Пищните жени са по-умни

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Пищните жени са по-умни

Мнениеот tony_nm на 12 Ное 2007 14:39

Жените с фигура като пясъчен часовник са по-умни и имат по-интелигентни деца, съобщи в. "Таймс", позовавайки се на американско изследване. Според учените от университета на Питсбърг вероятната причина за това е по-високото ниво на омега-3 мастни киселини по ханша.

Те са много важни за растежа на мозъка през бременността. Тлъстините по кръста съдържат повече омега-6 мастни киселини, които не се използват толкова от мозъка.

Кльощавите и по-плоски жени просто не разполагат с достатъчно мазнини за мозъка. Американското изследване е обхванало 16 000 жени и момичета. Учените отчитали мерките им и постиженията им в когнитивни тестове.

Резултатите показват, че жените с по-голяма разлика между кръста и ханша имат значително по-високи резултати, както и техните деца. Идеалното съотношение между талията и ханша е около 0,6 - 0,7.

Много научни изследвания доказват, че мъжете са "програмирани" да приемат жените с тънки талии и оформен ханш като най-привлекателни. Категорично обяснение на явлението няма.

Сред предлаганите теории са по-голяма плодовитост и по-продължителен живот на жените с по-големи извивки. БТА
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 12 Ное 2007 17:07

tony_nm :clap: :oki: Знаех си аз че трябва да се гордеем със закръглените си форми :wink2: Но ще дойде и нашето време :lol: ще се смени тази мода на кльощачките :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот evangeline на 13 Ное 2007 11:45

alex76 написа:tony_nm :clap: :oki: Знаех си аз че трябва да се гордеем със закръглените си форми :wink2: Но ще дойде и нашето време :lol: ще се смени тази мода на кльощачките :lol:

:clap: Да си дойдем на думата!
Изображение
Аватар
evangeline
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 13 Ное 2007 13:44

Алекс,мацко,ти пък къде се сложи в групата на закръгленичките :lol: :lol: :lol: ...я ги остави да си въобразяват,че са по-умни,то какво друго им остава :wink:
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 13 Ное 2007 15:28

Мисти,коментара ти ми се струва малко груб и неуместен! :madd:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 13 Ное 2007 16:05

MISTIKA написа:Алекс,мацко,ти пък къде се сложи в групата на закръгленичките :lol: :lol: :lol: ...я ги остави да си въобразяват,че са по-умни,то какво друго им остава :wink:
Мисти има още трески за дялкане :lol: От дупето :? от бедрата :wink: :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 13 Ное 2007 17:03

stefania_K написа:Мисти,коментара ти ми се струва малко груб и неуместен! :madd:

Така ли :roll: ...ами и на мен заглавието на темата не ми се стори много мило към не-феновете на наднорменото тегло,а на теб?Глупаво и неуместно е да се съди за умствените багажи по килограмите,не мислиш ли?
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kloie на 13 Ное 2007 17:08

Така ли се успокояват жените с повечко килца с по високо IQ.Не се учудвам.

Слабата и добре изглеждаща подържана жена винаги трябва да е по-тъпичка хахаха.
А това,че има мозък да положи усилия за това не се брои така ли???

Мацки истината е ,че една жена винаги трябва да се стреми да изглежда добре не само външно,но и вътрешно.Не да се успокоява сама като : " Аз съм слаба защо да си напрягам мозъка за друго?" или
"Нищо,че съм дебела аз съм по-умна"
И в двата случая това са само оправдания !Надявам се да съм изложила становището си правилно за да няма обидени! :twisted:
Изображение
Аватар
kloie
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Звездица на 13 Ное 2007 17:16

Давам бас, че това е измислено от някоя по-якичка. :lol: И да не си помислите, че злорадствам държа да ви кажа ,че съм около 80-те. :)
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот MISTIKA на 13 Ное 2007 17:20

Браво на последните 2 мнения,с тях темата за мен е приключена!
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 13 Ное 2007 17:57

kloie написа:Мацки истината е ,че една жена винаги трябва да се стреми да изглежда добре не само външно,но и вътрешно.
:nodd: :oki:
Май доста оспамихме темата :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 13 Ное 2007 18:19

MISTIKA написа:
stefania_K написа:Мисти,коментара ти ми се струва малко груб и неуместен! :madd:

Така ли :roll: ...ами и на мен заглавието на темата не ми се стори много мило към не-феновете на наднорменото тегло,а на теб?Глупаво и неуместно е да се съди за умствените багажи по килограмите,не мислиш ли?

Не става въпрос кой е фен на наднорменото тегло или не,аз също не съм 80 кг/даже близо не съм,но и да бях това е тема за друг разговор/
Става въпрос,че авторката не си е измислила заглавието,а просто цитира шепа учени,но пък аз си извадих изводи за "багажа' на една кльощавелка
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 13 Ное 2007 18:39

Стефи,Стефи...ако по това си вадиш извод,какво мога да ти кажа аз... :roll: :roll: :roll:
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 14 Ное 2007 09:56

MISTIKA написа:Стефи,Стефи...ако по това си вадиш извод,какво мога да ти кажа аз... :roll: :roll: :roll:

Нищо не можеш да кажаеш,1 коментар е напълно достатъчен...
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 14 Ное 2007 10:08

stefania_K написа:
MISTIKA написа:

Не става въпрос кой е фен на наднорменото тегло или не,аз също не съм 80 кг/даже близо не съм,но и да бях това е тема за друг разговор/
Става въпрос,че авторката не си е измислила заглавието,а просто цитира шепа учени,но пък аз си извадих изводи за "багажа' на една кльощавелка

заглавието е цитат...сори ако някой го е засегнало. В публикацията не се коментира това дали си кльощав или дебел, а това дали имаш дупе- разлика талия/ханш. Не съм слаба, нито дебела, но мога да се похваля с приятна извивка и не бих направила нищо за да я махна- (Дженифър Лопес също май)...
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Диети