Сглобяеми къщи?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Сглобяеми къщи?

Мнениеот Elisha на 05 Фев 2009 15:08

Аз съм напълно ЗА. Бих си купила такава и не мисля, че са "паянтови", но това си е мое мнение. Не виждам причина да се притеснявам от торнада или урагани, не си спомням в близките години такова нещо в Бг. Панелката не е по-добрия вариант. Преди години в съседния блок едно момченце си играело с колелото си в хола и като се блъснало в стената... влязло у съседите. После разбраха, че има една голяма дупка, около метър, която е била запълнена с хартиени чували от цимент и каквото друго дошло. Прост факт е, че в Бг не се спазат никакви изисквания по време на строителство, всичко се прави набързо и прз пръсти, все пак трябва да се продава и да се изкарат бързи пари. Познавам хора, работили в строителството и са ме убедили, че ВСИЧКО тук се прави на този принцип. За чужбина-не знам как стоят нещата там. Още веднъж напомням, че това си е мое мнение и не искам да влизам в конфронтации с никой.
Изображение
Изображение
Аватар
Elisha
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот intense® на 05 Фев 2009 18:31

Elisha написа: Преди години в съседния блок едно момченце си играело с колелото си в хола и като се блъснало в стената... влязло у съседите. После разбраха, че има една голяма дупка, около метър, която е била запълнена с хартиени чували от цимент и каквото друго дошло. Прост факт е, че в Бг не се спазат никакви изисквания по време на строителство, всичко се прави набързо и прз пръсти, все пак трябва да се продава и да се изкарат бързи пари.

Много се смях, както и да е.
Повечето от панелките са строени по т.н. "руски стандарт" /мисля, че така се казваше/. От едната страна на блока до другата, по дължина се е оставява "врата", така се е улеснявала работата на строителите. Просто в случая с колелото не е била запълнена с каквото трябва, а и съседа е бил късметлия :mrgreen:
А, че качеството на една жилищна сграда не е това, което трябва да бъде за мен е неоспорим факт, макар, че са единици, но се срещат изключения
Как празно е... и боли...
"Скръбта е като пиян гост,
от когото не можете да се отървете,
защото все се връща да ви прегърне за сбогом!" -
Стивън Кинг
Аватар
intense®
Модератор
 ---

Мнениеот jul4e на 05 Фев 2009 22:04

аз бих живяла, виждала съм ги и в действителност и си говорехме с мъжът ми колко са практични :oki:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
jul4e
Пристрастен
 ---

Мнениеот Jilina на 05 Фев 2009 22:59

Ако ще си купуваме жилище бих предпочела да е такава къщичка. Преди време много рових, за да разбера дали са практични толкова, колкото казват и защо толкова много хора ги отричат и да ви кажа честно много се впечатлих от този вид строителство още тогава. Предпочитам такава къща пред избора да живея със съседи, които по никакъв повод не се съобразяват с мен, а и цените им са доста приемливи.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот KaTTu i MikiTTu на 28 Юни 2009 17:17

Jilina написа:Ако ще си купуваме жилище бих предпочела да е такава къщичка. Преди време много рових, за да разбера дали са практични толкова, колкото казват и защо толкова много хора ги отричат и да ви кажа честно много се впечатлих от този вид строителство още тогава. Предпочитам такава къща пред избора да живея със съседи, които по никакъв повод не се съобразяват с мен, а и цените им са доста приемливи.
ИзображениеИзображениеИзображение
"По-добре да си обект на завист, отколкото обект на състрадание"
Аватар
KaTTu i MikiTTu
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Camellia на 09 Юли 2009 12:15

Здравейте! Включвам се в темичката, макар и със закъснение! С мъжа ми живеем в такава къща от година и нещо вече. Той се хвана и я направи сам! Излезе ни почти без пари, а къщата е 248кв.м. Беше готова след точно 3 месеца, като това включва и месеца, необходим да изсъхне плочата. Нашата не е от панели, а от гипскартон и дървена конструкция, ккоето е още по-добрия вариант! Не знам защо хората са така скептично настроени към този тип къщи, но искам да ви кажа, че е 1000пъти по-комфортно да живееш в такава, отколкото в апартамент или да хвърляш луди пари за масивно строителство. Само ще кажа, че зимата топлим и двата етажа само с един климатик!!! А на нашия влажен морски климат все още не сме се разкапали. Пък и сме я застраховали! Много изгодно! Вярно, не е особено шумоизолирана, ама все пак такава къща не се строи в центъра на града! Пък и панелките и повечето нови кооперации са също толкова шумоизолирани! Щом чувах как съседа си пуска водата в тоалетната...
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubi383 на 11 Юли 2009 12:28

Бих живяла в такава къща,защото принципно предпочитам къщата,пред панелен(или какъвто и да е друг) апартамент.Скоро бях на гости на приятели,които си купиха апартамент,построен преди около една една година.Посещението ми до тоалетната беше доста вълнуващо,защото тя ....се движеше.Притесних се да не съм повредила нещо,ама ми казаха да не съм се била тревожела-тя така си мърдала :shock:
ИзображениеИзображение
bubi383
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот cvenat на 08 Яну 2014 23:00

Вие обаче въобще не сте наясно какво пишете и темата е станала супер забавна :D
“Красиво. Това обаче е по-скоро дървена барака. Мога да вляза или изляза с шут през стената. Да не говорим, че чувам будилника на съседите сутрин( живея в двуетажно дървено блокче)”
„Дървени" бараки са тези и даже не всички които изглеждат дървени са дървени. Външния вид понякога лъже защото използват имитация на дърво –дървена ламперия, което е нещо подобно на ламиниран паркет. И те са бараки, защото не са нито дървени нито сглобяеми къщи а са мобилни тип, бунгала. Нещо като каравана но с по-хубав външен вид, колкото да може да хване окото на някой от форумите :D.
“Синна е права, красиви са, но страшно неустойчиви, дойде ли някой ураган и може и без къща да останеш, а и все едно е без стени, всичко е на всеослушание.”
Друг път :D Сглобяемите къщи са същите като тухлените, само че имат вместо тухли и бетон, греди и плоскости на стените които също могат да са бетонни. Сглобяемите по нищо други не се отличават от останалите и си имат бетонна основа, примерно това са сглобяеми а не онези каравани :D. Тези в Америка са с един сандвич панели които са супер аланкат работа, хем не са естествени дърво, хем не могат да носят голяма тежест, за това се казват „панелни сглобяеми къщи”. Малко история – измислени са през втората световна война, за да може да се построят много къщи, за бежанци и връщащите се от войната това е станало в Канада не в Америка и за това се казват „Канада технология”, „Канадски дом”, това че всеки вика Америка, е друг въпрос, голямото село е известни ко да направим.

“Панелката в която живях в Бг е много по-добра от тези дървении тук струващи 200 бона.”
Дървените са екзотика, те са съзрем друго нещо това са дървени къщи как може да ги да ги сравняваш с тъпите апартаменти, все едно да сравняваш лодка с кола. Тя дървената къща е лукс, не за такива като нас. Тези които са на линка са от най-хубавите финландски, които тука в БГ не знам колко се правят. Целите са от естествено дърво, което е дишаща материя, а дебелината му го прави по-топло, въпреки в такава къща ще бумти печка не конвектор от пропорционалните в технополис :D Ясно е че ще струват много но това е цената на естественото и натуралното. Американските къщи са сглобяеми от най-смотаните в които има минирано количество дърво, останалото са изкуствени материи, като ПВЧ това от което са направени мебелите - лепени стърготини. Вдигат 4 греди между тях дъските от мебели и това са им къщите, но повечето хора не вярват. Я да си представим едно хале, цялото от метална конструкция, как ще го духни вятъра в никакъв случай, а сглобяемите могат да са с метална конструкция.
„Този тип къщи са за постоянен климат. Влагата тук ще ги съсипе.”
Дървените няма да ги съсипе влагата виж снимките те направо във снега си строят :D. Тези се правят в руския защото там имат повече дървена и цената е евтина. Щом издържат на руския климат тук ли няма да издържат? Но ще ти кажа как става този номер. Лакират се със специален лак, който е подобен на лака за лодките – изцяло предпазва дървото и наистина има поддръжка през няколко години трябва да се лакира. Казах специален, защото хем предпазва дървото хем е дишащ.
Аз доста съм чел за по темата и това което казвам са факти не измислица, мога още да говоря но няма мисъл, повечето форумите са за забавление, а не енциклопедии :)
Чуждите идеи не могат да ни донесат полза, докато не ги усвоим
Аватар
cvenat
 ---

Мнениеот katyto на 27 Окт 2014 20:20

На мен нещо не ми вдъхват доверие, въпреки че доста се обсъждат. На тез снимки http://misia-nov-dom.com/%D0%BF%D0%BE%D ... inima-35-1 като гледам как се правят, имам чувство че пръчките ще се изскубнат от земята :D
katyto
 ---

Мнениеот kalinak на 28 Мар 2015 16:07

Наши семейни приятели вече 30 години живеят в такава къщо.Качествено си е
kalinak
Начинаещ
 ---

Мнениеот Borislava088 на 11 Май 2015 16:44

Да определено бих живяла в такава сглобяема къщичка. Ние имаме место в с. Стефаново и исках да си сложа подобна къщичка, но се оказа, че освен нейната цена трябва да плащам на архитект и да вадя цял куп документи, което ме разколеба да я купя и вместо нея заложих на една обикновена каравана с 5 места. Иначе един ден ако имам повече пари задължително ще си сложа една от тези къщи, защото предлагат комфорт, не са претрупани, а и доколкото съм чувала са доста издръжливи.
Borislava088
 ---

Мнениеот valentinaivanova на 11 Окт 2015 13:28

Колко горе/ долу излиза цената на една такава къща и заслужава ли си?
valentinaivanova
Отличник
 ---

Предишна

Назад към Дом, семейство, работа