Зелен чай

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re: Зелен чай

Мнениеот t_sweety на 31 Май 2008 20:53

Пиех зелен чай преди да забременея почти всеки ден,сега съм спряла понеже една пазната преди време ме беше казала че е направила спонтенен аборт от чая, нещо ми се струва научна фантастика ама може и да е вярно, знам ли :)
t_sweety
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vesielina на 04 Юни 2008 19:44

Аз също съм пила този зелен чай "сание" обаче понякога се налага направо да си взема почивен ден
:wc: незнам нищо за този които продават в специализираните магазини за кафе дали има същия ефект акави са тия витамини със зелен чай и какъв ефект имат?
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. Джон Максуел

Изображение
Аватар
vesielina
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 10 Яну 2010 17:34

Една статийка:

Как действа зеленият чай?

* Има благоприятно влияние върху метаболизма. Пречиства организма и засилва перисталтиката. Стимулира произвеждането на хормона норадреналин, който помага за бързото изгаряне на калории. Зеленият чай е един от най-благоприятните видове чай за отслабване, защото не влияе значително на кръвното налягане и няма изкуствено действие. Действието му е меко и ако нямате проблеми, няма да усетите значително влияние върху метаболизма си.

* Особено добре се отразява на бъбреците и пикочния мехур.

* Съдържа голямо количество витамин С и е силен антиоксидант. Неутрализира свободните радикали, които са основните виновници за стареенето на организма. Затова много хора смятат, че зеленият чай удължава живота.

* Консумирането на разумно количество зелен чай, поддържа тонуса, поради съдържащия се кофеин в него. Помага при преумора и продължителна работа, изостря ума.6451_2.jpg

* Изследователи на свойствата на зеления чай твърдят, че той помага срещу образуване на ракови клетки в организма.

* Съдържащият се в него цинк го прави много благотворен за бременни жени.

* Поддържа нормалната дейност на сърцето и е полезен за хора с високо кръвно налягане.

* Има много добро пречистващо действие. Прочиства кръвта и кръвоносните съдове. Препоръчва се за пушачи, защото помага да се изхвърлят по-бързо вредните вещества, натрупани след продължително тютюнопушене.

Как се приготвя?

Много зависи от вида на зеления чай и марката. Предлага са опакован и насипен. Обикновено производителите пишат на опаковката как е добре да го приготвите. Съветвам ви да не го заливате с твърде вряла вода и ако го усетите прекалено силен и горчив (зависи от сорта какъв ще е) да го разредите с вода.

Какво количество да пием?

Може да чуете всякакви препоръки, но ако не сте пили редовно зелен чай досега, започнете с 1-2 чаши дневно. Оптималното количество е 4 чаши на ден, въпреки че ако питате китайците, те ще ви кажат 10.

Има производители, които предлагат зелен чай с различни аромати – мента, ванилия, лимон и много други разновидности. Открийте своя любим вид зелен чай и започнете да го пиете редовно. Ще се убедите колко добре ви действа още след първата чаша. Уверявам ви - няма да е последната!

розали

Ние с мъжо пием средно около 4-5 чаши дневно ...
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tedoni на 04 Фев 2010 00:35

Здравейте,
по темата за зеления чай искам да уточня, че чай"Сание", който има слабително действие и обикновеният зелен чай са два различни вида чай. Обикновеният китайски зелен чай, не е задължително да има слабителен ефект. той по-скоро е диуретик и се отразавя благоприятно на бъбреците и пикочните пътища. По-горе писаното важи за него:
* Особено добре се отразява на бъбреците и пикочния мехур.

* Съдържа голямо количество витамин С и е силен антиоксидант. Неутрализира свободните радикали, които са основните виновници за стареенето на организма. Затова много хора смятат, че зеленият чай удължава живота.

* Консумирането на разумно количество зелен чай, поддържа тонуса, поради съдържащия се кофеин в него. Помага при преумора и продължителна работа, изостря ума.6451_2.jpg

* Изследователи на свойствата на зеления чай твърдят, че той помага срещу образуване на ракови клетки в организма.

* Съдържащият се в него цинк го прави много благотворен за бременни жени.

* Поддържа нормалната дейност на сърцето и е полезен за хора с високо кръвно налягане.

* Има много добро пречистващо действие. Прочиства кръвта и кръвоносните съдове. Препоръчва се за пушачи, защото помага да се изхвърлят по-бързо вредните вещества, натрупани след продължително тютюнопушене.

Дость хора го бъркат с разхлабващия зелен чай "Сание", който се предлага в аптеките.
Пила съм и от дватал "Сание" го спрях, защото ме болеше корема от негор пък и да чукна на дърво вече имам редовен стомах.
Обикновеният зелен чай може спокойно да се пие по 4-5 пъти на ден. Може само да има благотворен ефект върху организма. (Поне не съм чула и прочела някъде друго) :D
Изображение
Аватар
Tedoni
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот xrissi 28 на 04 Фев 2010 14:33

mucI написа:Аз пия Зелен чай .
Има ли други, като мен?
Пия го от три месеца.Доволна съм защото след парвия месец вече имаше ефек,плосък коремНо преди три дни ми се наложи да го спра за малко.И три дни ,като ме е хванал един запек
:oops: Та си мисля дали пък не привикнах ,към този чай.А при вас как е ?

Аз също го пиех преди ,но отдавна го спрях,защото както казват моми4етата се свиква с него и после .....,а също и кръвното сваля абе изобщо............. :shock: :shock:
xrissi 28
Отличник
 ---

Мнениеот Dori на 13 Фев 2010 14:03

От няколко седмици и аз започнах да пия зелен чай и мога да кажа,че ми харесва доста.Любимите ми са с лимон и мента,много са свежи :D
Изображение
Изображение
Не се отчайвай, не предавай мечтата си за рожба свята,
че няма чудо на света и дар по-хубав на земята
от онзи ден, раздран от вик, когато дойде тя
и в миг притиснеш я с две ръце до разтуптяното сърце
с любов безмерна- най-свидната и скъпоценна!
Аватар
Dori
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Стефче на 15 Фев 2010 20:51

Здравейте мацки и от мен. И аз съм пила зелен чай съние и макар че свалих 4-тири кг за около два месеца от него не можах да издържа да го пия повече, защото постоянно бях в тоалетната. Я кажете от кой по точно пиете от сънието или обикновен зелен чай.
Стефче
Сериозен
 ---

Мнениеот karmenna на 16 Апр 2010 10:19

аз пих зелен 4аи но много си разжалих стомаха от него постоианни болки след това не е за мен :evil:
karmenna
Начинаещ
 ---

Мнениеот nikita_perez на 20 Апр 2010 18:40

Стефче написа:по точно пиете от сънието или обикновен зелен чай.

Обикновен зелен чай на " Биопрограма" .
karmenna , на мен лично зеленият чай ми оправя стомашните неразположения - подуване , тежест ...
Дано сега си по-добре.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот КРИСИВАЛ на 20 Окт 2010 21:51

Зеленият чай е много полезен. И ние в къщи често купуваме и пием.
Изображение
Аватар
КРИСИВАЛ
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kakavanka на 04 Дек 2010 18:42

Здравейте "зелени" човечета :)

Аз пия зелен чай по няколко пъти на ден и се чувствам изключително добре от него. Ободрява ме, даже зарибих и приятеля ми да го пие.
Пия насипен зелен чай, така наречения gun powder.

Изображение

Преди си купувах на Twinings в метални кутийки, но сега брат ми ми донесе половин килограм от Украйна (там е много евтин) и имам за доста време напред :)
Относно бременноста и зеления чай, знам, че можеш да пиеш не повече от 1-2 чаши дневно. Все пак лекарите разрешават на бременните да пият кафе :shock:

:mrgreen:
kakavanka
 ---

Мнениеот aleksaxxxx на 14 Дек 2010 00:09

kajete mi kak vliqe tozi zelen 4ai ima li efekt za otslabvane i vredi li i na kakvo to4no-a koq bilka ili 4ai pomagat za po-barzo otslabvane
кажете ми как влияе този зелен чай има ли ефект за отслабване и вреди ли и на какво точно-а коя билка или чай помагат за по-бързо отслабване

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля използвайте Кредор . Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .

Модератор
aleksaxxxx
 ---

Предишна

Назад към Диети