РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Разделно хранене

Мнениеот Denimira на 16 Мар 2009 17:41

За разделното хранене единственото, което трябва да спазваш е да не смесваш месо с хляб, млечни продукти и ориз.Можеш да го хапваш със зеленчуци ( салатки, или задушени зеленчуци, готвено зеле или в суров вид). Същотот се отнася и до млечните продукти. Близкият човек е баща ми. Той хапва по 3-4 пъти дневно зависимост от натоварения ден, важното е да не се обездвижвате. той всяка сутрин спортува по 30 минутки, задължително закусва и тръгва за работа. Аз лично се стремя да се храня така, за да не качвам килограми и наистина се получава. Организма много по бързо усвоява храната, когато тя е разделна. Хапваш примерно месо със салата и след 2 часа можеш да хапнеш нещо сладко или сиренце и кашкавал. Ще потърся из интернет малко по-подробна информация и ще ви пратя таблицата, за да се спазва разделното хранене.
Denimira
Начинаещ
 ---

Re: Разделно хранене

Мнениеот Denimira на 16 Мар 2009 17:46

http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm
Това е и табличката за разделното хранене, разгледай я и ако ти допадне ти препоръчвам това вместо ограничаването на храна или диета само на месо или пък да не ядеш на пълнолуние. Ти прецени за мен това е най-добрия начин. :wink:
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 16 Мар 2009 18:01

Момичета има темичка за разделното хранене- viewtopic.php?f=11&t=8576
Аз съм съгласна,че е многоефективно,моята кръсница така отслабна с близо 15кг.Имам само една поправка-ако ядеш месо следващото хранене трябва да е след 4 часа,а не 2. :sm_yahoo_33:
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 16 Мар 2009 18:36

Ок може и така да е, но аз знам за след 2 часа, но няма значение нека бъде след 4. Така или иначе незнам за вас, но аз определено нямам време да хапвам през 2 часа за хубаво или за лошо :)
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот diancheto на 16 Мар 2009 21:41

Аз съм на 90 дневната диетка, тя е на принципа на разделното хранене :)
Мерси за табличката, копнах си я :mrgreen:
Виктория 25.06.2004
Дейвид 04.05.2007
diancheto
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот aniani139 на 17 Мар 2009 09:20

и аз съм правила разделно хранене,една моя съученичка отслабна направо пред очите ми,много и подейства,аз тогава нямах нужда,лигавех се там за 2-3 кг,примерно се дразних,че от 52 съм качила на 54 примерно,но сега положението е трагично - цели 66 кг съм и много ми е тежко и само пъшкам,бях малко на диетата на Дюкан,но после забременях(неуспешно) и там пак бях качила 4кг макар в малка бременност и сега 2 месеца след това пак съм на диета,за да се отървя от тези кг оттази тежест и аз същ си правя такъв вид разделно хранене и се чувствам добре,наистина има ефект,правила съм го преди,ще го правя и ще се храня и сега така,успех и на вас момичета...
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 17 Мар 2009 10:57

diancheto написа:Аз съм на 90 дневната диетка, тя е на принципа на разделното хранене :)
Мерси за табличката, копнах си я :mrgreen:

Няма проблем. Ако мога с още нещо да помогна заповядай. :)
Denimira
Начинаещ
 ---

Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ

Мнениеот elinaste на 18 Мар 2009 19:38

здавейте ,аз съм нова в форума.от 3 дни съм на разделното хранене до колкото разбрах се яде 3-пъти на ден интересува ме също дали мога да ям ако огладнея преди вечеря и след вечеря.а и дали е задължителен полодовиа ден както така мога ли да ям от всички храни но да не ги комбинирам на едно хранене като примерно:обяд-месо и зеленчуци,вечеря пица и т.н.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА
Аватар
elinaste
 ---

Мнениеот ester на 18 Мар 2009 20:56

elinaste написа:здавейте ,аз съм нова в форума.от 3 дни съм на разделното хранене до колкото разбрах се яде 3-пъти на ден интересува ме също дали мога да ям ако огладнея преди вечеря и след вечеря.а и дали е задължителен полодовиа ден както така мога ли да ям от всички храни но да не ги комбинирам на едно хранене като примерно:обяд-месо и зеленчуци,вечеря пица и т.н.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА

Ще се опитам да ти отговоря.Разделното хранене,за разлика от мноо тъпи диети,не е с точно определени часове на хранене.Важно е :1Как съчетаваш храните. 2:Интервалът между храненията да бъде не по-малък от 4 часа.
Това ще рече,че ако огладнееш след вечеря,ще трябва да изчакаш най -малко 4 часа........Единствено плодовете изискват около половин чес за смилане(само бананите около един).А ако вечерята ти е ПИЦА,най-добре изчакай до сутринта,освен ако не е някаква разделна пица......без сирене,кашкавал и подобни......благинки :lol: .Но определено ПИЦА хич не ми звучи разделно.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elinaste на 18 Мар 2009 22:24

ок мерси за отг.а за плодовиа ден нищо не сподели него задалжително ли трябва да го права?a за пицата където казваш това го видях във форум там пишеше че може да хапне- пица без кашкавал и без месо както и за вечера 2 парчета торта или 3,4 парчета сладкиш.незнам до колко е вярно нннооооооо......
Аватар
elinaste
 ---

Мнениеот ester на 19 Мар 2009 23:27

elinaste написа:ок мерси за отг.а за плодовиа ден нищо не сподели него задалжително ли трябва да го права?a за пицата където казваш това го видях във форум там пишеше че може да хапне- пица без кашкавал и без месо както и за вечера 2 парчета торта или 3,4 парчета сладкиш.незнам до колко е вярно нннооооооо......

К'ва торта,к'ви сладкиши......И к'ва е тая пица без кашкавал или месо........А за плодовия ден,ти си решаваш,не е задължително,пак ще подчертая-това не е диета......Правиш плодов ден само ако искаш да си поизчистиш тялото от токсини........Абе,ти нещо.....бъзваш ли се....че толкова не си наясно,или........Разделното храннене не е диета :idea: Намери си таблици в нета и действай,ако искаш.......
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 20 Мар 2009 17:12

ester написа:
elinaste написа:ок мерси за отг.а за плодовиа ден нищо не сподели него задалжително ли трябва да го права?a за пицата където казваш това го видях във форум там пишеше че може да хапне- пица без кашкавал и без месо както и за вечера 2 парчета торта или 3,4 парчета сладкиш.незнам до колко е вярно нннооооооо......

К'ва торта,к'ви сладкиши......И к'ва е тая пица без кашкавал или месо........А за плодовия ден,ти си решаваш,не е задължително,пак ще подчертая-това не е диета......Правиш плодов ден само ако искаш да си поизчистиш тялото от токсини........Абе,ти нещо.....бъзваш ли се....че толкова не си наясно,или........Разделното храннене не е диета :idea: Намери си таблици в нета и действай,ако искаш.......

Малко по-горе съм дала един линк отвори го и ще намериш таблицата за разделното хранене. Ако ти допада спазвай. А честно казано от време на време като ми се дояде пица и аз така правя правя си пица без месо и без кашкавал иксам да ви споделя, че никак не е зле, даже напротив вкусничко. Слагате повече зеленчуци на-вече маслини и чушки и царевица и се получава чудесничко. Пробвайте ако ви се нрави
Denimira
Начинаещ
 ---

Мнениеот elinaste на 20 Мар 2009 23:52

ester написа:

ок по спокоино не се караи толкова взех си книгата и вече не ми трябва твоето мнение.мерсиииииииииииииииииииииии
Аватар
elinaste
 ---

Мнениеот ester на 20 Мар 2009 23:56

Мноо съ радвам за тебе :emon15: :emon15: :emon15:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Denimira на 23 Мар 2009 11:56

elinaste написа:
ester написа:

ок по спокоино не се караи толкова взех си книгата и вече не ми трябва твоето мнение.мерсиииииииииииииииииииииии

Не се връзвай толкова. Направи си сама схемата за яденето по колко пъти и какво. Хубаво е, че си си взела книгата. Надявам се, че и таблицата и си си я принтнала. Гледай кое с кое върви и всичко ще е ок.
Приятен ден
Denimira
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Диети