ще имам добри отношения със снаха си,стига тя да го желае :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lyusie на 14 Авг 2008 11:42

Uliana написа:Аз може и да съм по обстойна в отговора си, за това извинете ме предварително ако стане дълъг отговора ми!
Към моята свекърва не съм озлобена, просто и тя и свекър ми и девер ми са ми безразлични! Не може родителите на мъжа ти да не уважават собственото си дете и ти да ги обичаш и уважаваш, да не говорим ако унижават собственото ти дете!Нито свекърва ми нито свекър ми са се обаждали да попитат как е дъщеря ми, с какво се храни, смее ли се, гука ли, здрава ли е ????За 5 месеца близо свеки е звъннла точно 4 пъти, а свекър ми нито веднъж! На изписването, на 40 дена на даная или сега на кръщането всеки път съпругът ми им звъни по сто пъти да им се моли да дойдат, да уважат дъщеря му и първородната им внучка! Не може ние винаги да се съобразяваме с тях, а те със нас никога! Дори и на тези, макар и малки празници за детето ни, нито един от тях не се е съобразил с нашето искане, винаги правят това което си искат, да не говорим , че финансовото им обещание излезе пълна скръб(общо за 5 месеца са дали 60 лв)! Аз не мисля , че са длъжни, но кажете моля ви се нормално ли е да не се обадят поне 2 пъти в месеца да попитат как е детето им, а иначе всеки ден са по кафетата?!!! И когато им кажем, че ако не дойдат в уречения час за кръщането свекър ми да казва:"Ооооо я моля ти се!" :shock: Бях шокирана
И тези хора изискват уважението ми, обичта ми .... о не .... аз за тях съм никоя, собственото им дете е никой и не ги интересува то тогава и от мене да не изискват нищо!
Да наистина моите свекъри си заслужават такова отношение, ако имам второ дете и е момче и ако някой ден пази боже се държа като тях, ще си ги заслужа тези епитети ....

При мен положението е същото. Дори свекър ми не доиде не изписването на внучето му, за 7 месеца нито веднъж не са се обадили да се заинтереоват от детето, но ако им е нужен мъжа ми да им свърши някаква работа званят и се молят... Как да уважаваш такива хора..
Изображение
Изображение
Аватар
lyusie
Отличник
 ---

Мнениеот Vili JOv4eva на 14 Авг 2008 12:19

Аз моята свекърва много си я обичам и уважавам!
Тя е страхотен човек,страхотна майка,жена.....
Не мога да си изкривя душата и да кажа нещо лошо за нея!
Обичам я! :P
Аватар
Vili JOv4eva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот peteto на 14 Авг 2008 14:14

Озлобеност към нея,не бих казала,но не ми е по сърце
Изображение-
Аватар
peteto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Eva Sl на 14 Авг 2008 14:29

ОФФФФФФФФФФФФФФФ, тая тема е същата песен на нав тон.....тооооооооооооолкова много теми въртящи се все около тея пусти свекърви.....ай стига вече, кръв потече.
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didkata26 на 14 Авг 2008 16:04

аз не съм озлобена към свекъртва си,но просто не я обичам.тя не се интересува от нищо.докато живяхме заедно с нищо не ми е помагала лежеше по цял ден и се правеше на болна.добре че се махнахме.от както сме отделно всичко е ОК нито тя се интересува от нас нито ние от нея.всеки да си живее собствения си живот така е най добре
Изображениеhttp://[img]media.snimka.bg/0290/006836143-thumb.jpg[/img]http://[img]media.snimka.bg/0290/006836152-thumb.jpg[/img]ИзображениеИзображение
Аватар
didkata26
Начинаещ
 ---

Мнениеот daniela80 на 14 Авг 2008 16:49

Ами това озлобление ,според мен,си е и някаква ревност,нз,поне аз така си мисля-дразня се,когато мъжо скача за майка си,не позволява лоша дума да се каже за нея,ама е нормално-аз,,ако имам момче,100% ще искам така да се държи,да ме поддържа.Нз,а и съм забелязала,че ние-поне моите познати ,си мислим,че сме най-добрите,най-добре се справяме с нещата и т.н.
Това е моето обяснение!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот emi25 на 14 Авг 2008 16:58

Аз немога да се озлобя към човек,просто ей така,без причина! Аз се държа с човека както той с мен,без значение приятел ли е ,роднина ли е! До този момент Аз нямам проблеми с майката на моя мъж,дано и занапред да е така!
Аватар
emi25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kama4e на 15 Авг 2008 08:34

Когато загубих майка си осъзнах колко ми е необходима свекърва ми. Отношението ми към нея се промени и сега мога да кажа, че си я обичам. Тя винаги се е държала с мен по един и същи начин, само че си имах мама и нейното внимание и подкрепа не ги забелязвах или не ги осъзнавах. Сега това се промени и съм й много благодарна за подкрепата, за всичко. Много ми помага във всяко едно отношение. Двамата със свекъра ми дадоха да разбера, че са до мен в добро и лошо, казаха и ми показаха, че няма да ме оставят и са до мен. Сега те са най-близките ми хора и много ги обичам.
Озлобение никога не съм изпитвала към нея, пък и няма за какво. Трябва да съм голям дебил, че да не забележа нейното раздаване за нас.
Всеки си има трески за дялане, понякога префърчат искри, ама това е солта на живота.
Недейте да забелязвате дребните подмятания, забележки и т.н. Живота е много по-гаден от това. Всички са майки, всички имат и добри и лоши страни, ама това е положението. Трябва да се уважаваме взаимно - така нещата вървят.
Далеч съм от мисълта, че повечето плюещи по свекървата са идеални снахи. :mrgreen: :wink:
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот Vily на 15 Авг 2008 13:41

Vili JOv4eva написа:Аз моята свекърва много си я обичам и уважавам!
Тя е страхотен човек,страхотна майка,жена.....
Не мога да си изкривя душата и да кажа нещо лошо за нея!
Обичам я! :P

:oki: И аз случих на свекърва(и свекър!)! Да са ни живи и здрави и никога "бури" не застрашават прекрасните ни отношения.
Дано един ден и аз бъда такава свекърва.
ИзображениеИзображение
Аватар
Vily
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sneji79 на 15 Авг 2008 15:20

Каквото повикало, такова се обадило.
Е не мога да я трая въпреки че ми гледа детето, но само аз си знам как и по какъв начин. Винаги си търси причина да се заяжда и да ме обижда с нещо. МРАЗЯ Я :evil:
Аватар
sneji79
Отличник
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 16 Авг 2008 21:38

Ами какво да кажа за моята свекърва, има и качества и недостатъци, но всеки човек е така. Отначало се палех за дреболий, но сега не ми пука. Свекър ми обаче е много по-лош, но да са живи и здрави, както и ние. Това е най-важното!
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 19 Авг 2008 23:46

Чак да съм озлобена , не .По-скоро дразня от някои действия и думи на свекито.Защо ли?Защото не ми е майка и не съм и свикнала на характера.Свекито е добра и помага с какквото може - не мога да си изкривя душата.Май съм започнала да не обръщам толкова много внимание на думите и , защото не се дразня така както преди 6 месеца например.
Но има свекърви ( и тъщи разбира се ) , който са ужасни.Тежко му , който попадне на такава.
Иска ми се да стана добра свекърв , но до тогава тооолкова много вода има да изтече...
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Следваща

Назад към Дом, семейство, работа