Коледни пости

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

ЗА КОЛЕДНИТЕ ПОСТИ!!!

Мнениеот dobi1280 на 30 Ное 2007 13:07

ЗДРАВЕЙТЕ!!!
АЗ ПОСТЯ ВЕЧЕ 5-та ТОДИНА,КАТО ИЗКЛЮЧИМ ПРЕЗ БРЕМЕННОСТА МИ.ПРЕЗ ПЪРВИТЕ ПОСТИ СВАЛИХ 10кг,НО ИМАХ МНОГО ДВИЖЕНИЕ.НА СЛЕДВАЩИТЕ ПОСТИ СЪМ СВАЛЯЛА ОКОЛО 2-3 КГ.ПРЕЗ ТИЯ ЗА СЕГА НЕ СЪМ СВЯЛИЛА НИЩО,НО УСЕЩАМ ЛЕКОТА В СТОМАХА.СЕГА СИ ГЛЕДАМ СИНЧЕТО И НЯМАМ ТАКОВА ДВИЖЕНИЕ.СМЯТАМ ДА СПРА ХЛЯБА И ЯДКИТЕ.
Изображение

ЦЕЛУВКИ:ДОБИТО
Аватар
dobi1280
Начинаещ
 ---

Мнениеот Nifada на 30 Ное 2007 21:03

Здравей, Доби! Радвам се, че имам съмишленик. Аз мисля също полека да спра хляба, но за сега понякога много огладнявам и си хапвам.
Иначе имам усещането, че съм се спъхнала малко, но няма да се меря, докато не стане много видимо. Иначе ако усещането ми е било лъжливо, ще се ядосам:0 А за момента по-важното ми е, че ми е леко на стомаха и си пречисвтам организма.
Леки пости на теб!
Ако искаш може да обменяме рецепти и идеи за яденета!
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re: Коледни пости

Мнениеот Mimi Nikolova на 10 Ное 2008 11:20

Хайде да продължим темичката вече и за 2008г.
Коледните пости започват на 14.11.2008г.
Има ли желаещи да се присъединят към мен? :D
Изображение
Аватар
Mimi Nikolova
Пристрастен
 ---

Мнениеот Nifada на 10 Ное 2008 21:58

Да, ще опитам. Имам нужда определено. Лошото е, че в началото се чувствам добре и карам около 20 дни и после окапвам, и точно преди КОледа се предавам. Но ще започна и като знам, че някой друг го прави с мен ще ми е по-лесно!
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Mimi Nikolova на 10 Ное 2008 23:30

Нифада,радвам се че и тази година ще си продължиш постите.Възхищавам се на хора,които са колкото се може по -постоянни в постите.
Аз днес се реших най-неочаквано,защото се претеглих и видях,че съм качила 2кг.Малко се двоумях дали изобщо да ги почвам,т.к. още кърмя,но все пак се реших.А и детето е вече почти на 8 месеца!Не вярвам да има някакво кой знае какво влияние върху кърмата ми,ама ще видим.
Има ли други кърмачки,които започват постите?
Изображение
Аватар
Mimi Nikolova
Пристрастен
 ---

Мнениеот Nifada на 11 Ное 2008 11:50

За детето не мисля, че има проблем. Въпросът е ти как ще се чувстваш и дали няма да си отпаднала. Иначе растителната храна набавя всичко, което му е нужно на детето. Пък и то не е малко - 8 месеца. Нямате колики и подобни неща, за да се съобразяваш да не ядеш цитруси, примерно....
Днес купих суджук, кашкавал и т.н. и ще хапвам до петък, че после ще ми липсват. Но най-много ми липсва млякото на мен - киело и прясно.
Аз също съм качила, но много повече от 2 кг, всъщност при мен иси е постоянен проблема. И ще внимавам, защото миналата година по време на пости качих още, но го отдавам на много нервната ситуация, в която бях тогава.
хайде, и ще си пишем какво си готвим и ще се подсещаме за разнообразни ястия:)
Лек ден!
Сещам се само за още едно нещо - непрекъснато ми е студено докато постя.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Mimi Nikolova на 11 Ное 2008 17:08

Ох,аз също тези дни наблягам на месните ястия като за последно.Най-много обичам кисело мляко с овесени ядки и тези дни ще ям като за псоледно,че после ще трябва да ги ям само варени.И аз най-харесвам млякото и сиренето и за тези неща ще ми е "най-мъчно",но ще се справя!Хубавото е,че не постя за първи път и съм свикнала да се лишавам от това онова по време на постите!
А други нямат ли желание да попостят малко с нас :wink: ?
Изображение
Аватар
Mimi Nikolova
Пристрастен
 ---

Мнениеот Nifada на 11 Ное 2008 17:39

Май няма:( Половината форум е на диетата на Дюкан ( която и аз правих) и за това не биха могли да са с нас:)
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 11 Ное 2008 19:52

Здравейте!Аз се включвам!Дълго време съм била на пости,не коледни,просто така ,за отслабване.Без да искам да засягам някого,аз съм ,така да се каже-Анти-Дюкан :lol: ,но това е друга тема :lol: .Хората са измислили постите за прочистване от токсини.Аз при пост(и молитва :lol: )се старая да не налитам на хляб и ориз.Ям мнооого салати.Така стомахът се пълни с целулоза(баластра с други думи :lol: )и се чувствам сита.Нещо много дълго съм на месце и рибка със мнооого зеленчуци.И съм в застой,някакво равновесие се е получило и не мога да сваля и грам,въпреки,че спортувам.Сега ще заменя мръвчиците с ....варени картофи и.... :lol: задушени зеленчуци.Само не знам колко ще издържа :lol: .
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Хриси на 12 Ное 2008 01:49

Ехооо може ли и аз да се присъединя към постещите ?
Преди да забременея постех редовно,но после съвсем се разхайтих
Мисля,че вече е време да влизам в пътя:mrgreen:
Изображение

Изображение
Аватар
Хриси
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 12 Ное 2008 08:43

Ура, станахме четири. Това е хубаво.
Естер, варно е, че постите са измислени за прочистване на организма. И аз ги правя най-вече заради това. Друг е въпросът, че като си прочистиш организма, и мозъкът ти сякаш се отпушва. И ставаш по-добър и т.н.
При мен лошото е, че ям доста хляб, защото съм гладна. Но както знаем, всичко е въпрос на нагласа и за това този път ще успея да ги направя до края и няма да ми тежи.
В петък започваме, нали!
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот ester на 12 Ное 2008 12:54

Nifada написа:Ура, станахме четири. Това е хубаво.
Естер, варно е, че постите са измислени за прочистване на организма. И аз ги правя най-вече заради това. Друг е въпросът, че като си прочистиш организма, и мозъкът ти сякаш се отпушва. И ставаш по-добър и т.н.
При мен лошото е, че ям доста хляб, защото съм гладна. Но както знаем, всичко е въпрос на нагласа и за това този път ще успея да ги направя до края и няма да ми тежи.
В петък започваме, нали!
Абсолютно!В петък започваме :oki: !Освен всичко друго,съм забелязала,че и лицето ми се изчиства,като съм на пости.Ох,тая суета ме преследва постоянно :lol: .До петък и аз ще похапвам месце и сиренце,че после и на мен ще ми липсват :lol: .А за рецепти,после ще започнем да обсъждаме.От мен-приятен ден на всички!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 12 Ное 2008 12:57

аз всяка година постя-но великденските пости,миналата пропуснах защото кърмех ,тази ще пробвам коледните,а откога започват
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nifada на 12 Ное 2008 14:02

На мен Великденските са ми много трудни. Толкова ми е изтощен организмът от зимата, че не мога, почти никога не успявам дори и 10 дни да изкарам.
Иначе сега започваме в петък - 14.
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Мнениеот Mimi Nikolova на 12 Ное 2008 22:18

Добре дошли на новите участнички в коледните пости :)
Дано да ги изкараме леко и да са ефикасни!Остана ни само още един ден на месни и млечни продукти-така че утре като за последно ще си похапнем :D
Тези дни ми е все гладно и направо не зная как ще я карам.Ама ще трябва да си пренастроя мозъка :D и да действам.На мен мисълта за изчистване на токсините от организма ми е стимула,не чак толкова че ще сваля няколко кг.Имала съм случаи на пости,когато не свалям и килограмче.А само като си спомня първите ми пости преди 6г, имаха поразяващ ефект-чак всичките ми панталони ми бяха станали широки.И оттогава го няма този забележителен ефект-за жалост :(
Ами това е засега от мен!
Изображение
Аватар
Mimi Nikolova
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Диети