МАЙЧИНСТВО, БОЛНИЧНИ И ДЕТСКИ НАДБАВКИ

Форум за домакинство, бит, работа...

Модератори: ALEKS, Nifada, intense®

Re: Помогнете мииии.......................

Мнениеот Gall на 10 Юни 2008 17:34

Както ве4е са казали за първо дете са 250 лева.А за май4инството за самотна майка.....Ми то тези, които нямат брак, всъщност не се ли водят за такива,независимо бащата дали е с нея или не? Някоя по-информирана мама трябва да каже
Изображение
Аватар
Gall
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: МАЙЧИНСТВО, БОЛНИЧНИ И ДЕТСКИ НАДБАВКИ

Мнениеот jordanova на 10 Юни 2008 18:42

zdraveite gotini macki imam vapros ?znaete li ? pari 6te mi badat prevejdani 9meseca ako sa me osigurqvali na 4 4asa?ako znaete mi pi6ete 6te vi bada blagodarna

Здравейте, готини мацки. Имам въпрос. Знаете ли дали пари ще ми бъдат превеждани 9 месеца ако са ме осигурявали на 4 часа? Ако знаете ми пишете, ще ви бъда благодарна.

Писането на КИРИЛИЦА е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Ако нямате кирилизираща програма, моля ползвайте КРЕДОР.
ПОСЛЕДВАЩИ МНЕНИЯ НА ЛАТИНИЦА ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИВАНИ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ.

Модератор
jordanova
 ---

Мнениеот mi6a на 11 Юни 2008 17:26

Имаше някакви облекчения за самотни майки, но не съм сигурна. Или може би беше предимството при записване в яслата... Но тези които нямат брак не спадат към тази група. За самотни майки се разбират тези, чиито деца не са припознати от бащите
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

http://save-darina.org/
http://www.protegniraka.bg/
http://procreditbank.bg/main/bg/contributors.php?here=0
не бъди безразличен, можеш да помогнеш!
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tsvetoslava на 16 Юни 2008 12:55

Самотни майки са не само тези на които децата им не са признати от бащата ,а и тези,които са разделени и живеят сами.Еднократната помощ за първо дете не е ли 200 лв.Поне на мен и на всички мои познати ни дадоха по толкова.Не вярвам да са ни прецакали или са? :emon35: :emon35: Аз имам един въпрос.Някъде във форума четох,че ако дадеш детето си на ясла и не започнеш работа ти спират майчинството.Някой знае ли нещо по въпроса?И още нещо каква е тази декларация ,която се подава когато детето е на 9 мес?Прочетох за нея в началото на тази тема.
П.П.На самотните майки плащат около 70 лв за ток.но трябва да получаваш по-малко от 184 лв,което е почти невъзможно.Това беше когато майчинството беше 180 лв.Преди даваха и по 100 лв за 1 год/сега трябва да са повече/ако нямаш трудов стаж.
Изображение
Изображение
Аватар
tsvetoslava
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mi6a на 27 Юни 2008 23:17

от тази година помощта за първо е 250, за второ 600
а за самотните майки -под разделени имаш предвид разведени или? Защото ние с бащата на детето живеем заедно без брак, по лични карти сме на различни адреси, но .... май не се водя самотна майка
Последна промяна mi6a на 06 Юли 2008 17:11, променена общо 1 път
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение

http://save-darina.org/
http://www.protegniraka.bg/
http://procreditbank.bg/main/bg/contributors.php?here=0
не бъди безразличен, можеш да помогнеш!
Аватар
mi6a
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот emi25 на 29 Юни 2008 14:27

И на мен много работи не са ми ясни,ние също нямаме брак,но той е припознал детето,в смисъл носи неговото име и живеем заедно,по лични карти сме на различни адреси! Аз каква майка се водя :roll: :lol:
Аватар
emi25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia1234 на 08 Юли 2008 09:46

Здравейте мамчета! Имам едно въпросче относно прехвърлянето на майчинските.На 21 започвам работа,а съм в майчинство до 6.10. и не знам на кого мога да прехвърля майчинството.Свекърва ми работи,леля ми също, абе с две думи всички работят.Мога ли да го прехвърля на баба ми, която е пенсионерка. Казаха ми също ,че при прехвърлянето майчинските се изплащали 3г.Това вярно ли е?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
katia1234
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 09 Юли 2008 15:26

katia1234 написа:Здравейте мамчета! Имам едно въпросче относно прехвърлянето на майчинските.На 21 започвам работа,а съм в майчинство до 6.10. и не знам на кого мога да прехвърля майчинството.Свекърва ми работи,леля ми също, абе с две думи всички работят.Мога ли да го прехвърля на баба ми, която е пенсионерка. Казаха ми също ,че при прехвърлянето майчинските се изплащали 3г.Това вярно ли е?

До колкото знам майчинство може да се прехвърля на човек, който е на ТД и си е до 2 години.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

необходима ли е лична карта при излизане в майченство??

Мнениеот book на 13 Юли 2008 11:55

Здр, мами незнам дали темата еобсъждана във форума. Ще се опитам накратко да аргументирам въпроса си.
Ще слючваме брак и незнам дали ще успея със сроковете за издаване на нова лична карта с новата фамилия, зашото незнам дали няма да имам проблеми ако изляза в майченство с моята фамилия а после след като се омъжа и си сменя фамилията какво става нов документ ли трябва да си извадя за майченството или какво.
УФФ ако някоя мама може да ми отговори на ??? ще се радвам много
book
 ---

Re: необходима ли е лична карта при излизане в майченство??

Мнениеот Ianitza на 13 Юли 2008 12:00

Аз бях със старата си лична карта когато родих, смених си я когато Вики беше на 1м, до тогава всички документи си вадех със старата, а когато си извадих новата то автоматично в региствите си сменят данните. Само гледам в НОЙ, че за здравните осигуровки си ме водят още със старата, но те там са гола вода.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот book на 13 Юли 2008 12:06

Искаш да каже, че няма да е необходимо аз да подавам нови документи, а автоматично в социалните ще ми подменят и няма да имам проблем с изплащането на майченството?? Благодаря много за отг успокоих се
book
 ---

Мнениеот Ianitza на 13 Юли 2008 12:33

Аз съм по старата схема- майчинството ми го изплаща работодателя, но не ми се е налагало да ходя по разни институции да им казвам да ми сменят фамилията, но за детските изпуснах 1м, защото беше необходимо да съм с новия адрес(не заради фамилията) и чак като ми смениха ЛК си подадох документите. Иначе в болницата ме записаха с новата фамилия, нищо, че съм със стара ЛК и акта за раждане на Вики си взех със старата ЛК, а в него бях с новата фамилия.
Но пак повтарям, че за майчинството не знам как е, защото работодателя ми го плаща, а във фирмата където работя счетоводителката ми смени името и адреса чак като си направих нова ЛК.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот bebemancho на 17 Юли 2008 14:42

[quote="katia1234"]Здравейте мамчета! Имам едно въпросче относно прехвърлянето на майчинските.На 21 започвам работа,а съм в майчинство до 6.10. и не знам на кого мога да прехвърля майчинството.Свекърва ми работи,леля ми също, абе с две думи всички работят.Мога ли да го прехвърля на баба ми, която е пенсионерка. Казаха ми също ,че при прехвърлянето майчинските се изплащали 3г.Това вярно ли е?[/quote]

Майчинството може да се прехвърли на бащата, или един от двамата родители на майката или бащата (баба или дядо). Те обаче трябва да работят по трудов договор. Прехвърлено или не майчинството е 2 години.

По програмата в подкрепа на майчинството можеш да наемеш безработно лице, регистрирано в Бюрото по труда по местоживеене на майката да ти гледа детето до 2рата или 3тата година (виж 1ва страница на темата) - наетото лице може да е и роднина. Обмислят варианти за промени в посока да може да се наема като детегледачка и пенсионирано лице - провери в Социални служби, към които се водите как стои въпросът.
Заплатата е 220 лв., но бруто - приспадат се данъци и осигуровки.
bebemancho
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот azsam1979 на 28 Юли 2008 14:54

:) ЗДРАВЕЙТЕ, МАМИ!Имам въпрос,който ме вълнува и бих искала вашето мнение.Работя в училище с трудов договор по заместване.На 31.08.ще ми изтече договорът и титулярът ще се върне на работа,а детето ми ще навърши 9 месеца през октомври.Могат ли да ме съкратят от работа и какво ще стане с моето маичинство? :roll: Ако можете да ми помогнете ще ви бъда много благодарна.
azsam1979
Начинаещ
 ---

Мнениеот bobi30 на 06 Авг 2008 19:45

имам 7 год.тр.стаж,в момента сам в неплатен отпуск около 2 години,за6тото сам в 4ужбина, но 6те се прибера в Б-я и 6те ме осигуряват 4 месеца на висока заплата .Имам ли право на маи4инство ,термина ми март месец.
bobi30
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, семейство, работа