РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Re: РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ

Мнениеот bogdana на 28 Апр 2008 20:09

vancheto,поздрав 4е си махнала 4 кг. за 1 седмица/това е вода,разбира се/.относно разделното хранене или познанията ти са бегли или си решила,4е яденето на плодове,хляб бонус и зелена салата покрива този режим.
р.радев и р.цанкова-разделно хранене- в нея е обяснено защо рх е здравословно от физиологи4на гл.то4ка,те са лекари .аз разбрах 4е може да се яде всякаква храна,но не бива да се смесват пове4ето храни/има таблици/,до обяд се ядат плодове,на обяд-правилно съ4етана храна/зелен4уци,безскорбялни и белтъ4ини или само въглехидрати/до следв.хранене трябва да минат 4 4аса,плодове,мляко се ядат отделно,последното ядене да е не по- късно от 17-18.след 18 може вода,4аи,вино.месо се яде естествено,особено за хора на диета,то е задължително.ако се спазва в комбинация със зелен4ук.салата 5 пъти седми4но за обяд,ве4ер супа или мляко,а сутрин 2 плода резултатите са добри.една колежка за 6 месеца свали 25кила без глад и сега се храни така и задържа смъкнатите.
bogdana
Отличник
 ---

Мнениеот billy на 29 Май 2008 21:45

Това е садизъм и стрес за мозъка,да смяташ и мислиш какво си ял и какво да не ядеш.Всички нормални доктори казват да се яде всичко.Замислете се защо богатите хора са слаби ,защото не се тъпчат .По скъпите ресторанти порциите са малки .
billy
Редовен
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 15 Сеп 2008 21:20

Здравейте!Решила съм и аз да се придържам към разделното хранене.Ако някой има рецептички съвместими с хего-моляяяяяя ви!!!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 17 Сеп 2008 22:58

Силви , аз имам книгата на д-р Уилям Хауърд Хей .В нея има много рецепти , но най-хубаво е да си я купиш или друга подобна .Моята е 7лв.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 17 Сеп 2008 23:11

Мерси Никитка!Ще я потърся.Вие трудно ли свикнахте с разделното хранене?Аз едвам навих мъжо и сега трябва да намирам интересни рецепти,че току виж се отказал... :roll:
Изображение
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 18 Сеп 2008 08:50

Silvi 26 написа:Мерси Никитка!Ще я потърся.Вие трудно ли свикнахте с разделното хранене?Аз едвам навих мъжо и сега трябва да намирам интересни рецепти,че току виж се отказал... :roll:

Не , Силви , а трябва - мъжлето доста е напред с килограмите и не зная как ще "отслабвам".Тази книга си я купих като бях бременна , но не съм се хранила разделно повече от два дена . :oops: Рецептите в книгата са малко смотани , не са за българската кухня много. Като запомниш кое с какво се съчетава , сама може да си измисляш ястия.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 18 Сеп 2008 11:08

Ами дано,че иначееее....А за измислянето-нямам голямо въображение,но се надявам все нещо да стане. :wink:
Изображение
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 18 Сеп 2008 12:15

Silvi 26 написа:Ами дано,че иначееее....А за измислянето-нямам голямо въображение,но се надявам все нещо да стане. :wink:

Ако случайно успея да навия мъжлето да диетува , ще споделям тук какво му готвя .
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот nikita_perez на 07 Окт 2008 08:10

Silvi 26 написа:Мерси Никитка!Ще я потърся.Вие трудно ли свикнахте с разделното хранене?Аз едвам навих мъжо и сега трябва да намирам интересни рецепти,че току виж се отказал... :roll:

Силви , как върви разделното хранене? Започна ли го?
Ние от днес започваме ( и аз покрай мъжо , за да не го изкушавам ) ,че някои хора има да свалят 10кг . :roll: :lol: :lol: :lol:
Ето линк с полезна инфоормация.
Още един.
Днес сме на леща за обяд и пилешки филенца на скара + зелева салата - за вечеря. .
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 10 Окт 2008 14:26

Здравейте!Разделното хранене е лесен и приятен начин да се освободим от излишните килограми.При тове е лесно приложимо в българската кухня.Освен от килограмите човек се лишава и от "приятни" неща като киселини в стомаха,запек,подуване на корема и т. н.А рецептите са безброй.Ето няколко примера: Миш-маш,чушки бюрек на фурна(без пане,в него има брашно),огретен от тиквички...Дори най обикновения омлет със сиринце,кашкавал,шунка ,гъби и каквото обичате,стига да се яде без хляб.Всякакви гювечета с колбас,сирена,яйца са разделни.С месо могат да се правят много ястия тип яхнии-месо със зелен фасул,бамя,спанак,зеле....По либералните автори казват,че най трудносмилаемо е ястието,когато се смесват въглехидрати с МЕСО.Аз спазвам разделното хранене от години и съм много доволна.Успях да го наложа и на семейството си,е поне отчасти. :) Резултатите в отслабването не са светкавични,но пък за сметка на това -много трайни.Ако човек успее да си промени навиците,след време ще се чуди как се е хранил преди,по старият начин.Друго важно е плодовете да се хапват най малко половин час преди хранене(само бананите изискват около час).И този режим разбира си има противници.Всеки сам преценява как да се храни.Мисля,че това е културен начин на хранене,не е свързан с ограничения,а просто съобразяване при комбиниране на храните.Въпрос на вкус е какво с какво ще съчетавате.Просто твърдата храна(белтъчна или въглехидратна)трябва да е само от единия вид на едно ядене.Зеленчуците се в изобилие,а това помага за отслабване,тъй като пълнят стомаха,но са много лека храна.Предполагам тези неща са ясни на тези,решили да се хранят по този начин.Разделното хранене работи добре,знам го от опит.Желая успех на всички :)
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 25 Окт 2008 13:17

Офффффф Никитка твърде късно виждам,че си писала...Аз хубаво го почнах това хранене,ама немога да му свикна.Моя се отказа набързо :lol: Вие докъде стигнахте???
П.С.Естер,благодаря за съветите!!!
Изображение
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 25 Окт 2008 13:23

Silvi 26 написа:Офффффф Никитка твърде късно виждам,че си писала...Аз хубаво го почнах това хранене,ама немога да му свикна.Моя се отказа набързо :lol: Вие докъде стигнахте???

Какво да ти кажа , Силви , започва , спира .... Резултатът - минус 3-4кг .За мъжлето става дума .
Остават му още 6 кг.Дала съм му срок до края на годината да ги свали , пък да видим.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 11 Мар 2009 15:35

billy написа:Това е садизъм и стрес за мозъка,да смяташ и мислиш какво си ял и какво да не ядеш.Всички нормални доктори казват да се яде всичко.Замислете се защо богатите хора са слаби ,защото не се тъпчат .По скъпите ресторанти порциите са малки .

:idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
Майко мила,как съм го пропуснала това,то такива мъдрости не са за пропускане :idiot: :idiot: :idiot: .Разделното хранене за мен си остава най-добрият начин да си поддържам теглото.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Разделно хранене

Мнениеот Denimira на 16 Мар 2009 17:07

Най-добрият начин да отслабнеш без да си вредиш по никакъв начин на здравето е като спазваш разделното хранене. Ако някой иска да научи повече за нея да пише ще разкажа всичко което знам, което съм използвала като метод от разделното хранене и да ви разкажа как близък отслабна с 17 килограма.
Denimira
Начинаещ
 ---

Re: Разделно хранене

Мнениеот diancheto на 16 Мар 2009 17:22

Ми разказвай де, не пускай само теми във въздуха :lol:
Виктория 25.06.2004
Дейвид 04.05.2007
diancheto
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща