Не гладувайте!

Тук споделяйте идеите си за премахване на излишните килограми. Спазването на диети публикувани във форума www.mamaibebe.com е изцяло на ваша отговорност.

Модератори: nikita_perez, Nifada, deia80

Не гладувайте!

Мнениеот Поци на 20 Юли 2007 14:43

Не гладувайте!
В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код.Нарушението на генетичният код във времето означава сагиване на вида.Става така,че когато искате да намалите телесното си тегло вие влизате в битка с природните сили на еволюцията.Именно те милиони години са учили организма да натрупва мазнини в случай,че настъпят затруднения в изхранвамето.Предварително трябва да кажа,че битката няма да бъде лека.Нашият организъм е трениран от природата за всички неочаквани ситуации.Такава елементарна мярка като намаление на калориите изобщо не го трогва.Ако разбере,че го очаква дълъг глад,той ще заеме такава позиция,която е непробиваема.
Повярвайте,ъук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия.Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма.Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум.Разбира се това е разумно.Празничните илюминации са несъвместими с логиката на икономии.При това организма предпочита да се презстрахова.Например,вие намалявате калориите приети с храната с 25%,организма намалява обмяната с 35-40%.Това означава,че с толкова намалява и темпа на изгарене на мазнини.Може да въртите педалите на велоергометъра до посиняване,а резултат все пак няма,а всички си мислите ,че с малко тренировка и всички ще бъде наред.Знам ,че малко от вас ще ме послушат да не гладуват,но бях длъжен да опитам
Не гладувайте!
Аватар
Поци
Редовен
 ---

Мнениеот deia80 на 20 Юли 2007 16:52

Съгласна съм с ПОци.Ще ви кажа защо.
От онзиден започнах диетата Японско чудо или Китайско чудо беше-не знам,тук има цяла една такава тема за нея.
Карах си по схемата,точно както беше описано.До снощи вечерта-стана ми много зле,причерня ми,не знаех къде се намирам.Както писах в Откровен чат,кръвното ми падна -70 на 50.
Да видите как бързо се спира диетата-с 1 шоколад,литър Кока Кола,2 нескафета без захар и 2 халби айрян с много сол.
Не можах да си оправя кръвното цели 5 часа.Направо щях да пукна.
Така,че внимавайте много с тези диети в жегите-доста е опасно.
Надявам се все някой да си е извадил поука от това.
Изображение

Изображение
Аватар
deia80
Модератор
 ---

Мнениеот bgtrener на 20 Юли 2007 19:07

Страхотна тема !
Това го говоря вече толкова време, че понякога си мисля, че го преподават в училище. Няма оправия. Тая японска диета е измислена от японците, за да уморят от глад останалите раси :) .
Слагам линк към темата в началната страница на моя сайт.
Аватар
bgtrener
Редовен
 ---

Мнениеот kemal4o на 20 Юли 2007 19:36

Всички много сте прави. От януари месец съм на диета до май смъкнах 12 кг.,то не беше лишения, гладуване и тормозене на организма и имаше ефект, но краткотраен, а да видите с какви бързи темпове си ги върнах от тогава вече не помислям за диета.
Таралежът е птица упорита без да го ритнеш не отлита, ала ритнеш ли го бързичко ще разбереш, имал си бодли малкия келеш.
kemal4o
Пристрастен
 ---

Мнениеот semiramida на 21 Юли 2007 12:36

Добре де! Аз спазвам лунната диета(един път седмично се гладува), но винаги след това съм, поне 500гр минус! как ще го обясните това?
Да, вярно, че се храня природосъобразно. Наблягам на зеленчуците и плодовете. Но имам 3кг, които не мога да смъкна и това си е!
На всичкото отгоре, ходя 2пъти седмично на фитнес.
И все не се получава с тия 3кг :evil: А съм сигурна, че ако погладувам 2-3дни, ще ги смъкна на бърза ръка. :roll:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana25 на 21 Юли 2007 13:11

за 2 месеца отслабнах с 14 кг.колкото по малко ям,толкова по-малко ми се яде.ако не е мажа ми да ми врьнка,че сам много слаба хич не се сештам за ядене.айде обяснете ми това? :thinkk:
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sinna на 21 Юли 2007 13:17

Аз съм от щастливките, които не пълнеят. Диети не съм пазила никога, но и не прекалявам с яденето. Имам наблюдения върху позната ,която гладува сериозно за да отслабне. Ефекта беше поразяващ. Стана едно засукано гадже, което влезе в болница да го захранват. Смъкна килограми и натрупа болести. Сега е една млада, слаба и болна жена. Оплакваше се, че мъжа и заглежда слабите жени преди, но каква е ползата че сега и тя е слаба, но не може да си гледа децата и той пак и намира кусури. Всичко според мен трябва да е в границите на нормалното. Пък и ние всякак сме си готини. :brows:

Коко Шанел: "Всичко е във вашите ръце....стига да не сте ги вдигнали."
Аватар
sinna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот alex76 на 21 Юли 2007 14:38

И аз се стремя да се храня здравословно /с плодове :lol: зеленчуци и месо :wink: /И не мога напълно да гладувам :? само на вода не е за мен тази диета :!:
Изображение
Изображение
Аватар
alex76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Поци на 21 Юли 2007 16:19

semiramida написа:Добре де! Аз спазвам лунната диета(един път седмично се гладува), но винаги след това съм, поне 500гр минус! как ще го обясните това?
Да, вярно, че се храня природосъобразно. Наблягам на зеленчуците и плодовете. Но имам 3кг, които не мога да смъкна и това си е!
И все не се получава с тия 3кг :evil: А съм сигурна, че ако погладувам 2-3дни, ще ги смъкна на бърза ръка. :roll:

500-1000гр са ти течности,не се лъжи че слабееш. след една година ще разбереш :wink:
Последна промяна Поци на 23 Юли 2007 23:23, променена общо 1 път
Аватар
Поци
Редовен
 ---

Мнениеот bgtrener на 23 Юли 2007 14:02

semiramida написа:Добре де! Аз спазвам лунната диета(един път седмично се гладува), но винаги след това съм, поне 500гр минус! как ще го обясните това?

Е нали на всяка луна смъкваш по 500гр. Какъв е проблема с тия 3 кила?
:)

Извине ме. Шегувам се.
Ако веднъж седмично се прави гладуване с лечебна цел всичко е наред, но да се очаква да се корегира тялото с това... няма да стане. Трябва си сериозен режим. А 500 гр. вода се свалят много лесно, като спреш рязко въглехидратите и тя си излиза...
:0
Последна промяна bgtrener на 23 Юли 2007 14:26, променена общо 1 път
Аватар
bgtrener
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 23 Юли 2007 14:11

Съгласна съм, но аз от 6 месеца не съм хапвала хлебни изделия и пак не мога да ги смъкна тия 3кг. :cry: Два пъти седмично ходя и на фитнес и резултат няма! Направо ми иде да си резна от дупето та да мирясам!! :yawna:
Направо се чудя какво да приложа за да ги сваля! За протокола, вегетарианка съм и месо не ям! :roll:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bgtrener на 23 Юли 2007 14:27

А ти как реши , че трябва да свалиш 3 кила?
Аватар
bgtrener
Редовен
 ---

Мнениеот semiramida на 23 Юли 2007 14:38

Ами преди да забременея с първата си дъщеря, бях 44кг, а сега, след втората бременност, съм 47кг. За мойта височина, която е 150см, нали разбираш, че с 47кг изглеждам, като слон?!
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bgtrener на 23 Юли 2007 14:42

Възможно е да успееш да ги смъкнеш, ама ще ти е много трудно, и няма да си заслужава лишенията да ги задържиш...
:)
Аватар
bgtrener
Редовен
 ---

Мнениеот pepina22 на 16 Авг 2007 18:05

абсолютно точно - не гладувайте , просто наблегнете на спорта и фитнеса
pepina22
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Диети