Сглобяеми къщи?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Сглобяеми къщи?

Мнениеот kate на 12 Авг 2008 12:11

sinna написа:
kate написа:Хиихх...ние като си я построим няма да имаме съседка а голяяяям двор с дръвчета : )))))))))) А те са безшумни :mrgreen:

:D От сърце ти го пожелавам. И не само дръвчета...
Бяла, хубава къщурка,
с мерцедес отпред,
с басеинче, пързалка, люлка,
да тича Емката навред.

На шезлонга мама Кати,
да добива бронзов тен,
и да ходи тя със тати,
на почивки ден през ден. :emon11:

хиихихихии : ))))
Това стихче ще си го запиша някъде : )
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот firenelly на 13 Авг 2008 18:16

Ами ние с мойто слънчице си мислим , като се приберем в България да си направим точно такава- дървена къща,т.като много ни харесват.
Puedes ser solamente una persona el mundo, pero para alguna persona, tu eres el mundo.
Изображение
Изображение
Аватар
firenelly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mishenka на 19 Авг 2008 22:19

sinna написа:Красиво. Това обаче е по-скоро дървена барака. Мога да вляза или изляза с шут през стената. Да не говорим, че чувам будилника на съседите сутрин( живея в двуетажно дървено блокче)

sinna, душа, става дума за сглобяема къща, а не за блокче- те май са две различни неща, а? :wink: И, типично българския начин за "влизане" - с шут през стената.. уверявам те, че никой нормален образован европеец няма да се сети за това, след като за тая работа хората врати са измислили.. ама както и да е, ние така или иначе европейци не сме, та к'во ни пука.. :twisted: А тия работи, освен будилника, дето ги чуваш- и аз отлично ги чувам в чисто новичката тухлена кооперация, в която живеем в София! :roll:

Живяла съм в сглобяема къща- страхотна е!Няма шум, няма вятър, няма слънце, дъжд, порой... всичко си беше bon!! Без колебание още утре се нанасям в такава, пък да кажа и аз като Катето- ако има и хубав голям двор- нека ми е зле!! :mrgreen: Който иска- да си векува в тухлите! :wink:
Изображение
Аватар
Mishenka
Пристрастен
 ---

Мнениеот sinna на 20 Авг 2008 03:49

Правиш реклама на дървените къщи или просто трябва да обърнем внимание на чисто новичката, тухлена кооперация в София? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
За нормалните образовани европейци незнам.. :roll: Там ти ги познаваш добре. Щом ме уверяваш няма да ме лъжеш я ,че не мислят да влизат през стените. То за влизането и аз си имам ключ,(макар, че никога не се знае какво може да се наложи) ама тези прекрасни къщи горят като кибритени клечки, та типично по български мисля за светкавично излизане при пожар например.Лесно и без проблем е през стената в такъв момент. Наясно съм, че един нормален, образован европеец ще предпочете геройската смърт, пред това посташко излизане... Ама аз съм преди всичко българка. :lol: Нормалните ,образовани американски пожарникари идват бързо, но сякаш не ми харесва идеята да ме спасяват. По ми се нрави варианта да съм в безопастност.
Живях в дървена къща един месец.В тая на гарантите Между къщата и блокчето наистина има разлика- пърдящия в тоалетната не беше съседа :mrgreen: А шума си е същия... :mrgreen:
Най-хубавото от всичко е, че всеки има право на избор къде да живее. Аз си имам стабилна къщичка с дворче и дръвчета за която не се притеснявам ,че вятъра ще отвее .(е, не е като чисто новичка тухлена кооперация в София)Който иска да живее в барака-моля... Който иска пък във фургон -негов избор.Аз съм си направила своя :lol:
И това "душа" не беше ли типично за един етнос в Бг на който съм фен? :mrgreen: Тези там, дето влизат и през тухлените стени... :lol: :lol: :lol:

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mishenka на 20 Авг 2008 09:38

sinna написа:И това "душа" не беше ли типично за един етнос в Бг на който съм фен? :mrgreen: Тези там, дето влизат и през тухлените стени... :lol: :lol: :lol:

Дам :mrgreen: И аз съм им фен! :lol: От този етнос и бункер не може да те опази!! :wink:
Реклама на къщичките не правя, просто споделям опит.. от мненията, които прочетох, не видях нито едно (освен твоето), което е написано от личен опит! И твърде много негативизъм просто ей така, без даже да се знае за какво иде реч! Не можеш да кажеш дали ти харесва да караш кола, без дори да си пробвал, нали??
А за новичката тухлена кооперация- мечтата на всяко градско чАдо- (допреди твоя пост, едва ли някой щеше да обърне внимание, но нали затова сме тук, да си помагаме :mrgreen:)- ако някой си мисли, че са по-здрави и безшумни от сглобяемите къщи- греши.. като се има предвид как ги вдигат за по половин година с все оборудване вътре.. пази, Боже, да не стане нещо!! И на мен не ми харесва идеята да ме спасяват :!:
Последна промяна Mishenka на 20 Авг 2008 10:32, променена общо 1 път
Аватар
Mishenka
Пристрастен
 ---

Мнениеот nikita_perez на 20 Авг 2008 09:43

По едно време се бяхме "засилили" да си купуваме място и да правим такава къща.Харесахме място , но в последния момента собственикът се отказа да продава .Както и да е .По това време бяхме разгледали няколко сайта ( български и чужди ) за тези сглобяеми къщи.Къщичките са красиви , както всяко ново нещо с хубав дизайн.Тези къщи са "хубави " от гледна точка на цената , защото излизат по-евтино от това да си построиш стабилна тухлена сграда .Шум може да не се чува много , ако е добра изолацията .Но това е за къща . За кооперация - не вярвам .В панелките всеки знае как се чува , а какво остава за леките дървени постройки.
Синна е права.Виждала съм в сайтове как се строят американски къщи - изглеждат като кукленски.Един удар с по-силен предмет и ... получаваш дупка в стената . Да не говорим как горят и как лесно летят ( ако има торнадо как спомена пак Синна - в това отношение сме превилигировани ).

Всеки сам прави своят избор и има право да живее както и къде иска и както и къде има възможност!

Аз съм против тези къщи.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот sinna на 21 Авг 2008 03:19

Пак съм аз :mrgreen: :mrgreen: Харесвам тази тема! :lol: Таааа... какво за дървените къщи, душа? (цитат :mrgreen:) Някой май прави опит за заяждане... Ако този някой, четеше темата както трябва, щеше да забележи какво съм написала на предната страница. Цитат:" Не зная какви са дървените къщи по света, но тук са това...." Което изчерпва голяма част от въпроса. А именно, че пиша конкретно за някакви къщи т. е. -тези тук. Ама ключа за бараката е на друго местооо... :lol: Този нормален, образован потребител, който живее в чисто новичка тухлена кооперация в София има проблем не с мнението ми, а с мен. :mrgreen: Нека си припомним... Този потребител казва:" За нищо на света, не бих отишла да живея в САЩ." :roll: А аз съм там или по-скоро тук :mrgreen: Ама мила, това е въпрос на избор. Аз никого не упреквам, че живее в Лондон или Горно Нанадолнище. Щом там се чувства добре....
В темата за сервиране на масите:" Синна, има какво да се пипне още по масата." Когато вечеряме със сина и мъжа ми си ползваме тези чинии-алпака и представи си стъклени чаши. Ти сигурно вече си свикнала (от нормалните образовани французи) дори да ядеш обикновенни кюфтета, те да бъдат сервирани в английски порцелан и да ги набучваш със швейцарски прибори. А да... и колко те дразни, че безалкохолното ми е в кутийки. Това ми изнася-това купувам. :roll: Голяма далавера -четири стека за 11$. Колко идва... 30 цента кутийката ли? Не съм отговаряла на тези заядливи твои мнения, защото не исках да влизам в конфликт с никой. В момента обаче, форума се възражда и можем да допринесем за това, като поспорим за нещичко... Например: Аз не съм съгласна с мнението ти, че в тази тема трябва да пишат само и единственно хора споделящи личен опит. Това май беше форум за разтоварване и всеки е свободен да пише в която тема смята, че има какво да каже...А за колата-несполучливо сравнение. На мен ми харесва да летя, макар че, никога не съм го правила( освен на сън) И всяко градско чедо си има различна мечта( както и селското чедо, незнам защо така го игнорира) Някой искат чисто новичка тухлена кооперация в София :mrgreen: Други искат нова кола. Трети само повечко пари ...Колкото хора-толкова и мечти! Оффф... поувлякох се. :mrgreen: Пас ...Топката е в теб :lol:

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Adamant на 21 Авг 2008 09:32

момичета, в заяждането няма смисъл, а спорът е друга работа, но тук не може да се спори...ако тръгнеш да го правиш, хората ВЕДНАГА си мислят, че си йм вдигнал мерника или поне се заяждаш.....което не е така, но......като кажат, че сестра ти е...к-ва иди обяснявай, че нямаш сестра.
Както и да е, аз лично не бих живяла в такава къща. Изглежда ми много паянтова. Хайде, за това, че се чува има много добри изолации, може да се $коригира$ този въпрос, НО, на мене ми изглежда, че давам пари за нищо. Ако имам хубава къща, тухлена, масивна, едноетажна (на тези съм фен), тогава бих си построила ВИлА, сглобяема. Но това да ми е осн. жилище.....Освен, че са и лесно разглобяеми, като се подпалят, са като масло в огъня!
Еми, скептична, закоравяла, тесногръда българка съм, какво да направя.... :oops:
Изображение
Аватар
Adamant
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mishenka на 21 Авг 2008 12:02

Браво, sinna, доста си се постарала! Незнаех, че „свобода” да се изразява мнение означава всяка мисъл да е в консенсус и синхрон с разбиранията на твоя милост.. всичко друго е заяждане! Нямам желание да отговарям на думите, които така грижливо си подбрала.. и това ако не е внимание!! :wink:
Намери си друг, с когото да си играеш на топка!

По въпроса за къщите- незнам какви са във Великите Съединени Щати- аз съм живяла в такава къща на едно далеч по-загубено място- Франция! Отговарят на всички изисквания за качество и определено нито думата "барака", нито "кукленска къща" им подхожда! Незнам от какви урагани и тайфуни се притесняват хората, след като в България климата е съвсем различен. Разбира се, че е въпрос на личен избор кой къде би живял- просто е хубаво да се чуят различни мнения! В другите държави масово се живее в такива къщички, с малки симпатични дворчета.. явно не са толкова лоши! :wink: Аз съм ЗА! Погледнах темата, защото в момента и мен ме вълнува този въпрос. Мисля, че с доста разумни средства човек може чудесно да се устрои и по този начин и просто да почувства свобода и лично пространство- нещо, което нито 50-годишната панелка, нито новичката тухлена кооперация (която ще извади очите на един друг потребител), нито двуетажното дървено блокче могат да предложат!
Аватар
Mishenka
Пристрастен
 ---

Мнениеот administrator на 21 Авг 2008 13:13

Здравейте,
Темата е преминала в откровено заяждане. Ако имате спорове, тази тема не е мястото те да бъдат решавани. Всякакви следващи офтопици ще бъдат изтривани от модератор.

Администратор
Аватар
administrator
Модератор
 ---

Мнениеот SIENA на 22 Авг 2008 22:09

А! Какво стана? Защо никой не пише вече в темичката?
А толкова ми харесваше "дискусията", около сглобяемите къщи... :emon15:
Изображение
Изображение
Аватар
SIENA
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kama4e на 22 Авг 2008 22:41

SIENA написа:А! Какво стана? Защо никой не пише вече в темичката?
А толкова ми харесваше "дискусията", около сглобяемите къщи... :emon15:

Ако Ви се гледат сеири не мисля, че сте на правилното място!
Моля, спрете със спама по темите!
Модератор.
Изображение Изображение
Аватар
kama4e
Модератор
 ---

Мнениеот sinna на 23 Авг 2008 18:08

Не е хубаво да се караме :mrgreen: Айде да приключим с един поздрав от мен
http://www.vbox7.com/play:2cb026be

Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Toni_Jeleva на 25 Авг 2008 14:16

t_sweety написа:незнам ние не бихме живяли в такава, предпочитаме да си е тухла.
Изображение
Изображение
Аватар
Toni_Jeleva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ваня Мечевска на 05 Фев 2009 14:40

Ianitza написа:
sinna написа:Красиво. Това обаче е по-скоро дървена барака. Мога да вляза или изляза с шут през стената. Да не говорим, че чувам будилника на съседите сутрин( живея в двуетажно дървено блокче)

Синна е права, красиви са, но страшно неустойчиви, дойде ли някой ураган и може и без къща да останеш, а и все едно е без стени, всичко е на всеослушание.

и аз мисля така,но все пак да имам една вила на морето или планита-красиви са
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа