Казвате ли МАЙКО на свекървата ?

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Казвате ли МАЙКО на свекървата ?

Мнениеот Ann Boleyn на 25 Сеп 2010 19:34

Не й казвам МАЙКО.
Не ми харесва самата дума,а и нямам желание да й викам така.
Говоря й по име,на нея й харесва.
Изображение
Изображение
Аватар
Ann Boleyn
Начинаещ
 ---

Мнениеот magic на 03 Окт 2010 20:25

Не не и казвам майко.
Всъшност гледам да не се обръщам по никакъв начин, направо започвам да говоря. :?
Не че нямах желание. Ама тя и не заслужава
Ама който както си го направи!
Изображение*Изображение
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 1317591155 :) Ако ме харесваш гласуваи за мен! :)
http://moeto-semeistvo.mylivepage.com/file/2736/5146_13. Ивана - Аз съм с теб.mp3
Аватар
magic
Редовен
 ---

Мнениеот dimitra.trendafilova на 03 Окт 2010 23:31

magic написа:Не не и казвам майко.
Всъшност гледам да не се обръщам по никакъв начин, направо започвам да говоря. :?
Не че нямах желание. Ама тя и не заслужава
Ама който както си го направи!

все едно аз съм го писала
Изображение
Аватар
dimitra.trendafilova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот *nin4eto* на 10 Окт 2010 21:39

Да,в началото ми беше трудно,но е въпрос на навик,половинката също така се обръща към нашите!
Аватар
*nin4eto*
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vale_74 на 10 Окт 2010 22:51

да,викам и майко-тя заслужава,мн. ми помага за децата и въобще с каквото може
ИзображениеИзображение Изображение
Изображение
Аватар
vale_74
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот polq13 на 11 Окт 2010 00:01

Никога не съм й казвала "майко", нямам и намерение, неискам да говоря с нея, да я срещам, да я виждам... :evil:
polq13
 ---

Относно свекървата

Мнениеот mayova на 07 Ное 2010 01:35

Сигурно има много такива теми като тази, която ще отворя сега, но ми е тежко и много бих искала да си споделя мъката...

Та историята е следната:

С приятеля ми имахме много кратка връзка - бяхме заедно само няколко месеца, но те ни бяха достатъчни за да разберем,че сме срещнали човека с главно „Ч“. Сключихме брак през септемви. Преди това никак не се обръщах към майка му - нито по име, нито пък по някакъв друг начин. Не съм го направила от липса на възпитание, или желание, а по-скоро ми беше неудобно и се чудех как да и кажа. Трябваше ми време, за да се настроя, но всичко стана твърде бързо - първо годеж, после разбах, че ще имаме бебе, последва сключване на брак, след него заминаване за чужбина /където и до момента сме/ и всичко това се разви в рамките на по-малко от един месец...
Със свекърва ми се разбирахме добре /доколкото знам от мъжа ми - аз съм била единствената от всичките му приятелки, която майка му харесва/. Тя беше много щастлива от всичко - от годежа, от това, че ще става баба, от това, че синът и си има такава „нежна и добра жена“ - това са нейните думи за мен.
Но дойде един момент, в който в мен нещо се пречупи...Какво стана ли? Разбрах, че свекърва ми говорила с майка ми и и се е пооплакала от мен. Казала как тя се грижела за мен ПОВЕЧЕ от майка, а аз толкова време не съм могла да намеря начин да се обръщам към нея - на нея много и било тежкко от това... Останах потресена от това, което чух и ядосана, че е засегнала човека, който обичам повече от всичко. Майка ми е в чужбина и си идва много рядко, много и тежи това, че е далеч от дома си, и че на празници не може да е със семейството си, но тя не го е направила, защото не я е грижа за мен - точно обратното, а свекърва ми и това и е изтъкнала - как не някой друг, а тя ме е изпратила до летището, как нейното семейство са ме приели толкова топло, а аз /само където не е казала „неблагодарницата“ / да не намеря сили и да се пречупя да и викам някак...
Това ли беше най-важното за нея - някакво си там обръщение...Не е ли по-важно разбирателството и уважението, което винаги съм показвала, с нищо не съм я засегнала, даже съм я и защитавала, ако мъжа ми нещо и се ядоса, но само когато съм виждала че тя е правата...А сега тя нарани най-скъпия за мен човек с глупостите си и не знам дали ще мога някога да се пречупя и да я нарека с някакво обръщение /ако го направя то определено няма да е „мамо“ - и без това тя не държи/... Собствената ми майка ме съветва да я нарека „майко“, за да има мир и любов, но аз не мисля да я слушам - криво ми е, че я нарани... Не ми се и приказва с нея, чуваме се от време на време, когато говорим се опитвам да си наложа и да забравя, да си мисля за времето, в което всичко беше хубаво.. Тя не подозира, че аз знам какви ги е приказвала, опитвам се да се държа както обикновено в името на спокойствието и добрите отношения и се надявам с времето нещата да се оправят и позабравят... Не съм споделяла нищо на мъжа си - не знам как ще реагира и дали това няма да доведе до явен конфликт, нещо което аз не искам да се случва. Страх ме е и от това че не знам коя страна би заел той, защото е едничко дете и е отгледан изцяло от нея, а аз съм от скоро в живота му...Много съм объркана от всичко... Знам, че в брачния живот няма да е цветя и рози всичко, ама още в началото ли с огорченията ще се почне :))
mayova
 ---

Мнениеот tedimedi на 07 Ное 2010 23:26

Ох,мила Майова...какво да ти кажа,освен,4е ти съчувствам искрено!По добре да не споделяш с мъжа си тази ситуция,тъй като то4но така се запо4ва онази небезизвестна ни битка между триото :снаха,свекърва,съпруг :evil: Но мисля,4е не е редно да се държиш както обикновено....напротив,покажи,4е си засегната,за6тото така тя би могла да стигне и по дале4 в капризите си!В отсъствието на мъжа си се дръж с нея както си искаш :mrgreen: Казвам го от опит(гор4ив при това),аз опитах 4рез мойто мило да се справя с нея,но не става,,,,той се изнервя,запо4ваме да се караме и така....цели 4 години!Сега когато прекали си се разбираме насаме...Мисля,4е това е на4ина!Просто не мисли за нея,игнорирай я доколкото можеш...А вси4ко си е и до 4овек де...ако смяташ,4е твоя мъж 6те те за6тити...кажи му!Та така...не се поддавай на тези не6та!
Изображение
tedimedi
Отличник
 ---

Мнениеот violenza на 02 Дек 2010 12:59

mayova - кофти е :( Мой съвет е - колкото и да се обичате, не споделяй с него за това. Тя винаги ще си остане негова майка, както твойта е за теб, така и неговата е за него. Не става въпрос само за това, че връзката син-майка е по-силна - изобщо всяка майчина връзка с детето и е силна, независимо от какъв пол е детето.

Аз много харесвам моята свекърва, но никога не бих я нарекла майко. Не бих нарекла никой така освен моята майка. Само тя заслужава това обръщение.
Изображение

Изображение
Аватар
violenza
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimika76 на 03 Дек 2010 22:01

За нищо на света не бих я нарекла майко.Въобще това ми е най-омразния човек(колкото и грозно да звучи).При нас са непрекъснати караници ,за това ,че децата се разревали и й прекъснали съня,за това ,че получила киселини от яденето ми(а тя принцесата спи по цял ден,без да си мръдне пръста).И това го прави докато го няма мъжът ми,той върне ли се започва да му се хили и да му се мазни.Добре,че той я познава каква е и я игнорира.Де да можех и аз.Ако не беше мъжът ми ,че е до мен и ме защитава,незнам дали това семейство щеше да съществува дълго.
Изображение
Изображение
Аватар
mimika76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petyastefanova на 26 Яну 2011 17:36

аз казах "майко" на мойта свекърва още вечерта, когато им съобщихме че искаме да се женим. по трудно казах татко защото бяхме гаджета 4 години и все виках чичо... Няколко пъти казах така, но всичко си идва с времето. Това си е тръдиция от онова време, а ние сме възпитаници на това време и за това.Сега по-младите от нас може и да променят нещата. Няма нищо лошо. но с годините се наслагва все по-голяма омраза към свекървите, но незабравяйте, че и тъщите не отстъпват.
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот karmen71 на 13 Апр 2011 17:42

Да те наклепат без причина ще казваш ли пак
karmen71
Начинаещ
 ---

Мнениеот niki8204 на 13 Апр 2011 22:59

Ами аз й казвам по име, тъй като не сме имали възможност да се запознаем още, тя е в чужбина и някак си не ми върви да обсъждам този въпрос по телефона.
Изображение
niki8204
Редовен
 ---

Мнениеот carrie на 14 Юли 2011 10:53

Не, обръщам се към нея по име.
Аватар
carrie
Начинаещ
 ---

Мнениеот Jilina на 20 Юли 2011 22:38

Искам само едно да ви кажа и се махам от темата, защото не искам да обсъждам хора, които си нямат и идея къде и какво се говори за тях.
Момичета споделяйте със съпрузите си. Мъжете проявяват повече разбиране към проблемите ви с майките им отколкото може да си представите. Аз таях всички проблеми в себе си много дълго време и накрая всичко излезе, а съпругът ми прояви такова разбиране и застана на моя страна. Никога не го бях очаквала и съжалих, че в продължение на дълго време държах нещата в себе си и всичко трупах на моята психика.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа